>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

ATTACK 15 KLQ COMBI - álló, öntöttvas gázkazán 12-15 kW

Kód: 15KLQCV
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
424 832 Ft –5 %
Plynovy stacionarny kotol attack combi
424 832 Ft –5 % 403 590 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

ATTACK COMBI - álló kivitelű, öntöttvas gázkazán

Az öntöttvas hőcserélővel szerelt álló kivitelű gázkazánok a piac egyik legellenállóbb és leghosszabb ideje bevált fűtési megoldásai közé tartoznak. Az öntöttvas mint a hőcserélő anyaga rendkívül ellenálló a korrózióval és a hőtaszító hatásokkal szemben, és jobban tűri a kevésbé kíméletes üzemeltetést (gyakori be- és kikapcsolás, a fűtési visszatérő víz hőmérsékletének ingadozása) is, mint a vékonyfalú acél vagy alumínium hőcserélők. Ennek köszönhetően az öntöttvas kazánok hosszú ideje robusztus és megbízható berendezésként ismertek, amelyek nemcsak hagyományos családi házakba, hanem nagyobb épületekbe, üzemekbe, műhelyekbe, kisebb vállalkozásokba vagy magasabb hőigényű többgenerációs házakba is alkalmasak.

Az öntöttvas test további előnye az egyszerű karbantartás és javíthatóság - az öntöttvas hőcserélő jellemzően egyedi tagokból (szegmensekből) áll, ami az egyik sérülése esetén lehetővé teszi csak az érintett tag cseréjét a teljes hőcserélő helyett. Ez hosszú távon alacsonyabb esetleges szervizköltségeket jelenthet az egydarabos hőcserélőkhöz képest. Az álló kivitel (padlón álló, nem falra szerelt kazán) egyben egyszerűbbé teszi a nagyobb teljesítményű telepítést, és megkönnyíti a csatlakozást a természetes huzatú kéményhez, amely a régebbi és újabb kazánházakban egyaránt gyakran használatos.

Az Ön által megtekintett modell az ATTACK KLQ COMBI sorozatba tartozik, és 12-15 kW névleges hőteljesítményre van méretezve. Ez egy COMBI kivitelű álló gázkazán - az öntöttvas ATTACK sorozat kontextusában ez azt jelenti, hogy a kazán önmagában nem rendelkezik saját (beépített) használati melegvíz (HMV) előállítással. A meleg víz felmelegítéséhez ezért a kazánt külső, közvetett fűtésű HMV tárolóval kell kiegészíteni (pl. az ATTACK Z-sorozatból - lásd lentebb a „Hogyan kell csatlakoztatni” részt). Ez a megoldástípus (kazán + különálló tároló) általánosan elterjedt és bevált ott, ahol nagyobb kényelemre van igény a melegvíz-vételezés terén több vételi ponton egyszerre, mivel a tárolós vízmelegítők jobban lefedik az esetenként megugró HMV-fogyasztást, mint az átfolyós rendszerű melegítés.

Az ATTACK KLQ COMBI sorozat az öntöttvas kínálaton belül magasabb felszereltségi szintet képvisel. Ennek a sorozatnak a kazánjait olyan vásárlók számára tervezték, akik egy álló gázkazántól kényelmesebb, csendesebb és stabilabb üzemet várnak, mint az alap EKO vagy PLQ sorozatoknál. A gyakorlatban ez minőségibb kivitelezést, kidolgozottabb égésszabályozást és rendszerint valamivel magasabb fokú kezelési automatizáltságot jelent. A KLQ COMBI jó kompromisszum az ár és a használati érték között az igényesebb háztartások és kisebb üzemek számára is.

Miért öntöttvas hőcserélő, és nem acél vagy alumínium?

Álló gázkazán választásakor a vásárlók gyakran kérdezik, miért érdemes öntöttvas hőcserélőt választani, amikor a piacon olcsóbb acél vagy könnyebb alumínium megoldások is elérhetők. A válasz elsősorban az anyag hosszú távú ellenálló képességével függ össze. Az öntöttvasnak nagyobb a hőtehetetlensége, mint a vékonyfalú acélnak, ami a gyakorlatban nyugodtabb, kevésbé „ideges” égési folyamatot jelent, és kisebb anyagi igénybevételt a visszatérő víz hőmérsékletének hirtelen változásakor (pl. hideg rendszer indításakor hosszabb leállás után). Emellett az öntöttvas természeténél fogva ellenállóbb a kondenzációs korrózióval szemben, amely nem megfelelő üzemi rezsim mellett (tartósan alacsony visszatérő víz hőmérséklet) fokozatosan károsíthatja a vékonyfalú acél hőcserélőket.

További gyakorlati érv a már említett tagos (szegmentált) felépítés. Az öntöttvas hőcserélő nem egy darabból áll, hanem több, egymásra épített, tömítőelemekkel összekapcsolt tagból. Ha az évek során az üzemeltetés alatt egy tag megsérülne (ami öntöttvas esetén is ritka, de elméletileg lehetséges, pl. mechanikai sérülés vagy a karbantartás súlyos elhanyagolása esetén), a szerviztechnikus csak az érintett tagot tudja kicserélni anélkül, hogy a teljes kazántestet ki kellene cserélni. Az egydarabos acél vagy alumínium hőcserélőknél ez a lehetőség rendszerint nem áll fenn, és a hőcserélő sérülése a teljes kazán vagy legalább a teljes hőcserélő blokk cseréjét jelenti.

Az öntöttvas hátránya a nagyobb tömeg (lásd a lenti táblázat tájékoztató adatát) és a valamivel lassabb hőmérsékleti válasz hideg állapotból indítva - ezek azonban egy hosszú távú, jellemzően folyamatos üzemre tervezett álló kazánnál (nem a csak évi néhányszor használt hétvégi ház gyakori be-/kikapcsolásánál) inkább másodlagos hátrányok a hosszú élettartam és az egyszerűbb javíthatóság előnyéhez képest.

Kinek ajánlott ez a kazán

Az ATTACK KLQ COMBI 12-15 kW teljesítményű álló öntöttvas kazán elsősorban ott jó választás, ahol rendelkezésre áll kazánhelyiség (nem falra szerelhető, mint a hagyományos fali kombi kazánok), és ahol adott, vagy tervezett a természetes huzatú kémény. Jellemzően ilyen esetek:

  • Saját kazánházzal vagy műszaki helyiséggel rendelkező családi házak, ahol fontos a berendezés hosszú élettartama és egyszerű javíthatósága
  • Nagyobb épületek és többgenerációs házak magasabb hőigénnyel, ahol értékelik az öntöttvas test robusztusságát
  • Kisebb üzemek, műhelyek, panziók vagy nyaralók egész éves vagy közel egész éves üzemmel, ahol a jobb minőségű test iránti befektetés a hosszabb élettartam révén megtérül
  • Felújítások, ahol egy régebbi öntöttvas kazánt cserélnek le, és rendelkezésre áll a megfelelő kémény és a megfelelő teljesítményre méretezett gázvezeték

Ha viszont kompakt, falra szerelhető megoldást keres lakásba vagy kisebb lakóegységbe, vagy saját, gyors melegvíz-készítéssel rendelkező kazánt szeretne külön tároló nélkül, az öntöttvas álló COMBI kazán valószínűleg nem a legjobb választás - ebben az esetben javasoljuk, hogy egyeztessen velünk az ATTACK fali kondenzációs kazánjai közül elérhető alternatívákról.

Fő jellemzők

  • Álló (padlóra helyezett) kivitel öntöttvas hőcserélővel - magas korrózió- és hőtaszítás-ellenállás
  • 12-15 kW névleges hőteljesítmény, földgáz üzemű (LPG kivitel kérésre/igény szerint, rendelés esetén megadva)
  • COMBI kivitel = saját HMV-előállítás nélküli kazán, külső, közvetett fűtésű tárolóval (pl. ATTACK Z-sorozat) való együttműködésre tervezve
  • Tagos (szegmentált) öntöttvas hőcserélő - sérülés esetén lehetővé teszi az egyes tag cseréjét a teljes test helyett
  • Csatlakoztatás természetes huzatú kéményhez (atmoszférikus égés)
  • Robusztus szerkezet, amely nagyobb épületekbe és magasabb fűtési teljesítményigényű üzemekbe is alkalmas
  • Az alap EKO/PLQ sorozatokhoz képest magasabb szintű kivitelezés és szabályozás
  • A szállítás tartalmazza magát a kazántestet, az égőfejjel és az alapszabályozással együtt - a külső HMV tároló, a keringető szivattyú, a tágulási tartály, a kémény tartozékai és a szobatermosztát nem tartoznak az alapárhoz, ha ez kifejezetten nincs feltüntetve

Műszaki paraméterek

SorozatATTACK KLQ COMBI
Típusjelzés15KLQCV
Névleges hőteljesítmény12-15 kW
A kazán testének (hőcserélőjének) anyagaÖntöttvas, tagos (szegmentált) felépítés
ÜzemanyagFöldgáz (LPG kivitel kérésre)
Kazán típusaÁlló, atmoszférikus, COMBI kivitel (saját HMV-előállítás nélkül)
HMV előállításKülső, közvetett fűtésű tárolót igényel (nem része a kazán szállítási terjedelmének/árának)
FüstgázelvezetésTermészetes huzatú kémény
Tájékoztató méretek (Sz x Ma x Mé)kb. 520 x 877 x 547 mm - becslés, a pontos méretek a hőcserélő tagszámától függően eltérhetnek, javasoljuk az építési előkészítés előtti ellenőrzést
Tájékoztató tömegkb. 112 kg (becslés a teljesítmény és a tagszám alapján, nem kötelező érvényű műszaki adat)
EnergiaosztályC (jellemző az ATTACK öntöttvas atmoszférikus kazánok e szerkezeti generációjára)
Származási országSzlovákia
GyártóATTACK s.r.o.
Garancia a kazántestre (öntöttvas)5 év
Garancia az egyéb komponensekre30 hónap az üzembe helyezéstől, legfeljebb 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítástól

Megjegyzés: a méretek és a tömeg tájékoztató becslésként szerepelnek a teljesítménykategória és az ebbe az osztályba tartozó öntöttvas tagos kazánok szokásos felépítése alapján - a pontos értéket az adott darabra vonatkozóan javasoljuk ellenőrizni a gyártó aktuális műszaki adatlapján vagy közvetlenül nálunk a megrendelés előtt, különösen, ha pontos építési előkészítést tervez a kazánhelyiség vagy a kazán fülkéje számára.

Hogyan kell csatlakoztatni: kazán + külső HMV tároló

Mivel ez egy saját használati melegvíz-előállítás nélküli COMBI kivitel, ezt a kazánt egy különálló (külső) közvetett fűtésű HMV tárolóval együtt kell csatlakoztatni. Az ATTACK kínálatában erre a célra az úgynevezett Z-sorozat tárolói szolgálnak (pl. Z100PLUS, Z125PLUS, Z100NTR, Z125NTRA, Z160NTRA, Z125OKC, Z160OKC, Z200OKC és további kivitelek, beleértve a fali vízszintes OKCV változatokat is) - ezeket a tárolókat külön termékként értékesítjük, nem részei a kazán szállítási terjedelmének vagy árának.

Ehhez a teljesítménykategóriához (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában rendszerint elegendő egy kisebb térfogatú tároló, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a fali kivitelű Z 125 OKC - a 100 vs. 125 literes térfogat választása elsősorban a háztartásban élők számától és attól függ, hogy hány melegvíz-vételi hely (fürdőszoba, konyha stb.) lesz egyszerre használatban.

A csatlakoztatás elve röviden a következő: a kazán melegíti a fűtővizet, amely egyrészt a fűtési rendszerbe (radiátorok, padlófűtés) kering, másrészt a HMV tároló hőcserélőjén (spirálján) keresztül átadja hőjét a használati víznek. A fűtési kör és a tároló melegítése közötti váltást rendszerint egy háromjáratú szelep biztosítja (az ATTACK kínálatában pl. OT02 vagy OT44 típusok), amelyet vagy a kazán elektronikája, vagy egy külön helyiségtermosztát/szabályozó vezérel. A pontos bekötés (csővezetés, szivattyúk elhelyezése, biztonsági és keverőszelepek) az adott kazánházi elrendezéstől és attól függ, hogy egyszerű kétcsöves rendszerről vagy több fűtési körrel rendelkező bonyolultabb rendszerről van-e szó - javasoljuk, hogy a végleges bekötést engedéllyel rendelkező fűtés-/gázszakemberrel terveztesse és kivitelezze, aki figyelembe veszi a gázkészülékek csatlakoztatására vonatkozó helyi érvényes szabványokat és előírásokat is.

A kazán és a tároló megrendelésekor szívesen segítünk a kazán teljesítménye és a tároló térfogata közötti megfelelő kombináció kiválasztásában a háztartásban élők száma és az egyidejűleg használt melegvíz-vételi helyek száma alapján - vásárlás előtt bátran keressen minket, ha bizonytalan a helyes választásban.

Karbantartás és szerviz a gyakorlatban

Mint minden gázkészülék esetében, az ATTACK álló öntöttvas kazánnál is érvényes, hogy a rendszeres szervizellenőrzés (jellemzően évente egyszer, engedéllyel rendelkező szerviztechnikus által elvégezve) nemcsak a garancia megőrzésének feltétele, hanem elsősorban a biztonságos és gazdaságos üzemeltetés előfeltétele. Öntöttvas kazánoknál a szerviz rendszerint magában foglalja a hőcserélő és az égőfej korom- és pormentesítését, a tagok közötti illesztések tömítettségének ellenőrzését, a kémény huzatának és a füstgázút ellenőrzését, valamint az égés helyes beállításának felülvizsgálatát.

A modern kondenzációs kazánokhoz képest az atmoszférikus öntöttvas kazán karbantartása rendszerint egyszerűbb és olcsóbb - elmarad például a kondenzátumszifon vagy az alacsony visszatérő vízhőmérsékletre érzékeny hőcserélő gondozása. Ugyanakkor számolni kell azzal, hogy az ilyen felépítésű atmoszférikus öntöttvas kazánok nem érik el a legmodernebb kondenzációs megoldások hatásfokát, ami egy megszokott és korrekt kompromisszum a nagyobb kezdeti robusztusság/egyszerűség és a lehető legmagasabb energiahatékonyság között. Ha az Ön számára a lehető legalacsonyabb gázfogyasztás a döntő szempont, szívesen megbeszéljük Önnel az ATTACK kondenzációs kínálatából elérhető alternatívákat is.

Gyakran ismételt kérdések

1. A kazán ára tartalmazza a használati melegvíz (HMV) melegítését is?
Nem. Ez egy COMBI kivitel, saját HMV-előállítás nélkül - a kazán csak a fűtővizet melegíti. A használati melegvíz felmelegítéséhez külső, közvetett fűtésű tárolót kell hozzáadni (pl. az ATTACK Z-sorozatból), amelyet külön kell megrendelni és kifizetni.

2. Melyik HMV tároló megfelelő egy 12-15 kW teljesítményű kazánhoz?
Ehhez a teljesítménykategóriához (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában rendszerint elegendő egy kisebb térfogatú tároló, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a fali kivitelű Z 125 OKC - a 100 vs. 125 literes térfogat választása elsősorban a háztartásban élők számától és attól függ, hogy hány melegvíz-vételi hely (fürdőszoba, konyha stb.) lesz egyszerre használatban.

3. Miben különbözik a KLQ COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas kínálatának többi sorozatától (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ)?
Röviden: magasabb felszereltségi szintet képvisel az öntöttvas sorozaton belül - minőségibb kivitelezést és kidolgozottabb szabályozást kínál az alap EKO és PLQ sorozatokhoz képest.

4. Milyen üzemanyagra készült a kazán, és átalakítható-e más üzemanyagra?
A kazán alapkivitelben földgáz üzemre készült. Az LPG (propán-bután) kivitel kérésre/a megrendeléskori konkrét specifikáció szerint elérhető - javasoljuk ezt az igényt a megrendeléskor jelezni, vagy előzetesen tájékozódni értékesítési csapatunknál.

5. Milyen garancia vonatkozik erre a kazánra?
Az ATTACK álló gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítás dátumától. Az öntöttvas hőcserélő testre 5 éves meghosszabbított garancia vonatkozik. A pontos garanciális feltételeket az adott darabhoz mellékelt jótállási jegy szabályozza, és be kell tartani az üzembe helyezésre előírt feltételeket (rendszerint szakképzett szerviztechnikus által).

6. Csatlakoztatható-e a kazán meglévő természetes huzatú kéményhez?
Igen, ez egy atmoszférikus kazán, amelyet természetes huzatú kéményhez való csatlakoztatásra terveztek. Az adott kémény (átmérő, magasság, anyag) alkalmasságát egyedileg kell megítélni, ideálisan helyszíni szemle során vagy kéményseprővel/felülvizsgáló szakemberrel együttműködve, különösen, ha a kazánt régebbi falazott kéményhez csatlakoztatják.

7. Csatlakoztatható-e a kazán több fűtési körrel rendelkező rendszerhez (pl. radiátorok + padlófűtés)?
Igen, több, eltérő fűtővíz-hőmérsékletű kör kombinálása gyakori megoldás - ehhez azonban szükséges egy saját szivattyúval és szabályozással rendelkező keverőkör kiegészítése (az ATTACK kínálatában pl. DPP25007/DPP25008 készletek vagy ESBE DPP25020-DPP25022 kivitelek). Javasoljuk a bekötési terv egyeztetését fűtéstervezővel vagy közvetlenül csapatunkkal.

8. Megrendelhető-e a kazán HMV tároló nélkül, csak maga a test?
Igen - ez a termék magát a kazántestet jelenti. A HMV tárolót, a keringető szivattyút, a kémény tartozékait, a háromjáratú szelepet és a szobatermosztátot/szabályozót az adott telepítés igényei szerint külön tételként kell megrendelni - szívesen összeállítunk egy teljes, az Ön projektjére szabott tartozéklistát.

9. Mi a különbség e között az atmoszférikus öntöttvas kazán és egy modern kondenzációs kazán között?
Az atmoszférikus öntöttvas kazán magasabb füstgázhőmérséklettel dolgozik, és nem hasznosítja a füstgázban lévő vízgőz kondenzációját további hőnyereségre, ezért hatásfoka nem éri el a modern kondenzációs kazánokét. Cserébe egyszerűbb szerkezetet, a fűtési visszatérő víz hőmérsékletére kisebb érzékenységet, és rendszerint egyszerűbb, olcsóbb karbantartást kínál, mivel nem kell megoldani a kondenzátum elvezetését. A választás az öntöttvas atmoszférikus és a kondenzációs megoldás között mindig kompromisszum a kezdeti robusztusság/egyszerűség és az elérhető legmagasabb hatásfok között - szívesen segítünk mérlegelni mindkét irányt az Ön prioritásai szerint.

10. Hol rendelhetem meg a kazánt, és hogyan zajlik a szállítás?
A kazánt közvetlenül az atria.sk webáruházban rendelheti meg. A megrendeléskor javasoljuk egyúttal a megfelelő Z-sorozatú HMV tároló és az esetleges további tartozékok (kéményelemek, háromjáratú szelep, keringető szivattyú, szobatermosztát) megrendelését is, hogy a szereléshez teljes körű, kész megoldás álljon rendelkezésére. Ha a kazán + tároló + tartozékok kombinációjának kiválasztásával kapcsolatban bármi kérdése merül fel, keressen minket a megrendelés előtt - szívesen segítünk, hogy ne rendeljen olyat, amire végül nem lesz szüksége, illetve hogy semmi lényeges ne hiányozzon.

Garancia és szerviz

Az ATTACK KLQ COMBI álló öntöttvas gázkazánokra standard 30 hónapos garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a kiszállítás dátumától a gyártó raktárából (attól függően, melyik határidő következik be előbb). Magára az öntöttvas hőcserélő testre a gyártó 5 éves meghosszabbított garanciát biztosít. A teljes garanciális idő érvényesítéséhez be kell tartani a gyártó által meghatározott üzembe helyezési feltételeket (rendszerint az erre jogosult, szakképzett szerviztechnikus által), és megfelelően vezetni kell a szervizkönyvet/jótállási jegyet. Ha bármilyen kérdése van a garanciával, a szervizeléssel vagy a megfelelő tartozékok (HMV tároló, keringető szivattyú, kéményelemek, szabályozás) kiválasztásával kapcsolatban, forduljon hozzánk bizalommal - szívesen segítünk a választásban és a teljes, személyre szabott megoldás megrendelésében.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Attack
Súly: 112 kg
Sorozat: ATTACK KLQ COMBI
Névleges hőteljesítmény: 12-15 kW
A test (hőcserélő) anyaga: Öntöttvas, tagos felépítés
Üzemanyag: Földgáz (LPG kérésre)
Kazán típusa: Álló, atmoszférikus, saját HMV-előállítás nélkül (COMBI)
HMV előállítás: Külső, közvetett fűtésű tárolót igényel (ATTACK Z-sorozat) - nem része a szállítási terjedelemnek
Füstgázelvezetés: Természetes huzatú kémény
Tájékoztató méretek (Sz x Ma x Mé): kb. 520 x 877 x 547 mm (becslés)
Tájékoztató tömeg: 112 kg (becslés)
Energiaosztály: C
Származási ország: Szlovákia
Gyártó: ATTACK s.r.o.
Garancia - kazántest (öntöttvas): 5 év
Garancia - egyéb komponensek: 30 hónap az üzembe helyezéstől / max. 36 hónap a kiszállítástól
Szükséges tartozék: Külső HMV tároló ATTACK Z-sorozat (külön megvásárolható)
Ajánlott szabályozás: Helyiségtermosztát/szabályozó ATTACK OT-sorozat (külön megvásárolható)
Felhasználási terület: Családi házak, nagyobb épületek, kisebb üzemek

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

Az ATTACK termékek a legmodernebb gyártástechnológiákkal készülnek, amelyekkel rendelkezünk. Mint Szlovákia legjelentősebb, tisztán szlovák tőkével rendelkező és egyetlen tulajdonos által vezetett hőtechnikai gyártója, teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy minden egyes gyártási folyamat kihat a termék élettartamára és természetesen az Ön elégedettségére is. Ezért csak a legjobbat használjuk – a speciális kazánlemeztől kezdve a lézeres pontos anyagvágáson át egészen a legfontosabb elemig – a vízálló hegesztési varratokig, amelyeket kizárólag robotokkal, precíz szerelvényekben végzünk, ezzel kiküszöbölve az emberi tényezőt. Az összes ATTACK termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek elismert vizsgálóintézetek minőségi tanúsítványaival, és megfelelnek az állami támogatás igényléséhez szükséges feltételeknek.

Az ATTACK vállalat története

A vállalat gyártóüzeme Közép-Szlovákia északi részén, kb. 20 km-re Zsolnától (Žilina) található. Hőtechnikai gyártással foglalkozó vállalatunk 1995-ben kezdte meg a gyártást álló kazánokkal, majd fokozatosan bővítette termelését a mai szintre, amikor is széles választékot gyárt fali kondenzációs kazánokból, álló kazánokból, szilárdtüzelésű kazánokból és HMV tárolókból. A vállalat középvállalatnak számít, kb. 5000 m² beépített területtel és kb. 1000 m² fedetlen területtel. A kazángyártás saját gyártócsarnokokban zajlik, saját fejlesztéssel, konstrukcióval, értékesítéssel és külföldi piacokra történő exporttal.

Vállalati profil és jövőkép

„A vállalat fő célja és filozófiája olyan csúcsminőségű termékek fejlesztése, amelyek a legmagasabb minőséget, funkcionalitást és dizájnt nyújtják, a legmagasabb égési hatásfokot érik el a környezet védelme mellett, kedvező ár megtartásával.“

Az ATTACK vállalat és termékportfólió

Széles termékválasztékot kínálunk, amelyek tüzelőanyag típusa és teljesítménye szerint különböznek. Minden kazánba világszínvonalú gyártók alkatrészeit építjük be, a gyártás a legmodernebb technológiával, kamerás és számítógépes rendszerrel ellenőrzött, és a legfejlettebb berendezésekkel és módszerekkel tesztelt. Minden csoportban széles választék áll rendelkezésre mind a kivitelek, mind a teljesítmények tekintetében. A kazánok elsősorban családi házak, lakások, de nagyobb üzemek fűtésére is alkalmasak. A vállalat profilja magában foglalja a biomassza, gáz, elektromos kazánokat és tartozékokat. A kazánok gyártásához megújuló energiaforrást használunk, mégpedig 200 kWp teljesítményű napelemeket, amelyek elegendő elektromos energiát biztosítanak a gyártáshoz.

Export és szerviz

Az ATTACK vállalat több mint 51 országba exportálja termékeit szerte a világon. Jelenleg az EU összes országába, Oroszországba, az USA-ba, Kanadába és Új-Zélandra exportáljuk termékeinket. Külföldön a legnagyobb érdeklődés a modern fatüzelésű elgázosító, pellet- és kombinált kazánok iránt mutatkozik, amelyek jelenleg nagyon keresettek Európában és az amerikai kontinensen, de nagy az érdeklődés az álló gázkazánok iránt is, amelyek megbízhatóan képviselnek minket egészen a távoli Szibériáig.

Az egyéni hozzáállás minden ügyfélhez, a rugalmas tárgyalások és a megbízhatóság gyorsan kölcsönös bizalommá alakul, ami folyamatos ügyfélnövekedést biztosít számunkra további országokban.

Szervizpartnereink saját képzési központunkban kapnak oktatást, amely valós üzemi körülmények között bekötött termékekkel van felszerelve. Partnereink két szakaszban – elméleti és gyakorlati – képződnek, ahol lehetőségük van az elméleti részt gyakorlatba átültetni és mindent kipróbálni a termékeken. Az ATTACK, s.r.o. vállalat Szlovákia egész területét lefedő szervizhálózattal rendelkezik. Meghibásodás esetén akár 705 szervizszervezet is segítségére lehet, amelyek szakképzett szerviztechnikusai rövid időn belül el tudják hárítani bármely ATTACK termék meghibásodását, legyen szó családi házak, lakások vagy üzemek fűtéséről.

Vállalati profil – Kutatás és fejlesztés

Az ATTACK, s.r.o. vállalat saját kutatási és fejlesztési központtal rendelkezik, ahol a cég fejlesztő és műszaki munkatársai évente újítják és készítik elő az új hőtechnikai berendezéseket. A fejlesztés során hangsúlyt fektetnek a berendezések kezelésének egyszerűségére, a modern dizájnra, a környezeti tűrőképességre és a minimális méretekre. Minden termék a vonatkozó szabványoknak, specifikációknak, jogi és egyéb előírásoknak megfelelően kerül tervezésre és fejlesztésre. Az ATTACK ® termékeibe kerülő alkatrészek kiválasztása a legszigorúbb kritériumoknak van alávetve, és kizárólag megbízható, hosszú éveken át bevált alkatrészek és anyagok használhatók fel elismert beszállítóktól.

A fejlesztés során az ATTACK, s.r.o. nem működik együtt más gyártókkal, hanem mindig igyekszik egy lépéssel a konkurencia előtt járni.

Az ATTACK vállalat – Tanúsítványok és díjak

Az ATTACK, s.r.o. vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségi tanúsítvánnyal:

  • kazánok tervezésére és fejlesztésére,
  • kazánok gyártására,
  • berendezések és kazánok szervizelésére

Nagy hangsúlyt fektetünk termékeink minőségére. 2003 óta rendelkezünk ISO 9001 minőségirányítási tanúsítvánnyal. Ez a nemzetközi irányelv szerinti minőségi tanúsítvány igazolja a gázkészülékek kutatása, fejlesztése, gyártása, tervezése és üzemeltetése terén végzett tevékenységeket. A jóváhagyási tanúsítványt a rangos londoni auditáló cég, a Lloyd’s Register Quality Assurance hagyta jóvá és adta ki.

A vállalattal szemben támasztott követelmények szigorúságát bizonyítja az is, hogy a tanúsítványt az LRQA tanúsító társaságnál 3 évente meg kell védeni.

Ez a minőségirányítási rendszer az ATTACK, s.r.o. vállalat progresszivitását és pozitív hozzáállását mutatja az ügyfelek felé, ezzel bizonyítva a tisztán szlovák hagyományos vállalat minőségét. A menedzsmentrendszer egyben aláhúzza a vállalat stratégiáját, amely annak betartásához, további fejlődéséhez és javításához vezet. Minden ATTACK® termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek CE, TÜV, GOST tanúsítvánnyal elismert nemzetközi vizsgálóintézetektől.

Rendszeresen részt veszünk hazai és külföldi hőtechnikai kiállításokon, ahol a vállalat számos díjat nyert, a dicsérő okiratoktól kezdve egészen az arany érmekig.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >