>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

ATTACK 25 KLQ COMBI - álló kivitelű gázüzemű öntöttvas kazán 20-25 kW

Kód: 25KLQCV
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
480 578 Ft –5 %
Plynovy stacionarny kotol attack combi
480 578 Ft –5 % 456 549 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

ATTACK COMBI - álló gázüzemű öntöttvas kazán

Az öntöttvas hőcserélővel rendelkező álló gázkazánok a fűtéstechnika piacának legellenállóbb és leghosszabb ideje bevált megoldásai közé tartoznak. Az öntöttvas mint hőcserélő anyaga rendkívül ellenálló a korrózióval és a hőlökésekkel szemben, és a kevésbé kímélő üzemmódot (gyakori kapcsolás, a fűtési visszatérő víz hőmérséklet-ingadozása) is jobban tolerálja, mint a vékony falú acél vagy alumínium hőcserélők. Ennek köszönhetően az öntöttvas kazánok hosszú távon is robusztus és megbízható berendezéseknek számítanak, amelyek nemcsak hagyományos családi házakba, hanem nagyobb objektumokba, üzemekbe, kisebb üzemekbe, munkahelyekbe vagy magasabb hőigényű többgenerációs házakba is alkalmasak.

Az öntöttvas test további előnye az egyszerű karbantartás és szervizelhetőség - az öntöttvas hőcserélő jellemzően egyedi elemekből (tagokból) áll, ami az egyik tag esetleges sérülése esetén lehetővé teszi csak az érintett tag cseréjét, nem az egész hőcserélőét. Ez hosszú távon alacsonyabb szervizköltségeket jelenthet az egytestű hőcserélőkkel szemben. Az álló kivitel (padlón álló, nem falra szerelt kazán) egyben egyszerűsíti a nagyobb teljesítményű berendezések telepítését, és megkönnyíti a csatlakozást a természetes huzatú kéményhez, amely a régebbi és újabb kazánházakban egyaránt gyakran előfordul.

A most megtekintett modell az ATTACK KLQ COMBI sorozatba tartozik, és 20-25 kW névleges hőteljesítményre van méretezve. Ez egy COMBI kivitelű álló gázkazán - az öntöttvas ATTACK sorozat kontextusában ez azt jelenti, hogy a kazán önmagában nem rendelkezik saját (beépített) használati melegvíz (HMV) elkészítéssel. A melegvíz melegítéséhez ezért a kazánt külső indirekt fűtésű HMV-tárolóval kell kiegészíteni (pl. az ATTACK Z-sorozatból - lásd alább a „Hogyan kössük be” című részt). Ez a megoldás (kazán + külön tároló) gyakori és bevált megoldás elsősorban ott, ahol nagyobb kényelemre van igény a melegvíz elvételekor több elvételi ponton egyszerre, mivel a tárolós vízmelegítők a HMV átmeneti magasabb fogyasztását is jobban tudják kezelni, mint az átfolyós rendszerű melegítés.

Az ATTACK KLQ COMBI sorozat az öntöttvas kínálaton belül magasabb felszereltségi színvonalat képvisel. E sorozat kazánjai azoknak az ügyfeleknek szólnak, akik egy álló gázkazántól kényelmesebb, csendesebb és stabilabb üzemet várnak, mint az alap EKO vagy PLQ sorozatoknál. A gyakorlatban ez minőségibb megmunkálást, kidolgozottabb égésszabályozást és jellemzően magasabb fokú kezelési automatizálást jelent. A KLQ COMBI jó kompromisszum az ár és a használati érték között a magasabb igényű háztartások és kisebb üzemek számára is.

Miért öntöttvas hőcserélő, és nem acél vagy alumínium?

Álló gázkazán kiválasztásakor az ügyfelek gyakran kérdezik, miért érdemes éppen öntöttvas hőcserélőt választani, amikor a piacon olcsóbb acél vagy könnyebb alumínium megoldások is elérhetők. A válasz mindenekelőtt az anyag hosszú távú ellenálló képességével függ össze. Az öntöttvas nagyobb hőtehetetlenséggel rendelkezik, mint a vékony falú acél, ami a gyakorlatban nyugodtabb, kevésbé „nervózus” égési folyamatot jelent, és kisebb terhelést az anyagra a visszatérő víz hirtelen hőmérséklet-változásainál (például hosszabb leállás utáni hideg rendszer felfűtésénél). Ugyanakkor az öntöttvas természetéből fakadóan jobban ellenáll a kondenzációs korróziónak is, amely helytelen üzemmód (hosszan tartó alacsony visszatérő vízhőmérséklet) esetén fokozatosan károsíthatja a vékony falú acél hőcserélőket.

