>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Protherm Panther Condens 20/26 KKV + MiSet

Kód: 0010045052
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés Ugrás az értékeléshez
710 482 Ft –1 %
index2 mall
710 482 Ft –1 % 699 384 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Protherm Panther Condens 20/26 KKV + Protherm MiSet helyiség-szabályozó
- fali kondenzációs kazán átfolyós rendszerű használati melegvíz-készítéssel
- teljesítmény: 2,9 - 19,7 kW

(2020-ig Protherm Panther Condens 24/25 KKV néven + Protherm Thermolink P szabályozóval)

PROTHERM PANTHER CONDENS 20/26 KKV

Az új Panther Condens kondenzációs kazánnal olyan fűtési rendszert kap, amely nem okoz csalódást. Fedezze fel velünk a csúcskategóriás kondenzációs technológia előnyeit a kényelmes melegvíz-készítés és a fűtési költségek csökkentése érdekében.

A PANTHER CONDENS KAZÁNOK ÚJ DIZÁJNJA

„A Protherm kazánok új, lapos dizájnját egy új, négyzet alakú vezérlőpanel is kiemeli”: Az új vezérlőpanel dizájnjának része a kazán nevének elhelyezése is a panel felső részén.

ÚJ TULAJDONSÁGOK

Új, optimális égést biztosító FlameFit technológia - nagyobb hatásfok, alacsonyabb égéstermék-kibocsátás, alacsonyabb gázfogyasztás; a technológia célja a különböző forrásokból származó, eltérő minőségű és összetételű gázok optimális elégetése.
Új házdizájn - megújult kazándizájn (házburkolat, vezérlőpanel), miközben az alaprajz és a csatlakozási méretek megegyeznek az előző kazánverzióéval, hogy a kazáncsere egyszerű és gyors legyen.
Új vezérlőpanel-dizájn - a panel kinézete megegyezik az új eBUS szabályozók megjelenésével, érintőgombok, háttérvilágítású kijelző, egyszerű és intuitív kezelés és beállítás mind az ügyfél, mind a szervíztechnikus számára.
„Okos zuhany” funkció - a kombinált kazán zuhanyzás közben úgy biztosítja a HMV-készítés kényelmét, hogy a melegvíz-ellátás megszakítása (pl. beszappanozás) alatt is várakozik a következő vízvételre, és nem kapcsol át fűtésre még akkor sem, ha erre igény érkezne (3 percig vár).
Tartozékok csatlakoztathatósága - a külső vezérlő tartozékok, például internetes átjáró és/vagy vezeték nélküli helyiség-szabályozó egyszerű csatlakoztatása és gyors rögzítése a kazán házának kinyitása nélkül, akár a végfelhasználó számára is.
Kompatibilitás a legújabb eBUS szabályozókkal - a vezérlőpanel kinézete megegyezik az új eBUS szabályozók megjelenésével, hasonló kezelés és egyszerű használat.
KOMFORT FUNKCIÓ
A Komfort funkció az elsődleges kör és a lemezes hőcserélő közötti folyamatosan melegen tartott primer kör segítségével biztosítja a meleg víz gyors eljutását a vételi helyre. Ezáltal megszűnik az a többlet tehetetlenség, amely a lemezes hőcserélő kezdeti felmelegítéséhez szükséges a HMV-igény regisztrálása után. Így a kazán folyamatosan készen áll a HMV-szolgáltatásra, ami az ügyfél számára fokozott kényelmet biztosít.
Gyors melegvíz-szolgáltatás a vételi helyre – idő- és vízmegtakarítás
"OKOS ZUHANY" FUNKCIÓ (beszappanozás funkció) - KKV kombi kazán
- Az "Okos zuhany" funkció egy 3 perces
késleltetésből áll, mielőtt a kombi kazán a HMV-készítés
üzemmódból fűtési üzemmódba vált.
A kazán vár a zuhanyzás esetleges folytatására.
- Ezáltal megakadályozható a HMV-kör túl gyors lehűlése
fűtésre való átkapcsolás miatt (ez akkor fordul elő, ha
a rendszer azonnal fűtésre kapcsol át, amikor a HMV-vétel
csak egy pillanatra áll le).
- Ennek a késleltetésnek köszönhetően a 3 percen belüli
további vízvétel a melegvíz hőmérsékletének változása nélkül történik.
- A zuhanyzás közbeni HMV-vétel megszakítása így nem
befolyásolja a hőmérséklet-stabilitást és a zuhanyzás közbeni kényelmet.
A melegvíz-szolgáltatás kényelme így akkor is folyamatosan biztosított, ha a kazánnak a HMV-készítésről fűtési üzemmódra kellene váltania.
PARAMÉTEREK
Panther Condens 20/26 KKV
Fűtés
Teljesítmény 50/30°C hőfoklépcsőnél [kW] 3,3 - 21,7
Teljesítmény 80/60°C hőfoklépcsőnél [kW] 2,9 - 19,7
Az előremenő fűtővíz beállítható hőmérséklet-tartománya [°C] 15 - 80
Max. üzemi nyomás, fűtés [MPa] 0,3 MPa (3,0 bar)
Tágulási tartály [l] 8
NOx osztály 6
Fűtési energiaosztály A
Használati melegvíz-készítés
Maximális teljesítmény HMV-készítéskor [kW] 25,7
A HMV beállítható hőmérséklet-tartománya* [°C] 35 - 65
A HMV megengedett üzemi nyomása [MPa] 0,03 - 1 MPa
(0,30 - 10 bar)
A HMV szükséges csatlakozási nyomása [MPa] 0,2 MPa (2,0 bar)
A HMV minimális átfolyása [l/min] 1,5
Fajlagos átfolyás D (ΔT = 30 K) [l/min] 12,3
HMV átfolyás-korlátozó [l/min] 8
Elektromos paraméterek
Feszültség/frekvencia [V/Hz] 230/50
Maximális elektromos teljesítményfelvétel [W] 80
Teljesítményfelvétel készenléti üzemmódban [W] 2
Elektromos védettség [IP] IPX4D
Méretek
Gázcsatlakozás G 1/2"
Fűtési csatlakozások G 3/4"
Hideg-/melegvíz csatlakozások a kazán oldalán G 3/4"
Biztonsági szelep csatlakozása [mm] 15
Kondenzátum-elvezető tömlő [mm] 21,5
Méretek (szélesség/magasság/mélység) [mm] 418/740/344
Tömeg víz nélkül [kg] 30,2

*Rendszerkazánokhoz, külső tárolóval

MiSet HELYISÉG-SZABÁLYOZÓ
A modern MiSet helyiség-szabályozó néhány érintéssel megbízhatóan képes szabályozni otthona kívánt hőmérsékletét. A szabályozóval való munka az új érintőkijelzőnek és az áttekinthető menüszerkezetnek köszönhetően intuitívabb, mint valaha. A kezelőszervek magyarázata segít megérteni a releváns funkciókat, az időprogram-asszisztens segítségével pedig beállíthatja saját szubjektív komfortérzetét. Fűtési rendszeréhez a szabályozó napi akár 12, eltérő hőmérsékletű időintervallum beállítását teszi lehetővé. A legújabb kazánokkal kombinálva napi, heti, havi és éves összesítéseket biztosít, amelyek lehetővé teszik energiafogyasztásának pontos nyomon követését, és segítenek elemezni az egyéni fűtési és HMV-készítési szokásait, ezáltal optimalizálva az energiamegtakarítást.

TULAJDONSÁGOK:

  • Modern, fényes fekete dizájn
  • Érintőgombos kezelés
  • Napi akár 12, eltérő hőmérsékletű időintervallum beállításának lehetősége
  • A MiSet szabályozó a 2003 óta gyártott, eBUS busszal rendelkező Protherm kazánokhoz alkalmas
  • Egyszerű navigáció és áttekinthető menüszerkezet
  • A szabályozó lehetővé teszi speciális funkciók beállítását, például távolléti üzemmód, rövid szellőztetés, gyors melegvíz-készítés, betonszárítás stb.
  • A kezelőszervek leírása, a menü bemutatása és szöveges súgó a menü kezelőelemeihez
  • eBus kommunikációs interfész
PARAMÉTEREK
MiSet
Típus elektronikus
Szabályozás kazánteljesítmény-moduláció + időjárásfüggő
Tápellátás a kazán eBus buszáról
Hőmérséklet-beállítás 5 – 30 °C
HMV hőmérséklet-beállítás 5 – 70 °C
Védettségi fokozat IP 20
Méretek: m × sz × mé 122 × 122 × 26 mm
Programozható hőmérsékletek száma 12
Napi hőmérsékleti sávok száma 12
Programok száma és típusa 1 napi vagy 1 heti
Hőmérséklet kijelzése igen
Idő kijelzése igen
Külső hőmérséklet kijelzése igen

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszuk ki pontosan a PROTHERM kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hőveszteségének kell képeznie (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen kb. 60-100 W/m² alapterülettel számolhat egy 2000 után épült, átlagosan szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, nem szigetelt háznál - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklizál), ami rövidíti az élettartamát és csökkenti a hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem képes kellően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán emellett a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációs kazánban viszont az ún. harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok hatásfoka a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92%-ával.
  • Milyen típusú égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán ún. turbó kivitelű (zárt égésterű), és koncentrikus (egytengelyű) vagy osztott égéstermék-elvezetést és égési levegő-bevezetést igényel, amelyet a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül vezetnek - így működőképes kéményre nincs szükség. Az adott modellhez tartozó pontos típust és a maximális elvezetési hosszt (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) a termék műszaki dokumentációjában találja, vagy kérje ügyfélszolgálatunk tanácsát.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve helyiség-szabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és helyiségtermosztát használata esetén).
  • Beszerelhetem és bekötöm ezt a kazánt magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre való csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizmérnöke vagy gázkészülék-felülvizsgáló). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan alakul a szervizelés és a garancia? A legtöbb gyártó évenkénti rendszeres szervizellenőrzést ír elő hivatalos szervizzel, hogy a garancia a szokásos lejárat után is érvényben maradjon (a rendszeres szervizeléshez kötött meghosszabbított garancia jellemző például a Vaillant, Protherm és Viessmann márkáknál). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegy tartalmazza.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg használati melegvíz-tároló, helyiség-szabályozó és további tartozékok készlet esetén) a termék nevében és a fenti műszaki paraméterekben található meg ezen az oldalon.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Protherm
Jótállás: 2 év
Súly: 31 kg
EAN vonalkód: 4024074904251
Biztonsági termosztát: áno
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos védettség: IPX4D, IP X4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
? Tágó: 8 l
A kazán üres tömege: 30,2 kg
Kazán felső teljesítménye: 19,7 kW
Származási ország: EU
Maximális üzemi nyomás: 0,3 MPa (3,0 bar)
Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: áno
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: áno
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
Feszültség/frekvencia: 230 V / 50 Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 35 - 65 °C
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 15 - 80°C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 108,4 %
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Teljesítményfelvétel: 80 W
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V/50Hz
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Méretek: 418/740/344 mm
Kazán alsó teljesítménye: 2,9 kW
Kazán beindítása: Protherm szerviztechnikusok
Specifikus HMV átfolyás: 12,3 l/min
NOx kibocsátási osztály: 6
Určenie kotla: átfolyós vízmelegítéssel
Örökláng: nie
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 25,7 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 3,3 - 21,7 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 2,9 - 19,7 kW
Gyártó: Protherm
Kazán fűtési teljesítménye: Nagy teljesítmény 16 kW felett

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

M Szerző 31.01.2026 14:53
Dobrý deň. Chcel by som u Vás kúpiť : Protherm Panther Condens 20/26 KKV-CS/1 FlameFit 0010025090 Protherm MiGo Select + MiGo Link (kód 002030344) PROTHERM Ekvitermické čidlo Dymovod potrebujem poskladať tak, že kotol bude zavesený na stene v kúpeľni, ihneď za stenou cca 20cm hrubou je už vonkajší priestor, tam potrebujem kvôli bočnému previsu strechy ísť min 30cm od steny a potom kolmo hore približne 2 až 2,5m kvôli optimálnemu fungovaniu kondenzačného kotla. No a v takej výške ( tých 2 až 2,5 nad prechodom cez stenu) by som chcel mať vrch komína. Môžete mi poslať na toto faktúru? Vôbec netuším čo treba všetko nakúpiť k tomu dymovodu, preto aj píšem tento mail. Moje tel. č. je 00421944940684, keby sa chcete o tom porozprávať. Ďakujem za rýchlu odpoveď. S pozdravom Marek
A Szerző 31.01.2026 14:53
Dobrý deň, odporúčame preštudovať : https://www.protherm.sk/pre-nasich-zakaznikov/produkty/prislusenstvo/dymovody/. Pekný deň.
T Szerző 25.07.2025 17:48
Mala by som záujem o plynovy kotol 20/26 kkl na podhajku do 7 izboveho domu zo 7 kupelnamy aj z montazou potrebujem vedieť cenu a montage co neskor dakujem
A Szerző 25.07.2025 17:49
Dobrý deň, žiaľ, my nemontujeme. Pekný deň.
R Szerző 07.12.2021 11:51
Dobrý deň, rád by som objednal z Vášho e-shopu kotol Protherm Panther 20/26KKV, vedeli by ste mi poradiť ktoré diely objednať pre kompletný komínový systém odvodu spalín cez šikmú strechu, aj s odvodom kondenzátu? Ďakujem
A Szerző 07.12.2021 11:51
Dobrý deň, dymovod podľa Vašich predstáv si môžete vyskladať priamo na našej stránke : https://dymovod.sk/ Pekný deň.

A vállalatról

A Protherm Production a Vaillant Group koncernhez tartozik, és fűtéstechnikai berendezéseket gyárt Európa, Ázsia és Afrika számos országa számára. A szlovák piac számára Vaillant és Protherm márkájú kazánokat gyárt. A Protherm Production nem csupán gyártóüzem. Részét képezi a legmodernebb fejlesztési központ, tesztközpont, valamint a közép- és kelet-európai régió disztribúciós és logisztikai központja is.

A vállalat kezdetei 1991-re nyúlnak vissza, amikor fűtéstechnikai berendezések forgalmazójaként működött Prágában. A skalicai gyártás először a Didaktik vállalatnál indult el, majd 1999-ben költözött a jelenlegi üzem területére. 2001-től a német Vaillant Group koncern részévé vált.

Három szlovákiai vállalat: A Vaillant Group koncern több mint 1800 embert foglalkoztat Szlovákiában. A skalicai üzem mellett a koncern tulajdonában van a Vaillant Industrial Slovakia is, amely Trenčianske Stankovcében hidromodulokat és csöveket gyárt. A szlovák piac értékesítési szervezete a Vaillant Group Slovakia, amely a vevőgondozást és az értékesített termékek szervizelését is biztosítja.

A Vaillant Group koncern több mint 140 éves múltra tekint vissza, és több mint 2000 szabadalommal rendelkezik. Vezető szerepet tölt be és úttörő a fűtéstechnológiák terén Európában. A világon 10 gyártóüzemmel rendelkezik (nyolc Európában, egy-egy Törökországban és Kínában), és több mint 12 000 alkalmazottat foglalkoztat. Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm és Hermann márkájú berendezéseket gyárt.

Mérföldkövek a Protherm Productionnél – 2017 – Rekord: 2017-ben félmillió termék legyártva

2016 – Új látogatóközpont megnyitása

2015 – Új tesztközpont megnyitása

2013 – Az East Hub központi logisztikai raktár létrehozása

2011 – Elindult a fali, nem kondenzációs kazánok gyártása

2005 – Specializáció valamennyi álló kazánra

2001 – Beolvadás a német Vaillant Group koncernbe

2000 – A gyártás megkezdése három szerelősorral

Gyártás

A Protherm Production kazánok és melegvíz-készítő berendezések széles választékát gyártja. Fali és álló, kondenzációs és nem kondenzációs kazánokról, elektromos kazánokról, elektromos melegvíz-készítőkről és hőszivattyúk beltéri egységeiről van szó. A skalicai üzemben az alábbi márkák termékei készülnek:

A jelenlegi székhely felújított épületében 2000-ben indult el a gyártás, amikor három gyártósoron évi 51 000 darab késztermék készült. Az idő múlásával a gyártás folyamatosan bővült a mai formájáig. Újabb projektek indultak, és új gyártósorokat építettek ki. Jelenleg a skalicai üzemben évente több mint 710 000 termék készül. A berendezések széles választékát Európa, Ázsia és Afrika országai számára gyártják. Legtöbbet Németországba, Oroszországba, Belgiumba, Törökországba és Olaszországba exportálnak.

A Protherm Productionnél a legmodernebb elektronikus munkafolyamatokat alkalmazzák, amelyeknek köszönhetően a fűtőberendezések szerelése a gyártósorokon viszonylag könnyű. A munkafolyamatot LCD kijelzők vezetik végig a dolgozókon a szerelés teljes folyamata során, szöveges és képi formában egyaránt. Ez az intelligens elektronikus rendszer megkönnyíti a gyártást, és segít elkerülni a hibákat. Ha egy alkatrészt helytelenül használnak, figyelmeztet, és leállítja a termék szerelését a gyártósoron.

A skalicai üzem gyártócsarnokai világos, tiszta és csendes terek. A Protherm Production célja, hogy zöld gyártássá váljon, ezért jelentős pénzügyi forrásokat fektet ökológiai megoldásokba, innovációkba, és az energiatakarékosságra összpontosít.

Fejlesztési központ

A Protherm Production részét képezi Európa egyik legmodernebb fejlesztési központja. A vállalat büszkélkedhet egy csúcskategóriás fejlesztési központtal, nagy teljesítményű munkaállomásokkal, modern laboratóriummal és minőségi technikával. A fejlesztőcsapat tagjai elsősorban a jelenlegi kazánok innovációjában és az új, nagyobb teljesítményű modulok bevezetésében vesznek részt. Itt születnek az ötletek az új, hatékonyabb termékekhez, itt optimalizálják a dizájnt a minőség növelése érdekében, az ár megtartása vagy csökkentése mellett, figyelembe véve az új technológiákat és azok alkalmazását. Emellett itt fejlesztik tovább a Vaillant csoport már meglévő kazánjait is.

A Protherm Production gyár fejlesztési központjának fő feladatai a kazánokba szánt hidraulikus modulok, valamint a gáz kondenzációs és nem kondenzációs kazánok, illetve az elektromos kazánok fejlesztése. Itt található a fenntartható mérnöki csapat (Sustaining Engineering) és a projekt- és termékmenedzsment csapat is. A termék végleges formája a Protherm Production fejlesztőmunkatársai és a koncern többi vállalatának fejlesztőmérnökei közötti szoros együttműködés eredményeként jön létre.

A fejlesztési központon belül nemrég új osztályok is létrejöttek. Az egyik ezek közül a Szellemi Tulajdon Osztálya, amelynek feladata az új szabadalmak bejegyzése. Bővítettük a szimulációs mérnökök csoportját is, amelyet a CAE-szimulációkra szakosodott szakemberek alkotnak.

A fejlesztési központ jelenleg 63 alkalmazottat foglalkoztat. Részét képezi egy kibővített prototípus-műhely és egy modern tesztközpont is. Amit a fejlesztőink megterveznek, azt a prototípus-műhelyben állítják össze, a laboratóriumban tesztelik, majd végül bevezetik a sorozatgyártásba.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >