>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

ATTACK 15 EZ COMBI - álló öntöttvas gázkazán 12-15 kW

Kód: 15EZCV
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
488 958 Ft –5 %
Plynovy stacionarny kotol attack combi
488 958 Ft –5 % 464 510 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

ATTACK COMBI - álló, öntöttvas gázkazán

Az öntöttvas hőcserélővel szerelt álló gázkazánok a piac egyik legellenállóbb és leghosszabb ideje bevált fűtési megoldásai közé tartoznak. Az öntöttvas mint hőcserélő-anyag rendkívül ellenálló a korrózióval és a hőlökésekkel szemben, és a kíméletlenebb üzemmódot (gyakori kapcsolgatás, ingadozó visszatérő fűtővíz-hőmérséklet) is jobban tűri, mint a vékonyfalú acél vagy alumínium hőcserélők. Ennek köszönhetően az öntöttvas kazánok hosszú ideje a robusztus és megbízható berendezések hírnevét élvezik, amelyek nemcsak hagyományos családi házakba, hanem nagyobb objektumokba, üzemekbe, műhelyekbe, kisebb vállalkozásokba vagy nagyobb hőigényű többgenerációs családi házakba is alkalmasak.

Az öntöttvas test további előnye az egyszerű karbantartás és javíthatóság - az öntöttvas hőcserélő jellemzően egyedi elemekből (tagokból) áll, így egy tag sérülése esetén csak az érintett tagot kell kicserélni, nem a teljes hőcserélőt. Ez hosszú távon alacsonyabb szervizköltségeket jelenthet az egydarabos hőcserélőkhöz képest. Az álló kivitel (padlón álló, nem falra szerelt kazán) egyúttal egyszerűbbé teszi a telepítést nagyobb teljesítmények esetén, és megkönnyíti a csatlakoztatást a természetes huzatú kéményhez, amelyet a régebbi és újabb kazánházakban egyaránt gyakran alkalmaznak.

Az Ön által épp megtekintett modell az ATTACK EZ COMBI sorozathoz tartozik, és 12-15 kW névleges hőteljesítményre van méretezve. Ez egy COMBI kivitelű álló gázkazán - ennél az öntöttvas ATTACK sorozatnál ez azt jelenti, hogy a kazán önmagában nem rendelkezik saját (beépített) használati melegvíz (HMV) készítéssel. A melegvíz felmelegítéséhez ezért a kazánt külső, indirekt fűtésű HMV tárolóval kell kiegészíteni (pl. az ATTACK Z-sorozatból - lásd lentebb a „Hogyan csatlakoztassuk” részt). Ez a megoldás (kazán + különálló tároló) különösen ott elterjedt és bevált, ahol nagyobb kényelmet igénylő, egyidejűleg több vételi ponton történő melegvíz-vételezésre van szükség, mivel a tárolós vízmelegítők a HMV időszakos csúcsigényét is jobban le tudják fedni, mint az átfolyós rendszerű melegítés.

Az ATTACK EZ COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas álló gázkazán-kínálat csúcsát képviseli. Ennek megfelelően az öt sorozat (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ) közül a legmagasabb beszerzési árral is rendelkezik - ennek jobb felszereltségnek, magasabb hatásfoknak és/vagy alacsonyabb üzemi zajszintnek kellene megfelelnie az alacsonyabb sorozatokhoz képest. Azokat a pontos műszaki paramétereket, amelyekben az EZ COMBI eltér az E COMBI sorozattól (pl. hány százalékkal magasabb a hatásfok, hány decibellel csendesebb a működés), nem áll módunkban ellenőrzött adatként közölni, ezért szándékosan nem tüntetjük fel - nem szeretnénk kitalált értékeket megadni. Ha Önnek fontos a pontos összehasonlítás, javasoljuk, hogy vásárlás előtt keresse meg ügyfélszolgálatunkat vagy közvetlenül az ATTACK gyártót, szívesen segítünk beszerezni az aktuális műszaki adatlapot.

Miért öntöttvas hőcserélőt válasszunk acél vagy alumínium helyett?

Álló gázkazán választásakor a vásárlók gyakran kérdezik, miért érdemes az öntöttvas hőcserélőt választani, amikor a piacon olcsóbb acél vagy könnyebb alumínium megoldások is elérhetők. A válasz elsősorban az anyag hosszú távú ellenálló képességével függ össze. Az öntöttvas nagyobb hőtehetetlenséggel rendelkezik, mint a vékonyfalú acél, ami a gyakorlatban nyugodtabb, kevésbé „ideges” égési folyamatot jelent, valamint kisebb anyagigénybevételt a visszatérő víz hőmérsékletének hirtelen változásakor (például hosszabb leállás utáni hideg rendszer indulásakor). Ezzel egyidejűleg az öntöttvas természeténél fogva ellenállóbb a kondenzációs korrózióval szemben is, amely nem megfelelő üzemmód esetén (tartósan alacsony visszatérő víz hőmérséklet) fokozatosan károsíthatja a vékonyfalú acél hőcserélőket.

Egy másik gyakorlati érv a már említett tagos (szegmentált) felépítés. Az öntöttvas hőcserélő nem egy darabból áll, hanem tömítőelemekkel összekötött, egymásra épített tagokból. Ha az évek üzemeltetése során egy tag megsérülne (ami öntöttvasnál is ritka, de elméletileg elképzelhető, például mechanikai sérülés vagy a karbantartás súlyos elhanyagolása esetén), a szervizes csak az érintett tagot tudja kicserélni anélkül, hogy a teljes kazántestet ki kellene cserélni. Az egydarabos acél vagy alumínium hőcserélők esetében ilyen lehetőség rendszerint nincs, és a hőcserélő sérülése a teljes kazán vagy legalább a teljes hőcserélő-blokk cseréjét jelenti.

Az öntöttvas hátránya a nagyobb tömeg (lásd a lenti táblázatban a tájékoztató adatot) és a valamivel lassabb hőválasz hideg állapotból történő indításkor - ezek azonban egy hosszú távú, döntően folyamatos üzemre szánt álló kazán esetében (nem pedig egy évente csak néhányszor használt nyaralóra jellemző gyakori be-/kikapcsolásnál) inkább csak marginális hátrányok a hosszú élettartam és a könnyebb javíthatóság előnyéhez képest.

Kinek ajánlott ez a kazán

A 12-15 kW teljesítményű ATTACK EZ COMBI álló öntöttvas kazán elsősorban ott jó választás, ahol rendelkezésre áll kazánhelyiség (nem falra szerelhető, mint a hagyományos fali kombinált kazánok), és ahol rendelkezésre áll, vagy tervezik a természetes huzatú kémény kiépítését. Jellemzően a következő esetekben:

  • Saját kazánházzal vagy géptérrel rendelkező családi házak, ahol fontos a berendezés hosszú élettartama és könnyű szervizelhetősége
  • Nagyobb hőigényű objektumok és többgenerációs családi házak, ahol értékelik az öntöttvas test robusztusságát
  • Kisebb üzemek, műhelyek, panziók vagy egész évben, illetve szinte egész évben üzemelő nyaralók, ahol a jobb minőségű testbe fektetett befektetés a hosszabb élettartamon térül meg
  • Felújítások, ahol régebbi öntöttvas kazánt cserélnek, és rendelkezésre áll a meglévő kémény, valamint az adott teljesítményre méretezett gázvezeték

Ezzel szemben, ha kompakt, falra szerelhető megoldást keres lakásba vagy kisebb lakóegységbe, vagy saját, gyors melegvíz-készítéssel rendelkező kazánt szeretne külön tároló nélkül, az öntöttvas álló COMBI kazán valószínűleg nem a legmegfelelőbb választás - ebben az esetben javasoljuk, hogy konzultáljon velünk egy megfelelőbb alternatíváról az ATTACK fali kondenzációs kazánok kínálatából.

Legfontosabb jellemzők

  • Álló (padlóra helyezhető) kivitel öntöttvas hőcserélővel - magas korrózió- és hőlökés-ellenállás
  • 12-15 kW névleges hőteljesítmény, tüzelőanyag: földgáz (LPG kivitel kérésre/megrendeléskor egyeztetett specifikáció szerint)
  • COMBI kivitel = saját HMV-készítés nélküli kazán, külső, indirekt fűtésű tárolóval (pl. ATTACK Z-sorozat) való együttműködésre tervezve
  • Tagos (szegmentált) öntöttvas hőcserélő - sérülés esetén lehetővé teszi az egyes tag cseréjét a teljes test helyett
  • Csatlakoztatás természetes huzatú kéményhez (atmoszférikus égés)
  • Robusztus felépítés, nagyobb objektumokhoz és magasabb fűtési teljesítményigényű üzemekhez is alkalmas
  • Az ATTACK COMBI öntöttvas sorozat legmagasabb színvonala - a magasabb ár jobb felszereltségnek/hatásfoknak/zajszintnek felel meg (a pontos számokat javasoljuk egyeztetni értékesítési csapatunkkal)
  • A szállítás tartalmazza magát a kazántestet égővel és alapszabályozással - a külső HMV tárolót, a keringető szivattyút, a tágulási tartályt, a kéménytartozékokat és a helyiséghőmérsékletet szabályozó termosztátot az alapár nem tartalmazza, hacsak kifejezetten nincs feltüntetve

Műszaki paraméterek

SorozatATTACK EZ COMBI
Típusjelölés15EZCV
Névleges hőteljesítmény12-15 kW
Kazántest (hőcserélő) anyagaÖntöttvas, tagos (szegmentált) felépítés
TüzelőanyagFöldgáz (LPG kivitel kérésre)
Kazán típusaÁlló, atmoszférikus, COMBI kivitel (saját HMV-készítés nélkül)
HMV-készítésKülső, indirekt fűtésű tárolót igényel (nem része a kazán szállítási terjedelmének/árának)
FüstgázelvezetésTermészetes huzatú kémény
Tájékoztató méretek (Sz x Ma x Mé)kb. 520 x 877 x 547 mm - becsült érték, a pontos méretek a hőcserélő tagjainak számától függően eltérhetnek, javasoljuk ellenőrizni az építési előkészítés előtt
Tájékoztató tömegkb. 112 kg (a teljesítmény és a tagok száma alapján becsült érték, nem kötelező érvényű műszaki adat)
EnergiaosztályC (jellemző az ATTACK öntöttvas atmoszférikus kazánok e konstrukciós generációjára)
Származási országSzlovákia
GyártóATTACK s.r.o.
Garancia a kazántestre (öntöttvas)5 év
Garancia a többi alkatrészre30 hónap az üzembe helyezéstől, max. 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítástól

Megjegyzés: a méretek és a tömeg csak tájékoztató becsült értékek a teljesítménykategória és az ilyen osztályú öntöttvas tagos kazánok szokásos felépítése alapján - a pontos adatot az adott darabra vonatkozóan javasoljuk ellenőrizni a gyártó aktuális műszaki adatlapján vagy közvetlenül nálunk, még a megrendelés előtt, különösen, ha pontos építési előkészítést tervez a helyiségben vagy a kazán számára kialakított fülkében.

Hogyan csatlakoztassuk: kazán + külső HMV tároló

Mivel ez egy saját használati melegvíz-készítés nélküli COMBI kivitel, ezt a kazánt egy külön (külső) indirekt fűtésű HMV tárolóval együtt kell csatlakoztatni. Az ATTACK kínálatában erre a célra az úgynevezett Z-sorozat tárolói szolgálnak (pl. Z100PLUS, Z125PLUS, Z100NTR, Z125NTRA, Z160NTRA, Z125OKC, Z160OKC, Z200OKC és további kivitelek, beleértve a fali, vízszintes OKCV változatokat is) - ezeket a tárolókat külön termékként értékesítjük, nem részei a kazán szállítási terjedelmének vagy árának.

Ehhez a teljesítménykategóriához (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában általában elegendő egy kisebb térfogatú tároló, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a fali kivitelű Z 125 OKC - a 100 vagy 125 literes térfogat közötti választás elsősorban a háztartásban élők számától és attól függ, hány melegvíz-vételi pontot (fürdőszoba, konyha stb.) használnak egyidejűleg.

A csatlakoztatás elve röviden a következő: a kazán felmelegíti a fűtővizet, amely egyrészt a fűtési rendszerbe (radiátorok, padlófűtés) kering, másrészt a HMV tároló hőcserélőjén (spiráljában) áthaladva átadja hőjét a használati víznek. A fűtési kör és a tároló fűtése közötti váltást általában háromjáratú szelep biztosítja (az ATTACK kínálatában pl. OT02 vagy OT44 modellek), amelyet a kazán elektronikája vagy egy külön helyiségtermosztát/szabályozó vezérel. A pontos csatlakoztatás (csővezeték nyomvonala, szivattyúk, biztonsági és keverőszerelvények elhelyezése) az adott kazánház elrendezésétől függ, valamint attól, hogy egyszerű kétcsöves rendszerről vagy több fűtési körrel rendelkező bonyolultabb rendszerről van-e szó - javasoljuk, hogy a végleges csatlakoztatás tervezését és kivitelezését bízza jogosult fűtés-/gázszerelő szakemberre, aki figyelembe veszi a gázkészülékek csatlakoztatására vonatkozó helyi érvényes szabványokat és előírásokat is.

A kazán és a tároló megrendelésekor szívesen segítünk a kazán teljesítményének és a tároló térfogatának megfelelő kombinációjának kiválasztásában a háztartásban élők száma és az egyidejűleg használt melegvíz-vételi pontok száma alapján - vásárlás előtt bátran keressen meg minket, ha nem biztos a megfelelő választásban.

Karbantartás és szervizelés a gyakorlatban

Mint minden gázkészülék esetében, az ATTACK álló öntöttvas kazánnál is érvényes, hogy a rendszeres szervizellenőrzés (jellemzően évente egyszer, jogosult szervizszakember által elvégezve) nemcsak a garancia megőrzésének feltétele, hanem a biztonságos és gazdaságos üzemeltetés alapfeltétele is. Öntöttvas kazánok esetében a szerviz jellemzően magában foglalja a hőcserélő és az égő koromtól és portól való ellenőrzését és szükség szerinti tisztítását, a tagok közötti csatlakozások tömítettségének ellenőrzését, a kémény huzatának és a füstgázút ellenőrzését, valamint az égés megfelelő beállításának felülvizsgálatát.

A modern kondenzációs kazánokhoz képest az atmoszférikus öntöttvas kazán karbantartása jellemzően egyszerűbb és olcsóbb - elmarad például a kondenzátum-szifon vagy az alacsony visszatérő víz-hőmérsékletre érzékeny hőcserélő gondozása. Másrészt számolni kell azzal, hogy az ilyen felépítésű atmoszférikus öntöttvas kazánok nem érik el a legmodernebb kondenzációs megoldások hatásfokát, ami egy elfogadott és tisztességes kompromisszum a nagyobb kezdeti robusztusság/egyszerűség és a lehető legmagasabb energiahatékonyság között. Ha az Ön számára a lehető legalacsonyabb gázfogyasztás a döntő szempont, szívesen megbeszéljük Önnel az ATTACK kondenzációs kínálatának alternatíváit is.

Gyakran ismételt kérdések

1. Tartalmazza ennek a kazánnak az ára a használati melegvíz (HMV) készítést is?
Nem. Ez egy COMBI kivitel saját HMV-készítés nélkül - a kazán csak a fűtővizet melegíti fel. A használati melegvíz felmelegítéséhez külső, indirekt fűtésű tárolót kell hozzáadni (pl. az ATTACK Z-sorozatból), amelyet külön kell megrendelni és kifizetni.

2. Milyen HMV tároló alkalmas a 12-15 kW teljesítményű kazánhoz?
Ehhez a teljesítménykategóriához (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában általában elegendő egy kisebb térfogatú tároló, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a fali kivitelű Z 125 OKC - a 100 vagy 125 literes térfogat közötti választás elsősorban a háztartásban élők számától és attól függ, hány melegvíz-vételi pontot (fürdőszoba, konyha stb.) használnak egyidejűleg.

3. Miben különbözik az EZ COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas kínálat többi sorozatától (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ)?
Röviden: az EZ COMBI a legmagasabb (csúcs) sorozat ebben az ATTACK öntöttvas termékvonalban - a magasabb árnak jobb felszereltségnek, magasabb hatásfoknak vagy csendesebb üzemnek kellene megfelelnie az alacsonyabb sorozatokhoz képest, a pontos számszerű összehasonlítást azonban javasoljuk nálunk vagy közvetlenül a gyártónál egyeztetni, mivel a pontos értékek nem állnak rendelkezésünkre ellenőrzött formában.

4. Milyen tüzelőanyaghoz készült a kazán, és átalakítható-e más tüzelőanyagra?
A kazán alapkivitelben földgázra készült. Az LPG (propán-bután) kivitel kérésre/megrendeléskor egyeztetett specifikáció szerint elérhető - javasoljuk ezt az igényt már a megrendeléskor jelezni, vagy előzetesen érdeklődni értékesítési csapatunknál.

5. Milyen garancia vonatkozik erre a kazánra?
Az ATTACK álló gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítás dátumától. Az öntöttvas hőcserélő testre 5 éves meghosszabbított garancia érvényes. A pontos garanciális feltételeket az adott darabhoz mellékelt jótállási jegy határozza meg, és be kell tartani az üzembe helyezésre előírt feltételeket (jellemzően szakképzett szervizszakember végzi el).

6. Csatlakoztatható-e a kazán meglévő természetes huzatú kéményhez?
Igen, ez egy atmoszférikus kazán, amelyet természetes huzatú kéményhez való csatlakoztatásra terveztek. Az adott kémény (átmérő, magasság, anyag) alkalmasságát egyedileg kell megvizsgálni, ideálisan helyszíni szemle során vagy kéményseprővel/felülvizsgáló szakemberrel együttműködve, különösen, ha a kazánt régebbi falazott kéményhez csatlakoztatják.

7. Csatlakoztatható-e a kazán több fűtési körrel rendelkező rendszerhez (pl. radiátorok + padlófűtés)?
Igen, a több, eltérő fűtővíz-hőmérsékletű kör kombinálása általánosan elterjedt - ehhez azonban saját szivattyúval és szabályozással rendelkező keverőkört kell hozzáadni (az ATTACK kínálatában pl. DPP25007/DPP25008 készletek vagy ESBE DPP25020-DPP25022 kivitelek). Javasoljuk, hogy a csatlakoztatás tervét egyeztesse fűtéstervezővel vagy közvetlenül csapatunkkal.

8. Megrendelhető-e a kazán HMV tároló nélkül, csak maga a test?
Igen - ez a termék magát a kazántestet jelenti. A HMV tárolót, a keringető szivattyút, a kéménytartozékokat, a háromjáratú szelepet és a helyiségtermosztátot/szabályozót az adott telepítés igényei szerint külön tételként kell megrendelni - szívesen összeállítjuk az Ön projektjéhez szükséges tartozékok teljes listáját.

9. Mi a különbség e között az atmoszférikus öntöttvas kazán és egy modern kondenzációs kazán között?
Az atmoszférikus öntöttvas kazán magasabb füstgázhőmérséklettel dolgozik, és nem hasznosítja a füstgázban lévő vízgőz kondenzációját további hőnyereség céljából, ezért hatásfoka nem éri el a modern kondenzációs kazánokét. Cserébe egyszerűbb felépítést, kisebb érzékenységet a visszatérő fűtővíz hőmérsékletére, és jellemzően egyszerűbb, olcsóbb karbantartást kínál, kondenzátum-elvezetés megoldása nélkül. Az öntöttvas atmoszférikus és a kondenzációs megoldás közötti választás mindig kompromisszum a kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető hatásfok között - szívesen segítünk mérlegelni mindkét irányt az Ön prioritásai szerint.

10. Hol rendelhetem meg a kazánt, és hogyan zajlik a szállítás?
A kazánt közvetlenül az atria.sk webáruházban rendelheti meg. Megrendeléskor javasoljuk egyúttal a megfelelő HMV tároló megrendelését is a Z-sorozatból, valamint az esetleges további tartozékokét (kéményelemek, háromjáratú szelep, keringető szivattyú, helyiségtermosztát), hogy komplett, szerelésre kész megoldással rendelkezzen. Ha bizonytalan a kazán + tároló + tartozékok kombinációjának kiválasztásában, keressen meg minket a megrendelés előtt - szívesen segítünk, hogy ne rendeljen olyat, amire végül nem lesz szüksége, illetve hogy semmi lényeges ne maradjon ki.

Garancia és szerviz

Az ATTACK EZ COMBI álló öntöttvas gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítás dátumától (attól függően, melyik határidő jár le előbb). Magára az öntöttvas hőcserélő testre a gyártó 5 éves meghosszabbított garanciát biztosít. A teljes garanciális időszak érvényesítéséhez be kell tartani a gyártó által előírt üzembe helyezési feltételeket (jellemzően erre jogosult szakképzett szervizszakember végzi), és megfelelően kell vezetni a szervizkönyvet/jótállási jegyet. Ha bármilyen kérdése van a garanciával, a szervizzel vagy a megfelelő tartozékok (HMV tároló, keringető szivattyú, kéményelemek, szabályozás) kiválasztásával kapcsolatban, keressen meg minket bátran - szívesen segítünk a választásban és a teljes, személyre szabott megoldás megrendelésében.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Attack
Súly: 112 kg
Sorozat: ATTACK EZ COMBI
Névleges hőteljesítmény: 12-15 kW
Test (hőcserélő) anyaga: Öntöttvas, tagos felépítés
Tüzelőanyag: Földgáz (LPG kérésre)
Kazán típusa: Álló, atmoszférikus, saját HMV-készítés nélkül (COMBI)
HMV-készítés: Külső, indirekt fűtésű tárolót igényel (ATTACK Z-sorozat) - nem része a szállításnak
Füstgázelvezetés: Természetes huzatú kémény
Tájékoztató méretek (Sz x Ma x Mé): kb. 520 x 877 x 547 mm (becsült)
Tájékoztató tömeg: 112 kg (becsült)
Energiaosztály: C
Származási ország: Szlovákia
Gyártó: ATTACK s.r.o.
Garancia - kazántest (öntöttvas): 5 év
Garancia - egyéb alkatrészek: 30 hónap az üzembe helyezéstől / max. 36 hónap a kiszállítástól
Szükséges tartozék: Külső HMV tároló ATTACK Z-sorozat (külön kapható)
Ajánlott szabályozás: Helyiségtermosztát/szabályozó ATTACK OT-sorozat (külön kapható)
Rendeltetés: Családi házak, nagyobb objektumok, kisebb üzemek

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

Az ATTACK termékek a legmodernebb gyártástechnológiákkal készülnek, amelyekkel rendelkezünk. Mint Szlovákia legjelentősebb, tisztán szlovák tőkével rendelkező és egyetlen tulajdonos által vezetett hőtechnikai gyártója, teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy minden egyes gyártási folyamat kihat a termék élettartamára és természetesen az Ön elégedettségére is. Ezért csak a legjobbat használjuk – a speciális kazánlemeztől kezdve a lézeres pontos anyagvágáson át egészen a legfontosabb elemig – a vízálló hegesztési varratokig, amelyeket kizárólag robotokkal, precíz szerelvényekben végzünk, ezzel kiküszöbölve az emberi tényezőt. Az összes ATTACK termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek elismert vizsgálóintézetek minőségi tanúsítványaival, és megfelelnek az állami támogatás igényléséhez szükséges feltételeknek.

Az ATTACK vállalat története

A vállalat gyártóüzeme Közép-Szlovákia északi részén, kb. 20 km-re Zsolnától (Žilina) található. Hőtechnikai gyártással foglalkozó vállalatunk 1995-ben kezdte meg a gyártást álló kazánokkal, majd fokozatosan bővítette termelését a mai szintre, amikor is széles választékot gyárt fali kondenzációs kazánokból, álló kazánokból, szilárdtüzelésű kazánokból és HMV tárolókból. A vállalat középvállalatnak számít, kb. 5000 m² beépített területtel és kb. 1000 m² fedetlen területtel. A kazángyártás saját gyártócsarnokokban zajlik, saját fejlesztéssel, konstrukcióval, értékesítéssel és külföldi piacokra történő exporttal.

Vállalati profil és jövőkép

„A vállalat fő célja és filozófiája olyan csúcsminőségű termékek fejlesztése, amelyek a legmagasabb minőséget, funkcionalitást és dizájnt nyújtják, a legmagasabb égési hatásfokot érik el a környezet védelme mellett, kedvező ár megtartásával.“

Az ATTACK vállalat és termékportfólió

Széles termékválasztékot kínálunk, amelyek tüzelőanyag típusa és teljesítménye szerint különböznek. Minden kazánba világszínvonalú gyártók alkatrészeit építjük be, a gyártás a legmodernebb technológiával, kamerás és számítógépes rendszerrel ellenőrzött, és a legfejlettebb berendezésekkel és módszerekkel tesztelt. Minden csoportban széles választék áll rendelkezésre mind a kivitelek, mind a teljesítmények tekintetében. A kazánok elsősorban családi házak, lakások, de nagyobb üzemek fűtésére is alkalmasak. A vállalat profilja magában foglalja a biomassza, gáz, elektromos kazánokat és tartozékokat. A kazánok gyártásához megújuló energiaforrást használunk, mégpedig 200 kWp teljesítményű napelemeket, amelyek elegendő elektromos energiát biztosítanak a gyártáshoz.

Export és szerviz

Az ATTACK vállalat több mint 51 országba exportálja termékeit szerte a világon. Jelenleg az EU összes országába, Oroszországba, az USA-ba, Kanadába és Új-Zélandra exportáljuk termékeinket. Külföldön a legnagyobb érdeklődés a modern fatüzelésű elgázosító, pellet- és kombinált kazánok iránt mutatkozik, amelyek jelenleg nagyon keresettek Európában és az amerikai kontinensen, de nagy az érdeklődés az álló gázkazánok iránt is, amelyek megbízhatóan képviselnek minket egészen a távoli Szibériáig.

Az egyéni hozzáállás minden ügyfélhez, a rugalmas tárgyalások és a megbízhatóság gyorsan kölcsönös bizalommá alakul, ami folyamatos ügyfélnövekedést biztosít számunkra további országokban.

Szervizpartnereink saját képzési központunkban kapnak oktatást, amely valós üzemi körülmények között bekötött termékekkel van felszerelve. Partnereink két szakaszban – elméleti és gyakorlati – képződnek, ahol lehetőségük van az elméleti részt gyakorlatba átültetni és mindent kipróbálni a termékeken. Az ATTACK, s.r.o. vállalat Szlovákia egész területét lefedő szervizhálózattal rendelkezik. Meghibásodás esetén akár 705 szervizszervezet is segítségére lehet, amelyek szakképzett szerviztechnikusai rövid időn belül el tudják hárítani bármely ATTACK termék meghibásodását, legyen szó családi házak, lakások vagy üzemek fűtéséről.

Vállalati profil – Kutatás és fejlesztés

Az ATTACK, s.r.o. vállalat saját kutatási és fejlesztési központtal rendelkezik, ahol a cég fejlesztő és műszaki munkatársai évente újítják és készítik elő az új hőtechnikai berendezéseket. A fejlesztés során hangsúlyt fektetnek a berendezések kezelésének egyszerűségére, a modern dizájnra, a környezeti tűrőképességre és a minimális méretekre. Minden termék a vonatkozó szabványoknak, specifikációknak, jogi és egyéb előírásoknak megfelelően kerül tervezésre és fejlesztésre. Az ATTACK ® termékeibe kerülő alkatrészek kiválasztása a legszigorúbb kritériumoknak van alávetve, és kizárólag megbízható, hosszú éveken át bevált alkatrészek és anyagok használhatók fel elismert beszállítóktól.

A fejlesztés során az ATTACK, s.r.o. nem működik együtt más gyártókkal, hanem mindig igyekszik egy lépéssel a konkurencia előtt járni.

Az ATTACK vállalat – Tanúsítványok és díjak

Az ATTACK, s.r.o. vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségi tanúsítvánnyal:

  • kazánok tervezésére és fejlesztésére,
  • kazánok gyártására,
  • berendezések és kazánok szervizelésére

Nagy hangsúlyt fektetünk termékeink minőségére. 2003 óta rendelkezünk ISO 9001 minőségirányítási tanúsítvánnyal. Ez a nemzetközi irányelv szerinti minőségi tanúsítvány igazolja a gázkészülékek kutatása, fejlesztése, gyártása, tervezése és üzemeltetése terén végzett tevékenységeket. A jóváhagyási tanúsítványt a rangos londoni auditáló cég, a Lloyd’s Register Quality Assurance hagyta jóvá és adta ki.

A vállalattal szemben támasztott követelmények szigorúságát bizonyítja az is, hogy a tanúsítványt az LRQA tanúsító társaságnál 3 évente meg kell védeni.

Ez a minőségirányítási rendszer az ATTACK, s.r.o. vállalat progresszivitását és pozitív hozzáállását mutatja az ügyfelek felé, ezzel bizonyítva a tisztán szlovák hagyományos vállalat minőségét. A menedzsmentrendszer egyben aláhúzza a vállalat stratégiáját, amely annak betartásához, további fejlődéséhez és javításához vezet. Minden ATTACK® termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek CE, TÜV, GOST tanúsítvánnyal elismert nemzetközi vizsgálóintézetektől.

Rendszeresen részt veszünk hazai és külföldi hőtechnikai kiállításokon, ahol a vállalat számos díjat nyert, a dicsérő okiratoktól kezdve egészen az arany érmekig.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >