>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant aroVAIR pro VA 2-100 KN – kazettás fan coil 10 kW

Kód: 8000018474
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
357 063 Ft –5 %
AIRCON23 912938 01
357 063 Ft –5 % 339 210 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant aroVAIR pro VA 2-100 KN – az aroVAIR KN sorozat legerősebb kazettás fan coil készüléke

A Vaillant aroVAIR pro VA 2-100 KN a kazettás (mennyezeti) fan coil aroVAIR KN sorozatának csúcsmodellje, a legnagyobb teljesítményű készülék, amelyet nagy helyiségek, nyitott elrendezésű nappali-konyha terek, irodai open-space helyiségek, showroomok, éttermi üzemek vagy nagyobb apartmanok hő- és hűtési terhelésének fedezésére terveztek. A kisebb testvérmodellhez, a VA 2-050 KN-hez hasonlóan a hidronikus (vizes) hőcserélő elvén működik, amely a kazettás testbe van beépítve. Ezt álmennyezetbe szerelik, a helyiség levegőjét beszívja, átfújja a fűtő-, illetve hűtővizes hőcserélőn, majd egyenletesen visszaosztja a térbe a takaró design panelen keresztül (külön rendelhető, kód: 8000018476, közös az 5 kW-os és a 10 kW-os testverzióhoz). Mivel az egyetlen szállított közeg a víz (esetleg víz-glikol keverék) a közös hőforrásból – leggyakrabban a Vaillant aroTHERM vagy aroTHERM plus levegő-víz hőszivattyúból –, az épület belsejében sehol nem kell hűtőközeggel dolgozni, ami biztonsági és jogszabályi (F-gáz) szempontból is előnyt jelent a klasszikus multisplit klímaberendezésekkel szemben.

A VA 2-100 KN modell akár 11,55 kW hűtési teljesítményt is elér magas ventilátorfokozaton (alacsony fokozaton 9,24 kW-ra csökkenve), valamint akár 12,46 kW fűtési teljesítményt magas fokozaton (9,95 kW alacsony fokozaton), 1 950 m³/h névleges légáramnál magas fokozaton, 1 450 m³/h-nál közepes fokozaton és 950 m³/h-nál alacsony fokozaton. Ez a teljesítmény jellemzően 90–130 m² alapterületű, átlagos hőveszteségű terek fedezésének felel meg (az épület hőszigetelési tulajdonságaitól, tájolásától és az üvegezett felületek számától függően), illetve alkalmazható több kisebb, egy központi légelosztásra kötött helyiségben is. Éppen a viszonylag kompakt kazettás kivitel melletti nagy teljesítmény teszi a VA 2-100 KN-t vonzó alternatívává két kisebb fan coil beépítésével szemben azokban az esetekben, amikor a tér elrendezése egyetlen központi légkifúvást tesz lehetővé.

Felépítés és működési elv

A VA 2-100 KN egység teste az álmennyezet fölé kerül felszerelésre, a mennyezeti szerkezetbe rögzített függesztő rudakra. Belsejében többsoros lamellás hőcserélő található, amelyen a víz két csővezetéki csatlakozáson (előremenő és visszatérő) keresztül áramlik át, valamint egy centrifugális (radiális) ventilátor egyenáramú (DC) motorral, amely három alapvető sebességfokozaton (MIN/MED/MAX) biztosítja a légáram folyamatos szabályozását, az aktuális hőmérséklet-eltéréstől függő automatikus váltás (AUTO) lehetőségével. Hűtési üzemmódban a hőcserélő hideg lamelláin a levegő páratartalma lecsapódik, amely gravitációsan lefolyik a csatlakoztatott lefolyócsövön keresztül a kondenzátumgyűjtő tálcába (ehhez a teljesítményosztályhoz ajánlott alkatrész – kód: 8000022078), onnan tovább a csatornarendszerbe, vagy egy kondenzátum-szivattyúhoz, ha nincs gravitációs lejtés. A takaró design panel, amelyet a csatlakozások befejezése után a test alsó oldalára szerelnek fel, tartalmazza a légáram irányát beállító kifúvó lamellákat (SWING funkció kompatibilis vezérlővel), valamint a beszívó rácsot cserélhető légszűrővel.

A Vaillant aroVAIR VA 2-100 KN műszaki paraméterei

Gyártói jelölés / kódVA 2-100 KN (8000018474)
Egység típusaKazettás (mennyezeti, álmennyezetbe süllyesztett) fan coil egység, 2 vezetékes rendszer
Hűtési teljesítmény – magas fokozat11,55 kW
Hűtési teljesítmény – alacsony fokozat9,24 kW
Fűtési teljesítmény – magas fokozat12,46 kW
Fűtési teljesítmény – alacsony fokozat9,95 kW
Névleges vízáramláskb. 6,9 m³/h (a gyártó adatai szerint)
Névleges légáram – magas fokozat1 950 m³/h
Névleges légáram – közepes fokozat1 450 m³/h
Névleges légáram – alacsony fokozat950 m³/h
Az egység testének méreteinagy teljesítményosztály, az 5 kW-os verzióval azonos alapterületi platform, de nagyobb építési magasság
Takaró design panelkülön rendelhető – kód 8000018476 (közös az 5 kW és a 10 kW verzióhoz)
Vízcsatlakozás (előremenő/visszatérő)3/4″ belső menet (jellemző az aroVAIR KN sorozatra)
Kondenzátum elvezetésegravitációs, csatlakoztatott csövön keresztül a gyűjtőtálcába (kód 8000022078)
Tápfeszültség230 V / 1 / 50 Hz
Ventilátor1× centrifugális (radiális) ventilátor DC motorral, 3 sebességfokozat + AUTO
Vezérléskompatibilis a VA 2-AWC DK vezetékes vezérlővel (kód 8000022076)
Közegvíz / víz-glikol keverék (a rendszer kialakítása és fagyvédelmi igénye szerint)
Hő-/hűtésforrásVaillant aroTHERM/aroTHERM plus hőszivattyú, flexoTHERM, vagy ecoTEC kondenzációs kazán hűtőmodullal
Ajánlott beépítésálmennyezetbe, min. 950 × 950 mm-es revíziós nyílással az egység teste körül
MárkaVaillant
Garancia2 év

Beépítés nagy terekben

A VA 2-100 KN telepítésének megtervezésekor kulcsfontosságú a csővezeték-rendszer és a keringető szivattyú megfelelő méretezése, tekintettel a KN sorozat kisebb modelljeihez képest magasabb névleges vízáramlásra – a hőcserélő nyomásesése teljes teljesítménynél nagyobb, ezért megfelelően nagyobb csőprofilt és keringető szivattyú teljesítményt kell tervezni, különösen akkor, ha az egység egy elágazó, több fan coilt tartalmazó rendszer része. Az álmennyezetben lévő revíziós nyílásnak legalább a takaró panel méretének (950 × 950 mm) megfelelőnek kell lennie, hogy a szűrőhöz, a gyűjtőtálcához és a szervizműveletekhez a kivitelezési munkák befejezése után is biztosított legyen a hozzáférés. A 230 V-os elektromos tápellátást és a helyiségvezérlőhöz vezető adat-/vezérlővonalat a vízvezetékkel párhuzamosan kell vezetni, több egység egy zónában történő alkalmazásakor pedig ajánlott a központi vezérlés közös vezérlőn vagy épületfelügyeleti rendszeren (BMS) keresztül, a nap különböző szakaszaira eltérő üzemmódok beállításának lehetőségével.

Azon terek esetében, amelyek meghaladják egyetlen VA 2-100 KN teljesítményi lehetőségeit (például nagy open-space irodák vagy ipari showroomok), gyakori tervezési megoldás több, azonos teljesítményosztályú egység alkalmazása a tér kisebb hő-/hűtési zónákra osztásával, ami egyúttal növeli a beállíthatóság kényelmét is (a tér egyes részei az elfoglaltságtól vagy az épület napos oldalától függően kissé eltérő hőmérsékletet kaphatnak).

Kompatibilitás és kapcsolódó kiegészítők

A VA 2-100 KN teljes mértékben kompatibilis a 8000018476 kódú takaró panellel (ugyanaz az alkatrész, mint a VA 2-050 KN 5 kW-os verziójánál), a kifejezetten az 5 és 10 kW-os teljesítményosztályhoz tervezett 8000022078 kódú kondenzátumgyűjtő tálcával, a VA 2-AWC DK vezérlővel (kód 8000022076), amely Auto/Fűtés/Párátlanítás/Hűtés/Ventilátor üzemmódokat, időprogramot, SWING funkciót és három ventilátorfokozatot kínál, valamint a VA 2-3VW 050-100K jelű 3-utas átkapcsoló szelepkészlettel (kód 8000022077) abban az esetben, ha az egységet olyan rendszerbe kötik be, ahol közvetlenül a fan coilnál szükséges a fűtő és hűtő kör közötti átváltás. Hő- és hűtésforrásként a Vaillant aroTHERM és aroTHERM plus hőszivattyú sorozatot ajánljuk aktív hűtés funkcióval, esetleg flexoTHERM-et talajhő felhasználásához, vagy ecoTEC kondenzációs kazán (fűtés) kombinációját önálló hűtött víz forrással a nyári üzemhez.

Karbantartás

A kisebb modellhez hasonlóan a legfontosabb rendszeres teendő a légszűrő ellenőrzése és tisztítása/cseréje – a nagyobb teljesítményű, magasabb légáramú (akár 1 950 m³/h) egységnél a szűrő valamivel gyorsabban szennyeződhet, ezért intenzív üzem esetén (például egész napos üzemű kereskedelmi terekben) 3–4 hetente ajánlott az ellenőrzés. A gyűjtőtálca és a kondenzátum-elvezető cső átjárhatóságát elsősorban a nyári hűtési szezon kezdete előtt kell ellenőrizni, amikor az egység a legtöbb kondenzátumot termeli. A hőcserélő, a vízcsatlakozások tömítettsége és a ventilátor működésének ellenőrzését magában foglaló éves szakszerű szervizbejárást ajánlott a csatlakoztatott hőszivattyú vagy kazán szervizével együtt elvégezni.

Miért válassza a VA 2-100 KN-t

Ha a helyisége vagy nyitott elrendezésű tere túl nagy a VA 2-050 KN modellhez, a VA 2-100 KN közel kétszeres hűtési és fűtési teljesítményt kínál ugyanazon beépítési platformon, és ugyanazokkal a kiegészítőkkel (takaró panel, vezérlő), így egyszerűsíti a nagyobb telepítések tervezését anélkül, hogy több különböző típusú egységet kellene kombinálni. Vaillant aroTHERM plus hőszivattyúval kombinálva egyetlen komplex megoldást jelent a fűtésre, hűtésre és a levegő részleges páratlanítására igényesebb terek számára, anélkül, hogy hűtőközeg-kört kellene kiépíteni az épület belsejében.

Energiahatékonyság és üzemeltetési költségek

Mivel a VA 2-100 KN fan coil önmagában nem termel hőt vagy hideget, csak a külső forrás által előkészített energiát osztja el, saját elektromos fogyasztása a centrifugális ventilátor meghajtására korlátozódik (egyenáramú DC motor, amely a régebbi váltóáramú (AC) motorokhoz képest jelentősen gazdaságosabb, különösen közepes és alacsony fokozaton, részleges teljesítménynél). A teljes megoldás valós energiahatékonysága elsősorban a hőforrás szezonális teljesítménytényezőjétől függ – magas SCOP-pal (szezonális fűtési tényező) és SEER-rel (szezonális hűtési tényező) rendelkező Vaillant aroTHERM plus hőszivattyú esetén a hőszivattyú + aroVAIR fan coil kombináció a piacon elérhető egyik leggazdaságosabb kombinált fűtési és hűtési megoldást jelenti, mivel egyetlen forrás fedezi mindkét funkciót önálló split klímaberendezések nélkül. A fan coil rendszer ezenkívül lehetővé teszi az épület egyszerű zónázását (a hőmérséklet független szabályozása különböző helyiségekben vagy zónákban) önálló légtechnikai vezetékek kiépítése nélkül, ami a projekt- és üzemeltetési költségeket is megtakarítja egy nagy légtechnikai elosztóval rendelkező központi klímarendszerhez képest.

Több VA 2-100 KN egység, vagy a KN, WN, CSN és CN sorozat kisebb modelljeivel való kombináció tervezésekor egy objektumban figyelembe kell venni, hogy a hőszivattyút úgy kell méretezni, hogy az összes csatlakoztatott fan coil egyidejű üzemét is elviselje a tervezési (szélsőséges) kültéri hőmérsékleteken, esetleg bivalens hőforrással a csúcsterhelésre. Egy ilyen rendszer tervezését szakképzett fűtés- és hűtéstechnikai tervezőnek kell elkészítenie, aki figyelembe veszi az egyes helyiségek hőveszteségét/hőnyereségét, a tervezési hőmérsékleti eséseket és a teljes rendszer hidraulikus kiegyenlítését.

Gyakran feltett kérdések

Milyen típusú térhez legalkalmasabb a VA 2-100 KN?

Nagy helyiségekhez, nyitott elrendezésű nappali-konyha terekhez, irodai open-space helyiségekhez, showroomokhoz vagy nagyobb üzemekhez, jellemzően 90–130 m² alapterületű, átlagos hőveszteségű terekhez, a konkrét építési paraméterektől függően.

Használható ugyanaz a takaró panel, mint a VA 2-050 KN modellnél?

Igen, a 8000018476 kódú takaró design panel közös a test mindkét teljesítményverziójához – az 5 kW-os és a 10 kW-oshoz is.

Milyen méretű revíziós nyílás szükséges az álmennyezetben?

Legalább 950 × 950 mm-t ajánlunk, amely megfelel a takaró panel méretének, hogy a szűrőhöz, a gyűjtőtálcához és a szervizcsatlakozásokhoz az építkezés befejezése után is biztosított legyen a hozzáférés.

Alkalmazható több VA 2-100 KN egység egy objektumban?

Igen, nagyobb terek esetén gyakori a terület több hő-/hűtési zónára osztása, mindegyik saját egységgel és saját vezérlővel, ami növeli a kényelmet, és lehetővé teszi a hőmérséklet önálló beállítását minden zónában.

Milyen hő-/hűtésforrás szükséges az egység teljesítményének teljes kihasználásához?

Vaillant aroTHERM vagy aroTHERM plus hőszivattyút ajánlunk aktív hűtés funkcióval, esetleg flexoTHERM-et, vagy ecoTEC kondenzációs kazán kombinációját megfelelő hűtött víz forrással a nyári üzemhez.

Az egység teljesítménye folyamatosan szabályozható, vagy csak három fokozatban?

A ventilátornak három alapvető sebességfokozata van (MIN/MED/MAX), amelyek közötti automatikus váltás lehetséges AUTO üzemmódban, a helyiség hőmérsékletének a VA 2-AWC DK vezérlőn beállított célértéktől való aktuális eltérése alapján. A háromfokozatú lépcsőzetes szabályozás e kategória fan coil egységeinél szabványos megoldás, és a gyakorlatban kellően finom hőmérséklet-utánszabályozást biztosít a helyiségben.

Szükséges hidraulikus kiegyenlítés, ha kisebb fan coilokkal kombinálják ugyanabban a rendszerben?

Igen. Ha a VA 2-100 KN-t az aroVAIR sorozat kisebb egységeivel (például WN, CSN vagy CN) együtt kötik egy közös, egyetlen forrásból ellátott rendszerre, ajánlott a hidraulikus kiegyenlítés kiegyenlítő szelepek vagy differenciál nyomásszabályozók segítségével, hogy a nagyobb teljesítményű VA 2-100 KN ne vonjon el aránytalanul nagy áramlási részt a rendszer többi fan coiljától.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant aroVAIR kazettás fancoil-ok (KN)
Jótállás: 2 év
Típus: Kazettás fan coil egység (mennyezeti, álmennyezetbe süllyesztett)
Sorozat: Vaillant aroVAIR KN
Hűtési teljesítmény (magas/alacsony fokozat): 11,55 / 9,24 kW
Fűtési teljesítmény (magas/alacsony fokozat): 12,46 / 9,95 kW
Légáram (magas/közepes/alacsony): 1950 / 1450 / 950 m³/h
Névleges vízáramlás: kb. 6,9 m³/h
Rendszer: 2 vezetékes, víz / víz-glikol
Tápellátás: 230 V / 1 / 50 Hz
Ventilátor: 1× centrifugális, DC motor, 3 fokozat + AUTO
Kompatibilis vezérlő: VA 2-AWC DK (kód 8000022076)
Kompatibilis takaró panel: kód 8000018476
Kompatibilis gyűjtőtálca: kód 8000022078
Ajánlott hőforrás: Vaillant aroTHERM/aroTHERM plus hőszivattyú, flexoTHERM, vagy ecoTEC + hűtőmodul
Márka: Vaillant
Beszállító: WINTNER s.r.o.
Garancia: 2 év

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >