>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant aroVAIR VA 2-015 CN – ablakpárkányos fan coil 1,5 kW (hűtés/fűtés)

Kód: 0010035091
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
173 066 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant aroVAIR VA 2-015 CN a legkisebb tagja az aroVAIR VA 2 CN könyöklő (konzolos) ventilátorkonvektor sorozatnak, amely kisebb helyiségek kiegészítő hűtésére és fűtésére szolgál levegő-víz hőszivattyús rendszerekben. A 0010035091 kód a sorozat legalacsonyabb teljesítménykategóriáját jelöli, 1,50 kW hűtőteljesítménnyel és 1,57 kW fűtőteljesítménnyel a legmagasabb ventilátorfokozaton – ideális arány hálószobák, gyerekszobák, kisebb irodák vagy nyaralók számára, ahol nincs szükség nagy teljesítményre, viszont fontos a csendes működés és a diszkrét méret.

Mi az a fancoil és miért érdemes klasszikus légkondicionáló helyett választani

A ventilátorkonvektor (fancoil) olyan berendezés, amely a hőt vagy hideget nem saját kompresszorral állítja elő, hanem egy külső forrásból – leggyakrabban egy levegő-víz hőszivattyúból, például a Vaillant aroTHERM készülékből – érkező víz segítségével. A víz a berendezés belsejében található háromsoros, alumíniumlamellás rézhőcserélőn áramlik keresztül, a beépített egyenáramú (DC/EC) motoros ventilátor pedig a helyiségbe fújja azt. Ennek köszönhetően a VA 2-015 CN fancoil nem igényel hűtőközeget, kültéri egységet vagy falfúrást a hűtőközeg-vezetékek számára – elegendő rácsatlakoztatni a ház már meglévő fűtési/hűtési körére két G3/4" vízcsatlakozás segítségével.

Ez a sorozat ideális megoldás elsősorban azon otthonok számára, ahol levegő-víz hőszivattyút telepítettek, és a padlófűtés mellett aktív hűtési lehetőséget is szeretnének nyáron – anélkül, hogy külön split klímarendszert kellene kiépíteni. Mivel kétcsöves kivitelről van szó, ugyanaz a hőcserélő szolgál télen fűtéskiegészítésre, nyáron pedig hűtésre, attól függően, milyen hőmérsékletű vizet biztosít a hőforrás.

A VA 2-015 CN műszaki paraméterei

Az alábbi értékek a gyártó (Vaillant) hivatalos műszaki adatlapjából származnak (aroVAIR VA 2-015 CN … VA 2-070 CN dokumentum, A melléklet – Dáta technica), és az EN 1397 szabvány szerinti vizsgálati feltételekre vonatkoznak: hűtés esetén 7 °C bemeneti / 12 °C kimeneti vízhőmérséklet és 27 °C száraz / 19 °C nedves hőmérőjű helyiséglevegő; fűtés esetén 45 °C vízhőmérséklet 5 K ΔT mellett és 20 °C helyiséglevegő-hőmérséklet.

  • Hűtőteljesítmény (összes): 0,92 kW alacsony fordulatszámon / 1,06 kW közepes fordulatszámon / 1,50 kW magas fordulatszámon
  • Érzékelhető / lappangó hűtőteljesítmény (magas fordulatszámon): 1,14 kW érzékelhető, 0,36 kW lappangó (páramentesítés)
  • Fűtőteljesítmény (összes): 0,92 kW / 1,07 kW / 1,57 kW (alacsony / közepes / magas fordulatszám)
  • Vízáramlás hűtésnél: 180 l/h / 210 l/h / 310 l/h
  • Vízáramlás fűtésnél: 180 l/h / 210 l/h / 310 l/h
  • Nyomásveszteség hűtésnél: 5,84 kPa / 7,63 kPa / 15,1 kPa
  • Nyomásveszteség fűtésnél: 5,84 kPa / 7,63 kPa / 15,1 kPa
  • Légáramlás: 150 m³/h (alacsony) / 170 m³/h (közepes) / 255 m³/h (magas)
  • Ventilátor teljesítményfelvétele: 8 W / 9 W / 15 W
  • Névleges áram: 0,18 A
  • Hangnyomásszint: 21 dB(A) / 24 dB(A) / 34 dB(A)
  • Hangteljesítményszint: 34 dB(A) / 37 dB(A) / 47 dB(A)
  • Tápellátás: 220–240 V, 1 fázis, 50 Hz
  • Ventilátor típusa: egyenáramú (DC) motor, forgó ventilátor előrehajlított lapátokkal, 1 db
  • Hőcserélő: 3 soros csőkígyó, 7,94 mm csőátmérő, max. üzemi nyomás 1,6 MPa
  • Hidraulikus csatlakozás be-/kimenet: G 3/4"
  • Kondenzvíz-elvezető külső átmérője: 18,5 mm
  • Méretek (Sz × Ma × Mé): 790 × 495 × 200 mm
  • Nettó tömeg: 18 kg
  • Telepítés módja: könyöklő (konzolos), opcionálisan mennyezeti is
  • Helyiséghőmérséklet üzemi tartománya: 17–30 °C hűtésnél és fűtésnél is

Kinek ajánlott a VA 2-015 CN

A VA 2 CN sorozat ezen legkisebb teljesítményfokozata kb. 15–18 m² alapterületű, átlagos belmagasságú és standard hőveszteségű/hőterhelésű helyiségekhez készült – jellemzően hálószobákhoz, gyerekszobákhoz, dolgozószobákhoz, vendégszobákhoz, kisebb irodai fülkékhez vagy nyaralóhelyiségekhez. Az alacsony zajszintnek köszönhetően (már 21 dB(A)-tól a legalacsonyabb fokozaton) alvásra szolgáló helyiségekbe is alkalmas – alacsony fordulatszámon gyakorlatilag hallhatatlan működése nem zavarja az éjszakai pihenést, gyorsabb le- vagy felfűtés esetén pedig magasabb fokozatra kapcsolható.

Ha egyetlen levegő-víz hőszivattyúból tervezi több helyiség fűtését és hűtését, a VA 2-015 CN logikus választás éppen a ház legkisebb helyiségeihez, míg a nappaliba vagy a konyha-étkezőbe általában ugyanezen sorozat magasabb teljesítményű modelljeit (VA 2-035 CN, VA 2-045 CN vagy VA 2-070 CN) választják.

Szerelés és telepítés

A VA 2-015 CN alapesetben könyöklő (konzolos) egységként kerül felszerelésre ablak alá, falra, rövid lábakra vagy konzolokra – a sorozathoz tartozó tartozékok között megtalálhatók a VAZ-015-070-F1 önálló lábak is a szabadon álló, padlóra történő telepítéshez, ha nem szeretné az egységet falra rögzíteni. Alternatívaként, ha a helyiség elrendezése úgy kívánja, mennyezeti (függesztett) szerelés is lehetséges – ebben az esetben be kell tartani a mennyezettől és a környező akadályoktól való minimális távolságokat a szabad levegőbeszívás és -kifúvás érdekében.

A hidraulikus csatlakoztatás a G3/4" belső menetes előremenő és visszatérő ágra történik, ajánlott elzáró szelepek (golyóscsapok) beépítése is, hogy a jövőbeni szervizeléskor ne kelljen a teljes kört leüríteni. A megoldás része a 18,5 mm külső átmérőjű kondenzvíz-elvezetés is – hűtési üzemmódban ugyanis a hőcserélőn alacsonyabb vízhőmérséklet mellett páralecsapódás keletkezik, és a kondenzvíztálcának megfelelő lejtésű elvezetést kell biztosítani a csatornába vagy egy gyűjtőedénybe. A 230 V-os elektromos csatlakoztatáshoz az adott ország érvényes szabványai szerinti, önálló, áram-védőkapcsolóval ellátott áramkör szükséges; magát az üzemeltetést (üzemmód, ventilátorsebesség, kívánt hőmérséklet) a szobatermosztát vezérli, amelyet vezetékesen kell csatlakoztatni az egység kapocslécéhez.

Kétcsöves bekötés esetén, amikor egyetlen vízkör az évszaknak megfelelően felváltva szállít meleg és hideg vizet, érdemes kiegészíteni egy 3-utas váltószelepes készlettel is (1,5–4,5 kW teljesítménytartományhoz külön tartozékként kapható), amely automatikusan a fancoil felé irányítja a vizet, vagy üzemmódváltáskor áthidalja azt – így a szabályozó a kezelő beavatkozása nélkül, közvetlenül a hőforrásnál irányíthatja a fűtés és hűtés közötti váltást.

Kompatibilis tartozékok

A VA 2-015 CN egységhez a kívánt kényelmi szintnek megfelelően szobatermosztát vásárlását javasoljuk:

  • VA 1-WC DC – egyszerű, analóg forgógombos szabályozó Fűtés/Hűtés/KI üzemmódokkal és 3 ventilátorfokozattal (MIN/MED/MAX), alapszintű kezeléshez, beállítási igény nélkül.
  • VA 2-WC C – elektronikus fali szabályozó 7 ventilátorfokozattal és Automata/Fűtés/Páramentesítés/Hűtés üzemmódokkal, finomabb komfortszabályozáshoz.
  • VA 2-WC D – digitális, kijelzős szabályozó Automata/Fűtés/Páramentesítés/Hűtés/Ventilátor üzemmódokkal és 3 ventilátorfokozattal + automatikus üzemmóddal, a sorozat legmagasabb kezelési szintje.

Szabadon álló telepítés esetén szerezze be a VAZ-015-070-F1 lábakat, kétcsöves rendszernél, közös fűtés/hűtés váltással pedig érdemes megfontolni az 1,5–4,5 kW teljesítménytartományhoz való 3-utas váltószelepes készletet.

Karbantartás és ápolás

A ventilátorkonvektorok igénytelen berendezések, azonban a rendszeres karbantartás meghosszabbítja élettartamukat és megőrzi a megadott teljesítményt és zajszintet:

  • Levegőszűrő tisztítása – ajánlott legalább szezononként egyszer ellenőrizni és tisztítani (intenzív használat vagy porosabb környezet esetén gyakrabban), az eltömődött szűrő csökkenti a légáramlást és az egység teljesítményét.
  • Kondenzvíz-elvezetés ellenőrzése – a nyári szezon előtt ellenőrizze a kondenzvíz-elvezetés átjárhatóságát, nehogy hűtés közben túlfolyjon a tálca.
  • Kör légtelenítése – az első üzembe helyezés után, illetve a hidraulikus rendszerbe történő beavatkozást követően légtelenítse a hőcserélőt, mivel a benne lévő légbuborék csökkenti a hő-/hűtőteljesítményt és áramlási zajt okozhat.
  • Hőcserélő-lamellák vizuális ellenőrzése – az eltömődött vagy sérült lamellákat puha kefével vagy alacsony szívóteljesítményű porszívóval tisztítsa, kerülje azok mechanikus meghajlítását.
  • Ventilátormotor szervizelése – az egyenáramú (DC) motor karbantartásmentes, nem igényel kenést, szokatlan zaj vagy rezgés esetén forduljon szervizhez.

Miért érdemes a VA 2-015 CN mellett dönteni

Ha kiegészítő hűtést keres egy meglévő levegő-víz hőszivattyúra csatlakoztatott kisebb helyiséghez, és nem szeretne külön split klímarendszerbe fektetni, a VA 2-015 CN egyszerű, csendes és helytakarékos megoldást kínál attól a gyártótól, amelynek hőszivattyúja talán már otthonában is telepítve van. Az egy gyártótól származó, egységes rendszer megkönnyíti a szervizzel való esetleges kapcsolattartást is, és garantálja a szabályozás kompatibilitását az otthon teljes fűtési/hűtési rendszerében.

Összehasonlítás a VA 2 CN sorozaton belül

A Vaillant aroVAIR VA 2 CN könyöklő fancoil sorozat négy teljesítményfokozatból áll, amelyek azonos konstrukciós elveken alapulnak (kétcsöves kivitel, háromsoros hőcserélő, egyenáramú DC ventilátor, három sebességfokozat), méretben, teljesítményben és a ventilátorok számában azonban eltérnek:

  • VA 2-015 CN (ez a termék) – 1,50/1,57 kW hűtés/fűtés, 1 ventilátor, méretek 790 × 495 × 200 mm, tömeg 18 kg – legkisebb, kb. 15–18 m²-es helyiségekhez.
  • VA 2-035 CN – 3,50/3,50 kW, 2 ventilátor, méretek 1240 × 495 × 200 mm, tömeg 25,5 kg – átlagos méretű nappalihoz vagy hálószobához.
  • VA 2-045 CN – 4,30/4,30 kW, 2 ventilátor, méretek 1240 × 495 × 200 mm, tömeg 25,5 kg – nagyobb nappalihoz vagy magasabb hőveszteségű helyiségekhez.
  • VA 2-070/075 CN – 7,35/8,05 kW, 3 ventilátor, méretek 1360 × 591 × 200 mm, tömeg 32,5 kg – nagy, nyitott terekhez, nappali-konyhákhoz vagy kereskedelmi alkalmazásokhoz.

A megfelelő teljesítményfokozat kiválasztásának az adott helyiség hőveszteségén (télen) és hőterhelésén (nyáron) kell alapulnia – túlméretezés esetén az egység ugyan gyorsabban éri el a kívánt hőmérsékletet, de gyakrabban fog ciklikusan működni és kevésbé hatékonyan páramentesíti a levegőt hűtés közben; alulméretezés esetén viszont szélsőséges napokon nem biztos, hogy elegendő a komfortos hőmérséklet fenntartásához. Kétség esetén érdemes fűtési/hűtési rendszertervezővel konzultálni, aki figyelembe veszi a hőforrás (hőszivattyú) és a körbe kapcsolt egyéb fogyasztók paramétereit is.

Vezetékszigetelés és energiahatékonyság

Hűtési üzemmódban elengedhetetlen, hogy a VA 2-015 CN egységhez vezető összes előremenő és visszatérő vezeték kondenzációnak ellenálló hőszigetelésbe legyen burkolva (pl. zárt cellás szerkezetű szintetikus kaucsuk), különben az egységen kívül is páralecsapódás keletkezhet a csövön, és a nedvesség károsíthatja a környező szerkezeteket. Ugyancsak fontos a hőszivattyú körében lévő keringetőszivattyú megfelelő méretezése, hogy biztosítsa a hőcserélőn átfolyó, megadott vízáramlást (a ventilátorfokozattól függően 180–310 l/h) – az elégtelen áramlás a katalógusértékekhez képest csökkenti a ténylegesen elérhető hűtő- és fűtőteljesítményt.

Üzemeltetési költségek szempontjából a fancoil levegő-víz hőszivattyúval kombinálva jellemzően lényegesen gazdaságosabb, mint egy önálló split klímarendszer, mivel nem rendelkezik saját kompresszorral – az elektromos energiafogyasztás csak a ventilátor meghajtására korlátozódik (a VA 2-015 CN modellnél a fokozattól függően 8–15 W), a fő költségtényezőt pedig magának a hőszivattyúnak az üzemeltetése jelenti, amely amúgy is fut a fűtés vagy a használati melegvíz-készítés miatt.

Gyakori kérdések

Működhet a VA 2-015 CN hőszivattyú nélkül is?

Igen, bármilyen megfelelő hőmérsékletű és áramlású meleg vagy hideg vizet biztosító forrással működik – ez leggyakrabban egy levegő-víz hőszivattyú, de lehet kondenzációs kazán is (csak fűtésre), vagy az épületre csatlakoztatott hűtőaggregát.

A szabályozó az egység csomagjának része?

Nem, a szobatermosztátot (VA 1-WC DC, VA 2-WC C vagy VA 2-WC D) külön kell megrendelni a kívánt kezelési és kényelmi szintnek megfelelően.

Mi a különbség a VA 2-015 CN és a sorozat nagyobb modelljei között?

A különbség elsősorban a teljesítményben, a méretekben és a ventilátorok számában van – a VA 2-015 CN egy ventilátorral és a sorozat legkisebb hőcserélőjével rendelkezik, míg a nagyobb modelleknek (VA 2-035/045/070 CN) két vagy három ventilátoruk és hosszabb, nagyobb teljesítményű házuk van a nagyobb helyiségekhez.

Csöpöghet az egységből kondenzvíz hűtés közben?

Nem, ha megfelelően van telepítve – a hűtés közben a hidegebb hőcserélőn keletkező kondenzvíz a belső tálcába folyik, és a csatlakoztatott, 18,5 mm külső átmérőjű elvezető tömlőn keresztül a csatornába vagy egy gyűjtőedénybe kerül.

Felszerelhető a VA 2-015 CN mennyezetre is?

Igen, a gyártó a standard könyöklő telepítés mellett mennyezeti (függesztett) szerelést is lehetővé tesz, a választás az adott helyiség elrendezésétől és esztétikai igényeitől függ.

Milyen gyakran kell tisztítani az egység szűrőjét?

Ajánlott legalább szezononként egyszer (nyári és téli üzem előtt is) vizuálisan ellenőrizni, allergiás családtagokkal, háziállatokkal vagy magasabb porterheléssel rendelkező otthonokban érdemes gyakrabban, kb. 4–6 hetente ellenőrizni és tisztítani a szűrőt intenzív üzem esetén.

Üzemeltethető a VA 2-015 CN csak szellőztetésre, fűtés és hűtés nélkül is?

Igen, ha aktív fűtés vagy hűtés nélküli ventilátor üzemmódot választ, az egység csak keringeti a helyiség levegőjét a hőcserélőn keresztül jelentős hőmérséklet-változtatás nélkül, ami például a hőmérséklet egyenletesebb eloszlásához hasznos nagyobb terekben.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Fancoily Vaillant aroVAIR
Jótállás: 2 év
Súly: 18 kg
Berendezés típusa: Könyöklő (konzolos) ventilátorkonvektor – fancoil, kétcsöves kivitel
Gyártó: Vaillant
Modell / sorozat: aroVAIR VA 2 CN
Rendelési szám: 0010035091
Hűtőteljesítmény (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 1,50 / 1,06 / 0,92 kW
Fűtőteljesítmény (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 1,57 / 1,07 / 0,92 kW
Érzékelhető / lappangó hűtőteljesítmény (magas fordulatszám): 1,14 kW / 0,36 kW
Légáramlás (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 255 / 170 / 150 m³/h
Vízáramlás – hűtés (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 310 / 210 / 180 l/h
Vízáramlás – fűtés (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 310 / 210 / 180 l/h
Nyomásveszteség – hűtés (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 15,1 / 7,63 / 5,84 kPa
Nyomásveszteség – fűtés (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 15,1 / 7,63 / 5,84 kPa
Ventilátor teljesítményfelvétele (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 15 / 9 / 8 W
Névleges áram: 0,18 A
Hangnyomásszint (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 34 / 24 / 21 dB(A)
Hangteljesítményszint (magas/közepes/alacsony fordulatszám): 47 / 37 / 34 dB(A)
Tápellátás: 220–240 V, 1 fázis, 50 Hz
Ventilátor típusa és száma: Egyenáramú (DC/EC) motor, forgó, előrehajlított lapátok – 1 db
Hőcserélő: 3 soros, 7,94 mm csőátmérő, max. üzemi nyomás 1,6 MPa
Hidraulikus csatlakozás: G 3/4" (be- és kimenet is)
Kondenzvíz-elvezetés (külső átmérő): 18,5 mm
Méretek (Sz × Ma × Mé): 790 × 495 × 200 mm
Nettó tömeg: 18 kg
Telepítés módja: Könyöklő (konzolos), opcionálisan mennyezeti
Helyiséghőmérséklet üzemi tartománya: 17–30 °C (hűtés és fűtés esetén is)
Kompatibilis szabályozók: VA 1-WC DC, VA 2-WC C, VA 2-WC D
Ajánlott helyiségméret: kb. 15–18 m²-ig
Származási ország: EU (a Vaillant Group gyártása)
Garancia: 2 év

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >