>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

ATTACK 20 KLQ COMBI - álló öntöttvas gázkazán 14,5-18 kW

Kód: 20KLQCV
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
424 832 Ft –5 %
Plynovy stacionarny kotol attack combi
424 832 Ft –5 % 403 590 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

ATTACK COMBI - álló öntöttvas gázkazán

Az öntöttvas hőcserélővel rendelkező álló gázkazánok a piac egyik legellenállóbb és leginkább bevált fűtési megoldásai közé tartoznak. Az öntöttvas hőcserélő anyaga nagymértékben ellenáll a korróziónak és a hőlökéseknek, és a kevésbé kímélő üzemeltetést (gyakori kapcsolás, a fűtési visszatérő víz hőingadozása) is jobban elviseli, mint a vékonyfalú acél vagy alumínium hőcserélők. Ennek köszönhetően az öntöttvas kazánok hosszú távon is robusztus és megbízható berendezésnek számítanak, amelyek nemcsak hagyományos családi házakba, hanem nagyobb objektumokba, üzemekbe, üzletekbe, kisebb cégekbe vagy magasabb hőigényű többgenerációs családi házakba is alkalmasak.

Az öntöttvas test másik előnye az egyszerű karbantartás és szervizelhetőség - az öntöttvas hőcserélő általában egyedi elemekből (szegmensekből) áll, ami az egyik elem sérülése esetén lehetővé teszi csak az érintett elem cseréjét a teljes hőcserélő helyett. Ez hosszú távon alacsonyabb szervizköltségeket jelenthet az egydarabos hőcserélőkkel szemben. Az álló kivitel (padlón álló, nem falra szerelt kazán) egyben egyszerűsíti a telepítést nagyobb teljesítmények esetén, és megkönnyíti a csatlakozást a természetes huzatú kéményhez, amely a régebbi és újabb kazánházakban is gyakran használt.

Az Ön által megtekintett modell az ATTACK KLQ COMBI sorozatba tartozik, és 14,5-18 kW névleges hőteljesítményre van méretezve. Ez egy COMBI kivitelű álló gázkazán - ennek az öntöttvas ATTACK sorozatnak a kontextusában ez azt jelenti, hogy a kazán önmagában nem rendelkezik saját (beépített) használati melegvíz (HMV) előállítással. A meleg víz előállításához ezért a kazánt egy külső, indirekt fűtésű HMV tárolóval kell kiegészíteni (pl. az ATTACK Z-sorozatból - lásd lejjebb a „Hogyan csatlakoztassuk” részt). Ez a megoldás (kazán + külön tároló) elterjedt és bevált, különösen ott, ahol nagyobb kényelmet igényelnek a melegvíz-vételezésben több vételi pontnál egyszerre, mivel a tárolós vízmelegítők jobban tudják fedezni az esetenkénti nagyobb HMV-igényt, mint az átfolyós rendszerek.

Az ATTACK KLQ COMBI sorozat az öntöttvas kazánok kínálatában magasabb felszereltségi színvonalat képvisel. Ennek a sorozatnak a kazánjai olyan ügyfelek számára készültek, akik az álló gázkazántól kényelmesebb, csendesebb és stabilabb üzemet várnak, mint az alapszintű EKO vagy PLQ sorozatoknál. A gyakorlatban ez minőségibb kidolgozást, kidolgozottabb égésszabályozást és általában némileg magasabb fokú kezelési automatizálást jelent. A KLQ COMBI jó kompromisszum az ár és a használati érték között az igényesebb háztartások és kisebb üzemek számára is.

Miért öntöttvas hőcserélő, és nem acél vagy alumínium?

Az álló gázkazán kiválasztásakor az ügyfelek gyakran kérdezik, miért érdemes az öntöttvas hőcserélőt választani, amikor a piacon olcsóbb acél vagy könnyebb alumínium megoldások is elérhetők. A válasz elsősorban az anyag hosszú távú ellenálló képességével kapcsolatos. Az öntöttvas nagyobb hőtehetetlenséggel rendelkezik, mint a vékonyfalú acél, ami a gyakorlatban nyugodtabb, kevésbé „nyugtalan” égési folyamatot jelent, valamint kisebb anyagi igénybevételt a visszatérő víz hirtelen hőmérséklet-változásai esetén (például hideg rendszer indulásakor hosszabb leállás után). Az öntöttvas ezen kívül eleve ellenállóbb a kondenzációs korróziónak, amely nem megfelelő üzemi mód esetén (tartósan alacsony visszatérő víz-hőmérséklet) fokozatosan károsíthatja a vékonyfalú acél hőcserélőket.

Egy másik gyakorlati előny a már említett elemes (szegmentált) felépítés. Az öntöttvas hőcserélő nem egy darabból áll, hanem több, egymásra épített, tömítőelemekkel összekötött elemből. Ha az évek során az egyik elem megsérülne (ami öntöttvasnál is ritka, de elméletileg lehetséges, pl. mechanikai sérülés vagy a karbantartás szélsőséges elhanyagolása esetén), a szerviztechnikus csak az érintett elemet tudja kicserélni, anélkül, hogy a kazán teljes testét kellene lecserélni. Az egydarabos acél vagy alumínium hőcserélőknél ez a lehetőség általában nem áll fenn, és a hőcserélő sérülése a teljes kazán vagy legalább a teljes hőcserélő-blokk cseréjét jelenti.

Az öntöttvas hátránya a nagyobb tömeg (lásd a lenti technikai paraméterek táblázatában található irányértéket) és a valamivel lassabb hőválasz hideg állapotból indítva - ezek azonban egy hosszú távú, döntően folyamatos üzemre szánt álló kazán esetében (nem gyakori be- és kikapcsolás, mint egy évente csak néhányszor használt üdülőnél) inkább másodrangú hátrányok a hosszú élettartam és az egyszerűbb javíthatóság előnyeivel szemben.

Kinek ajánlott ez a kazán

Az ATTACK KLQ COMBI álló öntöttvas kazán 14,5-18 kW teljesítménnyel elsősorban ott ajánlott, ahol rendelkezésre áll egy kazánházi helyiség (nem falra szerelhető, mint a szokásos falra szerelt kombi kazánok), és ahol rendelkezésre áll, vagy tervezik, egy természetes huzatú kémény. Jellemzően ilyen esetekről van szó:

  • Saját kazánházzal vagy technikai helyiséggel rendelkező családi házak, ahol fontos a berendezés hosszú élettartama és egyszerű szervizelhetősége
  • Nagyobb objektumok és magasabb hőigényű, többgenerációs családi házak, ahol értékelik az öntöttvas test robusztusságát
  • Kisebb üzemek, üzletek, panziók vagy nyaralók egész éves/majdnem egész éves üzemmel, ahol a minőségibb test iránti beruházás a hosszabb élettartam révén megtérül
  • Rekonstrukciók, ahol egy régebbi öntöttvas kazánt váltanak ki, és rendelkezésre áll a meglévő kémény, valamint az adott teljesítményre méretezett gázvezeték

Ezzel szemben, ha kompakt, falra szerelhető megoldást keres lakásba vagy kisebb lakóegységbe, vagy saját, gyors melegvíz-előállítású kazánt szeretne külön tároló nélkül, az öntöttvas álló COMBI kazán valószínűleg nem lesz a legjobb választás - ebben az esetben javasoljuk, hogy konzultáljon velünk az ATTACK falra szerelhető kondenzációs kazánjai közül kiválasztott alkalmasabb alternatíváról.

Fő jellemzők

  • Álló (padlóra állítható) kivitel öntöttvas hőcserélővel - nagy ellenállás a korrózióval és a hőlökésekkel szemben
  • Névleges hőteljesítmény 14,5-18 kW, tüzelőanyag földgáz (LPG kivitel kérésre/az egyedi megrendelési specifikáció szerint)
  • COMBI kivitel = saját HMV-előállítás nélküli kazán, külső, indirekt fűtésű tárolóval (pl. ATTACK Z-sorozat) való együttműködésre tervezve
  • Elemes (szegmentált) öntöttvas hőcserélő - sérülés esetén lehetővé teszi az egyedi elem cseréjét a teljes test helyett
  • Csatlakoztatás természetes huzatú kéményhez (atmoszférikus égés)
  • Robusztus felépítés, alkalmas nagyobb objektumokhoz és magasabb fűtési teljesítményigényű üzemekhez is
  • Magasabb kidolgozási és szabályozási színvonal az alapszintű EKO/PLQ sorozatokhoz képest
  • A szállítás tartalmazza a kazán testét az égőfejjel és az alapszabályozással együtt - a külső HMV tároló, a keringtető szivattyú, a tágulási tartály, a kéménytartozékok és a helyiség-termosztát nem tartoznak az alapárhoz, ha nincs kifejezetten másképp feltüntetve

Műszaki paraméterek

SorozatATTACK KLQ COMBI
Típusjelölés20KLQCV
Névleges hőteljesítmény14,5-18 kW
Kazán hőcserélőjének (testének) anyagaÖntöttvas, elemes (szegmentált) felépítés
TüzelőanyagFöldgáz (LPG kivitel kérésre)
Kazán típusaÁlló, atmoszférikus, COMBI kivitel (saját HMV-előállítás nélkül)
HMV-előállításKülső, indirekt fűtésű tárolót igényel (nem része a kazán szállításának/árának)
Égéstermék-elvezetésTermészetes huzatú kémény
Kazán irányadó méretei (Sz x Ma x Mé)kb. 528 x 882 x 552 mm - becslés, a pontos méretek a hőcserélő elemszámától függően eltérhetnek, javasoljuk ellenőrizni az építési előkészítés előtt
Irányadó tömegkb. 117 kg (a teljesítmény és az elemszám alapján becsült érték, nem kötelező érvényű műszaki adat)
EnergiaosztályC (jellemző ezen az öntöttvas atmoszférikus ATTACK kazángenerációra)
Származási országSzlovákia
GyártóATTACK s.r.o.
Garancia a kazán testére (öntöttvas)5 év
Garancia a többi alkatrészre30 hónap az üzembe helyezéstől, max. 36 hónap a gyártói raktárból történő kiszállítástól

Megjegyzés: a méretek és a tömeg a teljesítménykategória és az ilyen osztályú öntöttvas elemes kazánok szokásos felépítése alapján becsült irányadó értékek - a konkrét darab pontos adatait javasoljuk ellenőrizni a gyártó aktuális műszaki adatlapján vagy közvetlenül nálunk vásárlás előtt, különösen, ha pontos építési előkészítést terveznek a kazán helyiségéhez vagy fülkéjéhez.

Hogyan csatlakoztassuk: kazán + külső HMV tároló

Mivel ez egy COMBI kivitel, saját használati melegvíz-előállítás nélkül, ezt a kazánt egy külön (külső) indirekt fűtésű HMV tárolóval együtt kell csatlakoztatni. Az ATTACK kínálatában erre a célra az úgynevezett Z-sorozat tárolók szolgálnak (pl. Z100PLUS, Z125PLUS, Z100NTR, Z125NTRA, Z160NTRA, Z125OKC, Z160OKC, Z200OKC és további kivitelek, beleértve a fekvő, falra szerelhető OKCV variánsokat is) - ezeket a tárolókat külön termékként értékesítjük, nem részei a kazán szállításának vagy árának.

Ehhez a teljesítményfokozathoz (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában általában egy kisebb térfogatú tároló is elegendő, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a falra szerelhető Z 125 OKC kivitel - a 100 vs. 125 literes térfogat kiválasztása elsősorban a háztartásban élő személyek számától és attól függ, hogy hány melegvíz-vételi pont (fürdő, konyha stb.) lesz egyszerre használva.

A csatlakoztatás elve röviden a következő: a kazán felmelegíti a fűtővizet, amely egyrészt a fűtési rendszerbe (radiátorok, padlófűtés) cirkulál, másrészt a HMV tároló hőcserélőjén (spirálján) keresztül, ahol hőt ad át a használati víznek. A fűtési kör és a tároló felfűtése közötti átkapcsolást általában egy háromjáratú szelep biztosítja (az ATTACK kínálatában pl. az OT02 vagy OT44 modellek), amelyet vagy a kazán elektronikája, vagy egy külön helyiség-termosztát/regulátor irányít. A pontos csatlakoztatás (vezetéknyomvonal, szivattyúk elhelyezése, biztonsági és keverőszerelvények) a konkrét kazánházi elrendezéstől és attól függ, hogy egyszerű kétvezetékes rendszerről vagy több fűtési körrel rendelkező komplexebb rendszerről van szó - javasoljuk, hogy a végleges csatlakoztatás tervezését és megvalósítását arra jogosult fűtés-/gázszakemberrel végeztessék el, aki figyelembe veszi a gázfogyasztó csatlakoztatására vonatkozó helyi érvényes normákat és előírásokat is.

Kazán és tároló megrendelésekor szívesen segítünk a kazán teljesítménye és a tároló térfogata megfelelő kombinációjának kiválasztásában, a háztartásban élők száma és az egyszerre használt melegvíz-vételi pontok száma alapján - ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot vásárlás előtt, ha nem biztos a helyes választásban.

Karbantartás és szerviz a gyakorlatban

Mint minden gázkészülék esetében, az ATTACK álló öntöttvas kazánnál is igaz, hogy a rendszeres szervizfelügyelet (általában évente egyszer, arra jogosult szerviztechnikus által elvégezve) nem csak a garancia megtartásának feltétele, hanem elsősorban a biztonságos és gazdaságos üzemeltetés előfeltétele is. Öntöttvas kazánoknál a szerviz általában magában foglalja a hőcserélő és az égőfej koromtól és portól való ellenőrzését és esetleges tisztítását, az elemek közötti kötések tömítettségének ellenőrzését, a kémény huzatának és az égéstermék-útnak az ellenőrzését, valamint az égés helyes beállításának ellenőrzését.

A modern kondenzációs kazánokkal összehasonlítva az öntöttvas atmoszférikus kazán karbantartása általában egyszerűbb és olcsóbb - például elmarad a kondenzátum-szifon vagy az alacsony visszatérő víz-hőmérzékenységre érzékeny hőcserélő gondozása. Másrészt figyelembe kell venni, hogy az ilyen felépítésű atmoszférikus öntöttvas kazánok nem érik el a legmodernebb kondenzációs megoldások hatásfokát, ami egy szokásos és fair kompromisszum a magasabb kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető energiahatékonyság között. Ha az önnek döntő kritérium mindenáron a legalacsonyabb gázfelhasználás, szívesen megbeszéljük az ATTACK kondenzációs kínálatának alternatíváit is.

Gyakran ismételt kérdések

1. Ennek a kazánnak az ára tartalmazza a használati melegvíz (HMV) előállítását is?
Nem. Ez egy COMBI kivitel, saját HMV-előállítás nélkül - a kazán csak a fűtővizet melegíti. A használati melegvíz előállításához külső, indirekt fűtésű tárolót kell hozzáadni (pl. az ATTACK Z-sorozatból), amelyet külön kell megrendelni és kifizetni.

2. Melyik HMV tároló megfelelő a 14,5-18 kW teljesítményű kazánhoz?
Ehhez a teljesítményfokozathoz (kb. 18 kW-ig) az ATTACK Z-sorozat kínálatában általában egy kisebb térfogatú tároló is elegendő, pl. ATTACK Z 100 PLUS OKH NTR/HV, Z 100 OKC/NTR/HV vagy a falra szerelhető Z 125 OKC kivitel - a 100 vs. 125 literes térfogat kiválasztása elsősorban a háztartásban élő személyek számától és attól függ, hogy hány melegvíz-vételi pont (fürdő, konyha stb.) lesz egyszerre használva.

3. Miben különbözik a KLQ COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas kínálatának többi sorozatától (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ)?
Röviden: az öntöttvas sorozaton belül magasabb felszereltségi színvonalat képvisel - minőségibb kidolgozás és kidolgozottabb szabályozás az alapszintű EKO és PLQ sorozatokhoz képest.

4. Milyen tüzelőanyagra készült a kazán, és átállítható más tüzelőanyagra?
A kazán alapkivitelben földgázra készült. LPG (propán-bután) kivitel kérésre/az egyedi megrendelési specifikáció szerint lehetséges - javasoljuk ezt az igényt a megrendeléskor feltüntetni, vagy előre érdeklődni értékesítő csapatunknál.

5. Mennyi garancia van ezen a kazánon?
Az ATTACK álló gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől, de legfeljebb 36 hónap a gyártói raktárból történő kiszállítás dátumától. Az öntöttvas hőcserélő testére kiterjesztett, 5 éves garancia vonatkozik. A pontos garanciális feltételeket a konkrét darabhoz mellékelt garanciajegy szabályozza, és be kell tartani az üzembe helyezésre vonatkozó előírt feltételeket (általában szakképzett szerviztechnikus által).

6. Csatlakoztatható a kazán meglévő természetes huzatú kéményhez?
Igen, ez egy atmoszférikus kazán, amelyet természetes huzatú kéményhez csatlakoztatásra terveztek. A konkrét kémény (átmérő, magasság, anyag) alkalmasságát egyedileg kell megítélni, ideálisan helyszíni szemle vagy kéményseprő/felülvizsgáló technikus közreműködésével, különösen, ha a kazánt régebbi falazott kéményhez csatlakoztatják.

7. Csatlakoztatható a kazán több fűtési körrel rendelkező rendszerhez (pl. radiátorok + padlófűtés)?
Igen, a különböző fűtővíz-hőmérsékletű, több kör kombinációja gyakori - ehhez azonban szükséges egy keverőkör kiegészítése saját szivattyúval és szabályozással (az ATTACK kínálatában pl. a DPP25007/DPP25008 készletek vagy az ESBE DPP25020-DPP25022 kivitelek). Javasoljuk, hogy a csatlakoztatás tervét fűtéstervezővel vagy közvetlenül csapatunkkal konzultálják.

8. Megrendelhető a kazán HMV tároló nélkül, csak a maga a test?
Igen - ez a termék magát a kazán testét jelenti. A HMV tárolót, a keringtető szivattyút, a kéménytartozékokat, a háromjáratú szelepet és a helyiség-termosztátot/regulátort a konkrét telepítés igényei szerint külön tételként kell megrendelni - szívesen összeállítjuk az Ön projektjéhez szükséges tartozékok teljes listáját.

9. Mi a különbség ez az atmoszférikus öntöttvas kazán és egy modern kondenzációs kazán között?
Az atmoszférikus öntöttvas kazán magasabb égéstermék-hőmérséklettel dolgozik, és nem használja fel az égéstermékben lévő vízgőz kondenzációját további hőnyereség céljából, ezért hatásfoka nem éri el a modern kondenzációs kazánok értékeit. Ennek ellenében egyszerűbb felépítést, kisebb érzékenységet a fűtési visszatérő víz hőmérséklete iránt és általában egyszerűbb, olcsóbb karbantartást kínál, kondenzátum-elvezetés megoldása nélkül. Az öntöttvas atmoszférikus és a kondenzációs megoldás közötti választás mindig kompromisszum a kezdeti robusztusság/egyszerűség és az elérhető legmagasabb hatásfok között - szívesen segítünk mindkét irányt mérlegelni az Ön prioritásai szerint.

10. Hol rendelhetem meg a kazánt, és hogyan zajlik a szállítás?
A kazánt közvetlenül az atria.sk webshopban rendelheti meg. Megrendeléskor javasoljuk egyúttal a megfelelő Z-sorozatú HMV tároló és az esetleges egyéb tartozékok (kéményelemek, háromjáratú szelep, keringtető szivattyú, helyiség-termosztát) megrendelését is, hogy komplett, telepítésre kész megoldással rendelkezzen. Ha bármi bizonytalanság merül fel a kazán + tároló + tartozékok kombinációjának kiválasztásában, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot megrendelés előtt - szívesen segítünk, hogy ne rendeljen olyat, amire végül nem lesz szüksége, illetve hogy semmi lényeges ne hiányozzon.

Garancia és szerviz

Az ATTACK KLQ COMBI álló öntöttvas gázkazánokra standard garancia vonatkozik: 30 hónap az üzembe helyezéstől, de legfeljebb 36 hónap a kiszállítás dátumától a gyártói raktárból (amelyik határidő korábban bekövetkezik). Magára az öntöttvas hőcserélő testre a gyártó kiterjesztett, 5 éves garanciát biztosít. A teljes garanciaidő igénybevételéhez be kell tartani a gyártó által meghatározott üzembe helyezési feltételeket (általában szakképzett, erre jogosult szerviztechnikus által) és rendszeresen vezetni a szervizkönyvet/garanciajegyet. Amennyiben bármilyen kérdése van a garanciával, a szervizzel vagy a megfelelő tartozékok (HMV tároló, keringtető szivattyú, kéményelemek, szabályozás) kiválasztásával kapcsolatban, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot - szívesen segítünk a kiválasztásban és a komplett, testre szabott megoldás megrendelésében.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Attack
Súly: 117.5 kg
Sorozat: ATTACK KLQ COMBI
Névleges hőteljesítmény: 14,5-18 kW
Test (hőcserélő) anyaga: Öntöttvas, elemes felépítés
Tüzelőanyag: Földgáz (LPG kérésre)
Kazán típusa: Álló, atmoszférikus, saját HMV-előállítás nélkül (COMBI)
HMV-előállítás: Külső, indirekt fűtésű tárolót igényel (ATTACK Z-sorozat) - nem része a szállításnak
Égéstermék-elvezetés: Természetes huzatú kémény
Irányadó méretek (Sz x Ma x Mé): kb. 528 x 882 x 552 mm (becslés)
Irányadó tömeg: 117 kg (becslés)
Energiaosztály: C
Származási ország: Szlovákia
Gyártó: ATTACK s.r.o.
Garancia - kazán teste (öntöttvas): 5 év
Garancia - egyéb alkatrészek: 30 hónap az üzembe helyezéstől / max. 36 hónap a kiszállítástól
Szükséges tartozék: Külső HMV tároló ATTACK Z-sorozat (külön kapható)
Ajánlott szabályozás: Helyiség-termosztát/regulátor ATTACK OT-sorozat (külön kapható)
Rendeltetés: Családi házak, nagyobb objektumok, kisebb üzemek

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

Az ATTACK termékek a legmodernebb gyártástechnológiákkal készülnek, amelyekkel rendelkezünk. Mint Szlovákia legjelentősebb, tisztán szlovák tőkével rendelkező és egyetlen tulajdonos által vezetett hőtechnikai gyártója, teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy minden egyes gyártási folyamat kihat a termék élettartamára és természetesen az Ön elégedettségére is. Ezért csak a legjobbat használjuk – a speciális kazánlemeztől kezdve a lézeres pontos anyagvágáson át egészen a legfontosabb elemig – a vízálló hegesztési varratokig, amelyeket kizárólag robotokkal, precíz szerelvényekben végzünk, ezzel kiküszöbölve az emberi tényezőt. Az összes ATTACK termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek elismert vizsgálóintézetek minőségi tanúsítványaival, és megfelelnek az állami támogatás igényléséhez szükséges feltételeknek.

Az ATTACK vállalat története

A vállalat gyártóüzeme Közép-Szlovákia északi részén, kb. 20 km-re Zsolnától (Žilina) található. Hőtechnikai gyártással foglalkozó vállalatunk 1995-ben kezdte meg a gyártást álló kazánokkal, majd fokozatosan bővítette termelését a mai szintre, amikor is széles választékot gyárt fali kondenzációs kazánokból, álló kazánokból, szilárdtüzelésű kazánokból és HMV tárolókból. A vállalat középvállalatnak számít, kb. 5000 m² beépített területtel és kb. 1000 m² fedetlen területtel. A kazángyártás saját gyártócsarnokokban zajlik, saját fejlesztéssel, konstrukcióval, értékesítéssel és külföldi piacokra történő exporttal.

Vállalati profil és jövőkép

„A vállalat fő célja és filozófiája olyan csúcsminőségű termékek fejlesztése, amelyek a legmagasabb minőséget, funkcionalitást és dizájnt nyújtják, a legmagasabb égési hatásfokot érik el a környezet védelme mellett, kedvező ár megtartásával.“

Az ATTACK vállalat és termékportfólió

Széles termékválasztékot kínálunk, amelyek tüzelőanyag típusa és teljesítménye szerint különböznek. Minden kazánba világszínvonalú gyártók alkatrészeit építjük be, a gyártás a legmodernebb technológiával, kamerás és számítógépes rendszerrel ellenőrzött, és a legfejlettebb berendezésekkel és módszerekkel tesztelt. Minden csoportban széles választék áll rendelkezésre mind a kivitelek, mind a teljesítmények tekintetében. A kazánok elsősorban családi házak, lakások, de nagyobb üzemek fűtésére is alkalmasak. A vállalat profilja magában foglalja a biomassza, gáz, elektromos kazánokat és tartozékokat. A kazánok gyártásához megújuló energiaforrást használunk, mégpedig 200 kWp teljesítményű napelemeket, amelyek elegendő elektromos energiát biztosítanak a gyártáshoz.

Export és szerviz

Az ATTACK vállalat több mint 51 országba exportálja termékeit szerte a világon. Jelenleg az EU összes országába, Oroszországba, az USA-ba, Kanadába és Új-Zélandra exportáljuk termékeinket. Külföldön a legnagyobb érdeklődés a modern fatüzelésű elgázosító, pellet- és kombinált kazánok iránt mutatkozik, amelyek jelenleg nagyon keresettek Európában és az amerikai kontinensen, de nagy az érdeklődés az álló gázkazánok iránt is, amelyek megbízhatóan képviselnek minket egészen a távoli Szibériáig.

Az egyéni hozzáállás minden ügyfélhez, a rugalmas tárgyalások és a megbízhatóság gyorsan kölcsönös bizalommá alakul, ami folyamatos ügyfélnövekedést biztosít számunkra további országokban.

Szervizpartnereink saját képzési központunkban kapnak oktatást, amely valós üzemi körülmények között bekötött termékekkel van felszerelve. Partnereink két szakaszban – elméleti és gyakorlati – képződnek, ahol lehetőségük van az elméleti részt gyakorlatba átültetni és mindent kipróbálni a termékeken. Az ATTACK, s.r.o. vállalat Szlovákia egész területét lefedő szervizhálózattal rendelkezik. Meghibásodás esetén akár 705 szervizszervezet is segítségére lehet, amelyek szakképzett szerviztechnikusai rövid időn belül el tudják hárítani bármely ATTACK termék meghibásodását, legyen szó családi házak, lakások vagy üzemek fűtéséről.

Vállalati profil – Kutatás és fejlesztés

Az ATTACK, s.r.o. vállalat saját kutatási és fejlesztési központtal rendelkezik, ahol a cég fejlesztő és műszaki munkatársai évente újítják és készítik elő az új hőtechnikai berendezéseket. A fejlesztés során hangsúlyt fektetnek a berendezések kezelésének egyszerűségére, a modern dizájnra, a környezeti tűrőképességre és a minimális méretekre. Minden termék a vonatkozó szabványoknak, specifikációknak, jogi és egyéb előírásoknak megfelelően kerül tervezésre és fejlesztésre. Az ATTACK ® termékeibe kerülő alkatrészek kiválasztása a legszigorúbb kritériumoknak van alávetve, és kizárólag megbízható, hosszú éveken át bevált alkatrészek és anyagok használhatók fel elismert beszállítóktól.

A fejlesztés során az ATTACK, s.r.o. nem működik együtt más gyártókkal, hanem mindig igyekszik egy lépéssel a konkurencia előtt járni.

Az ATTACK vállalat – Tanúsítványok és díjak

Az ATTACK, s.r.o. vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségi tanúsítvánnyal:

  • kazánok tervezésére és fejlesztésére,
  • kazánok gyártására,
  • berendezések és kazánok szervizelésére

Nagy hangsúlyt fektetünk termékeink minőségére. 2003 óta rendelkezünk ISO 9001 minőségirányítási tanúsítvánnyal. Ez a nemzetközi irányelv szerinti minőségi tanúsítvány igazolja a gázkészülékek kutatása, fejlesztése, gyártása, tervezése és üzemeltetése terén végzett tevékenységeket. A jóváhagyási tanúsítványt a rangos londoni auditáló cég, a Lloyd’s Register Quality Assurance hagyta jóvá és adta ki.

A vállalattal szemben támasztott követelmények szigorúságát bizonyítja az is, hogy a tanúsítványt az LRQA tanúsító társaságnál 3 évente meg kell védeni.

Ez a minőségirányítási rendszer az ATTACK, s.r.o. vállalat progresszivitását és pozitív hozzáállását mutatja az ügyfelek felé, ezzel bizonyítva a tisztán szlovák hagyományos vállalat minőségét. A menedzsmentrendszer egyben aláhúzza a vállalat stratégiáját, amely annak betartásához, további fejlődéséhez és javításához vezet. Minden ATTACK® termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek CE, TÜV, GOST tanúsítvánnyal elismert nemzetközi vizsgálóintézetektől.

Rendszeresen részt veszünk hazai és külföldi hőtechnikai kiállításokon, ahol a vállalat számos díjat nyert, a dicsérő okiratoktól kezdve egészen az arany érmekig.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >