>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

ATTACK 25 E COMBI - álló, öntöttvas testű gázkazán 20-25 kW

Kód: 25ECV
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
473 655 Ft –5 %
Plynovy stacionarny kotol attack combi
473 655 Ft –5 % 449 972 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

ATTACK COMBI - álló, öntöttvas gázkazán

Az öntöttvas hőcserélővel rendelkező álló gázkazánok a piac legellenállóbb és leghosszabb ideje bevált fűtési megoldásai közé tartoznak. Az öntöttvas mint hőcserélő-anyag nagymértékben ellenáll a korróziónak és a hőlökéseknek, és a kevésbé kímélő üzemmódot (gyakori kapcsolás, a fűtési visszatérő víz hőmérsékletének ingadozása) is jobban elviseli, mint a vékonyfalú acél vagy alumínium hőcserélők. Ennek köszönhetően az öntöttvas kazánok hosszú ideje robusztus és megbízható berendezésként ismertek, amelyek nemcsak a hagyományos családi házakba, hanem nagyobb létesítményekbe, üzemekbe, üzemekbe (üzemekbe/műhelyekbe), kisebb cégekbe vagy magasabb hőigényű, többgenerációs házakba is alkalmasak.

Az öntöttvas test további előnye az egyszerű karbantartás és javíthatóság - az öntöttvas hőcserélő általában egyedi elemekből (szegmensekből) áll, ami az egyik elem meghibásodása esetén lehetővé teszi csak az érintett elem cseréjét a teljes hőcserélő helyett. Ez hosszú távon alacsonyabb szervizköltségeket jelenthet az egyrészes hőcserélőkhöz képest. Az álló kivitel (padlóra állított, nem falra függesztett kazán) egyben egyszerűsíti a nagyobb teljesítmények telepítését, és megkönnyíti a csatlakozást a természetes huzatú kéményhez, amely a régebbi és újabb kazánházakban is gyakran alkalmazott megoldás.

Az éppen megtekintett modell az ATTACK E COMBI sorozathoz tartozik, és 20-25 kW névleges hőteljesítményre van méretezve. Ez egy COMBI kivitelű álló gázkazán - az ATTACK öntöttvas sorozat esetében ez azt jelenti, hogy a kazán önmagában nem rendelkezik saját (beépített) használati melegvíz (HMV) előállítással. A melegvíz előállításához ezért a kazánt külső, indirekt fűtésű HMV tárolóval kell kiegészíteni (pl. az ATTACK Z-sorozatból - lásd lejjebb a „Hogyan kössük be" részt). Ez a megoldás (kazán + külön tároló) gyakori és bevált megoldás, elsősorban ott, ahol nagyobb kényelmet igényelnek a melegvíz-vételezésnél több vételi ponton egyszerre, mivel a tárolós vízmelegítők a hirtelen megnövekedett HMV-igényt is jobban le tudják fedni, mint az átfolyós vízmelegítés.

Az ATTACK E COMBI sorozat a KLQ COMBI-ra épül, és az ATTACK öntöttvas termékkínálatban még magasabb felszereltségi osztályt képvisel. Az E COMBI sorozat kazánjai azoknak az ügyfeleknek szólnak, akik a funkcionális megbízhatóság mellett magasabb kezelési és üzemeltetési kényelmet is elvárnak. A KLQ COMBI sorozathoz viszonyított pontos technikai eltérések (pl. az égőfej konkrét típusa, a szabályozás részletei) nem állnak rendelkezésünkre a legapróbb részletekig - ha pontosan tudni szeretné, miben különbözik az E COMBI a KLQ COMBI-tól az Ön konkrét teljesítményfokozatánál, szívesen ellenőrizzük és segítünk a választásban a gyártó aktuális műszaki dokumentációja alapján, vásárlás előtt.

Miért öntöttvas hőcserélő, és nem acél vagy alumínium?

Álló gázkazán választásakor a vásárlók gyakran kérdezik, miért éppen öntöttvas hőcserélőt válasszanak, amikor a piacon olcsóbb acél vagy könnyebb alumínium megoldások is elérhetők. A válasz elsősorban a hosszú távú anyagi ellenállóképességgel függ össze. Az öntöttvasnak nagyobb a hőtehetetlensége, mint a vékonyfalú acélnak, ami a gyakorlatban nyugodtabb, kevésbé „ideges" égési folyamatot jelent, és kisebb terhelést a visszatérő víz hőmérsékletének hirtelen változásakor (pl. a hosszabb leállás utáni hideg rendszer indulásakor). Ezzel egyidejűleg az öntöttvas természeténél fogva ellenállóbb a kondenzációs korrózióval szemben, amely nem megfelelő üzemmódban (hosszú ideig alacsony visszatérő vízhőmérséklet) fokozatosan károsíthatja a vékonyfalú acél hőcserélőket.

Egy másik gyakorlati argumentum a már említett szegmentált (elemekből álló) konstrukció. Az öntöttvas hőcserélő nem egy darabból áll, hanem több, egymásra rakott, tömítőbetétekkel összekötött elemből. Ha az évek során az egyik elem megsérülne (ami öntöttvas esetén is csak elvétve, elméletileg lehetséges, például mechanikai sérülés vagy a karbantartás extrém elhanyagolása esetén), a szerelő csak a sérült elemet cserélheti ki, anélkül, hogy a teljes kazántestet ki kellene cserélnie. Az egyrészes acél vagy alumínium hőcserélőknél ilyen lehetőség rendszerint nincs, és a hőcserélő sérülése az egész kazán, vagy legalább a teljes hőcserélő-blokk cseréjét jelenti.

Az öntöttvas hátránya a nagyobb tömeg (lásd a lenti műszaki paraméterek táblázatában a becsült adatot) és a valamivel lassabb hőválasz hideg állapotból indulva - ezek azonban egy hosszú távú, jellemzően folyamatos üzemre szánt álló kazánnál (nem gyakori bekapcsolás/kikapcsolás, mint egy évente csak néhányszor használt hétvégi háznál) inkább mellékes hátrányok a hosszú élettartam és az egyszerűbb javíthatóság előnyéhez képest.

Kinek ajánlott ez a kazán

A 20-25 kW teljesítményű ATTACK E COMBI álló öntöttvas kazán elsősorban ott jó választás, ahol rendelkezésre áll kazánhelyiség (nem falra függesztett kivitelre készült, mint a szokásos fali kombi kazánok), és ahol van, vagy tervezik a természetes huzatú kémény kialakítását. Jellemzően:

  • Saját kazánházzal vagy műszaki helyiséggel rendelkező családi házak, ahol fontos a hosszú élettartam és az egyszerű javíthatóság
  • Nagyobb létesítmények és magasabb hőigényű, többgenerációs házak, ahol értékelik az öntöttvas test robusztusságát
  • Kisebb üzemek, műhelyek, panziók vagy nyaralók egész éves/csaknem egész éves üzemmel, ahol a minőségibb test iránti beruházás a hosszabb élettartamon térül meg
  • Felújítások, ahol egy régebbi öntöttvas kazán kerül lecserélésre, és rendelkezésre áll a meglévő, megfelelő teljesítményre méretezett kémény és gázellátás

Ezzel szemben, ha kompakt, fali megoldást keres lakásba vagy kisebb lakóegységbe, vagy saját, gyors melegvíz-előállítású kazánt szeretne külön tároló nélkül, az öntöttvas álló COMBI kazán valószínűleg nem lesz a legmegfelelőbb választás - ebben az esetben javasoljuk, hogy konzultáljunk egy megfelelőbb alternatíváról az ATTACK fali kondenzációs kazánok közül.

Fő jellemzők

  • Álló (padlóra telepíthető) kivitel öntöttvas hőcserélővel - nagy korrózió- és hőlökés-ellenállás
  • 20-25 kW névleges hőteljesítmény, üzemanyag földgáz (LPG kivitel kérésre/megrendeléskor a konkrét specifikáció szerint)
  • COMBI kivitel = kazán saját HMV-előállítás nélkül, külső indirekt fűtésű tárolóval együttműködésre tervezve (pl. ATTACK Z-sorozat)
  • Elemes (szegmentált) öntöttvas hőcserélő - sérülés esetén lehetővé teszi az egyes elem cseréjét a teljes test helyett
  • Csatlakozás természetes huzatú kéményhez (atmoszférikus égés)
  • Robusztus konstrukció, alkalmas nagyobb létesítményekre és magasabb fűtési teljesítményigényű üzemekre is
  • Fokozott kezelési és üzemeltetési kényelem az ATTACK öntöttvas kínálatán belül
  • A szállítás tartalmazza magát a kazántestet, az égőfejjel és az alap szabályozással együtt - a külső HMV tároló, a keringető szivattyú, a tágulási tartály, a kéménytartozékok és a helyiség-termosztát nem tartalmazza az alapár, ha ez kifejezetten nincs jelölve

Műszaki paraméterek

Sorozat / termékcsoportATTACK E COMBI
Típusjelölés25ECV
Névleges hőteljesítmény20-25 kW
A kazán hőcserélőjének (testének) anyagaÖntöttvas, elemes (szegmentált) konstrukció
ÜzemanyagFöldgáz (LPG kivitel kérésre)
Kazán típusaÁlló, atmoszférikus, COMBI kivitel (saját HMV-előállítás nélkül)
HMV előállításKülső, indirekt fűtésű tárolót igényel (nem része a kazán szállításának/árának)
FüstgázelvezetésTermészetes huzatú kémény
Kazán irányadó méretei (Sz x Ma x H)kb. 547 x 895 x 565 mm - becslés, a pontos méretek a hőcserélő elemszámától függően eltérhetnek, javasoljuk az építési előkészítés előtt ellenőrizni
Irányadó tömegkb. 130 kg (a teljesítmény és az elemszám alapján becsült, nem kötelező érvényű műszaki adat)
EnergiaosztályC (jellemző az ATTACK öntöttvas atmoszférikus kazánok e konstrukciós generációjára)
Származási országSzlovákia
GyártóATTACK s.r.o.
Garancia a kazántestre (öntöttvas)5 év
Garancia a többi komponensre30 hónap az üzembe helyezéstől, max. 36 hónap a gyártó raktárból történő kiszállítástól

Megjegyzés: a méretek és a tömeg irányadó becslésként vannak megadva, a teljesítménykategória és az ilyen osztályba tartozó öntöttvas, elemes kazánok szokásos konstrukciója alapján - a pontos értéket az adott darabra vonatkozóan javasoljuk a gyártó aktuális műszaki adatlapjában vagy közvetlenül nálunk ellenőrizni megrendelés előtt, különösen, ha pontos helyiség- vagy fülke-előkészítést terveznek a kazán számára.

Hogyan kössük be: kazán + külső HMV tároló

Mivel ez egy COMBI kivitel, saját használati melegvíz-előállítás nélkül, ezt a kazánt egy különálló (külső) indirekt fűtésű HMV tárolóval együtt kell bekötni. Az ATTACK kínálatában erre a célra az úgynevezett Z-sorozat tárolói szolgálnak (pl. Z100PLUS, Z125PLUS, Z100NTR, Z125NTRA, Z160NTRA, Z125OKC, Z160OKC, Z200OKC és további kivitelek, beleértve a fali, vízszintes OKCV variánsokat is) - ezeket a tárolókat önálló termékként értékesítjük, nem részei a kazán szállításának vagy árának.

Ehhez a teljesítményfokozathoz (kb. 20-25 kW) általában 125-160 literes tárolót javasolunk, pl. ATTACK Z 125 PLUS OKH NTR/HV, Z 125 OKC/NTR/HV vagy Z 160 OKC/NTR/HV (elérhető fali, vízszintes OKCV kivitelben is, bal/jobb oldali) - a nagyobb tároló térfogat több „raktáron tartott" melegvizet jelent a több fürdőben egyszerre történő igénybevétel esetére.

A bekötés elve röviden a következő: a kazán fűti a fűtővizet, amely egyrészt a fűtési rendszerben (radiátorok, padlófűtés) kering, másrészt a HMV tároló hőcserélőjén (spirálján) keresztül, ahol átadja a hőt a használati víznek. A fűtési kör és a tároló fűtése közötti váltást általában egy háromjáratú szelep biztosítja (az ATTACK kínálatában pl. az OT02 vagy OT44 modellek), amelyet a kazán elektronikája vagy egy önálló helyiség-termosztát/szabályozó vezérel. A pontos bekötés (vezetéknyomvonal, szivattyúk elhelyezése, biztonsági és keverő szerelvények) a konkrét kazánház elrendezésétől és attól függ, hogy egyszerű kétvezetékes rendszerről vagy több fűtési körrel bíró, összetettebb rendszerről van szó - javasoljuk, hogy a végleges bekötés tervezését és megvalósítását erre jogosult fűtés-/gázszerelő szakemberre bízzák, aki figyelembe veszi a gázfogyasztó berendezés csatlakoztatására vonatkozó helyi érvényes szabványokat és előírásokat is.

A kazán és a tároló megrendelésekor szívesen segítünk a kazán teljesítménye és a tároló térfogata megfelelő kombinációjának kiválasztásában, a háztartásban élők száma és az egyidejűleg használt melegvíz-vételi pontok száma alapján - ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot vásárlás előtt, ha nem biztos a helyes választásban.

Karbantartás és szerviz a gyakorlatban

Mint minden gázfogyasztó berendezésnél, az ATTACK álló öntöttvas kazánnál is érvényes, hogy a rendszeres szervizellenőrzés (jellemzően évente egyszer, erre jogosult szerviztechnikus által elvégezve) nem csak a garancia megtartásának feltétele, hanem elsősorban a biztonságos és gazdaságos üzemeltetés előfeltétele. Öntöttvas kazánoknál a szerviz általában magában foglalja a hőcserélő és az égőfej ellenőrzését, esetleg korom- és pormentesítését, az elemek közötti csatlakozások tömítettségének ellenőrzését, a kémény huzatának és a füstgázútnak az ellenőrzését, valamint az égés megfelelő beállításának ellenőrzését.

A modern kondenzációs kazánokhoz képest az öntöttvas atmoszférikus kazán karbantartása általában egyszerűbb és olcsóbb - elmarad például a kondenzátum szifon vagy az alacsony visszatérő vízhőmérsékletre érzékeny hőcserélő gondozása. Másrészről figyelembe kell venni, hogy az ilyen konstrukciójú atmoszférikus öntöttvas kazánok nem érik el a legmodernebb kondenzációs megoldások hatásfokát, ami egy megszokott és korrekt kompromisszum a nagyobb kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető energiahatékonyság között. Ha az Ön számára a legalacsonyabb gázfelhasználás mindenáron döntő szempont, szívesen megbeszéljük az ATTACK kondenzációs kínálatának alternatíváit is.

Gyakran ismételt kérdések

1. Ennek a kazánnak az árában szerepel a használati melegvíz (HMV) előállítása is?
Nem. Ez egy COMBI kivitel, saját HMV-előállítás nélkül - a kazán csak a fűtővizet fűti. A használati melegvíz előállításához külső, indirekt fűtésű tárolót kell hozzáadni (pl. az ATTACK Z-sorozatból), amelyet külön kell megrendelni és kifizetni.

2. Melyik HMV tároló megfelelő a 20-25 kW teljesítményű kazánhoz?
Ehhez a teljesítményfokozathoz (kb. 20-25 kW) általában 125-160 literes tárolót javasolunk, pl. ATTACK Z 125 PLUS OKH NTR/HV, Z 125 OKC/NTR/HV vagy Z 160 OKC/NTR/HV (elérhető fali, vízszintes OKCV kivitelben is, bal/jobb oldali) - a nagyobb tároló térfogat több „raktáron tartott" melegvizet jelent a több fürdőben egyszerre történő igénybevétel esetére.

3. Miben különbözik az E COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas kínálat többi sorozatától (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ)?
Röviden: az E COMBI sorozat az ATTACK kínálatában a KLQ COMBI fölé van sorolva, fokozott üzemeltetési kényelemmel. A KLQ COMBI-hoz viszonyított pontos technikai eltéréseket ennél a teljesítménynél kérésre szívesen ellenőrizzük és pontosítjuk.

4. Milyen üzemanyagra van szánva a kazán, és átépíthető-e másik üzemanyagra?
A kazán alapkivitelben földgázra készült. LPG (propán-bután) kivitel kérésre/megrendeléskor a konkrét specifikáció szerint elérhető - javasoljuk ezt az igényt megrendeléskor jelezni, vagy előre tájékozódni értékesítő csapatunknál.

5. Mennyi a garancia erre a kazánra?
Az ATTACK álló gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a gyártó raktárból történő kiszállítás dátumától. Az öntöttvas hőcserélő testre kiterjesztett, 5 éves garancia vonatkozik. A pontos garanciális feltételeket az adott darabhoz mellékelt garanciajegy határozza meg, és be kell tartani az előírt üzembe helyezési feltételeket (jellemzően szakképzett szerviztechnikus által).

6. Bekötheto-e a kazán a meglévő, természetes huzatú kéménybe?
Igen, ez egy atmoszférikus kazán, amely természetes huzatú kéményhez csatlakoztatásra készült. Az adott kémény (átmérő, magasság, anyag) megfelelőségét egyedileg kell megítélni, ideális esetben helyszíni szemle során vagy kéményseprővel/felülvizsgáló technikussal együttműködve, különösen, ha a kazán régebbi falazott kéményhez csatlakozik.

7. Bekötheto-e a kazán több fűtési körrel rendelkező rendszerbe (pl. radiátorok + padlófűtés)?
Igen, a különböző fűtési vízhőmérsékletű, több kör kombinálása gyakori - ehhez azonban keverő kört kell hozzáadni saját szivattyúval és szabályozással (az ATTACK kínálatában pl. a DPP25007/DPP25008 készletek vagy az ESBE DPP25020-DPP25022 kivitelek). A bekötés tervezését javasoljuk fűtéstervezővel vagy közvetlenül csapatunkkal megbeszélni.

8. Megrendelhető-e a kazán HMV tároló nélkül, csak önmagában a test?
Igen - ez a termék magát a kazántestet jelenti. A HMV tároló, a keringető szivattyú, a kéménytartozékok, a háromjáratú szelep és a helyiség-termosztát/szabályozó önálló tételként rendelhető meg, a konkrét telepítés igényei szerint - szívesen elkészítjük az Ön projektjéhez szabott, teljes szükséges tartozékjegyzéket.

9. Mi a különbség ez az atmoszférikus öntöttvas kazán és egy modern kondenzációs kazán között?
Az atmoszférikus öntöttvas kazán magasabb füstgázhőmérséklettel dolgozik, és nem használja fel a füstgázban lévő vízgőz kondenzációját további hőnyereségre, ezért hatásfoka nem éri el a modern kondenzációs kazánokét. Cserébe egyszerűbb konstrukciót, a fűtési visszatérő víz hőmérsékletére kisebb érzékenységet, és általában egyszerűbb, olcsóbb karbantartást kínál, a kondenzátum elvezetésének megoldása nélkül. Az öntöttvas atmoszférikus és a kondenzációs megoldás közötti választás mindig kompromisszum a kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legnagyobb elérhető hatásfok között - szívesen segítünk mindkét irányt átgondolni az Ön prioritásai szerint.

10. Hol rendelhetem meg a kazánt, és hogyan zajlik a szállítás?
A kazánt közvetlenül az atria.sk webáruházban rendelheti meg. A megrendeléskor javasoljuk egyidejűleg megfontolni egy megfelelő HMV tároló megrendelését is a Z-sorozatból, valamint az esetleges további tartozékokat (kéményelemek, háromjáratú szelep, keringető szivattyú, helyiség-termosztát), hogy egy teljes, telepítésre kész megoldással rendelkezzen. Ha bármilyen kérdése van a kazán + tároló + tartozékok kombinációjának kiválasztásával kapcsolatban, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot megrendelés előtt - szívesen segítünk, hogy ne rendeljen olyat, amire végül nem lesz szüksége, vagy éppen ellenkezőleg, hogy semmi lényeges ne hiányozzon.

Garancia és szerviz

Az ATTACK E COMBI álló, öntöttvas gázkazánokra standard, 30 hónapos garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a kiszállítás dátumától a gyártó raktárából (amelyik határidő előbb bekövetkezik). Magára az öntöttvas hőcserélő testre a gyártó kiterjesztett, 5 éves garanciát biztosít. A teljes garanciális idő igénybevételéhez be kell tartani a gyártó által előírt üzembe helyezési feltételeket (jellemzően erre jogosult szakképzett szerviztechnikus által), és rendszeresen vezetni kell a szerviz-könyvet/garanciajegyet. Ha bármilyen kérdése van a garanciával, a szervizzel vagy a megfelelő tartozékok (HMV tároló, keringető szivattyú, kéményelemek, szabályozás) kiválasztásával kapcsolatban, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot - szívesen segítünk a választásban és a teljes, egyedi igényekre szabott megoldás megrendelésében.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Attack
Súly: 130 kg
Sorozat / termékcsoport: ATTACK E COMBI
Névleges hőteljesítmény: 20-25 kW
Test (hőcserélő) anyaga: Öntöttvas, elemes konstrukció
Üzemanyag: Földgáz (LPG kérésre)
Kazán típusa: Álló, atmoszférikus, saját HMV-előállítás nélkül (COMBI)
HMV előállítás: Külső, indirekt fűtésű tárolót igényel (ATTACK Z-sorozat) - nem része a szállításnak
Füstgázelvezetés: Természetes huzatú kémény
Irányadó méretek (Sz x Ma x H): kb. 547 x 895 x 565 mm (becslés)
Irányadó tömeg: 130 kg (becslés)
Energiaosztály: C
Származási ország: Szlovákia
Gyártó: ATTACK s.r.o.
Garancia - kazántest (öntöttvas): 5 év
Garancia - egyéb komponensek: 30 hónap az üzembe helyezéstől / max. 36 hónap a kiszállítástól
Szükséges tartozék: Külső ATTACK Z-sorozatú HMV tároló (önállóan megvásárolható)
Ajánlott szabályozás: ATTACK OT-sorozatú helyiség-termosztát/szabályozó (önállóan megvásárolható)
Rendeltetés: Családi házak, nagyobb létesítmények, kisebb üzemek

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

Az ATTACK termékek a legmodernebb gyártástechnológiákkal készülnek, amelyekkel rendelkezünk. Mint Szlovákia legjelentősebb, tisztán szlovák tőkével rendelkező és egyetlen tulajdonos által vezetett hőtechnikai gyártója, teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy minden egyes gyártási folyamat kihat a termék élettartamára és természetesen az Ön elégedettségére is. Ezért csak a legjobbat használjuk – a speciális kazánlemeztől kezdve a lézeres pontos anyagvágáson át egészen a legfontosabb elemig – a vízálló hegesztési varratokig, amelyeket kizárólag robotokkal, precíz szerelvényekben végzünk, ezzel kiküszöbölve az emberi tényezőt. Az összes ATTACK termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek elismert vizsgálóintézetek minőségi tanúsítványaival, és megfelelnek az állami támogatás igényléséhez szükséges feltételeknek.

Az ATTACK vállalat története

A vállalat gyártóüzeme Közép-Szlovákia északi részén, kb. 20 km-re Zsolnától (Žilina) található. Hőtechnikai gyártással foglalkozó vállalatunk 1995-ben kezdte meg a gyártást álló kazánokkal, majd fokozatosan bővítette termelését a mai szintre, amikor is széles választékot gyárt fali kondenzációs kazánokból, álló kazánokból, szilárdtüzelésű kazánokból és HMV tárolókból. A vállalat középvállalatnak számít, kb. 5000 m² beépített területtel és kb. 1000 m² fedetlen területtel. A kazángyártás saját gyártócsarnokokban zajlik, saját fejlesztéssel, konstrukcióval, értékesítéssel és külföldi piacokra történő exporttal.

Vállalati profil és jövőkép

„A vállalat fő célja és filozófiája olyan csúcsminőségű termékek fejlesztése, amelyek a legmagasabb minőséget, funkcionalitást és dizájnt nyújtják, a legmagasabb égési hatásfokot érik el a környezet védelme mellett, kedvező ár megtartásával.“

Az ATTACK vállalat és termékportfólió

Széles termékválasztékot kínálunk, amelyek tüzelőanyag típusa és teljesítménye szerint különböznek. Minden kazánba világszínvonalú gyártók alkatrészeit építjük be, a gyártás a legmodernebb technológiával, kamerás és számítógépes rendszerrel ellenőrzött, és a legfejlettebb berendezésekkel és módszerekkel tesztelt. Minden csoportban széles választék áll rendelkezésre mind a kivitelek, mind a teljesítmények tekintetében. A kazánok elsősorban családi házak, lakások, de nagyobb üzemek fűtésére is alkalmasak. A vállalat profilja magában foglalja a biomassza, gáz, elektromos kazánokat és tartozékokat. A kazánok gyártásához megújuló energiaforrást használunk, mégpedig 200 kWp teljesítményű napelemeket, amelyek elegendő elektromos energiát biztosítanak a gyártáshoz.

Export és szerviz

Az ATTACK vállalat több mint 51 országba exportálja termékeit szerte a világon. Jelenleg az EU összes országába, Oroszországba, az USA-ba, Kanadába és Új-Zélandra exportáljuk termékeinket. Külföldön a legnagyobb érdeklődés a modern fatüzelésű elgázosító, pellet- és kombinált kazánok iránt mutatkozik, amelyek jelenleg nagyon keresettek Európában és az amerikai kontinensen, de nagy az érdeklődés az álló gázkazánok iránt is, amelyek megbízhatóan képviselnek minket egészen a távoli Szibériáig.

Az egyéni hozzáállás minden ügyfélhez, a rugalmas tárgyalások és a megbízhatóság gyorsan kölcsönös bizalommá alakul, ami folyamatos ügyfélnövekedést biztosít számunkra további országokban.

Szervizpartnereink saját képzési központunkban kapnak oktatást, amely valós üzemi körülmények között bekötött termékekkel van felszerelve. Partnereink két szakaszban – elméleti és gyakorlati – képződnek, ahol lehetőségük van az elméleti részt gyakorlatba átültetni és mindent kipróbálni a termékeken. Az ATTACK, s.r.o. vállalat Szlovákia egész területét lefedő szervizhálózattal rendelkezik. Meghibásodás esetén akár 705 szervizszervezet is segítségére lehet, amelyek szakképzett szerviztechnikusai rövid időn belül el tudják hárítani bármely ATTACK termék meghibásodását, legyen szó családi házak, lakások vagy üzemek fűtéséről.

Vállalati profil – Kutatás és fejlesztés

Az ATTACK, s.r.o. vállalat saját kutatási és fejlesztési központtal rendelkezik, ahol a cég fejlesztő és műszaki munkatársai évente újítják és készítik elő az új hőtechnikai berendezéseket. A fejlesztés során hangsúlyt fektetnek a berendezések kezelésének egyszerűségére, a modern dizájnra, a környezeti tűrőképességre és a minimális méretekre. Minden termék a vonatkozó szabványoknak, specifikációknak, jogi és egyéb előírásoknak megfelelően kerül tervezésre és fejlesztésre. Az ATTACK ® termékeibe kerülő alkatrészek kiválasztása a legszigorúbb kritériumoknak van alávetve, és kizárólag megbízható, hosszú éveken át bevált alkatrészek és anyagok használhatók fel elismert beszállítóktól.

A fejlesztés során az ATTACK, s.r.o. nem működik együtt más gyártókkal, hanem mindig igyekszik egy lépéssel a konkurencia előtt járni.

Az ATTACK vállalat – Tanúsítványok és díjak

Az ATTACK, s.r.o. vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségi tanúsítvánnyal:

  • kazánok tervezésére és fejlesztésére,
  • kazánok gyártására,
  • berendezések és kazánok szervizelésére

Nagy hangsúlyt fektetünk termékeink minőségére. 2003 óta rendelkezünk ISO 9001 minőségirányítási tanúsítvánnyal. Ez a nemzetközi irányelv szerinti minőségi tanúsítvány igazolja a gázkészülékek kutatása, fejlesztése, gyártása, tervezése és üzemeltetése terén végzett tevékenységeket. A jóváhagyási tanúsítványt a rangos londoni auditáló cég, a Lloyd’s Register Quality Assurance hagyta jóvá és adta ki.

A vállalattal szemben támasztott követelmények szigorúságát bizonyítja az is, hogy a tanúsítványt az LRQA tanúsító társaságnál 3 évente meg kell védeni.

Ez a minőségirányítási rendszer az ATTACK, s.r.o. vállalat progresszivitását és pozitív hozzáállását mutatja az ügyfelek felé, ezzel bizonyítva a tisztán szlovák hagyományos vállalat minőségét. A menedzsmentrendszer egyben aláhúzza a vállalat stratégiáját, amely annak betartásához, további fejlődéséhez és javításához vezet. Minden ATTACK® termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek CE, TÜV, GOST tanúsítvánnyal elismert nemzetközi vizsgálóintézetektől.

Rendszeresen részt veszünk hazai és külföldi hőtechnikai kiállításokon, ahol a vállalat számos díjat nyert, a dicsérő okiratoktól kezdve egészen az arany érmekig.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >