Vaillant aroVAIR VA 2-035 CN – parapetes fan coil 3,5 kW (hűtés/fűtés)
Kód: 0010035092Termék részletes leírása
Vaillant aroVAIR VA 2-035 CN (rendelési szám 0010035092) a aroVAIR VA 2 CN sorozat közepes teljesítményű, parapet kivitelű ventilátoros fan coil egysége, amely a legmagasabb fokozaton 3,50 kW hűtési és fűtési teljesítményt ér el. Ez a sorozat igazi "munkalova" – kellően teljesítményes egy átlagos nappalihoz, közepes méretű hálószobához vagy irodához, ugyanakkor még mindig kompakt és halk annyira, hogy ne zavarja a háztartás mindennapi életét. A sorozat többi modelljéhez hasonlóan levegő-víz hőszivattyúból (jellemzően Vaillant aroTHERM) származó vízzel dolgozik, saját hűtőköri kompresszor nélkül.
A kétcsöves fan coil működési elve
A VA 2-035 CN fan coil nem rendelkezik saját kompresszorral sem kültéri egységgel – a hőt vagy hideget a háromsoros réz hőcserélőjében, alumínium lamellákkal keringő víz útján veszi fel. A beépített egyenáramú (DC/EC) ventilátor – ezúttal a hosszabb burkolat miatt két önálló rotorból áll – átfújja a helyiség levegőjét ezen a hőcserélőn, majd már lehűtött vagy felmelegített formában visszaadja a térbe. Mivel kétcsöves kivitelről van szó, ugyanaz a kör és ugyanaz a hőcserélő télen meleg vízzel fűtésre, nyáron hideg vízzel hűtésre használható – a rendszerek közötti váltást vagy közvetlenül a hőforrás (hőszivattyú), vagy az egységhez csatlakoztatott 3 utú váltószeleppel ellátott kiegészítő készlet biztosítja.
Ennek a megoldásnak az az előnye a hagyományos split klímával szemben, hogy nem kell hűtőközeg-vezetéket vezetni a homlokzaton keresztül, sem külön kültéri egységet telepíteni – elég a meglévő, fűtés céljából valószínűleg már kiépített hőszivattyús vízhálózatra csatlakozni. A gyakorlatban ez alacsonyabb telepítési költséget jelent mind felújításoknál, mind új építésű ingatlanoknál, ahol a levegő-víz hőszivattyú a fő hőforrás.
A VA 2-035 CN műszaki jellemzői
Az értékek a Vaillant gyártó aroVAIR VA 2 CN sorozatra vonatkozó hivatalos műszaki adatlapjából származnak, és az EN 1397 szabvány szerinti vizsgálati feltételek mellett lettek mérve: hűtés – víz 7 °C/12 °C (be-/kilépő), helyiség levegője 27 °C száraz/19 °C nedves hőmérő; fűtés – víz 45 °C, ΔT 5 K mellett, helyiség levegője 20 °C.
- Hűtési teljesítmény (teljes): 2,22 kW (alacsony fokozat) / 2,89 kW (közepes) / 3,50 kW (magas)
- Érzékelhető / rejtett hűtési teljesítmény (magas fokozat): 2,65 kW érzékelhető / 0,85 kW rejtett
- Fűtési teljesítmény (teljes): 2,19 kW / 2,87 kW / 3,50 kW
- Vízáramlás – hűtés: 400 l/h / 510 l/h / 610 l/h
- Vízáramlás – fűtés: 430 l/h / 560 l/h / 680 l/h
- Nyomásesés – hűtés: 14,82 kPa / 24,41 kPa / 35,1 kPa
- Nyomásesés – fűtés: 14,82 kPa / 24,41 kPa / 35,1 kPa
- Légáramlás: 340 m³/h (alacsony) / 470 m³/h (közepes) / 595 m³/h (magas)
- Ventilátor teljesítményfelvétele: 10 W / 17 W / 26 W
- Névleges áram: 0,18 A
- Hangnyomásszint: 25 dB(A) / 32 dB(A) / 38 dB(A)
- Hangteljesítményszint: 37 dB(A) / 45 dB(A) / 52 dB(A)
- Tápellátás: 220–240 V, 1 fázis, 50 Hz
- Ventilátorok típusa és száma: egyenáramú (DC) motor, előregörbített lapátozású forgó ventilátorok, 2 db
- Hőcserélő: 3 soros csőköteg, csőátmérő 7,94 mm, max. üzemi nyomás 1,6 MPa
- Hidraulikus csatlakozás be-/kimenet: G 3/4"
- Kondenzvíz-elvezetés külső átmérője: 18,5 mm
- Méretek (Sz × Ma × Mé): 1240 × 495 × 200 mm
- Nettó tömeg: 25,5 kg
- Telepítés típusa: parapet (konzolos), opcionálisan mennyezeti is
- Helyiség hőmérsékleti üzemi tartománya: 17–30 °C, hűtés és fűtés esetén is
Milyen helyiségekhez ajánlott a VA 2-035 CN
3,50 kW-os teljesítményével ez a modell lefedi az átlagos nappalit, egy nagyobb hálószobát, étkezővel egybenyitott konyhát vagy egy irodahelyiséget, körülbelül 25–35 m² alapterületig – a konkrét tartomány mindig függ az épület hőveszteségétől/hőterhelésétől, tájolásától, az ablakok üvegezésétől és a mennyezetmagasságtól. Levegő-víz hőszivattyúval rendelkező társasházakban és családi házakban éppen ezt a teljesítménykategóriát választják leggyakrabban a fő lakóterekhez, míg kisebb szobákhoz elég a kisebb VA 2-015 CN modell, nagy, nyitott terekhez pedig a VA 2-045 CN vagy VA 2-070 CN ajánlott.
A két ventilátornak köszönhetően az egység egyenletesebben, kiegyenlítettebben üzemel magasabb fokozatokon is az egyventilátoros modellekhez képest – ezt különösen akkor fogja értékelni, amikor forró nyári napon hazaérve gyorsan szeretné lehűteni a helyiséget, és emiatt átmenetileg magasabb fokozatra kapcsol.
Beszerelés és hidraulikus bekötés
A VA 2-035 CN leggyakrabban parapet (konzolos) egységként kerül beszerelésre az ablak alá, esetleg a falnál, önálló VAZ-015-070-F1 lábakon (szabadon álló, közvetlenül a padlóra telepített kivitel), vagy mennyezeti kivitelben, ha a helyiség elrendezése ezt igényli. Minden telepítési változatnál be kell tartani a beszívó- és kifúvórácsok körüli minimális szabad távolságokat, hogy ne csökkenjen a deklarált légáramlás, és ezáltal az egység teljesítménye se.
A G3/4" belső menetes előremenő és visszatérő ágra történő hidraulikus bekötésnél ajánlott elzáró szelepeket is beépíteni, hogy a jövőbeni karbantartás vagy hőcserélő-csere esetén ne kelljen a teljes fűtő-/hűtőkört leüríteni. Hűtési üzemmódban számolni kell a hőcserélőn képződő kondenzvízzel – az egység saját gyűjtőtálcával rendelkezik, 18,5 mm külső átmérőjű kivezetéssel, amelyet lejtéssel kiépített csatornába vagy gyűjtőedénybe kell vezetni, ellenkező esetben túlfolyás és a környező felületek nedvesség okozta károsodása fenyeget.
A 230 V-os elektromos csatlakoztatáshoz az érvényes szabványok szerinti önálló, biztosítékkal védett áramkör szükséges; magát a vezérlést (üzemmód, ventilátorfokozat és kívánt hőmérséklet kiválasztása) az egység kapocslécéhez vezetékesen csatlakoztatott helyiségszabályozó látja el – enélkül a fan coil nem üzemeltethető teljes értékűen. Kétcsöves rendszer esetén, ahol a fűtés/hűtés váltása a hőforrás szintjén, közösen történik, ajánlott kiegészíteni egy 1,5–4,5 kW teljesítménytartományra való, 3 utú váltószelepes készlettel, amely pontosan ehhez a modellhez ajánlott.
Ajánlott tartozékok
- VA 1-WC DC – analóg forgógombos szabályozó, Fűtés/Hűtés/KI üzemmódok, 3 ventilátorfokozat (MIN/MED/MAX) – egyszerű és megbízható kezelés.
- VA 2-WC C – elektronikus szabályozó 7 ventilátorfokozattal és Auto/Fűtés/Párátlanítás/Hűtés üzemmódokkal – finomabb komfortszabályozás.
- VA 2-WC D – digitális szabályozó kijelzővel, automatikus üzemmóddal és Auto/Fűtés/Párátlanítás/Hűtés/Ventilátor üzemmódokkal – a legmagasabb kezelési komfort.
- 3 utú váltószelepes készlet (1,5–4,5 kW) – kétcsöves bekötéshez, fűtés és hűtés közötti váltakozó átkapcsoláshoz.
- VAZ-015-070-F1 lábak – szabadon álló (padlóra történő) telepítéshez, fali vagy mennyezeti szerelés helyett.
A VA 2-035 CN fan coil karbantartása
A rendszeres, egyszerű karbantartás a teljes élettartam alatt megőrzi a deklarált teljesítményt és a csendes üzemet:
- Légszűrő – ellenőrizze és tisztítsa a környezet porterhelésének megfelelően, ideális esetben a fűtési és hűtési szezon kezdete előtt, háziállattal vagy allergiás családtaggal rendelkező háztartásokban gyakrabban is.
- Kondenzvíz-elvezetés – nyári üzem előtt ellenőrizze az elvezetés átjárhatóságát, az eltömődött tálca vagy tömlő a kondenzvíz beltéri túlfolyását okozhatja.
- Hőcserélő légtelenítése – telepítés után és a vezetékrendszerbe történő bármilyen beavatkozás után ellenőrizze, nincs-e levegő a körben, mert ez csökkenti a teljesítményt és zajos vízáramlást okoz.
- Hőcserélő lamellái – puha kefével vagy alacsony teljesítményű porszívóval tisztítsa, kerülje a finom alumínium lamellák mechanikai sérülését.
- Rögzítés ellenőrzése – lábakon álló, szabadon álló telepítés esetén évente ellenőrizze a stabilitást és a csatlakozások meghúzását.
Miért érdemes a VA 2-035 CN mellett dönteni
Ha otthonában a levegő-víz hőszivattyú már gondoskodik a fűtésről és a használati melegvíz előállításáról, a VA 2-035 CN a legsokoldalúbb kiegészítő megoldás a fő lakóterek aktív hűtésére, önálló split klíma beszerzése nélkül. A 3,50 kW-os teljesítmény lefedi a családi ház vagy lakás legtöbb átlagos helyiségét, és mivel az egész rendszer egyetlen gyártótól (Vaillant) származik, garantált a szabályozás kompatibilitása és az egyszerűbb jövőbeli szervizelés is.
Hol helyezkedik el a VA 2-035 CN az aroVAIR VA 2 CN sorozaton belül
A Vaillant aroVAIR VA 2 CN parapet fan coil sorozat négy teljesítményfokozatot kínál ugyanazon műszaki platformon – kétcsöves kivitel, háromsoros hőcserélő, egyenáramú (DC) ventilátor három sebességfokozattal és azonos G3/4" hidraulikus csatlakozás:
- VA 2-015 CN – 1,50/1,57 kW, 1 ventilátor, méretek 790 × 495 × 200 mm, 18 kg – kis helyiségekhez, kb. 15–18 m²-ig.
- VA 2-035 CN (ez a termék) – 3,50/3,50 kW, 2 ventilátor, méretek 1240 × 495 × 200 mm, 25,5 kg – átlagos nappali vagy hálószoba, 25–35 m².
- VA 2-045 CN – 4,30/4,30 kW, 2 ventilátor, méretek 1240 × 495 × 200 mm, 25,5 kg – ugyanaz a burkolat, mint a VA 2-035 CN-nél, de teljesítményesebb hőcserélővel az igényesebb terekhez.
- VA 2-070/075 CN – 7,35/8,05 kW, 3 ventilátor, méretek 1360 × 591 × 200 mm, 32,5 kg – nagy, nyitott terekhez vagy kereskedelmi alkalmazásokhoz.
Érdekesség, hogy a VA 2-035 CN és a VA 2-045 CN teljesen azonos külső burkolatmérettel rendelkezik (1240 × 495 × 200 mm) – a köztük lévő különbség kizárólag a hőcserélő teljesítményében és az áramlási paraméterekben rejlik, így a beépítéshez szükséges helyigény szempontjából a két modell felcserélhető, a köztük való választásnak pedig kizárólag a helyiség hőtechnikai számításán kell alapulnia.
Vezetékek szigetelése és a valós üzemi hatékonyság
Ahhoz, hogy a VA 2-035 CN elérje a katalógusban megadott teljesítményértékeket, elengedhetetlen a megfelelő vízátáramlás biztosítása a hőcserélőn keresztül (a kiválasztott fokozattól függően 400–610 l/h) – ez megfelelően méretezett keringtető szivattyút és csővezetéket igényel a hőszivattyús körben. Ugyanilyen fontos az egységhez vezető összes előremenő és visszatérő vezeték jó minőségű hőszigetelése, különösen hűtési üzemmódban, amikor a csövek felületi hőmérséklete a környező levegő harmatpontja alá csökken, és szigetelés nélkül páralecsapódás, valamint az épületszerkezetek nedvesség okozta károsodása következhet be.
Üzemeltetési költségek szempontjából ez gazdaságosabb megoldás, mint egy önálló split klímaberendezés – a fan coil ugyanis nem hajt meg saját kompresszort, csak egy 10–26 W teljesítményfelvételű ventilátort a kiválasztott fokozattól függően, miközben a hideg vagy meleg előállításához szükséges energia nagy részét amúgy is a hőszivattyú fogyasztja, amely a házban a fűtés és a használati melegvíz előállítása miatt egyébként is működik, függetlenül attól, hogy csatlakozik-e hozzá fan coil vagy sem.
Gyakori kérdések
Miért van a VA 2-035 CN-nek két ventilátora, nem csak egy?
A hosszabb burkolat (1240 mm) és a magasabb igényelt teljesítmény miatt a légteljesítmény két kisebb rotor között oszlik meg, ami egyenletesebb légáramlást biztosít az egység teljes hossza mentén, és stabilabb működést magasabb fokozatokon.
Muszáj ugyanattól a gyártótól venni a szabályozót és a fan coilt?
Ajánlott a Vaillant VA 1-WC DC, VA 2-WC C vagy VA 2-WC D szabályozók valamelyikét használni, amelyek szerkezetileg és elektromosan is pontosan ehhez a fan coil sorozathoz vannak illesztve, és garantálják az összes üzemmód helyes működését.
Lehet egy hőszivattyúval egyszerre több VA 2 CN fan coilt is táplálni?
Igen, amennyiben a rendszerben lévő hőszivattyú és keringtető szivattyú kellő kapacitással rendelkezik az összes csatlakoztatott egység áramlási és teljesítményigényének egyidejű kielégítésére – ezt már a fűtő-/hűtőrendszer tervezési fázisában ellenőrizni kell.
Milyen gyorsan hűti le a VA 2-035 CN a helyiséget bekapcsolás után?
A valós idő a helyiség térfogatától és hőterhelésétől, a bevezetett víz hőmérsékletétől, valamint a kiválasztott ventilátorfokozattól függ – a hőcserélőn átáramló hideg víznek köszönhetően a lehűlés érezhetően gyorsabb, mint padlóhűtés esetén, magas fokozaton nagyságrendileg néhány tíz percen belül.
Minden telepítéshez szükséges a 3 utú szelepes készlet?
Nem, csak akkor, ha a fan coil kétcsöves rendszerbe van bekötve, ahol a fűtés és hűtés közötti váltás központilag, a hőforrásnál történik, és szükséges a fan coil körének szabályozott le- és visszakapcsolása az üzemmódváltáskor; egyszerűbb bekötési sémák esetén ezt a rendszer tervezője határozza meg.
Mi a különbség a VA 2-035 CN és a VA 2-045 CN között, ha méretük azonos?
Mindkét egység azonos, 1240 × 495 × 200 mm-es burkolattal és két ventilátorral rendelkezik, viszont a belső hőcserélő teljesítménye és az ezzel összefüggő víz- és légáramlási paraméterek eltérnek – a VA 2-045 CN magasabb hűtési és fűtési teljesítményt ér el (4,30 kW a 3,50 kW-tal szemben), a víz oldalán valamivel magasabb nyomásesés mellett.
Bocsát ki az egység üzem közben szagot vagy allergéneket?
Rendszeresen tisztított szűrő és hőcserélő mellett a fan coil nem termel saját szagot, és nem terjeszt allergéneket – éppen ellenkezőleg, a levegő szűrőn történő keringtetésével kismértékben hozzájárulhat a porszemcsék egy részének megkötéséhez, azonban nem helyettesíti az önálló légtisztítót vagy a hővisszanyerős szellőztető egységet.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Fancoily Vaillant aroVAIR |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 25.5 kg |
| Készülék típusa: | Parapet (konzolos) ventilátoros fan coil, kétcsöves kivitel |
| Gyártó: | Vaillant |
| Modell / sorozat: | aroVAIR VA 2 CN |
| Rendelési szám: | 0010035092 |
| Hűtési teljesítmény (magas/közepes/alacsony fokozat): | 3,50 / 2,89 / 2,22 kW |
| Fűtési teljesítmény (magas/közepes/alacsony fokozat): | 3,50 / 2,87 / 2,19 kW |
| Érzékelhető / rejtett hűtési teljesítmény (magas fokozat): | 2,65 kW / 0,85 kW |
| Légáramlás (magas/közepes/alacsony fokozat): | 595 / 470 / 340 m³/h |
| Vízáramlás – hűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 610 / 510 / 400 l/h |
| Vízáramlás – fűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 680 / 560 / 430 l/h |
| Nyomásesés – hűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 35,1 / 24,41 / 14,82 kPa |
| Nyomásesés – fűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 35,1 / 24,41 / 14,82 kPa |
| Ventilátor teljesítményfelvétele (magas/közepes/alacsony fokozat): | 26 / 17 / 10 W |
| Névleges áram: | 0,18 A |
| Hangnyomásszint (magas/közepes/alacsony fokozat): | 38 / 32 / 25 dB(A) |
| Hangteljesítményszint (magas/közepes/alacsony fokozat): | 52 / 45 / 37 dB(A) |
| Tápellátás: | 220–240 V, 1 fázis, 50 Hz |
| Ventilátorok típusa és száma: | Egyenáramú (DC/EC) motor, forgó, előregörbített lapátozású – 2 db |
| Hőcserélő: | 3 soros, csőátmérő 7,94 mm, max. üzemi nyomás 1,6 MPa |
| Hidraulikus csatlakozás: | G 3/4" (be- és kimenet is) |
| Kondenzvíz-elvezetés (külső átmérő): | 18,5 mm |
| Méretek (Sz × Ma × Mé): | 1240 × 495 × 200 mm |
| Nettó tömeg: | 25,5 kg |
| Telepítés típusa: | Parapet (konzolos), opcionálisan mennyezeti |
| Helyiség hőmérsékleti üzemi tartománya: | 17–30 °C (hűtés és fűtés esetén is) |
| Kompatibilis szabályozók: | VA 1-WC DC, VA 2-WC C, VA 2-WC D |
| Ajánlott helyiségméret: | kb. 25–35 m² |
| Származási ország: | EU (gyártás a Vaillant Group keretében) |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

