>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

ATTACK 20 E COMBI - álló öntöttvas gázkazán 14,5-18 kW

Kód: 20ECV
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
425 196 Ft –5 %
Plynovy stacionarny kotol attack combi
425 196 Ft –5 % 403 937 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

ATTACK COMBI - álló öntöttvas gázkazán

Az öntöttvas hőcserélővel rendelkező álló gázkazánok a piac legellenállóbb és leghosszabb ideje bevált fűtési megoldásai közé tartoznak. Az öntöttvas mint a hőcserélő anyaga rendkívül ellenálló a korrózióval és a hőlökésekkel szemben, és a kevésbé kímélő üzemeltetést (gyakori kapcsolások, a fűtési visszatérő víz hőmérséklet-ingadozása) is jobban tolerálja, mint a vékony falú acél vagy alumínium hőcserélők. Ennek köszönhetően az öntöttvas kazánok hosszú ideje robusztus és megbízható berendezésként ismertek, amelyek nem csak hagyományos családi házakba, hanem nagyobb objektumokba, üzemekbe, kisüzemekbe, kisvállalkozásokba vagy magasabb hőigényű többgenerációs házakba is alkalmasak.

Az öntöttvas test másik előnye az egyszerű karbantartás és javíthatóság - az öntöttvas hőcserélő általában egyedi tagokból (szegmensekből) áll, ami az egyik tag sérülése esetén lehetővé teszi csak az érintett tag cseréjét a teljes hőcserélő helyett. Ez hosszú távon alacsonyabb esetleges szervizköltségeket jelenthet az egytestű hőcserélőkkel szemben. Az álló kivitel (padlón álló, nem falra függesztett kazán) egyben egyszerűsíti a nagyobb teljesítményű berendezések telepítését, és megkönnyíti a csatlakozást a természetes huzatú kéményhez, amelyet a régebbi és újabb kazánházakban is gyakran alkalmaznak.

Az Ön által megtekintett modell az ATTACK E COMBI sorozathoz tartozik, és névleges hőteljesítménye 14,5-18 kW. Ez egy COMBI kivitelű álló gázkazán - ennek az öntöttvas ATTACK sorozatnak a kontextusában ez azt jelenti, hogy a kazán önmagában nem rendelkezik saját (beépített) használati melegvíz-készítéssel (HMV). A melegvíz felmelegítéséhez ezért a kazánt külső, közvetett fűtésű HMV tárolóval kell kiegészíteni (pl. az ATTACK Z-sorozatból - lásd lentebb az „Hogyan csatlakoztassuk" részt). Ez a típusú megoldás (kazán + különálló tároló) elterjedt és bevált megoldás, különösen ott, ahol nagyobb kényelmi igény van a melegvíz több felhasználási ponton egyidejű vételezésére, mivel a tárolós vízmelegítők a hirtelen megnövekedett HMV-fogyasztást is jobban lefedik, mint az átfolyós rendszerű melegvízkészítés.

Az ATTACK E COMBI sorozat a KLQ COMBI utódja, és az öntöttvas ATTACK kínálaton belül még magasabb felszereltségi osztályt képvisel. Az E COMBI sorozat kazánjai azon ügyfeleknek szólnak, akik a funkcionális megbízhatóság mellett magasabb kezelési és üzemeltetési kényelmet is igényelnek. A KLQ COMBI sorozathoz viszonyított pontos technikai különbségek (pl. az égőfej konkrét típusa, a szabályozás részletei) nem állnak rendelkezésünkre teljes részletességgel az alapadatainkban - ha pontosan szeretné tudni, miben különbözik az E COMBI a KLQ COMBI-tól az Ön konkrét teljesítményfokozatánál, vásárlás előtt szívesen ellenőrizzük és segítünk a választásban a gyártó aktuális műszaki dokumentációja alapján.

Miért öntöttvas hőcserélő és nem acél vagy alumínium?

Az álló gázkazán kiválasztásánál a vásárlók gyakran kérdezik, miért érdemes éppen az öntöttvas hőcserélőt választani, amikor a piacon olcsóbb acél vagy könnyebb alumínium megoldások is léteznek. A válasz elsősorban az anyag hosszú távú ellenálló képességével függ össze. Az öntöttvas nagyobb hőtehetetlenséggel rendelkezik, mint a vékony falú acél, ami a gyakorlatban nyugodtabb, kevésbé „nyugtalan" égési folyamatot jelent, és kisebb anyagi igénybevételt a visszatérő víz hőmérsékletének hirtelen változásaikor (például hideg rendszer indulásakor hosszabb leállás után). Ugyanakkor az öntöttvas természeténél fogva ellenállóbb a kondenzációs korrózióval szemben is, amely nem megfelelő üzemeltetési mód esetén (hosszú távon alacsony visszatérő víz hőmérséklet) fokozatosan károsíthatja a vékony falú acél hőcserélőket.

Egy másik gyakorlati szempont a már említett tagos (szegmentált) konstrukció. Az öntöttvas hőcserélő nem egy darabból áll, hanem több, egymásra rakott, tömítőbetétekkel összekapcsolt tagból. Ha az évek során az üzemeltetés alatt egy tag megsérülne (ami öntöttvas esetén is kis eséllyel, de elméletileg lehetséges, például mechanikai sérülés vagy a karbantartás szélsőséges elhanyagolása esetén), a szerviztechnikus csak az érintett tagot tudja cserélni, a teljes kazántest cseréje nélkül. Az egytestű acél vagy alumínium hőcserélőknél ez a lehetőség általában nem áll fenn, és a hőcserélő sérülése a teljes kazán vagy legalább a teljes hőcserélő blokk cseréjét jelenti.

Az öntöttvas hátránya a nagyobb tömeg (lásd a lenti táblázatban az irányadó adatot) és a kissé lassabb hőmérséklet-válasz hideg állapotból indulva - ez azonban egy hosszú távú, elsősorban folyamatos üzemre szánt álló kazánnál (nem gyakori be-/kikapcsolással, mint egy évente néhányszor használt hétvégi háznál) inkább csak marginális hátrány a hosszú élettartam és az egyszerűbb javíthatóság előnyeivel szemben.

Kinek ajánlott ez a kazán

A 14,5-18 kW teljesítményű ATTACK E COMBI álló öntöttvas kazán elsősorban ott jó választás, ahol van kazánhelyiség (nem falra függesztésre készült, mint a hagyományos fali kombi kazánok), és ahol van, vagy tervezik, természetes huzatú kéményt. Jellemzően a következő esetekben:

  • Saját kazánházzal vagy technikai helyiséggel rendelkező családi házak, ahol fontos a berendezés hosszú élettartama és egyszerű javíthatósága
  • Nagyobb objektumok és magasabb hőigényű többgenerációs házak, ahol az öntöttvas test robusztusságát értékelik
  • Kisebb üzemek, munkatermek, panziók vagy egész éves/majdnem egész éves üzemű hétvégi házak, ahol a jobb minőségű test beruházása a hosszabb élettartam révén megtérül
  • Rekonstrukciók, ahol régebbi öntöttvas kazánt cserélnek, és rendelkezésre áll a meglévő kémény és a megfelelő teljesítményre méretezett gázvezeték

Ha viszont kompakt, falra szerelhető megoldást keres lakásba vagy kisebb lakómagba, vagy saját gyors melegvíz-készítéssel rendelkező kazánt, önálló tároló szükségessége nélkül, az öntöttvas álló COMBI kazán valószínűleg nem lesz a legmegfelelőbb választás - ilyen esetben javasoljuk, hogy konzultáljon velünk egy alkalmasabb alternatívával az ATTACK fali kondenzációs kazánjai közül.

Fő jellemzők

  • Álló (padlóra állítható) kivitel öntöttvas hőcserélővel - kiváló ellenállás a korrózióval és a hőlökésekkel szemben
  • Névleges hőteljesítmény 14,5-18 kW, tüzelőanyag földgáz (LPG kivitel kérésre/a megrendelés konkrét specifikációja szerint)
  • COMBI kivitel = kazán saját HMV-készítés nélkül, külső, közvetett fűtésű tárolóval (pl. ATTACK Z-sorozat) történő együttműködésre tervezve
  • Tagos (szegmentált) öntöttvas hőcserélő - sérülés esetén lehetővé teszi az egyedi tag cseréjét a teljes test helyett
  • Csatlakozás természetes huzatú kéményhez (atmoszférikus égés)
  • Robusztus konstrukció, nagyobb objektumokhoz és üzemekhez is alkalmas, magasabb fűtési teljesítményigény esetén
  • Fokozott kezelési és üzemeltetési kényelem az ATTACK öntöttvas sorozatán belül
  • A szállítás tartalmazza a kazántestet, az égőfejjel és az alapszabályozással együtt - a külső HMV tároló, a keringtető szivattyú, a tágulási tartály, a kéménytartozékok és a helyiség termosztátja nincsenek benne az alapárban, ha kifejezetten nincs másképp jelölve

