Vaillant aroVAIR pro VA 1-025 CSN - konzolos fancoil slim 2,6 kW
Kód: 8000019551Termék részletes leírása
Vaillant aroVAIR pro VA 1-025 CSN a konzolos slim fancoilok kettőse közül a nagyobbik, 2,61 kW hűtőteljesítménnyel és akár 2,90 kW fűtőteljesítménnyel. A kisebbik testvéréhez, a VA 1-015 CSN-hez hasonlóan mindössze 12,6 cm-es rendkívül alacsony profilt és rugalmas szerelési lehetőségeket kínál - függőlegesen padló mellé (szabadon álló lábakon vagy falfülkébe süllyesztve) vagy vízszintesen mennyezet alá. Elegáns dizájnjának és beépített érintőpaneljének köszönhetően ez az egység különösen népszerű új építésű otthonok tervezésénél, ahol a beruházó hangsúlyt fektet a technika kompakt, diszkrét megjelenésére a belső térben - független források szerint ez a megoldás "ideális új építésű házakhoz elegáns esztétikája és kompakt kialakítása miatt".
A VA 1-025 CSN műszaki paraméterei
| Hűtőteljesítmény (teljes / érzékelhető) | 2,61 kW / 1,91 kW |
| Fűtőteljesítmény (magasabb / alacsonyabb vízhőmérséklet) | 2,90 kW / 2,10 kW |
| Légáramlás (magas / közepes / alacsony fokozat) | 470 / 315 / 225 m3/h |
| Az egység méretei (szé x ma x mé) | 1040 x 580 x 126 mm |
| Szélesség / magasság / mélység (függetlenül megerősítve) | 104 cm / 58 cm / 12,6 cm |
| Tápellátás | 230 V, 50 Hz, egyfázisú |
| Vezérlés | beépített érintőpanel |
| Ventilátor | nagyhatékonyságú, modulált DC |
| Kommunikáció | Modbus (opcionális) |
Ennek a modellnek a műszaki adatait egy külföldi forgalmazónál is keresztellenőrizték, amely szinte azonos értékeket ad meg - 2,6 kW hűtőteljesítmény, 2,9 kW fűtőteljesítmény, 470 m3/h maximális légáramlás, 104 cm szélesség, 12,6 cm mélység és 58 cm magasság - ami megerősíti a megadott paraméterek pontosságát. Az egység ventilátora nagyhatékonyságú modulációt alkalmaz (folyamatos fordulatszám-szabályozás, nem csupán néhány rögzített fokozat), ami csendesebb üzemet és pontosabb teljesítményszabályozást biztosít a régebbi, egyszerű fokozatos ventilátorral rendelkező fancoilokhoz képest.
Miért érdemes a CSN konzolos fancoilt választani
A CSN konzolos fancoilok egyesítik a fali és a padlós megoldások előnyeit. A WN falra szerelt egységekkel ellentétben, amelyeket radiátor helyett magasan a falra akasztanak, a CSN egységeket alacsonyan a padló mellett vagy éppen mennyezet alá szerelik, ami lehetővé teszi alkalmazásukat olyan helyiségekben is, ahol nagy, szinte a padlóig érő üvegfelületek vannak, és nincs elég szabad fal a hagyományos falra szereléshez. A közvetlenül az egységen elhelyezett beépített érintőpanel emellett kiküszöböli a külön távirányító vagy vezetékes szabályozó elhelyezésének szükségességét.
Kinek ajánlott a VA 1-025 CSN
A CSN sorozat ezen nagyobb modellje közepes méretű helyiségekhez alkalmas, kb. 2,5-3 kW hőveszteséggel/hőterheléssel - nagyobb hálószobák, dolgozószobák, étkezők vagy kisebb nappalik olyan új építésű házakban, ahol padlótól mennyezetig érő üvegfalak vannak, és a konzolos (alacsony) elhelyezés gyakorlatilag az egyetlen lehetőség a fancoil beszereléséhez. A kisebb VA 1-015 CSN-hez képest nagyobb maximális légáramlásának (470 m3/h) köszönhetően gyorsabban tudja kiegyenlíteni a hőmérséklet-ingadozásokat hirtelen időjárás-változás vagy hosszabb szellőztetés után.
Telepítés - padló- vagy mennyezet alatti szerelés
A kisebb modellhez hasonlóan a VA 1-025 CSN is szerelhető függőlegesen a padló mellé, külön megvásárolható szerelőlábakra (Vaillant VA 1-AF CS) - szabadon állva a fal mellett, vagy előkészített építési falfülkébe süllyesztve, ahol csak az elülső rács és a kezelőpanel marad látható. Alternatívaként lehetséges a vízszintes, mennyezet alatti szerelés függesztőelemek segítségével, amit olyan helyiségekben alkalmaznak, ahol álmennyezet van, vagy ahol a padlófelületnek teljesen szabadnak kell maradnia. A hidraulikus bekötés a készülék hátulján vagy oldalán történik. A fűtési és hűtési üzemmód közötti váltás egyszerűsítésére javasoljuk a 3-utú váltószeleppel ellátott készletet (Vaillant VA 1-A3WV CS), amely megkönnyíti a hidraulikai integrációt anélkül, hogy külön váltószerelvényt kellene tervezni.
Kompatibilitás hőforrásokkal
A CSN konzolos fancoilokat úgy tervezték, hogy együttműködjenek a Vaillant aroTHERM és aroTHERM plus (levegő-víz) hőszivattyúkkal, ahol a fűtővíz alacsony üzemi hőmérséklete (jellemzően 35-45 °C) megőrzi a hőszivattyú magas COP fűtési tényezőjét, és egyúttal lehetővé teszi a nyári hűtést a hidegvizes körre való csatlakoztatással fordított üzemmódban. Az egység emellett csatlakoztatható Vaillant flexoTHERM (talaj-víz) hőszivattyúhoz is, vagy kiegészítő fűtőelemként használható Vaillant ecoTEC vagy ecoCOMPACT kondenzációs kazánnal rendelkező rendszerben (hűtési lehetőség nélkül).
Modbus és épületfelügyeleti rendszerbe integrálás
A VA 1-025 CSN modell Modbus kommunikációs buszon keresztüli csatlakozási lehetőséget kínál, ami egy szabványos ipari protokoll, amelyet épületfelügyeleti rendszerekben (BMS - Building Management System) használnak. Ez a funkció elsősorban kereskedelmi projektek, irodaépületek vagy nagyobb lakóépület-projektek számára érdekes, ahol központi fűtés- és hűtésvezérlő rendszer van, és ahol nagyobb számú fancoil egységet kell egy központi helyről felügyelni és vezérelni, esetleg állapotukat egy szélesebb épületautomatizálási rendszerbe kell integrálni (például jelenlétérzékelőkkel való összekapcsolás, amelyek üres helyiségben csökkentik az egység teljesítményét).
Esztétikai illeszkedés és dizájn
A CSN konzolos egységek lapos, elegáns fehér burkolattal és minimalista dizájnnal rendelkeznek, amely modern és diszkrét megjelenést biztosít az új építésű házak igényesebb belső tereiben is. A beépített érintőpanel felváltja a hagyományos mechanikus kezelőelemeket, ezzel hozzájárulva a tiszta vizuális megjelenéshez, látható forgatógombok vagy vastag keretek nélkül. 104 cm-es hosszával a VA 1-025 CSN padlóra szerelve szinte designelemként hat az ablak alatt, nem pedig műszaki berendezésként.
Karbantartás és gondozás
Az egység elülső panelje mögött egy cserélhető/mosható légszűrő található, amelyet intenzív üzem időszakában ajánlott kb. 4-8 hetente ellenőrizni és tisztítani, normál használat esetén elegendő a 2-3 havonta történő ellenőrzés. Hűtési üzemmódban ajánlott évente egyszer, a nyári szezon kezdete előtt ellenőrizni a kondenzvíz-elvezetés átjárhatóságát, ami különösen fontos padlóra szerelés esetén, ahol biztosítani kell az elvezető cső megfelelő lejtését.
Összehasonlítás a kisebb VA 1-015 CSN modellel
| VA 1-015 CSN - hűtés / fűtés | 1,62 kW / 1,81 kW |
| VA 1-025 CSN - hűtés / fűtés | 2,61 kW / 2,90 kW (ez a termék) |
| VA 1-015 CSN - szélesség | 840 mm |
| VA 1-025 CSN - szélesség | 1040 mm (ez a termék) |
| VA 1-015 CSN - max. légáramlás | 305 m3/h |
| VA 1-025 CSN - max. légáramlás | 470 m3/h (ez a termék) |
Mindkét modell magassága és mélysége azonos (580 x 126 mm), csak a burkolat szélessége és az ezzel összefüggő teljesítmény tér el - a VA 1-025 CSN 20 cm-rel szélesebb, ami nagyobb hőcserélő felületet, így nagyobb teljesítményt biztosít az azonos alacsony profil megtartása mellett. Ha a két modell közötti választás egy határeseti helyiség esetén merül fel, inkább a nagyobb modellt javasoljuk - a teljesítménytartalék az év nagy részében csendesebb, alacsonyabb fordulatszámú üzemet jelent.
Ajánlott kiegészítő tartozékok
- Vaillant VA 1-A3WV CS 3-utú váltószelepes készlet - egyszerűsíti a hidraulikai bekötést és a fűtési/hűtési üzemmód közötti váltást.
- Vaillant VA 1-AF CS szerelőlábak - szükségesek az egység függőleges (padlóra szerelt) telepítéséhez.
Mindkét kiegészítő kompatibilis a slim konzolos egységek teljes sorozatával, beleértve a VA 1-025 CSN-t és a kisebb VA 1-015 CSN-t is.
Gyakori kérdések
Mi a különbség a VA 1-015 CSN és a VA 1-025 CSN között?
A VA 1-025 CSN 20 cm-rel szélesebb (104 cm a 84 cm-hez képest), nagyobb hűtőteljesítménnyel (2,61 kW az 1,62 kW-hoz képest) és nagyobb fűtőteljesítménnyel (2,90 kW az 1,81 kW-hoz képest), valamint nagyobb maximális légáramlással (470 m3/h a 305 m3/h-hoz képest) rendelkezik.
Alkalmas-e az egység padlótól mennyezetig érő nagy ablakokkal rendelkező új építésű házba?
Igen, éppen az ilyen helyiségekben a konzolos (alacsony) fancoil-elhelyezés gyakran az egyetlen praktikus megoldás, mivel nincs elég szabad fal a magasban történő falra szereléshez.
Támogatja-e az egység a csatlakozást központi épületfelügyeleti rendszerhez?
Igen, a VA 1-025 CSN Modbus buszon keresztüli kommunikációs lehetőséget kínál, ami lehetővé teszi az integrációt a kereskedelmi és nagyobb lakóépület-projektekre jellemző BMS rendszerekbe.
Szükséges-e külön 3-utú szelepet vásárolni az egységhez?
Ha a rendszerében még nincs megfelelő váltószerelvény, javasoljuk az eredeti Vaillant VA 1-A3WV CS készlet beszerzését, amely egyszerűsíti és felgyorsítja a szerelést.
Zajosabb-e ennek az egységnek a ventilátora a kisebb modellhez képest?
Nem, mindkét modell ugyanazt a nagyhatékonyságú, modulált DC ventilátor-technológiát alkalmazza, a VA 1-025 CSN csak magasabb maximális teljesítménnyel rendelkezik, azonban a teljesítménytartaléknak köszönhetően általában alacsonyabb, csendesebb fordulatszámon üzemel.
Felszerelhető-e az egység padlófűtéssel rendelkező helyiségbe, vagy ezek a rendszerek versenyeznek egymással?
Nem, éppen ellenkezőleg, jól kiegészítik egymást - a padlófűtés biztosítja a stabil alap hőkomfortot, míg a fancoil kezeli a gyors ingadozásokat, és mindenekelőtt a nyári hűtést, amit maga a padlófűtés nem tud biztosítani.
Összefoglalás - miért a VA 1-025 CSN
A Vaillant aroVAIR pro VA 1-025 CSN nagyobb teljesítményt kombinál a rendkívül alacsony, 12,6 cm-es profil megtartásával, elegáns dizájnnal és beépített érintőpanellel, valamint rugalmas szerelési lehetőségekkel (padlóra és mennyezet alá is). Kiváló választás közepes méretű helyiségekhez új építésű házakban, különösen ott, ahol a nagy üvegfelületek kizárják a radiátor vagy fancoil hagyományos falra szerelését.
Tipikus alkalmazási forgatókönyv
Képzeljünk el egy új építésű házat, ahol a nappaliban vagy dolgozószobában padlótól mennyezetig érő üvegfal van - ez a modern, alacsony energiafogyasztású házak gyakori építészeti eleme, amely azonban lehetetlenné teszi a radiátor vagy fancoil hagyományos, magasban történő falra szerelését. Egy ilyen térben éppen a VA 1-025 CSN konzolos egység, amely a padló mellett, az üvegezés melletti rövidebb falszakaszon van elhelyezve (vagy közvetlenül az ablakpárkány alatti falfülkébe süllyesztve), gyakorlatilag az egyetlen praktikus megoldás az aktív fűtés és hűtés biztosítására ebben a helyiségben. A 2,61/2,90 kW teljesítmény lefedi az átlagos, kb. 25-30 m2-ig terjedő, szabványosan szigetelt helyiséget, magasabb hőnyereség esetén (pl. déli tájolású üvegezésnél) javasoljuk a pontos méretezés egyeztetését a tervezővel.
A második gyakori alkalmazási forgatókönyv a vízszintes (mennyezet alatti) szerelés kereskedelmi terekben - irodákban, bemutatótermekben vagy recepciókon -, ahol kívánatos, hogy a padlófelület teljesen szabad maradjon, és a technika a mennyezet alatt, esetleg álmennyezetben rejtve legyen, csak az elülső ráccsal láthatóan.
Energiahatékonyság és üzemeltetési költségek
Az aroVAIR pro sorozat többi egységéhez hasonlóan a VA 1-025 CSN is a legmagasabb hatékonyságot akkor éri el, ha a Vaillant aroTHERM plus hőszivattyúra jellemző alacsony fűtővíz-hőmérséklettel (35-45 °C) üzemel, ezáltal maximalizálva a COP fűtési tényezőt a teljes fűtési szezon alatt. A nagyhatékonyságú, modulált DC ventilátor emellett kevesebb elektromos energiát fogyaszt azonos légáramlás mellett, mint a régebbi AC megoldások, különösen részterhelésen, amikor a folyamatos moduláció lehetővé teszi a fordulatszám pontos hozzáigazítását az aktuális igényhez, felesleges túlfűtés vagy túlhűtés nélkül.
Rendelés esetén javasoljuk a pontos méretezés és a hidraulikai bekötés egyeztetését a Vaillant hőszivattyúkra jogosult, hivatalos szerelőcéggel, amely egyúttal regisztrálja a berendezést és aktiválja a gyártói garanciát.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant aroVAIR konzolos slim fancoil-ok (CSN) |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Típus: | Konzolos slim fancoil (padló-/mennyezetre szerelhető kivitel) |
| Modell: | Vaillant aroVAIR pro VA 1-025 CSN |
| Rendelési szám: | 8000019551 |
| Hűtőteljesítmény (teljes): | 2,61 kW (független forrás is megerősítette: 2,6 kW) |
| Hűtőteljesítmény (érzékelhető): | 1,91 kW |
| Fűtőteljesítmény (magasabb vízhőmérséklet): | 2,90 kW |
| Fűtőteljesítmény (alacsonyabb vízhőmérséklet): | 2,10 kW |
| Légáramlás - magas fokozat: | 470 m3/h |
| Légáramlás - közepes fokozat: | 315 m3/h |
| Légáramlás - alacsony fokozat: | 225 m3/h |
| Az egység méretei (szé x ma x mé): | 1040 x 580 x 126 mm |
| Mélység (slim profil): | 12,6 cm |
| Tápellátás: | 230 V / 50 Hz, egyfázisú |
| Hőhordozó közeg: | víz (hűtőközeg nélkül) |
| Vezérlés: | beépített érintőpanel |
| Kommunikáció: | csatlakoztatható Modbus buszon (épületfelügyeleti rendszer) |
| Szerelés típusa: | függőleges (padlóra, lábakon) vagy vízszintes (mennyezet alá) |
| Ventilátor: | nagyhatékonyságú, modulált DC ventilátor |
| Ajánlott tartozékok: | 3-utú váltószelepes készlet VA 1-A3WV CS, szerelőlábak VA 1-AF CS (padlóra szereléshez) |
| Légszűrés: | beépített mosható/cserélhető légszűrő |
| Kompatibilis hőforrások: | Vaillant aroTHERM / aroTHERM plus hőszivattyúk, flexoTHERM, ecoTEC, ecoCOMPACT kondenzációs kazánok |
| Márka: | Vaillant |
| Szállító: | WINTNER s.r.o. |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

