Protherm Tiger Condens 30/35 KKZ 42
Kód: 0010025223Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Protherm Tiger Condens 30/35 KKZ 42
- fali kondenzációs kazán beépített tárolóval
- tároló térfogata: 42 l
- kazán teljesítménye: 3,5 - 30,0 kW
Az új Tiger Condens kondenzációs kazánnal olyan fűtési rendszerhez jut, amely nem okoz csalódást. Fedezze fel velünk a csúcskategóriás kondenzációs technológia előnyeit a kényelmes melegvíz-készítéshez és a fűtési költségek csökkentéséhez.
A TIGER CONDENS KAZÁNOK ÚJ DIZÁJNJA

ÚJ TULAJDONSÁGOK


Az IsoDyn3 technológia 5 fő előnye:



| Tiger Condens 30/35 KKZ 42 | |
| Fűtés | |
| Energiaosztály fűtéshez | A |
| Teljesítmény 80/60°C hőfoklépcsőnél | 3,5 - 30,0 kW |
| Teljesítmény 50°C/30°C hőfoklépcsőnél | 3,8 - 32,4 kW |
| Előremenő hőmérséklet szabályozási tartománya (VV) | 15 - 80 °C |
| Max. üzemi nyomás | 0,3 MPa (3,0 bar) |
| Tágulási tartály (VV) | 12 l |
| NOx osztály | 6 |
| Használati melegvíz-készítés | |
| Maximális teljesítmény HMV-készítésnél | 34,8 kW |
| A HMV kimeneti hőmérséklet szabályozási tartománya | 45 - 65 °C |
| HMV átfolyásmennyiség-korlátozó | 12 l/perc |
| Megengedett üzemi nyomás, hideg ivóvíz | 0,03 - 1,0 MPa (0,30 - 10,0 bar) |
| Szükséges csatlakozási nyomás, hideg ivóvíz | 0,2 MPa (2,0 bar) |
| Minimális HMV átfolyás | 1 l/perc |
| Specifikus átfolyás D (ΔT = 30 K) | 21 l/perc |
| HMV-tároló térfogata | 42,0 l |
| Tágulási tartály (HMV) | 2 l |
| Elektromos paraméterek | |
| Feszültség/frekvencia | 230 V/50 Hz |
| Maximális elektromos teljesítményfelvétel | 146 W |
| Készenléti teljesítményfelvétel | 2 W |
| Elektromos védettség [IP] | IPX4D |
| Méretek | |
| Gázcsatlakozás | G 1/2" |
| Fűtési csatlakozások | G 3/4" |
| Hideg / meleg víz csatlakozás a kazán oldalán | G 3/4" |
| Biztonsági szelep csatlakozása | 15 mm |
| Kondenzátum-elvezető tömlő | 21,5 mm |
| Méretek Sz/Ma/Mé (szélesség/magasság/mélység) | 470/ 893/ 582 mm |
| Tömeg (csomagolás és víz nélkül) | 65 kg |
| Tömeg, üzemkész állapotban | 114 kg |
Gyakori kérdések
- Hogyan válasszam ki pontosan a PROTHERM kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapja a fűtött épület kiszámított hőveszteségének ismerete (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs tervdokumentációja, tájékozódásképpen számolhat kb. 60-100 W/m² alapterülettel egy 2000 után épült, jól szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, szigeteletlen háznál - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklikus üzem), ami csökkenti az élettartamát és a hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem képes megfelelően kifűteni a házat.
- Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánnál kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációs kazánban viszont az ún. harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok hatásfoka a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%, szemben a hagyományos kazánok 85-92%-ával.
- Milyen égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán úgynevezett turbó kivitelű (zárt égéstérrel), és koncentrikus (egytengelyű) vagy különálló égéstermék-elvezetést és égési levegő-bevezetést igényel, amely a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül van kivezetve - így nincs szükség működő kéményre. A pontos típust és az elvezetés maximális hosszát (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) a konkrét modell műszaki dokumentációjában találja meg, illetve kérje ügyfélszolgálatunk segítségét.
- Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (ökodizájn) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve szobaszabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és szobatermosztát használatával).
- Mit jelent a kazánok kaszkád kapcsolása? Több kazán egyetlen rendszerbe kötését jelenti úgy, hogy együttesen nagyobb teljesítményt fedjenek le, mint amire egyetlen kazán képes - nagyobb épületekhez (társasházak, üzemek) alkalmas. A rendszer az aktuális igény szerint fokozatosan kapcsolja be a további kazánokat, így ingadozó hőigény mellett is magas hatékonyságot ér el.
- Felszerelhetem és bekapcsolhatom ezt a kazánt saját magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-felülvizsgáló szakember). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének is feltétele.
- Hogyan alakul a szerviz és a garancia? A legtöbb gyártó rendszeres, éves szervizellenőrzést ír elő hivatalos szerviz által, hogy a garancia az eredeti lejárta után is fennmaradjon (a rendszeres szervizeléshez kötött meghosszabbított garancia különösen jellemző a Vaillant, Protherm és Viessmann márkáknál). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
- Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a HMV-tároló, szobaszabályozó és további tartozékok, ha készletről van szó) a termék nevében és a fenti műszaki paraméterekben szerepel ezen az oldalon.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Protherm |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 69.4 kg |
| EAN vonalkód: | 8586018278614 |
| Automatikus diagnosztikai rendszer: | áno |
| Biztonsági termosztát: | áno |
| CE szám: | 1312BV5392 |
| Mellékelt tartozékok: | elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy |
| Elektromos osztály: | I |
| Elektromos védettség: | IPX4D |
| Elektronikus gyújtás: | áno |
| Elektronika: | eBus 2.0 (2014-es verziótól) |
| ? Tágó: | 12 l |
| Tágtartály: | 2 l |
| A kazán üres tömege: | 65 kg (víz nélkül) |
| Égéstermék CO érték: | 98 ppm / 105 mg/kWh |
| CO2 érték a füstgázban: | 105 % |
| Áramerősség: | 0,75 A |
| Származási ország: | EU |
| Nyári üzemmód: | áno |
| Maximális üzemi nyomás: | 0,3 MPa (0,3 bar) |
| Maximális HMV nyomás: | 0,03 - 1 MPa |
| Kondenzátum mennyisége: | 1,7 l/hod |
| Kétpontos szabályozás lehetősége: | áno |
| Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: | áno |
| Átalakítható PB-re: | áno |
| Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: | áno |
| Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: | áno |
| Napkollektor csatlakoztatásának lehetősége: | nie |
| Tároló csatlakoztatásának lehetősége: | áno |
| Kiterjesztett garancia lehetősége: | áno |
| A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: | áno |
| Gáz betápvezetéki nyomás: | 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa |
| Feszültség/frekvencia: | 230V/50Hz |
| Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: | 45 - 65 °C |
| Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: | max. 108,4 % |
| Használati melegvíz-tároló térfogata: | 42 l |
| Ajánlott fűtési szűrő: | Total filter 3/4" |
| Ajánlott szabályozó: | Protherm Thermolink P 2 |
| Ajánlott szolár szett: | HEWALEX |
| Tüzelőanyag: | földgáz / propán |
| Biztosíték: | 2 A |
| Kémény kivitel: | TURBO |
| Teljesítményváltozás lefolyása: | modulált |
| Teljesítményfelvétel: | 146 W |
| Elektromos csatlakozási feszültség: | 230V/50Hz |
| Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: | áno |
| Külön füstelvezető csatlakozása: | áno |
| HMV csatlakozás: | 1/2" |
| Vízcsatlakozás: | 3/4" |
| Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: | 1,98 kg/h |
| Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: | 1,44 kg/h |
| Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: | 0,40 kg/h |
| Méretek: | 470x893x582 mm |
| Kazán beindítása: | Protherm szerviztechnikusok |
| Specifikus HMV átfolyás: | 21 l/min |
| Určenie kotla: | integrált tárolóval |
| Súlyozott NOx-érték: | 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh |
| Örökláng: | nie |
| HMV tároló méret: | 42 l |
| Padlófűtéshez alkalmas: | áno |
| Teljesítmény HMV melegítésnél: | 34,8 kW |
| Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: | 3,8 - 32,4 kW |
| Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: | 3,5 - 30,0 kW |
| HMV teljesítmény: | 5,1 -25,5 kW |
| Beépített vízszűrő: | nie |
| Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: | 2,70 m3/h |
| Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: | 1,96 m3/h |
| Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: | 0,54 m3/h |
| EAN: | 8586018278614 |
| Csomag mérete (mm): | 550 x 1175 x 675 |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Beszélgetések listája
A vállalatról
A Protherm Production a Vaillant Group koncernhez tartozik, és fűtéstechnikai berendezéseket gyárt Európa, Ázsia és Afrika számos országa számára. A szlovák piac számára Vaillant és Protherm márkájú kazánokat gyárt. A Protherm Production nem csupán gyártóüzem. Részét képezi a legmodernebb fejlesztési központ, tesztközpont, valamint a közép- és kelet-európai régió disztribúciós és logisztikai központja is.
A vállalat kezdetei 1991-re nyúlnak vissza, amikor fűtéstechnikai berendezések forgalmazójaként működött Prágában. A skalicai gyártás először a Didaktik vállalatnál indult el, majd 1999-ben költözött a jelenlegi üzem területére. 2001-től a német Vaillant Group koncern részévé vált.
Három szlovákiai vállalat: A Vaillant Group koncern több mint 1800 embert foglalkoztat Szlovákiában. A skalicai üzem mellett a koncern tulajdonában van a Vaillant Industrial Slovakia is, amely Trenčianske Stankovcében hidromodulokat és csöveket gyárt. A szlovák piac értékesítési szervezete a Vaillant Group Slovakia, amely a vevőgondozást és az értékesített termékek szervizelését is biztosítja.
A Vaillant Group koncern több mint 140 éves múltra tekint vissza, és több mint 2000 szabadalommal rendelkezik. Vezető szerepet tölt be és úttörő a fűtéstechnológiák terén Európában. A világon 10 gyártóüzemmel rendelkezik (nyolc Európában, egy-egy Törökországban és Kínában), és több mint 12 000 alkalmazottat foglalkoztat. Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm és Hermann márkájú berendezéseket gyárt.