Műszaki paraméterek

SorozatATTACK E COMBI
Típusjelölés20ECV
Névleges hőteljesítmény14,5-18 kW
A kazántest (hőcserélő) anyagaÖntöttvas, tagos (szegmentált) konstrukció
TüzelőanyagFöldgáz (LPG kivitel kérésre)
Kazán típusaÁlló, atmoszférikus, COMBI kivitel (saját HMV-készítés nélkül)
HMV-készítésKülső, közvetett fűtésű tárolót igényel (nem része a kazán szállításának/árának)
Égéstermék elvezetésTermészetes huzatú kémény
Irányadó kazánméretek (Sz x M x H)kb. 528 x 882 x 552 mm - becslés, a pontos méretek a hőcserélő tagjainak számától függően eltérhetnek, ajánlott az építési előkészítés előtt ellenőrizni
Irányadó tömegkb. 117 kg (becslés a teljesítmény és a tagok száma alapján, nem kötelező érvényű műszaki adat)
EnergiaosztályC (jellemző az ATTACK öntöttvas atmoszférikus kazánok ezen konstrukciós generációjára)
Származási országSzlovákia
GyártóATTACK s.r.o.
Garancia a kazántestre (öntöttvas)5 év
Garancia a többi komponensre30 hónap az üzembe helyezéstől, max. 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítástól

Megjegyzés: a méretek és a tömeg irányadó becslésként kerülnek megadásra a teljesítménykategória és az ilyen osztályú öntöttvas tagos kazánok szokásos konstrukciója alapján - a konkrét darab pontos értékét ajánlott ellenőrizni a gyártó aktuális műszaki adatlapján vagy közvetlenül nálunk a megrendelés előtt, különösen ha a kazán helyiségének vagy fülkéjének pontos építési előkészítését tervezi.

Hogyan csatlakoztassuk: kazán + külső HMV tároló

Mivel ez egy saját használati melegvíz-készítés nélküli COMBI kivitel, ezt a kazánt önálló (külső) közvetett fűtésű HMV tárolóval együtt kell csatlakoztatni. Az ATTACK kínálatában erre a célra az úgynevezett Z-sorozat tárolók szolgálnak (pl. Z100PLUS, Z125PLUS, Z100NTR, Z125NTRA, Z160NTRA, Z125OKC, Z160OKC, Z200OKC és további kivitelek, beleértve a fali, vízszintes OKCV változatokat) - ezeket a tárolókat önálló termékként értékesítjük, nem részei a kazán szállításának vagy árának.

Ehhez a teljesítményfokozathoz (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában általában elegendő egy kisebb térfogatú tároló, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a fali kivitel Z 125 OKC - a 100 vagy 125 literes térfogat közötti választás elsősorban a háztartás létszámától és attól függ, hány melegvíz vételi ponton (fürdő, konyha stb.) történik egyidejű vízhasználat.

A csatlakozás elve röviden a következő: a kazán felmelegíti a fűtővizet (hőhordozó közeget), amely egyrészt a fűtési rendszerbe (radiátorok, padlófűtés) áramlik, másrészt a HMV tároló hőcserélőjén (spiráljában) keresztül, ahol hőt ad le a használati víznek. A fűtési kör és a tároló fűtése közötti átkapcsolást általában egy háromjáratú szelep biztosítja (az ATTACK kínálatában pl. OT02 vagy OT44 modellek), amelyet a kazán elektronikája vagy egy külön helyiségtermosztát/szabályozó vezérel. A pontos csatlakozás (vezetéknyomvonal, szivattyúk elhelyezése, biztonsági és keverő szerelvények) a konkrét kazánházi elrendezéstől és attól függ, hogy egyszerű kétvezetékes rendszerről vagy összetettebb, több fűtési körrel rendelkező rendszerről van szó - a végleges bekötést ajánlott arra jogosult fűtéstechnikai/gázos szakemberrel megterveztetni és megvalósítani, aki figyelembe veszi a gázfogyasztó csatlakoztatására vonatkozó helyi érvényes szabványokat és előírásokat is.

A kazán és a tároló megrendelésénél szívesen segítünk a kazánteljesítmény és a tárolótérfogat megfelelő kombinációjának kiválasztásában a háztartás létszáma és az egyidejűleg használt melegvíz vételi pontok száma alapján - ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot vásárlás előtt, ha nem biztos a megfelelő választásban.

Karbantartás és szerviz a gyakorlatban

Mint minden gázfogyasztó berendezésnél, az ATTACK álló öntöttvas kazánnál is igaz, hogy a rendszeres szervizellenőrzés (általában évente egyszer, arra jogosult szerviztechnikus által elvégezve) nem csak a garancia megtartásának feltétele, hanem elsősorban a biztonságos és gazdaságos üzemeltetés alapja. Öntöttvas kazánoknál a szerviz általában magában foglalja a hőcserélő és az égőfej korom- és pormentesítésének ellenőrzését és esetleges elvégzését, a tagok közötti kötések tömítettségének ellenőrzését, a kéményhuzat és az égéstermék-út ellenőrzését, valamint az égés megfelelő beállításának ellenőrzését.

A modern kondenzációs kazánokkal összehasonlítva az öntöttvas atmoszférikus kazán karbantartása általában egyszerűbb és olcsóbb - elmarad például a kondenzátum szifon gondozása vagy az alacsony visszatérő víz hőmérsékletre érzékeny hőcserélő odafigyelése. Másrészt figyelembe kell venni, hogy az ilyen konstrukciójú atmoszférikus öntöttvas kazánok nem érik el a legmodernebb kondenzációs megoldások hatásfokát, ami egy megszokott és tisztességes kompromisszum a magasabb kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető energiahatékonyság között. Ha az Ön számára a legalacsonyabb gázfogyasztás mindenáron a döntő kritérium, szívesen megbeszéljük Önnel az ATTACK kondenzációs kínálatának alternatíváit is.

Gyakran ismételt kérdések

1. Ennek a kazánnak az árában benne van a használati melegvíz (HMV) készítése is?
Nem. Ez egy COMBI kivitel saját HMV-készítés nélkül - a kazán csak a fűtővizet melegíti. A használati melegvíz felmelegítéséhez külső, közvetett fűtésű tárolót kell hozzáadni (pl. az ATTACK Z-sorozatból), amelyet önállóan kell megrendelni és megfizetni.

2. Melyik HMV tároló megfelelő a 14,5-18 kW teljesítményű kazánhoz?
Ehhez a teljesítményfokozathoz (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában általában elegendő egy kisebb térfogatú tároló, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a fali kivitel Z 125 OKC - a 100 vagy 125 literes térfogat közötti választás elsősorban a háztartás létszámától és attól függ, hány melegvíz vételi ponton (fürdő, konyha stb.) történik egyidejű vízhasználat.

3. Miben különbözik az E COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas kínálatának többi sorozatától (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ)?
Röviden: az E COMBI sorozat az ATTACK kínálatában a KLQ COMBI felett van besorolva, fokozott üzemeltetési kényelemmel. A KLQ COMBI-hoz viszonyított pontos technikai különbségeket ennél a teljesítménynél kérésre szívesen ellenőrizzük és pontosítjuk.

4. Milyen tüzelőanyagra készült a kazán, és át lehet-e alakítani más tüzelőanyagra?
A kazán alapkivitelben földgázra készült. LPG (propán-bután) kivitel kérésre/a megrendelés konkrét specifikációja szerint lehetséges - ajánlott ezt az igényt a megrendeléskor jelezni, vagy előzetesen érdeklődni értékesítési csapatunknál.

5. Milyen garancia vonatkozik erre a kazánra?
Az ATTACK álló gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől, de legfeljebb 36 hónap a gyártó raktárából történő kiszállítás dátumától. Az öntöttvas hőcserélő testre meghosszabbított, 5 éves garancia érvényes. A pontos garanciafeltételeket a konkrét darabhoz csatolt garanciajegy szabályozza, és be kell tartani az üzembe helyezésre vonatkozó előírt feltételeket (általában szakképzett szerviztechnikus által).

6. Csatlakoztatható a kazán egy meglévő, természetes huzatú kéményhez?
Igen, ez egy atmoszférikus kazán, amelyet természetes huzatú kéményhez csatlakoztatásra terveztek. A konkrét kémény alkalmasságát (átmérő, magasság, materiál) egyedileg kell megvizsgálni, ideális esetben helyszíni bejárás keretében vagy kéményseprővel/felülvizsgáló technikussal együttműködve, különösen ha a kazánt régebbi falazott kéményhez csatlakoztatják.

7. Csatlakoztatható a kazán több fűtési körrel rendelkező rendszerhez (pl. radiátorok + padlófűtés)?
Igen, a különböző fűtési víz-hőmérsékletű körök kombinálása gyakori - ez azonban egy saját szivattyúval és szabályozással ellátott keverő kör hozzáadását igényli (az ATTACK kínálatában pl. DPP25007/DPP25008 készletek vagy ESBE DPP25020-DPP25022 kivitelek). Ajánlott a bekötés tervét fűtéstechnikai tervezővel vagy közvetlenül csapatunkkal megbeszélni.

8. Megrendelhető a kazán HMV tároló nélkül, csak önmagában?
Igen - ez a termék önmagában a kazántestet jelenti. A HMV tárolót, a keringtető szivattyút, a kéménytartozékokat, a háromjáratú szelepet és a helyiségtermosztátot/szabályozót önálló tételként kell megrendelni a konkrét telepítés igényei szerint - szívesen elkészítjük az Önnek szükséges kiegészítők teljes listáját a projektjéhez igazítva.

9. Mi a különbség ez az atmoszférikus öntöttvas kazán és egy modern kondenzációs kazán között?
Az atmoszférikus öntöttvas kazán magasabb égéstermék-hőmérséklettel dolgozik, és nem hasznosítja az égéstermékben lévő vízgőz kondenzációját további hőnyereség céljából, ezért a hatásfoka nem éri el a modern kondenzációs kazánokét. Ezért viszont egyszerűbb konstrukciót, a visszatérő fűtővíz hőmérsékletére kisebb érzékenységet és általában egyszerűbb, olcsóbb karbantartást kínál a kondenzátum elvezetésének megoldása nélkül. A választás öntöttvas atmoszférikus és kondenzációs megoldás között mindig kompromisszum a kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető hatásfok között - szívesen segítünk mindkét irányt megfontolni az Ön prioritásai szerint.

10. Hol rendelhetem meg a kazánt, és hogyan zajlik a szállítás?
A kazánt közvetlenül az atria.sk webáruházban rendelheti meg. Megrendelésnél ajánlott egyidejűleg mérlegelni a megfelelő Z-sorozatú HMV tároló és egyéb kiegészítők (kéményelemek, háromjáratú szelep, keringtető szivattyú, helyiségtermosztát) megrendelését is, hogy telepítésre kész, teljes megoldás álljon rendelkezésére. Ha bizonytalan a kazán + tároló + kiegészítők kombinációjának kiválasztásában, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot a megrendelés előtt - szívesen segítünk, hogy ne rendeljen olyat, amire végül nem lesz szüksége, illetve hogy semmi lényeges ne maradjon ki.

Garancia és szerviz

Az ATTACK E COMBI álló öntöttvas gázkazánokra 30 hónap standard garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől, de legfeljebb 36 hónap a kiszállítás dátumától a gyártó raktárából (attól függően, melyik időtartam telik le előbb). Az öntöttvas hőcserélő testre a gyártó meghosszabbított, 5 éves garanciát biztosít. A teljes garanciaidő érvényesítéséhez be kell tartani a gyártó által meghatározott üzembe helyezési feltételeket (általában erre jogosult szakképzett szerviztechnikus által), és rendszeres szervizkönyvet/garanciajegyet kell vezetni. Bármilyen garanciával, szervizzel vagy a megfelelő kiegészítők (HMV tároló, keringtető szivattyú, kéményelemek, szabályozás) kiválasztásával kapcsolatos kérdés esetén ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot - szívesen segítünk a választásban és a testreszabott, teljes megoldás megrendelésében.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Attack
Súly: 117.5 kg
Sorozat: ATTACK E COMBI
Névleges hőteljesítmény: 14,5-18 kW
A test (hőcserélő) anyaga: Öntöttvas, tagos konstrukció
Tüzelőanyag: Földgáz (LPG kérésre)
Kazán típusa: Álló, atmoszférikus, saját HMV-készítés nélkül (COMBI)
HMV-készítés: Külső, közvetett fűtésű tárolót igényel (ATTACK Z-sorozat) - nem része a szállításnak
Égéstermék elvezetés: Természetes huzatú kémény
Irányadó méretek (Sz x M x H): kb. 528 x 882 x 552 mm (becslés)
Irányadó tömeg: 117 kg (becslés)
Energiaosztály: C
Származási ország: Szlovákia
Gyártó: ATTACK s.r.o.
Garancia - kazántest (öntöttvas): 5 év
Garancia - egyéb komponensek: 30 hónap az üzembe helyezéstől / max. 36 hónap a kiszállítástól
Szükséges kiegészítő: Külső HMV tároló ATTACK Z-sorozat (önállóan megvásárolható)
Ajánlott szabályozás: Helyiségtermosztát/szabályozó ATTACK OT-sorozat (önállóan megvásárolható)
Rendeltetés: Családi házak, nagyobb objektumok, kisebb üzemek

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

Az ATTACK termékek a legmodernebb gyártástechnológiákkal készülnek, amelyekkel rendelkezünk. Mint Szlovákia legjelentősebb, tisztán szlovák tőkével rendelkező és egyetlen tulajdonos által vezetett hőtechnikai gyártója, teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy minden egyes gyártási folyamat kihat a termék élettartamára és természetesen az Ön elégedettségére is. Ezért csak a legjobbat használjuk – a speciális kazánlemeztől kezdve a lézeres pontos anyagvágáson át egészen a legfontosabb elemig – a vízálló hegesztési varratokig, amelyeket kizárólag robotokkal, precíz szerelvényekben végzünk, ezzel kiküszöbölve az emberi tényezőt. Az összes ATTACK termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek elismert vizsgálóintézetek minőségi tanúsítványaival, és megfelelnek az állami támogatás igényléséhez szükséges feltételeknek.

Az ATTACK vállalat története

A vállalat gyártóüzeme Közép-Szlovákia északi részén, kb. 20 km-re Zsolnától (Žilina) található. Hőtechnikai gyártással foglalkozó vállalatunk 1995-ben kezdte meg a gyártást álló kazánokkal, majd fokozatosan bővítette termelését a mai szintre, amikor is széles választékot gyárt fali kondenzációs kazánokból, álló kazánokból, szilárdtüzelésű kazánokból és HMV tárolókból. A vállalat középvállalatnak számít, kb. 5000 m² beépített területtel és kb. 1000 m² fedetlen területtel. A kazángyártás saját gyártócsarnokokban zajlik, saját fejlesztéssel, konstrukcióval, értékesítéssel és külföldi piacokra történő exporttal.

Vállalati profil és jövőkép

„A vállalat fő célja és filozófiája olyan csúcsminőségű termékek fejlesztése, amelyek a legmagasabb minőséget, funkcionalitást és dizájnt nyújtják, a legmagasabb égési hatásfokot érik el a környezet védelme mellett, kedvező ár megtartásával.“

Az ATTACK vállalat és termékportfólió

Széles termékválasztékot kínálunk, amelyek tüzelőanyag típusa és teljesítménye szerint különböznek. Minden kazánba világszínvonalú gyártók alkatrészeit építjük be, a gyártás a legmodernebb technológiával, kamerás és számítógépes rendszerrel ellenőrzött, és a legfejlettebb berendezésekkel és módszerekkel tesztelt. Minden csoportban széles választék áll rendelkezésre mind a kivitelek, mind a teljesítmények tekintetében. A kazánok elsősorban családi házak, lakások, de nagyobb üzemek fűtésére is alkalmasak. A vállalat profilja magában foglalja a biomassza, gáz, elektromos kazánokat és tartozékokat. A kazánok gyártásához megújuló energiaforrást használunk, mégpedig 200 kWp teljesítményű napelemeket, amelyek elegendő elektromos energiát biztosítanak a gyártáshoz.

Export és szerviz

Az ATTACK vállalat több mint 51 országba exportálja termékeit szerte a világon. Jelenleg az EU összes országába, Oroszországba, az USA-ba, Kanadába és Új-Zélandra exportáljuk termékeinket. Külföldön a legnagyobb érdeklődés a modern fatüzelésű elgázosító, pellet- és kombinált kazánok iránt mutatkozik, amelyek jelenleg nagyon keresettek Európában és az amerikai kontinensen, de nagy az érdeklődés az álló gázkazánok iránt is, amelyek megbízhatóan képviselnek minket egészen a távoli Szibériáig.

Az egyéni hozzáállás minden ügyfélhez, a rugalmas tárgyalások és a megbízhatóság gyorsan kölcsönös bizalommá alakul, ami folyamatos ügyfélnövekedést biztosít számunkra további országokban.

Szervizpartnereink saját képzési központunkban kapnak oktatást, amely valós üzemi körülmények között bekötött termékekkel van felszerelve. Partnereink két szakaszban – elméleti és gyakorlati – képződnek, ahol lehetőségük van az elméleti részt gyakorlatba átültetni és mindent kipróbálni a termékeken. Az ATTACK, s.r.o. vállalat Szlovákia egész területét lefedő szervizhálózattal rendelkezik. Meghibásodás esetén akár 705 szervizszervezet is segítségére lehet, amelyek szakképzett szerviztechnikusai rövid időn belül el tudják hárítani bármely ATTACK termék meghibásodását, legyen szó családi házak, lakások vagy üzemek fűtéséről.

Vállalati profil – Kutatás és fejlesztés

Az ATTACK, s.r.o. vállalat saját kutatási és fejlesztési központtal rendelkezik, ahol a cég fejlesztő és műszaki munkatársai évente újítják és készítik elő az új hőtechnikai berendezéseket. A fejlesztés során hangsúlyt fektetnek a berendezések kezelésének egyszerűségére, a modern dizájnra, a környezeti tűrőképességre és a minimális méretekre. Minden termék a vonatkozó szabványoknak, specifikációknak, jogi és egyéb előírásoknak megfelelően kerül tervezésre és fejlesztésre. Az ATTACK ® termékeibe kerülő alkatrészek kiválasztása a legszigorúbb kritériumoknak van alávetve, és kizárólag megbízható, hosszú éveken át bevált alkatrészek és anyagok használhatók fel elismert beszállítóktól.

A fejlesztés során az ATTACK, s.r.o. nem működik együtt más gyártókkal, hanem mindig igyekszik egy lépéssel a konkurencia előtt járni.

Az ATTACK vállalat – Tanúsítványok és díjak

Az ATTACK, s.r.o. vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségi tanúsítvánnyal:

  • kazánok tervezésére és fejlesztésére,
  • kazánok gyártására,
  • berendezések és kazánok szervizelésére

Nagy hangsúlyt fektetünk termékeink minőségére. 2003 óta rendelkezünk ISO 9001 minőségirányítási tanúsítvánnyal. Ez a nemzetközi irányelv szerinti minőségi tanúsítvány igazolja a gázkészülékek kutatása, fejlesztése, gyártása, tervezése és üzemeltetése terén végzett tevékenységeket. A jóváhagyási tanúsítványt a rangos londoni auditáló cég, a Lloyd’s Register Quality Assurance hagyta jóvá és adta ki.

A vállalattal szemben támasztott követelmények szigorúságát bizonyítja az is, hogy a tanúsítványt az LRQA tanúsító társaságnál 3 évente meg kell védeni.

Ez a minőségirányítási rendszer az ATTACK, s.r.o. vállalat progresszivitását és pozitív hozzáállását mutatja az ügyfelek felé, ezzel bizonyítva a tisztán szlovák hagyományos vállalat minőségét. A menedzsmentrendszer egyben aláhúzza a vállalat stratégiáját, amely annak betartásához, további fejlődéséhez és javításához vezet. Minden ATTACK® termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek CE, TÜV, GOST tanúsítvánnyal elismert nemzetközi vizsgálóintézetektől.

Rendszeresen részt veszünk hazai és külföldi hőtechnikai kiállításokon, ahol a vállalat számos díjat nyert, a dicsérő okiratoktól kezdve egészen az arany érmekig.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >