Vaillant aroVAIR VA 2-075 CN – ablakpárkányos fancoil 7,35 kW (hűtés/fűtés)
Kód: 0010035094Termék részletes leírása
Vaillant aroVAIR VA 2-075 CN (a gyártó által VA 2-070 CN néven is jelölve, rendelési szám: 0010035094) az aroVAIR VA 2 CN sorozat legnagyobb teljesítményű parapet fan coil egysége – 7,35 kW hűtőteljesítménnyel és akár 8,05 kW fűtőteljesítménnyel a ventilátor legmagasabb fokozatán. Nagy nyitott terekhez, nappali-konyha kombinációkhoz, nagyobb iroda- vagy üzemi helyiségekhez, illetve több kisebb, egymáshoz kapcsolódó helyiséget lefedő központi egységként ajánlott. A sorozat többi modelljéhez hasonlóan levegő-víz hőszivattyúból érkező vízzel működik, saját kompresszor és hűtőközeg nélkül.
Felépítés és működési elv
A VA 2-075 CN kétvezetékes ventilátoros konvektor háromsoros réz hőcserélővel és alumínium lamellákkal, amelyet a sorozat kisebb modelljeitől eltérően három különálló egyenáramú (DC/EC) ventilátor hajt meg, elosztva a 1360 mm hosszú burkolat teljes hosszán. Ennek köszönhetően az egység jelentősen nagyobb légmennyiséget (akár 1360 m³/h) képes kezelni anélkül, hogy az egyes rotoroknak aránytalanul magas fordulatszámon kellene üzemelniük, ami a teljesítményhez viszonyítva kedvezően hat az akusztikai komfortra is.
Mint a teljes sorozatnál, itt is érvényes, hogy az egységnek nincs saját hűtőköre – csatlakoztatást igényel egy meglévő meleg- és hidegvíz-forráshoz (leggyakrabban Vaillant aroTHERM levegő-víz hőszivattyúhoz), a kétvezetékes kivitel pedig lehetővé teszi, hogy ugyanaz a hőcserélő felváltva legyen használható fűtésre és hűtésre, attól függően, milyen hőmérsékletű vizet szolgáltat a forrás, és éppen milyen üzemmódra van kapcsolva (közvetlenül a forrás által, vagy kiegészítő 3-utú átkapcsoló szelepes készleten keresztül).
A VA 2-075 (070) CN műszaki paraméterei
Az értékek az aroVAIR VA 2 CN sorozat gyártói műszaki adatlapjából származnak, az EN 1397 szabvány szerint mérve (hűtés: víz 7 °C/12 °C be-/kimenő, levegő 27 °C száraz/19 °C nedves hőmérő; fűtés: víz 45 °C, ΔT 5 K mellett, levegő 20 °C).
- Hűtőteljesítmény (összes): 4,57 kW (alacsony) / 6,12 kW (közepes) / 7,35 kW (magas)
- Érzékelhető / látens hűtőteljesítmény (magas fokozat): 5,87 kW érzékelhető / 1,48 kW látens
- Fűtőteljesítmény (összes): 4,71 kW / 6,46 kW / 8,05 kW
- Vízáramlás – hűtés: 810 l/h / 1 100 l/h / 1 280 l/h
- Vízáramlás – fűtés: 840 l/h / 1 140 l/h / 1 400 l/h
- Nyomásesés – hűtés: 19,41 kPa / 33,7 kPa / 44,1 kPa
- Nyomásesés – fűtés: 18,16 kPa / 31,9 kPa / 46,9 kPa
- Légáramlás: 685 m³/h (alacsony) / 1 015 m³/h (közepes) / 1 360 m³/h (magas)
- Ventilátorok teljesítményfelvétele: 22 W / 53 W / 113 W
- Névleges áram: 0,95 A
- Hangnyomásszint: 33 dB(A) / 44 dB(A) / 52 dB(A)
- Hangteljesítményszint: 49 dB(A) / 58 dB(A) / 64 dB(A)
- Tápellátás: 220–240 V, 1 fázis, 50 Hz
- Ventilátorok típusa és száma: egyenáramú (DC) motor, forgó, előrehajlított lapátok – 3 db
- Hőcserélő: 3 soros csövek, csőátmérő 7,94 mm, max. üzemi nyomás 1,6 MPa
- Hidraulikus csatlakozás be-/kimenet: G 3/4"
- Kondenzátumelvezető külső átmérője: 18,5 mm
- Méretek (Sz × M × H): 1360 × 591 × 200 mm
- Nettó tömeg: 32,5 kg
- Telepítési mód: parapetes (konzolos), opcionálisan mennyezeti is
- Helyiség üzemi hőmérséklet-tartománya: 17–30 °C, hűtés és fűtés esetén is
Milyen helyiségekhez ajánlott
A 7,35/8,05 kW teljesítménynek megfelelően ez a modell nagy nappali terekhez (nyitott elrendezésű nappali-konyha), tárgyalótermekhez, recepciókhoz, kisebb üzletekhez (kávézók, orvosi rendelők, bemutatótermek) vagy magasabb belmagasságú csarnokterek kiegészítő hűtő-/fűtőforrásaként ajánlott. A nagyobb tömeg (32,5 kg) és méretek (1360 × 591 × 200 mm) miatt érdemes már a belsőépítészeti tervezés fázisában átgondolni az egység elhelyezését, mivel a sorozat kisebb modelljeinél lényegesen nagyobb méretű elemről van szó.
Sok esetben előnyösebb egy nagy VA 2-075 CN egység helyett központi helyiségben inkább több kisebb egységet (pl. VA 2-035 CN vagy VA 2-045 CN) elhelyezni az egyes helyiségekben – a választás az épület elrendezésétől, esztétikai preferenciáktól és attól függ, hogy szükséges-e külön hőmérséklet-szabályozás minden helyiségben, vagy elegendő egy közös hűtő-/fűtőforrás a nyitott térhez.
Telepítés és hidraulikus csatlakozás
A VA 2-075 CN telepítése lehet parapetes (konzolos), szabadon álló a VAZ-015-070-F1 lábakkal, vagy mennyezeti – az egység nagyobb tömege miatt mennyezeti szereléskor fokozott figyelmet kell fordítani a mennyezet teherhordó szerkezetéhez történő rögzítésre, és megfelelő terhelhetőségű rögzítőelemeket kell alkalmazni. Az egység mozgatását a szerelés során legalább két személynek kell végeznie.
A hidraulikus csatlakozás a teljes sorozathoz hasonlóan G3/4", azonban a jelentősen magasabb átfolyási értékek (akár 1 400 l/h fűtés esetén) és nyomásesés (akár 46,9 kPa) miatt a kör tervezésénél számolni kell egy nagyobb teljesítményű keringtető szivattyúval, különösen akkor, ha a hőszivattyúval közös körre több fogyasztó is csatlakozik egyszerre. A kondenzátumelvezetést (18,5 mm) ennél a teljesítményfokozatnál kellő ráhagyással kell méretezni, mivel az egység hűtési üzemmódban magas fordulatszámon jelentősen több kondenzátumot termel a sorozat kisebb modelljeinél – ajánlott az elvezető átjárhatóságának rendszeres ellenőrzése, különösen a nyári hónapokban.
A 230 V-os elektromos csatlakozás önálló, biztosítékkal védett áramkört igényel, amely a három ventilátor teljes teljesítményén akár 0,95 A névleges áramra van méretezve; az üzemet a berendezés kapcsolószekrényéhez csatlakoztatott helyiség-szabályozó vezérli. A kétvezetékes rendszerhez, ahol a fűtés/hűtés átkapcsolása a forrás szintjén történik, kifejezetten ehhez a 7 kW-os teljesítményfokozathoz méretezett, önálló 3-utú átkapcsoló szelepes készlet áll rendelkezésre (VA 2-3 VW 070C).
Ajánlott kiegészítők
- VA 1-WC DC – analóg forgógombos szabályozó, Fűtés/Hűtés/KI üzemmódok, 3 ventilátorfokozat.
- VA 2-WC C – elektronikus szabályozó 7 ventilátorfokozattal, finomabb teljesítmény-szabályozás.
- VA 2-WC D – digitális szabályozó kijelzővel és automatikus üzemmóddal, a sorozat legmagasabb kezelési kényelme.
- VA 2-3 VW 070C 3-utú átkapcsoló szelepes készlet – kifejezetten ehhez a 7 kW-os teljesítményfokozathoz, kétvezetékes bekötéshez.
- VAZ-015-070-F1 lábak – kompatibilisek a sorozat ezen legnagyobb modelljével is, szabadon álló telepítéshez.
A nagy teljesítményű fan coil karbantartása
- Légszűrő – a jelentősen nagyobb légáramlás (akár 1 360 m³/h) miatt ajánlott a szűrő ellenőrzése legalább havonta egyszer az intenzív szezonális üzem alatt, magas forgalmú kereskedelmi helyiségekben ennél gyakrabban is.
- Kondenzátum-rendszer – ennél a teljesítményfokozatnál a kondenzátumképződés jelentős, ellenőrizze rendszeresen az elvezető átjárhatóságát és a szifon állapotát a teljes nyári szezon alatt, nem csak annak kezdetén.
- A kör légtelenítése – nagy átfolyási értékek esetén a rendszerben lévő levegő jelentősebb zajként és teljesítménycsökkenésként jelentkezik, minden vezetékrendszerbe történő szervizbeavatkozás után alaposan légtelenítse a kört.
- A három ventilátor ellenőrzése – rendszeresen (legalább évente egyszer) ellenőrizze mindhárom rotor egyenletes működését, az egyenetlen működés szervizigényt jelezhet.
- Hőcserélő tisztítása – a nagyobb lamellafelület miatt fordítson fokozott figyelmet az alapos, de kímélő tisztításra a burkolat teljes hosszában.
Biztonság kezelés és elektromos telepítés során
A 32,5 kg tömeg miatt a VA 2-075 CN egység szállítása és felszerelése legalább két személy közreműködését igényli – az egyszemélyes kezelés növeli a hátsérülés és a berendezés leejtés okozta károsodásának kockázatát is. Az elektromos telepítési munkákat (tápellátás, szabályozó, illetve az esetleges 3-utú szelepes készlet csatlakoztatása) kizárólag szakképzett elektromos szakember végezheti az érvényes szabványoknak megfelelően, bármilyen beavatkozás előtt az egységet minden pólusán biztonságosan feszültségmentesítve kell rögzíteni a véletlen visszakapcsolás ellen.
A burkolat szerviz vagy tisztítás céljából történő leszerelésekor ügyeljen a fém keret éles szegélyeire, és használjon védőkesztyűt. Ha az egység nyilvánosan hozzáférhető térben üzemel (recepció, üzlet), ajánlott mérlegelni a szabályozó kezelőelemeinek illetéktelen beavatkozás elleni további védelmét is.
Miért válassza a VA 2-075 (070) CN modellt
Ha egy nagy nyitott tér vagy üzlethelyiség hűtését és kiegészítő fűtését egyetlen, levegő-víz hőszivattyúra csatlakoztatott egységgel kell megoldania, a VA 2-075 CN a teljes aroVAIR VA 2 CN sorozat legnagyobb teljesítményét kínálja, megtartva ugyanazt a konstrukciós filozófiát és kiegészítő-kompatibilitást, mint a sorozat kisebb modelljei. A három egymástól független ventilátornak köszönhetően magas teljesítmény mellett is elfogadható zajszintet tart, ami különösen fontos a hosszabb ideig tartó emberi tartózkodásra szolgáló terekben (irodák, recepciók, nappali terek).
Pozíció az aroVAIR VA 2 CN sorozatban
A VA 2-075 (070) CN a Vaillant aroVAIR VA 2 CN parapet fan coil négytagú sorozatának csúcsmodellje, amelyek közös koncepciót osztanak – kétvezetékes bekötés, háromsoros hőcserélő, egyenáramú (DC) ventilátorok három sebességfokozattal és G3/4" csatlakozás:
- VA 2-015 CN – 1,50/1,57 kW, 1 ventilátor, 790 × 495 × 200 mm, 18 kg – kisebb helyiségek kb. 15–18 m²-ig.
- VA 2-035 CN – 3,50/3,50 kW, 2 ventilátor, 1240 × 495 × 200 mm, 25,5 kg – átlagos nappali, 25–35 m².
- VA 2-045 CN – 4,30/4,30 kW, 2 ventilátor, 1240 × 495 × 200 mm, 25,5 kg – nagyobb helyiség, 30–45 m².
- VA 2-075/070 CN (ez a termék) – 7,35/8,05 kW, 3 ventilátor, 1360 × 591 × 200 mm, 32,5 kg – nagy nyitott terek kb. 45–55 m² felett, vagy kereskedelmi üzemek.
A teljesítményugrás a VA 2-045 CN és a VA 2-075 CN között jelentősen nagyobb, mint a sorozat egyéb szomszédos fokozatai között – ha az Ön helyisége valahol középen fekszik (pl. nagy helyiség magas hőveszteséggel, de nem teljesen nyitott tér), érdemes pontos hőtechnikai számítást készíttetni, hogy ne fektessen be szükségtelenül egy túlméretezett egységbe, amely a mindennapi üzem során csak a legalacsonyabb (és így kevésbé hatékony) fokozatokon üzemelne.
Hidraulikus vezetékek nagyobb átfolyási értékek esetén
Az 1 l/s-ot meghaladó átfolyási értékek esetén (1 400 l/h a legmagasabb fokozaton, fűtési üzemmódban) fokozott figyelmet kell fordítani a csővezetékek méretezésére és megfelelő emelőmagasságú keringtető szivattyú kiválasztására, hogy fedezni lehessen az egység nyomásesését (akár 46,9 kPa) a vezetékekben és szerelvényekben keletkező veszteséggel együtt. A tervezés során ajánlott ráhagyást is számolni a rendszer esetleges jövőbeli bővítésére, további fan coil egységekkel ugyanazon a körön.
A hűtési üzemmódban vezetett csővezetékek hőszigetelése ennél a teljesítményfokozatnál még fontosabb, mint a kisebb modelleknél – a magasabb hidegvíz-átfolyás nagyobb, alacsony felületi hőmérsékletű csővezeték-felületet jelent, amelyen jó minőségű zárt szigetelés (pl. szintetikus kaucsuk) nélkül intenzívebb páralecsapódás történne, és ez kockázatot jelentene a környező szerkezetekre. Az üzemeltetési költségek szempontjából a fan coil ezen a teljesítményszinten is gazdaságosabb, mint egy egyenértékű split klíma, mivel az egység saját teljesítményfelvétele (fokozattól függően 22–113 W) csak töredéke a hideg vagy meleg előállításához szükséges energiának, amelyet a hőszivattyú biztosít.
Gyakran ismételt kérdések
Miért szerepel a modell az árlistában "075" jelöléssel, míg a gyártó "070"-ként nevezi?
Ugyanarról a termékről van szó (rendelési szám: 0010035094) – a "070" és "075" jelölés közötti eltérés a 7,35 kW hűtőteljesítmény különböző gyártói és forgalmazói dokumentumokban történő kerekítéséből adódik, a műszaki paraméterek és a méretek minden forrásban megegyeznek.
Jobb-e egy nagy egység, mint több kisebb fan coil?
Ez a helyiség elrendezésétől függ – egy nagy egység egyszerűbben telepíthető és karbantartható, míg több kisebb egység lehetővé teszi az egyes zónák vagy helyiségek önálló hőmérséklet-szabályozását; nyitott, válaszfal nélküli térben rendszerint előnyösebb egy nagy teljesítményű egység, mint a VA 2-075 CN.
Ellátja a hőszivattyú a további fogyasztókat is ezzel a fan coil-lal együtt?
Igen, amennyiben elegendő teljesítménnyel rendelkezik, és a keringtető szivattyú képes fedezni az összes csatlakoztatott fogyasztó (radiátorok, padlófűtés, további fan coil egységek) egyidejű átfolyását – ezt már a rendszer tervezésekor ellenőrizni kell, ideális esetben tapasztalt fűtéstervezővel.
Alkalmas-e a VA 2-075 CN lakásba is, vagy csak nagyobb létesítményekhez?
Lakásba is alkalmas, amennyiben elég nagy, nyitott lakóterülettel rendelkezik (jellemzően összekapcsolt nappali-konyha 45–55 m² felett) és megfelelő hő-/hűtésforrás áll rendelkezésre – átlagos lakásbeli helyiségekhez azonban a sorozat kisebb modellje (VA 2-015/035/045 CN) ajánlottabb.
Milyen garancia vonatkozik erre a fan coil egységre?
A termékre vonatkozó szabványos jótállási idő 2 év a végfelhasználónak történő értékesítéstől, a gyártó útmutatójában meghatározott megfelelő telepítési és rendszeres karbantartási feltételek betartása esetén.
Felszerelhető-e a VA 2-075 CN alacsonyabb mennyezetű helyiségbe?
Igen, az egység magassága (591 mm) parapetes telepítés esetén általában nem jelent problémát standard belmagasságú helyiségekben sem, mennyezeti szerelés esetén azonban a gyártó utasításai szerint elegendő távolságot kell hagyni a mennyezettől a szabad levegő beszívása és kifúvása érdekében.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Fancoily Vaillant aroVAIR |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 32.5 kg |
| Készülék típusa: | Parapetes (konzolos) ventilátoros konvektor – fan coil, kétvezetékes kivitel |
| Gyártó: | Vaillant |
| Modell / sorozat: | aroVAIR VA 2 CN |
| Rendelési szám: | 0010035094 |
| Hűtőteljesítmény (magas/közepes/alacsony fokozat): | 7,35 / 6,12 / 4,57 kW |
| Fűtőteljesítmény (magas/közepes/alacsony fokozat): | 8,05 / 6,46 / 4,71 kW |
| Érzékelhető / látens hűtőteljesítmény (magas fokozat): | 5,87 kW / 1,48 kW |
| Légáramlás (magas/közepes/alacsony fokozat): | 1360 / 1015 / 685 m³/h |
| Vízáramlás – hűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 1280 / 1100 / 810 l/h |
| Vízáramlás – fűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 1400 / 1140 / 840 l/h |
| Nyomásesés – hűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 44,1 / 33,7 / 19,41 kPa |
| Nyomásesés – fűtés (magas/közepes/alacsony fokozat): | 46,9 / 31,9 / 18,16 kPa |
| Ventilátorok teljesítményfelvétele (magas/közepes/alacsony fokozat): | 113 / 53 / 22 W |
| Névleges áram: | 0,95 A |
| Hangnyomásszint (magas/közepes/alacsony fokozat): | 52 / 44 / 33 dB(A) |
| Hangteljesítményszint (magas/közepes/alacsony fokozat): | 64 / 58 / 49 dB(A) |
| Tápellátás: | 220–240 V, 1 fázis, 50 Hz |
| Ventilátorok típusa és száma: | Egyenáramú (DC/EC) motor, forgó, előrehajlított lapátok – 3 db |
| Hőcserélő: | 3 soros, csőátmérő 7,94 mm, max. üzemi nyomás 1,6 MPa |
| Hidraulikus csatlakozás: | G 3/4" (be- és kimenet is) |
| Kondenzátumelvezetés (külső átmérő): | 18,5 mm |
| Méretek (Sz × M × H): | 1360 × 591 × 200 mm |
| Nettó tömeg: | 32,5 kg |
| Telepítés módja: | Parapetes (konzolos), opcionálisan mennyezeti |
| Helyiség üzemi hőmérséklet-tartománya: | 17–30 °C (hűtés és fűtés esetén is) |
| Kompatibilis szabályozók: | VA 1-WC DC, VA 2-WC C, VA 2-WC D |
| Kompatibilis 3-utú szelepes készlet: | VA 2-3 VW 070C |
| Ajánlott helyiségméret: | kb. 45–55 m² és nagyobb / nyitott terek |
| Származási ország: | EU (Vaillant Group gyáraiban) |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

