Vaillant auroSTOR VIH S 400
Kód: 0010020643Termék részletes leírása
Vaillant auroSTOR VIH S 400 – bivalens szolár melegvíztároló, 400 literes űrtartalommal
Az auroSTOR VIH S 400 modell a Vaillant bivalens szolár tárolóinak sorát egy nagyobb űrtartalmú, ugyanakkor alacsonyabb és szélesebb változattal bővíti, amely elsősorban a korlátozott belmagasságú gépészeti helyiséggel rendelkező épületekhez, illetve a magasabb létszámú háztartásokhoz ajánlott. A kisebb, 300 literes modellhez hasonlóan két, a tartály belsejében elhelyezett önálló hőcserélő elvén működik – az alsó, hidegebb szolár hőcserélő a tetőn lévő napkollektorokhoz csatlakozik, a felső, utófűtő hőcserélő pedig a kiegészítő hőforráshoz (gázkazán, hőszivattyú, esetleg opcionális elektromos fűtőspirál). Ennek az elrendezésnek köszönhetően a napenergia alacsonyabb sugárzási intenzitás mellett is hasznosítható, hiszen éppen a tartály alsó részében a legalacsonyabb a víz hőmérséklete, így a szolár körből történő hőátadás itt a leghatékonyabb.
A 400 literes űrtartalom 5–7 fős családi házak, illetve a több fürdőszobával rendelkező háztartások számára ajánlott, amelyek maximalizálni szeretnék a szolár fűtés arányát a teljes melegvíz-fogyasztásban. Az alacsonyabb, szélesebb kialakítás (mindössze 1470 mm magasság a 300 és 500 literes modell 1775 mm-es magasságához képest) ráadásul jobban elfér az alacsonyabb belmagasságú kazánházakban is, például régebbi épületek pincéjében.
Műszaki jellemzők
| Tároló névleges űrtartalma | 400 l |
| Tényleges hasznos űrtartalom | 398 l |
| Szolár hőcserélő hőátadó felülete | 1,5 m² |
| Szolárfolyadék térfogata a hőcserélőben | 9,9 l |
| Szolárfolyadék áramlása | 300 l/h |
| Szolár hőcserélő nyomásesése | < 1,0 kPa |
| Utófűtő (kazán) hőcserélő hőátadó felülete | 0,7 m² |
| Fűtővíz térfogata az utófűtő hőcserélőben | 4,5 l |
| Utófűtő hőcserélő nyomásesése | 1,1 kPa |
| Fűtővíz áramlása (utófűtés) | 900 l/h |
| Csúcsteljesítmény (45/10 °C) | 190 l/10 perc |
| Max. melegvíz-hőmérséklet | 85 °C |
| Max. fűtővíz belépő hőmérséklet | 110 °C |
| Max. üzemi nyomás (tároló/utófűtés) | 1,0 MPa (10 bar) |
| Készenléti hőveszteség | 2,1 kWh/24 h |
| Magasság | 1470 mm |
| Tartály külső átmérője (szigetelés nélkül) | 650 mm |
| Szélesség burkolattal | 810 mm |
| Mélység burkolattal | 875 mm |
| Tömeg (csomagolással és szigeteléssel) | 169 kg |
| Tömeg üzemi töltettel | 567 kg |
| Tartály és hőcserélők anyaga | acél, zománcozott belső felület |
| Korrózióvédelem | magnézium anód |
| Szigetelés | EPS (habosított polisztirol) |
| Hideg-/melegvíz bekötés | R 1" |
| Cirkuláció bekötése | R ¾" |
| Utófűtés be-/kimenet (fűtővíz) | R 1" |
| Szolár be-/kimenet | R 1" |
Alacsonyabb és szélesebb kialakítás a 300 literes modellhez képest
Míg az auroSTOR VIH S sorozat 300 és 500 literes modellje 1775 mm magas és 500 mm átmérőjű, a 400 literes modell ugyanazon gyártási soron belül fordított kialakítású – mindössze 1470 mm magas, ugyanakkor nagyobb, 650 mm-es tartályátmérővel rendelkezik. Ez az arány kifejezetten előnyös a korlátozott belmagasságú helyiségekben, például alacsony pincékben, garázsokban vagy régebbi gépészeti helyiségekben, ahol egy magasabb henger nem férne el. Ennek az előnynek az ára a nagyobb alapterület-igény – a telepítés tervezésekor ezért javasoljuk előre lemérni a kazánházban ténylegesen rendelkezésre álló helyet mindkét irányban (magasság és alapterület), és összehasonlítani a VIH S sorozat mindkét kialakítási típusának méreteivel.
Kétkörös fűtés elve
Az auroSTOR VIH S sorozat minden modelljéhez hasonlóan itt is két önálló körben történik a fűtés. A tartály alsó részében található szolár hőcserélő (1,5 m² hőátadó felület, 300 l/h hőhordozó folyadék áramlás) közvetlenül a tetőn lévő kollektoroktól veszi át a hőt a szolár szabályzón és szivattyúcsoporton keresztül. Mivel a tartály alsó része mindig a leghidegebb (innen áramlik ki a hideg vezetékes víz), a szolár kör alacsonyabb kollektor-hőmérsékletek mellett is hatékonyan képes hőt leadni, ami a gyakorlatban meghosszabbítja a napi és szezonális hasznosítható szolár hozam időtartamát. A felső utófűtő hőcserélő (0,7 m², 900 l/h áramlás) csak a felső, „készenléti” térfogatrészt fűti fel a kívánt hőmérsékletre, amikor a napenergia nem elegendő, ezáltal energiát takarít meg az egész nagy térfogat egyszerre történő utófűtéséhez képest.
Szerelés
Tekintettel arra, hogy a feltöltött tároló tömege meghaladja az 550 kg-ot, elengedhetetlen egy megfelelő teherbírású, falazott vagy betonpadló. A szereléskor biztosítani kell a hozzáférést mind a négy csatlakozási csoporthoz – a szolár körhöz (R1"), az utófűtő körhöz (R1"), a hideg-/melegvíz elosztáshoz (R1") és az opcionális cirkulációhoz (R¾"). A szolár kört kifejezetten szolár alkalmazásokra tanúsított komponensekkel kell felszerelni (tágulási tartály, biztonsági szelep, magas hőmérsékletnek és a nyári rendszerleállás alatti rövid idejű forrásnak is ellenálló légtelenítő rendszer). Javasoljuk, hogy a szolár kör bekötését bízza tanúsított, termikus szolárrendszerekben jártas szakemberre.
Kinek ajánlott a 400 literes modell
- 5–7 fős, több fürdőszobás családi házak,
- korlátozott belmagasságú kazánházzal rendelkező épületek, ahol nem fér el a magasabb, 300/500 literes hengeres tároló,
- elegendő nagy tetőfelülettel rendelkező háztartások 3 vagy több szolár kollektorhoz,
- háztartások, amelyek a jövőben hőszivattyúval vagy napelemes rendszerrel tervezik kombinálni.
Opcionális tartozékok és bővítési lehetőségek
Az auroSTOR VIH S sorozat többi modelljéhez hasonlóan a 400 literes verzió is lehetővé teszi opcionális elektromos fűtőspirál beépítését a tartály felső részébe egy karimás csatlakozáson keresztül – akár a klasszikus, átkapcsolható 2/4/6 kW teljesítményű verzióban, akár az intelligens, 0,5–3,5 kW fogyasztás-szabályozású verzióban, amely napelemes rendszerrel való együttműködésre készült. Ez a kombináció a gyakorlatban csaknem egész évben lehetővé teszi a melegvíz-készítés megújuló forrásból történő fedezését – napkollektorok az átmeneti időszakban és nyáron, napelemes felesleg egyéb esetekben, kazánnal vagy hőszivattyúval mint végső tartalékkal.
Kompatibilitás a szolár kollektorokkal
A szolár kollektor felület és a tároló térfogatának ajánlott aránya családi házaknál jellemzően 1 m² kollektorfelület 50–70 liter térfogathoz, ami a 400 literes modellnél tájékoztató jelleggel 6–8 m² kollektorfelületnek felel meg (jellemzően 3–4 db Vaillant auroTHERM síkkollektor, a méretüktől és a tető tájolásától függően). A kollektorok pontos számát, dőlésszögét és tájolását tanúsított szolár tervezőnek kell meghatároznia, figyelembe véve a háztartás tényleges melegvíz-fogyasztását és a helyi éghajlati viszonyokat. A döntés során vegye figyelembe a fogyasztás jövőbeli alakulását is – ha bővítést, kiadó tetőtéri lakást vagy a család bővülését tervezi, érdemes már most egy kicsit nagyobb rendszert választani a jelenleg feltétlenül szükségesnél, mivel egy kész szolár rendszer utólagos bővítése mindig költségesebb, mint a helyes méretezés a kezdetektől.
A szolár kör csővezetékeinek minősége
A ténylegesen elérhető szolár hozam nemcsak magától a tárolótól és a kollektoroktól függ, hanem jelentős mértékben a tető és a gépészeti helyiség közötti csővezetékek szerelésének minőségétől is. A túl hosszú vezeték vagy a nem megfelelően szigetelt csővezeték növeli a szolár kör hőveszteségét, és csökkenti a rendszer teljes hatékonyságát, különösen a fűtetlen tereken (például padláson vagy hideg folyosón) történő átvezetés esetén. Ezért javasoljuk a szolár csővezetéket a lehető legrövidebb úton vezetni, és magas hőmérsékletnek és időjárási hatásoknak is ellenálló, minőségi szigetelést alkalmazni, ha az kültéren, a homlokzat vagy a tető mentén halad.
Karbantartás
Az ajánlott karbantartás magában foglalja a szolár körben lévő fagyálló hőhordozó folyadék koncentrációjának és állapotának rendszeres ellenőrzését (általában 2–3 évente), a szolár kör nyomásának és a tágulási tartály működőképességének ellenőrzését, valamint a tároló magnézium anódjának éves ellenőrzését. Ha a szolár teljesítmény évek során csökken, célszerű ellenőrizni a kollektorok felületének tisztaságát, valamint azt, hogy nem alakult-e ki árnyékolás a környező növényzet vagy épületek részéről, amely az eredeti telepítés óta jelentkezhetett.
Kombináció medencefűtéssel
Medencével rendelkező épületeknél a szolár rendszert néha úgy tervezik, hogy nyáron, amikor a melegvíz-tároló gyorsan feltöltődik, és a további szolár hozam egyébként feleslegesen elveszne (vagy a rendszer leállna), a hő egy részét egy önálló hőcserélőn keresztül a medencevíz fűtésére irányítsák át. Egy ilyen megoldás kiegészítő szabályozást és hidraulikai összekötést igényel, amelyet egyedileg kell megtervezni a medence és a szolár rendszer méretének figyelembevételével – érdemes ezt már a szolár rendszer tervezési fázisában egyeztetni, hogy elkerülhetők legyenek a későbbi, kiterjedtebb csővezeték-módosítások.
Miért érdemes ezt a modellt választani
Az auroSTOR VIH S 400 ideális választás olyan nagyobb háztartások számára, amelyek a napenergiát szeretnék hasznosítani a melegvíz-készítéshez, ugyanakkor a kazánházuk belmagassága korlátozott, ahová egy magasabb, 300 vagy 500 literes henger nem férne el. Ötvözi a bevált zománcozott kivitelt, a kétkörös szolár rendszert és a további elektromos utófűtéssel történő bővítés lehetőségét, ezáltal hosszú távon fenntartható és rugalmas melegvíz-készítési megoldást kínál.
A szolár kör biztonsága
A szolár kör lényegesen magasabb hőmérsékleten és nyomáson üzemel, mint a hagyományos fűtési rendszerek. Intenzív nyári napsütés és egyidejűleg nulla melegvíz-fogyasztás mellett (például a család egészének nyaralása alatt) úgynevezett rendszerleállás (stagnáció) léphet fel, amikor a kollektorokban a hőmérséklet meghaladja a 150 °C-ot, és a hőhordozó folyadék rövid időre forrásba jöhet. Ezért a szolár kört kifejezetten erre az alkalmazásra tanúsított komponensekkel kell felszerelni – magas hőmérsékletnek ellenálló membránnal rendelkező szolár tágulási tartállyal, a szolár kör nyomására és hőmérsékletére méretezett biztonsági szeleppel, valamint olyan légtelenítő rendszerrel, amely a folyadék rövid idejű forrását is károsodás nélkül elviseli. A hagyományos fűtési biztonsági elemek erre a célra nem alkalmasak, használatuk a rendszer károsodásához vezethet.
A szállítás tartalma
Maga a tároló tartalmazza a zománcozott tartályt mindkét beépített hőcserélővel, magnézium anódot, EPS szigetelést, külső burkolatot és a szolár, valamint utófűtő érzékelők számára kialakított merülőhüvelyeket. A szolár szabályzó, a szivattyúcsoport, a szolár kör tágulási tartálya, maguk a kollektorok a szerelőkonzolokkal, a hőhordozó folyadék, valamint az esetleges elektromos fűtőspirál külön kerül szállításra, az adott épülethez és tetőhöz készített konkrét szolár rendszer terve szerint.
Energiahatékonyság nagyobb térfogat mellett
A nagyobb űrtartalom (400 l) ellenére a készenléti hőveszteség az egész tartályt körülvevő, minőségi EPS szigetelésnek köszönhetően ésszerű, 2,1 kWh/24 óra szinten marad. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy akár többnapos fogyasztásmentes időszak alatt is (például nyaralás idején) a tároló nem fogyaszt aránytalanul sok energiát a tartály felső, utófűtött részének hőmérsékletének fenntartására. Az utófűtés időzített programozásával (például csak a kora reggeli és esti órákban, amikor a fogyasztás valószínűsége a legmagasabb) az elégtelen napsütéses időszakokban az utófűtési költségek tovább csökkenthetők.
Gyakran ismételt kérdések
Miért más a 400 literes modell magassága, mint a 300 és 500 literesé?
A 400 literes modell az auroSTOR VIH S sorozaton belül alacsonyabb, de szélesebb hengerként készül (1470 mm magasság, 650 mm átmérő), míg a 300 és 500 literes modell azonos, keskenyebb, 500 mm-es átmérővel és nagyobb, 1775 mm-es magassággal rendelkezik. Ez egy tudatos konstrukciós megoldás az alacsonyabb belmagasságú helyiségekhez.
Hány szolár kollektor szükséges ehhez a tárolóhoz?
Tájékoztató jelleggel 3-4 db síkkollektor (összesen kb. 6–8 m² felület), a pontos szám azonban függ a kollektorok típusától, a tető tájolásától és dőlésszögétől, valamint a háztartás tényleges melegvíz-fogyasztásától – javasoljuk, hogy a rendszert tanúsított szolár tervezővel terveztesse meg.
Szükséges kiegészítő padlómegerősítés?
A feltöltött tároló vízzel együtt több mint 550 kg-ot nyom, ezért elengedhetetlen egy megfelelő teherbírású, ideálisan falazott vagy betonpadló, nem pedig könnyű faszerkezet.
Kombinálható hőszivattyúval?
Igen, a felső utófűtő hőcserélő gázkazán helyett hőszivattyú körére is csatlakoztatható, így szolár fűtés és hőszivattyú kombinációja jön létre fosszilis tüzelőanyag felhasználása nélkül.
Milyen gyakran kell ellenőrizni a szolárfolyadékot?
A fagyálló hőhordozó folyadék koncentrációjának és állapotának ellenőrzését ajánlott körülbelül 2-3 évente elvégezni, illetve az adott folyadék gyártójának és a szervizszakembernek az ajánlása szerint.
Csatlakoztatható a tároló napelemes rendszerhez is?
Igen, az opcionális intelligens elektromos fűtőspirál (0,5–3,5 kW) tartály felső részébe történő beépítésével a napelemekből származó felesleges elektromos energia közvetlenül hővé alakítható a tárolóban, ezáltal a megújuló energiaforrások aránya a melegvíz-készítésben a szolár termikus fűtés mellett tovább növelhető.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Szolár tartályok |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 169 kg |
| Elérhetőség: | Raktáron vagy a beszállítónál |
| Névleges térfogat: | 400 l |
| Tényleges térfogat: | 398 l |
| Fűtés típusa: | bivalens (napkollektoros + utófűtő hőcserélő) |
| Napkollektoros hőcserélő felülete: | 1,5 m² |
| Napkollektoros folyadék térfogata: | 9,9 l |
| Napkollektoros folyadék áramlása: | 300 l/h |
| Utófűtő hőcserélő felülete: | 0,7 m² |
| Víztérfogat az utófűtő hőcserélőben: | 4,5 l |
| Fűtővíz áramlása (utófűtés): | 900 l/h |
| Csúcsteljesítmény (45/10°C): | 190 l/10 perc |
| Max. használati melegvíz-hőmérséklet: | 85 °C |
| Max. fűtővíz belépő hőmérséklet: | 110 °C |
| Max. üzemi nyomás: | 1,0 MPa (10 bar) |
| Készenléti hőveszteség: | 2,1 kWh/24 h |
| Magasság: | 1 470 mm |
| Tartály átmérője (szigetelés nélkül): | 650 mm |
| Szélesség burkolattal: | 810 mm |
| Mélység burkolattal: | 875 mm |
| Tömeg (csomagolással és szigeteléssel együtt): | 169 kg |
| Tömeg üzemi töltettel: | 567 kg |
| Tartály anyaga: | acél, zománcozott belső felület |
| Korrózióvédelem: | magnézium anód |
| Szigetelés: | EPS (habosított polisztirol) |
| Hideg-/melegvíz bevezetés: | R 1" |
| Cirkulációs csatlakozás: | R ¾" |
| Utófűtés be-/kimenet: | R 1" |
| Napkollektoros be-/kimenet: | R 1" |
| Márka: | Vaillant |
| Származási ország: | Európai Unió |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Beszélgetések listája
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.
A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
19741974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.
Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.
Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

