Vaillant auroSTOR VIH S 300
Kód: 0010020642Termék részletes leírása
Vaillant auroSTOR VIH S 300 – bivalens napkollektoros melegvíztároló, 300 liter
A Vaillant auroSTOR VIH S 300 egy bivalens (kétkörös) használati melegvíz-tároló, amelyet termikus napkollektorokkal való kombinálásra terveztek. A klasszikus egykörös, indirekt fűtésű tárolóval (például az uniSTOR VIH R sorozattal) ellentétben a tartály belsejében két különálló, egymás felett elhelyezett hőcserélő található – a tartály alsó, hidegebb részében helyezkedik el a napkollektorokra kötött szolár hőcserélő, a felső, melegebb részben pedig a kiegészítő hőforráshoz (kazán, hőszivattyú vagy opcionális elektromos fűtőbetét) csatlakozó második hőcserélő kapott helyet. Ez az elrendezés lehetővé teszi a gyengébb napsugárzás maximális kihasználását is – a tartály alsó részében lévő víz alacsony hőmérséklete ugyanis hatékony hőátadást biztosít a szolár körből még gyengébb napsütés esetén is, míg a felső, „készenléti” részben (kb. a térfogat egyharmada) állandóan utánfűtött melegvíz-készlet marad, arra az esetre, ha a napenergia nem elegendő a teljes fogyasztás fedezésére.
A 300 literes térfogat 4–6 fős családi házak számára megfelelő, akik szeretnék kihasználni a napenergiát a melegvíz-készítéshez, és csökkenteni szeretnék a fosszilis tüzelőanyagoktól vagy a villamos energiától való függőségüket az év nagy részében, különösen a nyári hónapokban, amikor egy jól méretezett szolárrendszer szinte a teljes háztartási melegvíz-igényt fedezni tudja.
Műszaki jellemzők
| Névleges tárolótérfogat | 300 l |
| Tényleges hasznos térfogat | 289 l |
| Szolár hőcserélő hőátadó felülete | 1,6 m² |
| Szolárfolyadék térfogata a hőcserélőben | 10,7 l |
| Szolárfolyadék átfolyása | 200 l/h |
| Szolár hőcserélő nyomásesése | < 1,0 kPa |
| Utánfűtő (kazán) hőcserélő hőátadó felülete | 0,7 m² |
| Fűtővíz térfogata az utánfűtő hőcserélőben | 4,7 l |
| Utánfűtő hőcserélő nyomásesése | 1,1 kPa |
| Fűtővíz átfolyása (utánfűtés) | 900 l/h |
| Csúcsteljesítmény (45/10 °C) | 195 l/10 perc |
| Max. melegvíz-hőmérséklet | 85 °C |
| Max. fűtővíz belépő hőmérséklet | 110 °C |
| Max. üzemi nyomás (tároló / utánfűtés) | 1,0 MPa (10 bar) |
| Készenléti hőveszteség | 1,9 kWh/24 h |
| Magasság | 1 775 mm |
| Tartály külső átmérője (szigetelés nélkül) | 500 mm |
| Szélesség köpennyel | 660 mm |
| Mélység köpennyel | 725 mm |
| Tömeg (csomagolással és szigeteléssel) | 150 kg |
| Tömeg üzemi töltettel | 439 kg |
| Tartály és hőcserélők anyaga | acél, zománcozott belső felület |
| Korrózióvédelem | magnézium anód |
| Szigetelés | EPS (habosított polisztirol) |
| Hidegvíz / melegvíz csatlakozás | R 1" |
| Cirkuláció csatlakozás | R ¾" |
| Utánfűtés (fűtővíz) be-/kimenet | R 1" |
| Szolár be-/kimenet | R 1" |
A szolár melegvíz-készítés működési elve
A napkollektoros rendszer a hőhordozó folyadék (fagyálló keverék) keringésének elvén működik a tetőn lévő kollektorok és a tárolóban található alsó szolár hőcserélő között – a keringést a szolár szabályozó (például Vaillant auroMATIC) által vezérelt keringetőszivattyú biztosítja, amely összehasonlítja a kollektor hőmérsékletét a tároló alsó részének hőmérsékletével, és csak akkor indítja el a szivattyút, ha a kollektor hőmérséklete magasabb, vagyis amikor a keringésnek van értelme. A szolár hőcserélő alsó, leghidegebb elhelyezkedésének köszönhetően a rendszer viszonylag gyenge napsütés esetén is (például borult égbolt, korai reggel vagy késő délután) képes hőt átadni a víznek, mivel a kollektor és a tartály alsó részében lévő hideg víz közötti hőmérsékletkülönbség elegendő a hatékony hőátadáshoz.
Amikor a napenergia nem elegendő a kívánt hőmérséklet eléréséhez a tároló teljes térfogatában, működésbe lép a felső, utánfűtő hőcserélő, amely a kazánhoz, hőszivattyúhoz vagy opcionális elektromos fűtőbetéthez kapcsolódik, és csak a tartály felső, „készenléti” részét (kb. a térfogat egyharmadát) fűti fel a kívánt hőmérsékletre. Ez az elrendezés biztosítja, hogy napsugárzás hiányában is mindig rendelkezésre álljon legalább egy alap melegvíz-készlet a háztartásban, anélkül, hogy a teljes nagy térfogatot feleslegesen fel kellene fűteni.
Kialakítás és anyagok
A tartály és mindkét belső hőcserélő a melegvíz oldalon zománcozott (mázas) kivitelű, ami hosszú távú korrózióállóságot biztosít a vízzel való állandó érintkezés ellen. Kiegészítő korrózióvédelemként beépített magnézium áldozati anód szolgál. A kiváló minőségű, habosított polisztirol (EPS) hőszigetelés körülveszi a teljes tartályt, és minimalizálja a hőveszteséget hosszabb ideig tartó, felfűtött vízkészlet fogyasztás nélküli tárolása esetén is (például napsütéses nyári napokon alacsony fogyasztás mellett).
Beszerelés és ajánlott bekötés
A tárolót álló egységként kell telepíteni a kazánházban vagy műszaki helyiségben, elegendő hellyel négy kör – szolár, utánfűtő (kazán), hideg-/melegvíz elosztás és esetleges cirkuláció – csatlakoztatásához. A feltöltött tároló tömege miatt (közel 440 kg) megfelelő teherbírású, lehetőleg falazott padló szükséges. A szolár kört a tetőn lévő kollektorokhoz az R1" csatlakozásokon keresztül kell bekötni, amelyek fagyálló hőhordozó folyadékra vannak méretezve, ügyelve a szolár kör megfelelő elzáró-, tágulási és légtelenítő rendszerének kialakítására – a szolárrendszerek magasabb hőmérsékleten és nyomáson üzemelnek, mint a hagyományos fűtési körök, ezért a bekötést célszerű hitelesített szolár szakemberre bízni.
Egy teljes szolárrendszer jellemzően az auroSTOR VIH S tárolóból, egy szolár szabályozóból (például auroMATIC 570), egy nagy hatásfokú szolár szivattyúcsoportból, egy szolár tágulási tartályból és a szolár kör biztonsági elemeiből áll – ezek az alkatrészek vagy előre összeállított szolár csomag részeként kaphatók, vagy külön tervezhetők és rendelhetők a tetőn lévő kollektorok száma és típusa alapján.
Opcionális kiegészítés elektromos utánfűtéssel
Az uniSTOR VIH R nagy térfogatú tárolókhoz hasonlóan az auroSTOR VIH S is lehetővé teszi opcionális elektromos fűtőbetét beépítését a tartály felső részébe egy karimás csatlakozáson keresztül – választható a klasszikus, átkapcsolható 2/4/6 kW teljesítményű változat, vagy az intelligens, 0,5–3,5 kW-os szabályozású verzió, amely napelemes rendszerrel való együttműködésre készült. Ez a kombináció (napkollektorok a fűtéshez, napelem a felesleges elektromos árammal történő utánfűtéshez) az egyik legátfogóbb megoldás a szinte ingyenes melegvíz-készítésre az év nagy részében.
Kinek ajánlott ez a tároló
Az auroSTOR VIH S 300 olyan háztartások számára készült, amelyek:
- rendelkeznek vagy tervezik napkollektorok telepítését a tetőre,
- jelentősen szeretnék csökkenteni a melegvíz-készítés költségeit, elsősorban a nyári időszakban,
- rendelkeznek elegendő nagyságú és megfelelően tájolt tetőfelülettel a napkollektorok számára (jellemzően dél, délkelet vagy délnyugat),
- fontolgatják a napelemes rendszerrel való kombinációt is a melegvíz-igény egész évben történő fedezésére.
A szállítás tartalma
Maga a tároló tartalmazza a zománcozott tartályt mindkét beépített hőcserélővel, a magnézium anódot, az EPS szigetelést és a külső köpenyt, a szolár és utánfűtő érzékelők süllyesztett hüvelyeit, valamint mind a négy kör csatlakozócsonkjait. A szolár szabályozó, a szivattyúcsoport, a szolár kör tágulási tartálya, maguk a kollektorok, a tetőre szerelhető tartókonzolok, a hőhordozó folyadék és az esetleges elektromos fűtőbetét külön kaphatók, a konkrét objektumra tervezett szolárrendszer alapján.
A szolárrendszer karbantartása
A szolár kör rendszeres ellenőrzést igényel a fagyálló hőhordozó folyadék koncentrációja és állapota tekintetében (ajánlott 2–3 évente, vagy a folyadék gyártójának útmutatása szerint), a szolár kör nyomásának és a tágulási tartály működőképességének ellenőrzését, valamint a tároló magnézium anódjának ellenőrzését. Ezeket a munkálatokat célszerű szolárrendszerekben tapasztalt szervizszakemberre bízni, mivel a helytelen koncentráció vagy szennyezett folyadék idővel csökkentheti a hőátadás hatékonyságát, vagy károsíthatja a szivattyút.
A szolár kör biztonsága
A szolár kör magasabb hőmérsékleten üzemel, mint a hagyományos fűtési rendszerek – a tetőn lévő kollektorok intenzív nyári napsütés és nulla melegvíz-fogyasztás esetén (például szabadság alatt) 150 °C feletti hőmérsékletet is elérhetnek (ún. stagnáció). Ezért elengedhetetlen, hogy a szolár kör megfelelően méretezett szolár tágulási tartállyal, magas hőmérsékletnek ellenálló biztonsági szeleppel és olyan légtelenítő rendszerrel legyen felszerelve, amely elviseli a hőhordozó folyadék rövid ideig tartó forrását is. Ezeknek az alkatrészeknek kifejezetten szolár alkalmazásra tanúsítottnak kell lenniük, a szokásos fűtési biztonsági elemek erre a célra nem alkalmasak.
Miért érdemes ezt a modellt választani
Az auroSTOR VIH S 300 ötvözi a bevált Vaillant zománcozott tároló konstrukciót az átgondolt kétkörös hőcserélő-elrendezéssel, amely maximalizálja a napenergia kihasználását a közép-európai változékony időjárás mellett is. Az elektromos utánfűtéssel (klasszikus vagy „napelemes”) történő bővíthetőség révén rugalmas megoldást kínál, amely fokozatosan bővíthető aszerint, hogyan alakul a háztartás energetikai koncepciója – a szolár fűtéstől a kazánon át egészen a napelemes rendszerrel való teljes integrációig.
Összehasonlítás a VIH S 400 és 500 modellekkel
Az auroSTOR VIH S sorozat a 300 literes verzión kívül 400 és 500 literes térfogatban is elérhető. A VIH S 400 modell alacsonyabb, de szélesebb kialakítású (magasság kb. 1 470 mm, átmérő 650 mm), kissé kisebb szolár hőcserélővel (1,5 m², 300 l/h átfolyás) és hasonló nagyságrendű készenléti hőveszteséggel (2,1 kWh/24 h). A VIH S 500 modell rendelkezik a sorozat legnagyobb szolár hőcserélőjével (2,1 m², 500 l/h átfolyás), és nagyobb számú kollektorral rendelkező rendszerekhez, vagy magasabb melegvíz-fogyasztású háztartásokhoz (6 és több fő, esetleg medencefűtéssel kombinálva) ajánlott. A térfogatok közötti választásnak elsősorban a tárolóhoz csatlakoztatott napkollektorok számából és felületéből kell kiindulnia – a kollektorfelülethez képest túl kicsi tároló a rendszer gyakoribb túlmelegedéséhez vezet, míg a túl nagy tároló lassabb felfűtést jelent gyengébb napsütés esetén.
Kompatibilitás a napkollektor-típusokkal
Az auroSTOR VIH S tárolót klasszikus, síkkollektoros Vaillant napkollektorokkal (például az auroTHERM sorozattal) való együttműködésre tervezték, amelyeket megfelelő dőlésszögben és tájolásban szerelnek a tetőre vagy homlokzatra. Családi házaknál a kollektorfelület és a tároló térfogatának ajánlott aránya jellemzően 1 m² kollektorfelület a tároló térfogatának 50–70 literére, ami a 300 literes modell esetében kb. 4–6 m² kollektorfelületnek felel meg (jellemzően 2–3 db síkkollektor, méretüktől függően). A kollektorok pontos számát és típusát célszerű hitelesített szolár tervezőre bízni, a tető tájolása, a környező árnyékolás és a háztartás várható melegvíz-fogyasztása alapján.
Nyári és téli üzem
A nyári hónapokban, amikor elegendő a napsugárzás, a szolár kör önmagában is szinte a teljes napi melegvíz-fogyasztást fedezni tudja, a felső utánfűtő hőcserélő pedig nagyrészt üzemen kívül marad (vagy csak rövid ideig kapcsol be nagyobb fogyasztás esetén). Télen, amikor lényegesen kevesebb és gyengébb a napsütés, a szolár fűtés részaránya csökken a teljes melegvíz-készítésben, és a fő szerepet a kazánhoz vagy hőszivattyúhoz kapcsolt utánfűtő hőcserélő veszi át – a rendszer úgy van kialakítva, hogy ez az átváltás automatikusan, felhasználói beavatkozás nélkül történjen, a szolár szabályozó által, a rendszerben mért aktuális hőmérsékletek alapján.
Gyakran ismételt kérdések
Hány százalékát tudja fedezni a melegvíz-fogyasztásnak a szolárrendszer?
Megfelelően méretezett kollektorszám és tetőtájolás esetén a szolárrendszer a nyári hónapokban gyakorlatilag a teljes melegvíz-fogyasztást fedezni tudja, éves átlagban jellemzően 50–70%-os megtakarítás érhető el a melegvíz-készítés költségein, a helyszíntől, a tető dőlésszögétől és tájolásától, valamint a kollektorok számától függően.
Szükséges-e kazán vagy más utánfűtési forrás?
Igen, a szolárrendszer önmagában nem tudja minden időjárási körülmény között garantálni a melegvizet (különösen télen vagy hosszabb napsütésmentes időszakban), ezért a tárolót bivalens kivitelben tervezték – az utánfűtést kazán, hőszivattyú vagy opcionális elektromos fűtőbetét biztosítja.
Milyen típusú folyadékot használnak a szolár körben?
Speciális, propilén-glikol alapú fagyálló hőhordozó folyadékot használnak, amely ellenáll a fagynak és a magas hőmérsékletnek is, és nem szabad összetéveszteni a fűtési rendszerekben használt hagyományos fagyálló keverékkel.
Kombinálható-e a tároló hőszivattyúval kazán helyett?
Igen, a felső utánfűtő hőcserélő gázkazán helyett hőszivattyú körére is köthető, így a szolár fűtés hőszivattyúval kombinálva fosszilis tüzelőanyag nélkül is megvalósítható.
Mennyi a szolárrendszerbe fektetett beruházás várható megtérülése?
A megtérülés az aktuális energiaáraktól, a rendszer méretétől és a háztartás fogyasztásától függ, megfelelően méretezett rendszer esetén jellemzően 8–15 év között mozog, míg a minőségi napkollektorok és a tároló élettartama ennél lényegesen hosszabb (25 év vagy több).
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Szolár tartályok |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 150 kg |
| Elérhetőség: | Raktáron vagy a beszállítónál |
| Névleges térfogat: | 300 l |
| Tényleges térfogat: | 289 l |
| Fűtés típusa: | bivalens (szolár + utófűtő hőcserélő) |
| Szolár hőcserélő hőátadó felülete: | 1,6 m² |
| Szolárfolyadék térfogata: | 10,7 l |
| Szolárfolyadék átfolyása: | 200 l/h |
| Utófűtő hőcserélő hőátadó felülete: | 0,7 m² |
| Víztérfogat az utófűtő hőcserélőben: | 4,7 l |
| Fűtővíz átfolyása (utófűtés): | 900 l/h |
| Csúcsteljesítmény (45/10°C): | 195 l/10 min |
| Max. használati melegvíz hőmérséklet: | 85 °C |
| Max. fűtővíz belépési hőmérséklet: | 110 °C |
| Max. üzemi nyomás: | 1,0 MPa (10 bar) |
| Készenléti hőveszteség: | 1,9 kWh/24 h |
| Magasság: | 1 775 mm |
| Tartály átmérője (szigetelés nélkül): | 500 mm |
| Szélesség burkolattal: | 660 mm |
| Mélység burkolattal: | 725 mm |
| Tömeg (csomagolással és szigeteléssel): | 150 kg |
| Tömeg üzemi töltettel: | 439 kg |
| Tartály anyaga: | acél, zománcozott belső felület |
| Korrózióvédelem: | magnézium anód |
| Szigetelés: | EPS (habosított polisztirol) |
| Hideg/meleg víz bevezetés: | R 1" |
| Cirkulációs csatlakozás: | R ¾" |
| Utófűtés be-/kimenet: | R 1" |
| Szolár be-/kimenet: | R 1" |
| Márka: | Vaillant |
| Származási ország: | Európai Unió |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Beszélgetések listája
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.
A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
19741974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.
Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.
Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