Egy másik gyakorlati szempont a már említett tagos (szegmentált) felépítés. Az öntöttvas hőcserélő nem egy darabból áll, hanem több, egymásra épített, tömítőbetétekkel összekötött tagból. Ha az évek során az egyik tag megsérülne (ami öntöttvas esetén is ritka, de elméletileg lehetséges, például mechanikai sérülés vagy a karbantartás szélsőséges elhanyagolása esetén), a szerviztechnikus csak az érintett tagot tudja kicserélni, anélkül hogy az egész kazántestet ki kellene cserélni. Az egytestű acél vagy alumínium hőcserélőknél ez a lehetőség jellemzően nem áll fenn, és a hőcserélő sérülése az egész kazán vagy legalábbis a teljes hőcserélő blokk cseréjét jelenti.

Az öntöttvas hátránya a nagyobb tömeg (lásd az alábbi táblázatban a tájékoztató jellegű adatot) és a kissé lassabb hőreakció hideg állapotból való felfűtésnél - ezek azonban egy hosszú távú, jellemzően folyamatos üzemre szánt álló kazánnál (nem pedig évente néhányszor használt hétvégi ház gyakori be-/kikapcsolásánál) inkább másodrendű hátrányoknak számítanak a hosszú élettartam és az egyszerűbb javíthatóság előnyével szemben.

Kinek ajánlott ez a kazán

A 20-25 kW teljesítményű ATTACK KLQ COMBI álló öntöttvas kazán elsősorban ott jó választás, ahol rendelkezésre áll kazánhelyiség (nem falra szerelhető, mint a szokásos kombi fali kazánok), és ahol van, illetve tervezett, természetes huzatú kémény. Jellemzően ez a következőket jelenti:

  • Saját kazánházzal vagy műszaki helyiséggel rendelkező családi házak, ahol fontos a berendezés hosszú élettartama és egyszerű szervizelhetősége
  • Nagyobb objektumok és magasabb hőigényű többgenerációs házak, ahol értékelik az öntöttvas test robusztusságát
  • Kisebb üzemek, munkahelyek, panziók vagy hétvégi házak egész éves vagy majdnem egész éves üzemben, ahol a jobb minőségű test beruházása hosszabb élettartamon térül vissza
  • Felújítások, ahol régebbi öntöttvas kazánt váltanak, és rendelkezésre áll a meglévő kémény és a teljesítményre méretezett gázvezeték

Ha viszont kompakt, falra szerelhető megoldást keres lakásba vagy kisebb lakóegységbe, illetve saját, gyors melegvíz-készítéssel rendelkező kazánt szeretne külön tároló nélkül, az öntöttvas álló COMBI kazán valószínűleg nem a legmegfelelőbb választás - ebben az esetben javasoljuk, hogy konzultáljon velünk a megfelelőbb alternatíváról az ATTACK fali kondenzációs kazánok közül.

Fő jellemzők

  • Álló (padlón álló) kivitel öntöttvas hőcserélővel - kiemelkedő korrózió- és hőlökés-ellenállás
  • 20-25 kW névleges hőteljesítmény, tüzelőanyag földgáz (LPG kivitel kérésre/konkrét megrendelési specifikáció alapján)
  • COMBI kivitel = saját HMV-elkészítés nélküli kazán, külső indirekt fűtésű tárolóval (pl. ATTACK Z-sorozat) való együttműködésre tervezve
  • Tagos (szegmentált) öntöttvas hőcserélő - sérülés esetén lehetővé teszi az egyes tag cseréjét az egész test helyett
  • Csatlakoztatás természetes huzatú kéményhez (atmoszférikus égés)
  • Robusztus felépítés, amely nagyobb objektumokhoz és magasabb fűtésteljesítmény-igényű üzemekhez is alkalmas
  • Magasabb megmunkálási és szabályozási színvonal az alap EKO/PLQ sorozatokhoz képest
  • A csomag tartalmazza a kazán testét az égőfejjel és az alapszabályozással - a külső HMV-tároló, a keringtető szivattyú, a tágulási tartály, a kéménytartozékok és a helyiségtermosztát nem része az alapárnak, amennyiben ez nincs kifejezetten feltüntetve

Műszaki paraméterek

SorozatATTACK KLQ COMBI
Típusjelölés25KLQCV
Névleges hőteljesítmény20-25 kW
Kazántest (hőcserélő) anyagaÖntöttvas, tagos (szegmentált) felépítés
TüzelőanyagFöldgáz (LPG kivitel kérésre)
Kazán típusaÁlló, atmoszférikus, COMBI kivitel (saját HMV-elkészítés nélkül)
HMV-elkészítésKülső indirekt fűtésű tárolót igényel (nem része a kazán szállítási terjedelmének/árának)
Égéstermék-elvezetésTermészetes huzatú kémény
Tájékoztató méretek (Szé x Ma x Mé)kb. 547 x 895 x 565 mm - becslés, a pontos méretek a hőcserélő tagjainak számától függően eltérhetnek, javasoljuk az épületszerkezeti előkészítés előtt ellenőrizni
Tájékoztató tömegkb. 130 kg (becslés a teljesítmény és a tagok száma alapján, nem kötelező érvényű műszaki adat)
EnergiaosztályC (jellemző ehhez a konstrukciós generációhoz az ATTACK öntöttvas atmoszférikus kazánok esetében)
Származási országSzlovákia
GyártóATTACK s.r.o.
Garancia a kazántestre (öntöttvas)5 év
Garancia az egyéb komponensekre30 hónap az üzembe helyezéstől, max. 36 hónap a gyártói raktárból történő kiszállítástól

Megjegyzés: a méretek és a tömeg tájékoztató jellegű becslésként vannak megadva a teljesítménykategória és az ilyen osztályú öntöttvas tagos kazánok szokásos felépítése alapján - a konkrét darab pontos adatait javasoljuk a gyártó aktuális műszaki adatlapján vagy közvetlenül nálunk ellenőrizni a megrendelés előtt, különösen, ha pontos épületszerkezeti előkészítést tervez a kazán helyiségéhez vagy fülkéjéhez.

Hogyan kössük be: kazán + külső HMV-tároló

Mivel ez a COMBI kivitel saját használati melegvíz-elkészítés nélkül, ezt a kazánt egy külön (külső) indirekt fűtésű HMV-tárolóval együtt kell bekötni. Az ATTACK kínálatában erre a célra az úgynevezett Z-sorozat tárolói szolgálnak (pl. Z100PLUS, Z125PLUS, Z100NTR, Z125NTRA, Z160NTRA, Z125OKC, Z160OKC, Z200OKC és további kivitelek, köztük a fali, vízszintes OKCV variánsok) - ezeket a tárolókat külön termékként értékesítjük, nem részei a kazán szállítási terjedelmének vagy árának.

Ehhez a teljesítménykategóriához (kb. 20-25 kW) jellemzően 125-160 literes tárolót ajánlunk, pl. ATTACK Z 125 PLUS OKH NTR/HV, Z 125 OKC/NTR/HV vagy Z 160 OKC/NTR/HV (fali, vízszintes OKCV kivitelben is elérhető, bal/jobb oldali) - a nagyobb tárolótérfogat több „készletben lévő” melegvizet jelent a több fürdőszobában egyidejűleg történő átmeneti vízvételhez.

A bekötés elve röviden a következő: a kazán a fűtővizet (hőközlő közeget) melegíti, amely egyrészt a fűtési rendszerben (radiátorok, padlófűtés) kering, másrészt a HMV-tároló hőcserélőjén (spirálján) keresztül, ahol a hőt a használati vízre adja át. A fűtési kör és a tároló melegítése közötti váltást jellemzően egy háromjáratú szelep biztosítja (az ATTACK kínálatában pl. OT02 vagy OT44 modellek), amelyet a kazán elektronikája vagy egy külön helyiségtermosztát/regulátor vezérel. A pontos bekötés (vezetéknyomvonal, szivattyúk, biztonsági és keverő szerelvények elhelyezése) a kazánház konkrét elrendezésétől és attól függ, hogy egyszerű kétvezetékes rendszerről vagy több fűtési körrel rendelkező bonyolultabb rendszerről van szó - javasoljuk, hogy a végleges bekötést szakképzett fűtés-/gázszerelő szakemberrel terveztesse és végeztesse el, aki figyelembe veszi a gázkészülékek csatlakoztatására vonatkozó helyi érvényes szabványokat és előírásokat is.

A kazán és a tároló megrendelésekor szívesen segítünk a kazán teljesítménye és a tároló térfogata megfelelő kombinációjának kiválasztásában a háztartás létszáma és az egyidejűleg használt melegvíz-elvételi pontok száma alapján - ha nem biztos a helyes választásban, forduljon hozzánk vásárlás előtt.

Karbantartás és szervizelés a gyakorlatban

Mint minden gázkészülék esetében, az ATTACK álló öntöttvas kazánnál is igaz, hogy a rendszeres szervizellenőrzés (jellemzően évente egyszer, jogosult szerviztechnikus által elvégezve) nem csak a garancia megtartásának feltétele, hanem elsősorban a biztonságos és gazdaságos üzemeltetés előfeltétele is. Öntöttvas kazánoknál a szerviz jellemzően magában foglalja a hőcserélő és az égőfej korom- és pormentesítését, a tagok közötti kötések tömítettségének ellenőrzését, a kémény huzatának és az égéstermék-útnak ellenőrzését, valamint az égés helyes beállításának ellenőrzését.

A modern kondenzációs kazánokhoz képest az öntöttvas atmoszférikus kazán karbantartása jellemzően egyszerűbb és olcsóbb - elmarad például a kondenzátum-szifon vagy az alacsony visszatérő vízhőmérzékenységre érzékeny hőcserélő gondozása. Másrészt figyelembe kell venni, hogy az ilyen konstrukciójú atmoszférikus öntöttvas kazánok nem érik el a legmodernebb kondenzációs megoldások hatásfokát, ami egy szokásos és fair kompromisszum a magasabb kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető energiahatásfok között. Ha az Ön számára a döntő szempont a lehető legalacsonyabb gázfogyasztás mindenáron, szívesen megbeszéljük Önnel az ATTACK kondenzációs kínálatának alternatíváit is.

Gyakran ismételt kérdések

1. Tartalmazza ennek a kazánnak az ára a melegvíz (HMV) elkészítését is?
Nem. Ez egy COMBI kivitel, saját HMV-elkészítés nélkül - a kazán csak a fűtővizet melegíti. A használati melegvíz elkészítéséhez külső indirekt fűtésű tárolót kell hozzáadni (pl. az ATTACK Z-sorozatból), amelyet külön kell megrendelni és megfizetni.

2. Milyen HMV-tároló megfelelő a 20-25 kW teljesítményű kazánhoz?
Ehhez a teljesítménykategóriához (kb. 20-25 kW) jellemzően 125-160 literes tárolót ajánlunk, pl. ATTACK Z 125 PLUS OKH NTR/HV, Z 125 OKC/NTR/HV vagy Z 160 OKC/NTR/HV (fali, vízszintes OKCV kivitelben is elérhető, bal/jobb oldali) - a nagyobb tárolótérfogat több „készletben lévő” melegvizet jelent a több fürdőszobában egyidejűleg történő átmeneti vízvételhez.

3. Miben különbözik a KLQ COMBI sorozat az ATTACK COMBI öntöttvas kínálatának többi sorozatától (EKO, PLQ, KLQ, E, EZ)?
Röviden: az öntöttvas sorozaton belül magasabb felszereltségi színvonalat képvisel - minőségibb megmunkálást és kidolgozottabb szabályozást kínál az alap EKO és PLQ sorozatokhoz képest.

4. Milyen tüzelőanyagra van tervezve a kazán, és át lehet-e állítani más üzemanyagra?
A kazán alapkivitelben földgázra van tervezve. LPG (propán-bután) kivitel kérésre/konkrét megrendelési specifikáció alapján elérhető - javasoljuk, hogy ezt az igényt a megrendeléskor jelezze, vagy erről előre tájékozódjon értékesítő csapatunknál.

5. Milyen garancia van erre a kazánra?
Az ATTACK álló gázkazánokra 30 hónap garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a gyártói raktárból történő kiszállítás dátumától. Az öntöttvas hőcserélő testre 5 éves meghosszabbított garancia vonatkozik. A pontos garanciális feltételeket a konkrét darabhoz mellékelt jótállási jegy szabályozza, és be kell tartani az üzembe helyezésre vonatkozó előírt feltételeket (jellemzően szakképzett szerviztechnikus által).

6. Csatlakoztatható-e a kazán meglévő természetes huzatú kéményhez?
Igen, ez egy atmoszférikus kazán, amelyet természetes huzatú kéményhez való csatlakoztatásra terveztek. A konkrét kémény (átmérő, magasság, anyag) alkalmasságát egyedileg kell megvizsgálni, ideális esetben helyszíni bejárás során vagy kéményseprővel/felülvizsgáló technikussal együtt, különösen, ha a kazánt régebbi falazott kéményhez csatlakoztatják.

7. Bekötheto-e a kazán több fűtési körrel rendelkező rendszerbe (pl. radiátorok + padlófűtés)?
Igen, több, eltérő fűtési vízhőmérséklettel rendelkező kör kombinálása gyakori - ez azonban egy keverő kör hozzáadását igényli, saját szivattyúval és szabályozással (az ATTACK kínálatában pl. DPP25007/DPP25008 készletek vagy ESBE kivitelek DPP25020-DPP25022). Javasoljuk, hogy a bekötés tervét fűtéstervezővel vagy közvetlenül csapatunkkal konzultálja.

8. Megrendelhető-e a kazán HMV-tároló nélkül, csak a maga a test?
Igen - ez a termék magát a kazántestet jelenti. A HMV-tároló, a keringtető szivattyú, a kéménytartozékok, a háromjáratú szelep és a helyiségtermosztát/regulátor a konkrét telepítés igényei szerint külön tételként rendelhetők meg - szívesen összeállítjuk a projektjéhez szükséges tartozékok teljes listáját.

9. Mi a különbség ez az atmoszférikus öntöttvas kazán és egy modern kondenzációs kazán között?
Az atmoszférikus öntöttvas kazán magasabb füstgázhőmérséklettel dolgozik, és nem hasznosítja az égéstermékben lévő vízgőz kondenzációját további hőnyereség céljából, ezért hatásfoka nem éri el a modern kondenzációs kazánok értékeit. Ezért egyszerűbb felépítést, kisebb érzékenységet a visszatérő fűtővíz hőmérsékletére és jellemzően egyszerűbb, olcsóbb karbantartást kínál, kondenzátum-elvezetés megoldása nélkül. Az öntöttvas atmoszférikus és a kondenzációs megoldás közötti választás mindig kompromisszum a kezdeti robusztusság/egyszerűség és a legmagasabb elérhető hatásfok között - szívesen segítünk mérlegelni mindkét irányt az Ön prioritásai szerint.

10. Hol rendelhetem meg a kazánt, és hogyan zajlik a szállítás?
A kazánt közvetlenül az atria.sk webáruházban rendelheti meg. A megrendeléskor javasoljuk, hogy egyszerre gondoljon a megfelelő Z-sorozatos HMV-tároló és az esetleges további tartozékok (kéményrészek, háromjáratú szelep, keringtető szivattyú, helyiségtermosztát) megrendelésére is, hogy komplett, telepítésre kész megoldással rendelkezzen. Ha bizonytalan a kazán + tároló + tartozékok kombinációjának kiválasztásában, forduljon hozzánk megrendelés előtt - szívesen segítünk, hogy ne rendeljen olyat, amire végül nem lesz szüksége, illetve nehogy hiányozzon valami fontos.

Garancia és szerviz

Az ATTACK KLQ COMBI álló öntöttvas gázkazánokra a standard 30 hónapos garancia vonatkozik az üzembe helyezéstől számítva, de legfeljebb 36 hónap a kiszállítás dátumától a gyártói raktárból (amelyik határidő korábban következik be). Magára az öntöttvas hőcserélő testre a gyártó 5 éves meghosszabbított garanciát biztosít. A teljes garanciális időszak érvényesítéséhez be kell tartani a gyártó által meghatározott üzembe helyezési feltételeket (jellemzően erre jogosult szakképzett szerviztechnikus által), és megfelelő szervizkönyvet/jótállási jegyet kell vezetni. Ha bármilyen kérdése van a garanciával, a szervizeléssel vagy a megfelelő tartozékok (HMV-tároló, keringtető szivattyú, kéményrészek, szabályozás) kiválasztásával kapcsolatban, forduljon hozzánk bizalommal - szívesen segítünk a választásban és a teljes, testre szabott megoldás megrendelésében.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Attack
Súly: 130 kg
Sorozat: ATTACK KLQ COMBI
Névleges hőteljesítmény: 20-25 kW
Kazántest (hőcserélő) anyaga: Öntöttvas, tagos felépítés
Tüzelőanyag: Földgáz (LPG kérésre)
Kazán típusa: Álló, atmoszférikus, saját HMV-elkészítés nélkül (COMBI)
HMV-elkészítés: Külső indirekt fűtésű tárolót igényel (ATTACK Z-sorozat) - nem része a szállítási terjedelemnek
Égéstermék-elvezetés: Természetes huzatú kémény
Tájékoztató méretek (Szé x Ma x Mé): kb. 547 x 895 x 565 mm (becslés)
Tájékoztató tömeg: 130 kg (becslés)
Energiaosztály: C
Származási ország: Szlovákia
Gyártó: ATTACK s.r.o.
Garancia - kazántest (öntöttvas): 5 év
Garancia - egyéb komponensek: 30 hónap az üzembe helyezéstől / max. 36 hónap a kiszállítástól
Szükséges tartozék: Külső HMV-tároló ATTACK Z-sorozat (külön értékesítve)
Ajánlott szabályozás: Helyiségtermosztát/regulátor ATTACK OT-sorozat (külön értékesítve)
Rendeltetés: Családi házak, nagyobb objektumok, kisebb üzemek

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

Az ATTACK termékek a legmodernebb gyártástechnológiákkal készülnek, amelyekkel rendelkezünk. Mint Szlovákia legjelentősebb, tisztán szlovák tőkével rendelkező és egyetlen tulajdonos által vezetett hőtechnikai gyártója, teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy minden egyes gyártási folyamat kihat a termék élettartamára és természetesen az Ön elégedettségére is. Ezért csak a legjobbat használjuk – a speciális kazánlemeztől kezdve a lézeres pontos anyagvágáson át egészen a legfontosabb elemig – a vízálló hegesztési varratokig, amelyeket kizárólag robotokkal, precíz szerelvényekben végzünk, ezzel kiküszöbölve az emberi tényezőt. Az összes ATTACK termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek elismert vizsgálóintézetek minőségi tanúsítványaival, és megfelelnek az állami támogatás igényléséhez szükséges feltételeknek.

Az ATTACK vállalat története

A vállalat gyártóüzeme Közép-Szlovákia északi részén, kb. 20 km-re Zsolnától (Žilina) található. Hőtechnikai gyártással foglalkozó vállalatunk 1995-ben kezdte meg a gyártást álló kazánokkal, majd fokozatosan bővítette termelését a mai szintre, amikor is széles választékot gyárt fali kondenzációs kazánokból, álló kazánokból, szilárdtüzelésű kazánokból és HMV tárolókból. A vállalat középvállalatnak számít, kb. 5000 m² beépített területtel és kb. 1000 m² fedetlen területtel. A kazángyártás saját gyártócsarnokokban zajlik, saját fejlesztéssel, konstrukcióval, értékesítéssel és külföldi piacokra történő exporttal.

Vállalati profil és jövőkép

„A vállalat fő célja és filozófiája olyan csúcsminőségű termékek fejlesztése, amelyek a legmagasabb minőséget, funkcionalitást és dizájnt nyújtják, a legmagasabb égési hatásfokot érik el a környezet védelme mellett, kedvező ár megtartásával.“

Az ATTACK vállalat és termékportfólió

Széles termékválasztékot kínálunk, amelyek tüzelőanyag típusa és teljesítménye szerint különböznek. Minden kazánba világszínvonalú gyártók alkatrészeit építjük be, a gyártás a legmodernebb technológiával, kamerás és számítógépes rendszerrel ellenőrzött, és a legfejlettebb berendezésekkel és módszerekkel tesztelt. Minden csoportban széles választék áll rendelkezésre mind a kivitelek, mind a teljesítmények tekintetében. A kazánok elsősorban családi házak, lakások, de nagyobb üzemek fűtésére is alkalmasak. A vállalat profilja magában foglalja a biomassza, gáz, elektromos kazánokat és tartozékokat. A kazánok gyártásához megújuló energiaforrást használunk, mégpedig 200 kWp teljesítményű napelemeket, amelyek elegendő elektromos energiát biztosítanak a gyártáshoz.

Export és szerviz

Az ATTACK vállalat több mint 51 országba exportálja termékeit szerte a világon. Jelenleg az EU összes országába, Oroszországba, az USA-ba, Kanadába és Új-Zélandra exportáljuk termékeinket. Külföldön a legnagyobb érdeklődés a modern fatüzelésű elgázosító, pellet- és kombinált kazánok iránt mutatkozik, amelyek jelenleg nagyon keresettek Európában és az amerikai kontinensen, de nagy az érdeklődés az álló gázkazánok iránt is, amelyek megbízhatóan képviselnek minket egészen a távoli Szibériáig.

Az egyéni hozzáállás minden ügyfélhez, a rugalmas tárgyalások és a megbízhatóság gyorsan kölcsönös bizalommá alakul, ami folyamatos ügyfélnövekedést biztosít számunkra további országokban.

Szervizpartnereink saját képzési központunkban kapnak oktatást, amely valós üzemi körülmények között bekötött termékekkel van felszerelve. Partnereink két szakaszban – elméleti és gyakorlati – képződnek, ahol lehetőségük van az elméleti részt gyakorlatba átültetni és mindent kipróbálni a termékeken. Az ATTACK, s.r.o. vállalat Szlovákia egész területét lefedő szervizhálózattal rendelkezik. Meghibásodás esetén akár 705 szervizszervezet is segítségére lehet, amelyek szakképzett szerviztechnikusai rövid időn belül el tudják hárítani bármely ATTACK termék meghibásodását, legyen szó családi házak, lakások vagy üzemek fűtéséről.

Vállalati profil – Kutatás és fejlesztés

Az ATTACK, s.r.o. vállalat saját kutatási és fejlesztési központtal rendelkezik, ahol a cég fejlesztő és műszaki munkatársai évente újítják és készítik elő az új hőtechnikai berendezéseket. A fejlesztés során hangsúlyt fektetnek a berendezések kezelésének egyszerűségére, a modern dizájnra, a környezeti tűrőképességre és a minimális méretekre. Minden termék a vonatkozó szabványoknak, specifikációknak, jogi és egyéb előírásoknak megfelelően kerül tervezésre és fejlesztésre. Az ATTACK ® termékeibe kerülő alkatrészek kiválasztása a legszigorúbb kritériumoknak van alávetve, és kizárólag megbízható, hosszú éveken át bevált alkatrészek és anyagok használhatók fel elismert beszállítóktól.

A fejlesztés során az ATTACK, s.r.o. nem működik együtt más gyártókkal, hanem mindig igyekszik egy lépéssel a konkurencia előtt járni.

Az ATTACK vállalat – Tanúsítványok és díjak

Az ATTACK, s.r.o. vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségi tanúsítvánnyal:

  • kazánok tervezésére és fejlesztésére,
  • kazánok gyártására,
  • berendezések és kazánok szervizelésére

Nagy hangsúlyt fektetünk termékeink minőségére. 2003 óta rendelkezünk ISO 9001 minőségirányítási tanúsítvánnyal. Ez a nemzetközi irányelv szerinti minőségi tanúsítvány igazolja a gázkészülékek kutatása, fejlesztése, gyártása, tervezése és üzemeltetése terén végzett tevékenységeket. A jóváhagyási tanúsítványt a rangos londoni auditáló cég, a Lloyd’s Register Quality Assurance hagyta jóvá és adta ki.

A vállalattal szemben támasztott követelmények szigorúságát bizonyítja az is, hogy a tanúsítványt az LRQA tanúsító társaságnál 3 évente meg kell védeni.

Ez a minőségirányítási rendszer az ATTACK, s.r.o. vállalat progresszivitását és pozitív hozzáállását mutatja az ügyfelek felé, ezzel bizonyítva a tisztán szlovák hagyományos vállalat minőségét. A menedzsmentrendszer egyben aláhúzza a vállalat stratégiáját, amely annak betartásához, további fejlődéséhez és javításához vezet. Minden ATTACK® termék kiváló minőségű, prémium kategóriás, a legmodernebb technológiával, a legújabb kutatások alapján gyártott termék. A termékek rendelkeznek CE, TÜV, GOST tanúsítvánnyal elismert nemzetközi vizsgálóintézetektől.

Rendszeresen részt veszünk hazai és külföldi hőtechnikai kiállításokon, ahol a vállalat számos díjat nyert, a dicsérő okiratoktól kezdve egészen az arany érmekig.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >