>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant climaVAIR multi VAM1-040A2NO - multisplit kültéri egység 4,1 kW

Kód: 8000010723
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
284 193 Ft –5 %
AIRCON23 912915 01
284 193 Ft –5 % 269 983 Ft / db Egységár:
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant climaVAIR multi VAM1-040A2NO - multi-split klíma kültéri egysége

VAM1-040A2NO a német gyártó Vaillant climaVAIR multi sorozatának önálló kültéri (kompresszoros) egysége, amely lehetővé teszi a multi-split klímarendszer kiépítését a beltéri egységek számának és teljesítményének szabad megválasztásával. Az egység kódjában szereplő A2 jelölés azt jelenti, hogy ehhez az egységhez legfeljebb 2 önállóan vezérelt beltéri egység csatlakoztatható - így minden helyiségben lehet saját termosztát, saját üzemmód (hűtés/fűtés/párátlanítás/szellőztetés) és saját időprogram is, ugyanakkor közös, a homlokzaton, terepen vagy a tetőn elhelyezett kültéri hőcserélőt osztanak meg.

Ez az egység önállóan kerül forgalomba - kivitelező cégeknek és beruházóknak szánt, akik egyedi komponensekből építik fel a klímarendszert (nem előre konfigurált készlet megvásárlásával), vagy akiknek egy meglévő climaVAIR multi rendszer kültéri egységét kell kicserélniük. A beltéri egységeket, a hűtőközeg-vezetéket és egyéb tartozékokat a konkrét összeállítás alapján külön kell megvásárolni.

VAM1-040A2NO műszaki paraméterei

Hűtési teljesítmény (névleges)4,1 kW
Hűtési teljesítmény (moduláció tartomány)2,05 – 5,00 kW
Fűtési teljesítmény (moduláció tartomány)2,49 – 5,40 kW
Csatlakoztatható beltéri egységek száma2
Maximális konfiguráció2× kb. 2,7 kW egyszerre, vagy 1× magasabb és 1× alacsonyabb teljesítmény az 5,0 kW-os limiten belül
HűtőközegR32 (alacsonyabb GWP potenciál a régebbi R410A-hoz képest)
Táplálás230 V / 1 fázis / 50 Hz
Légáramláskb. 2 000 m³/h (a teljesítményosztály alapján becsülve)
Áramfelvételalacsonyabb áramfelvétel, alkalmas a szokásos 16 A biztosítékkal is az elosztóban
Méretek (Sz×M×H)kb. 845 × 700 × 320 mm (Sz×M×H, irányadó érték e teljesítményosztályra)
Tömegkb. 38 kg
Üzemi külső hőmérséklet-tartomány - hűtés-15 °C és +43 °C között
Üzemi külső hőmérséklet-tartomány - fűtés-20 °C és +24 °C között
Hangteljesítményszintkb. 62-68 dB(A) a teljesítményosztálytól és a ventilátor fordulatszámától függően
Védettségkültéri használatra alkalmas, időjárásálló
GyártóVaillant Group, Németország
SorozatclimaVAIR multi
Termékkód (rendelési szám)8000010723

Megjegyzés: a méretek és a tömeg egyes méretosztályoknál irányadó jellegűek (a gyártó ezeket a gyártási revíziók között kissé módosíthatja) - a kötelező érvényű méreteket a konkrét darab adattábláján vagy az aktuális Vaillant műszaki adatlapon találja meg.

Hogyan működik a multi-split rendszer a VAM1-040A2NO egységgel

Az egyszerű mono-split rendszertől (1 kültéri + 1 beltéri egység) eltérően a VAM1-040A2NO multi-split kültéri egység lehetővé teszi 2 beltéri egység egyidejű csatlakoztatását, önálló hűtőközeg-körökön keresztül, elosztó szerelvényekből (úgynevezett Y-elosztók vagy elosztódoboz) kiindulva, amelyek a szerelési anyagok részét képezik, nem magának a kültéri egységnek. Minden beltéri egységnek saját expanziós szelepe van, így az egyes helyiségekbe jutó teljesítmény egymástól függetlenül szabályozható - ha a hálószobában alacsonyabb hőmérséklet van beállítva, mint a nappaliban, a kültéri egység kompresszora az inverteres vezérlésnek megfelelően úgy módosítja fordulatszámát, hogy fedezze az összes csatlakoztatott beltéri egység aktuális igényeinek összegét, egészen a 2× kb. 2,7 kW egyidejű, vagy 1× magasabb és 1× alacsonyabb teljesítmény (az 5,0 kW-os limiten belül) korlátig.

Ennek az elrendezésnek az előnye, hogy egy kültéri egység van 2 különálló helyett - kevesebb helyet foglal a homlokzaton vagy a terepen, egyetlen elektromos csatlakozási pont a kompresszor számára, és esztétikusabb megjelenés az épület exteriőrjén. A hátránya a különálló mono-split egységekhez képest, hogy az összes beltéri egység által pillanatnyilag igényelt teljesítmény összege nem haladhatja meg a kültéri egység maximális teljesítményét - ha tehát minden helyiség egyszerre kéri a teljes teljesítményt szélsőséges hőségben, a rendszer arányosan osztja el a rendelkezésre álló teljesítményt közöttük.

Jellemző felhasználás

A VAM1-040A2NO egységet leggyakrabban két kisebb helyiség (hálószoba + dolgozószoba, kb. 2×18-20 m²) klimatizálásához alkalmazzák, ahol a beruházó minden helyiségben saját, önállóan vezérelhető beltéri egységet szeretne, de nem akar több kültéri egységet a homlokzaton vagy a ház mellett. Alkalmas családi házakhoz, valamint kisebb üzemekhez, orvosi rendelőkhöz, irodákhoz vagy apartmanokhoz is, ahol zónás hőmérséklet-szabályozás szükséges.

A beltéri egységek kiválasztásakor ehhez a kültéri egységhez ajánlott figyelembe venni, hogy az összes csatlakoztatott beltéri egység névleges teljesítményeinek összege enyhén meghaladhatja a kültéri egység névleges teljesítményét (ez bevett gyakorlat multi-split rendszereknél, az úgynevezett "oversizing" mértékkel ésszerű keretek között), mivel kevéssé valószínű, hogy minden helyiség egyszerre kérné a maximális teljesítményt ugyanabban a pillanatban. A pontos kombinációt ajánlott a szerelő céggel vagy közvetlenül a Vaillant műszaki támogatásával megbeszélni.

Kompatibilis beltéri egységek

A VAM1-040A2NO egységhez csatlakoztathatók a climaVAIR pro VAIB1 sorozat fali beltéri egységei (020, 025, 035, 050 és 065 teljesítményosztályok, azaz 2,0-7,0 kW), vagy egyéb, a Vaillant multi-split rendszeréhez tartozó beltéri egységtípusok (kazettás, csatornázható, parapet - a gyártó aktuális kínálata és az R32 hűtőközeg kompatibilitása alapján). A pontos kombinálhatóságot és a portonkénti maximális darabszámot ajánlott a Vaillant aktuális kombinációs táblázatában ellenőrizni a teljes rendszer megrendelése előtt.

Telepítés és beszerelés

A VAM1-040A2NO kültéri egység elhelyezéséhez szilárd és sík alapzat szükséges (fali konzolok, vagy betonlábak terepre/tetőre történő elhelyezés esetén), elegendő szabad hely az egység körül a levegő beszívásához és kifúvásához (a gyártó szerelési útmutatója szerinti minimális távolságok), valamint hozzáférés a szervizeléshez. A beltéri egységekkel való összekötés szigetelt réz hűtőközeg-vezetékkel történik (lásd a hűtőközeg-vezeték 1/4" és 1/2" külön termékeit ebben a kategóriában) és kommunikációs/tápkábellel.

A vezetékek bekötése után nitrogénes nyomáspróba, majd a kör vákuumozása következik a levegő és a nedvesség eltávolítására, és csak ezután nyithatók a szervizszelepek és indítható el a rendszer. Ezt a szerelési szakaszt, valamint a szabványos hosszúságot meghaladó vezetékhosszak esetén az R32 hűtőközeg esetleges utántöltését is, csak F-gázokkal végzett munkára jogosult cég végezheti - ez törvényi előírás, nem csak a gyártó ajánlása.

A VAM1-040A2NO kültéri egység elektromos csatlakozása egyfázisú (230 V/50 Hz), a csatlakozást az egység névleges áramfelvétele és az elektromos tervező ajánlásai alapján kell méretezni - az alacsonyabb áramfelvétel a szokásos 16 A biztosítékkal is megfelelő az elosztóban.

Üzemeltetés, szabályozás és intelligens funkciók

A VAM1-040A2NO kültéri egység folyamatos inverteres kompresszorfordulatszám-szabályozással működik, ennek köszönhetően a rendszer alkalmazkodik az aktuális hőterheléshez, a régebbi on/off klímákra jellemző szakaszos be- és kikapcsolás helyett. Ez csendesebb üzemben, egyenletesebb helyiség-hőmérsékletben és alacsonyabb áramfogyasztásban mutatkozik meg az összehasonlítható teljesítményű on/off egységekhez képest. A vezérlés az egyes beltéri egységek szintjén történik (távirányító, illetve kompatibilis beltéri egységek esetén Wi-Fi modullal ellátott alkalmazás) - a kültéri egység önmagában nem rendelkezik saját felhasználói vezérléssel.

Az egység a kompresszorvédelem és a párologtató leolvasztási funkciója révén alacsony külső hőmérsékleteknél is üzemel, így a fűtési főszezonon kívül kiegészítő hőforrásként (levegő-levegő hőszivattyú) is használható, amikor nem gazdaságos a központi kazán vagy a víz-hőszivattyú beindítása.

Gyakran ismételt kérdések

Hány beltéri egységet csatlakoztathatok a VAM1-040A2NO egységhez?

Legfeljebb 2 önállóan vezérelt beltéri egységet, mindegyiket saját vezérléssel és független hőmérséklet-beállítással.

Kombinálhatók különböző teljesítményű beltéri egységek egy kültéri egységen?

Igen, ez a multi-split rendszer jellemző felhasználási módja - a kisebb helyiségbe alacsonyabb teljesítményt választhat (pl. VAIB1-020WNI), a nagyobba magasabbat (pl. VAIB1-050WNI), összesen a kültéri egység limitjén belül.

Az egység fűteni is tud, vagy csak hűteni?

Igen, ez egy kétirányú levegő-levegő hőszivattyú - a beltéri egységen kiválasztott üzemmódtól függően tud hűteni és fűteni is.

Milyen hűtőközeget használ az egység?

R32, egy modern hűtőközeg, amelynek alacsonyabb a globális felmelegedési potenciálja (GWP) a régebbi típusokhoz, mint az R410A, képest.

Szükséges szakszerű beszerelés?

Igen, a hűtőközeg-kör bekötését, vákuumozását és a rendszer beindítását csak hűtőközegekkel (F-gázokkal) végzett munkára jogosult cég végezheti.

Mi történik, ha nem csatlakoztatom a kültéri egység összes portját?

A nem használt portokat a szerelési útmutató szerint szakszerűen le kell zárni/vakolni, a rendszer a maximálisnál kevesebb csatlakoztatott beltéri egységgel is működik.

Karbantartás és szervizelés

A kültéri egység minimális rendszeres karbantartást igényel - ajánlott évente egy-kétszer ellenőrizni a hőcserélő átjárhatóságát (a lamellákon összegyűlt szennyeződések, levelek, pollen eltávolítása), ellenőrizni az egység rögzítését és az elektromos csatlakozások állapotát, valamint 1-2 évente szakszerűen ellenőriztetni a hűtőközeg-kör tömítettségét és a rendszer nyomását. A rendszeres szervizelés meghosszabbítja a kompresszor élettartamát és fenntartja a megadott teljesítményt, valamint az energiahatékonyságot.

Miért válassza a VAM1-040A2NO egységet

A VAM1-040A2NO kültéri egység a német gyártó Vaillant (elsősorban fűtéstechnikáról ismert) bevált technológiáját kombinálja a multi-split megoldás rugalmasságával - a beruházó nincs egy előre meghatározott készlethez kötve, hanem az összeállítást pontosan a helyiségek száma és mérete szerint alakíthatja, illetve a rendszert fokozatosan is bővítheti további beltéri egységekkel, legfeljebb 2 darabig. A komponensenkénti értékesítés egyszerű kültéri egység cserét is lehetővé tesz szervizbeavatkozás esetén, anélkül, hogy a működő beltéri egységeket ki kellene cserélni.

Energiahatékonyság és üzemeltetési költségek

A VAM1-040A2NO kültéri egység inverteres kompresszora folyamatosan modulálja a teljesítményt a teljes teljesítményre kapcsolás helyett, ami részterhelés esetén (azaz a legmelegebb napok kivételével az üzemidő nagy részében) jelentősen alacsonyabb áramfogyasztást eredményez az összehasonlítható teljesítményű on/off klímákhoz képest. Irányadó jelleggel, a VAM1-040A2NO egységre csatlakoztatott rendszerrel végzett szezonális háztartási hűtés esetén a szlovák éghajlaton nagyságrendileg néhány száz kWh éves fogyasztással lehet kalkulálni hűtésre (a pontos érték az üzemórák számától, a hőmérséklet-különbségtől és a beállított hőmérséklettől függ) - például kb. 1435 kWh/szezon irányadó becslés közepes intenzitású használat esetén, ami csak illusztratív számítás, nem a gyártó által garantált érték.

A valós fogyasztás elsősorban az összes csatlakoztatott beltéri egység terhelésének összegétől, az épület szigetelésének minőségétől, a beállított célhőmérséklettől és az üzemi szezon hosszától függ. Ha a rendszert nyáron hűtésre, tavasszal/ősszel pedig kiegészítő fűtésre is használják, a VAM1-040A2NO egységbe történő beruházás rendszerint gyorsabban megtérül, mivel az átmeneti időszakokban részben a drágább fűtési forrásokat is helyettesíti.

Jogszabályi összefüggések - munka az R32 hűtőközeggel

Az R32 hűtőközeg a fluortartalmú üvegházhatású gázok (F-gázok) csoportjába tartozik, amelyre az EU F-gáz rendelete vonatkozik. A VAM1-040A2NO egység hűtőközeg-körébe történő bármilyen beavatkozást - vezeték csatlakoztatása, vákuumozás, hűtőközeg utántöltése vagy leszívása, valamint szervizjavítások - csak F-gázokkal végzett munkára érvényes szakképesítéssel rendelkező személy és cég végezhet. Nagyobb hűtőközeg-töltéssel rendelkező rendszerek esetén emellett törvényi kötelezettség keletkezhet a kör tömítettségének rendszeres, meghatározott időközönkénti ellenőrzésére - a pontos kötelezettséget és időközt a szerelő cég határozza meg a rendszerben lévő tényleges hűtőközeg-mennyiség alapján.

Szállítás és csomagolás

Az egység tömege (kb. 38 kg) és méretei miatt ez a termék túlméretezett és sérülékeny áruként kezelendő - futárszolgálattal, raklapon vagy megerősített kartondobozban kerül kiszállításra, csomagautomatákba/csomagpontokra nem szállítható. Az áru átvételekor ajánlott ellenőrizni a csomagolás sértetlenségét, és látható sérülés esetén jegyzőkönyvet felvetetni a szállítási céggel közvetlenül az átvételnél.

Garancia

A VAM1-040A2NO kültéri egységre a Vaillant gyártó standard 2 éves garanciája vonatkozik a végfelhasználónak történő értékesítés dátumától, feltéve, hogy a szakszerű beszerelést és üzembe helyezést megfelelő jogosultsággal rendelkező cég végezte (laikus vagy nem jogosult cég által végzett beszerelés a gyártó részéről indokot adhat egy esetleges reklamáció elutasítására). Ajánlott megőrizni a vásárlási bizonylatot és a szerelő cég szerelési/üzembe helyezési jegyzőkönyvét is.

Kapcsolódó termékek ehhez a kültéri egységhez

A VAM1-040A2NO egységhez a teljes telepítés során valószínűleg szükség lesz a következőkre: a szükséges számú climaVAIR pro VAIB1 beltéri egység (e kategóriában elérhető 2,0-7,0 kW teljesítményosztályokban), megfelelő átmérőjű szigetelt hűtőközeg-vezeték (1/4" és 1/2" - mindkettő elérhető ebben a kategóriában), a kültéri egység szerelési konzolja, valamint kötő-/rögzítőanyagok. A pontosan szükséges anyagmennyiséget ajánlott a szerelő céggel a telepítés helyszínének felmérése alapján meghatároztatni.

Kiterjesztett gyakran ismételt kérdések

Mit jelent az A2 jelölés az egység kódjában?

A kód közepén szereplő A betű és a hozzá tartozó szám (pl. A2) a portok számát, azaz az adott kültéri egységhez maximálisan önállóan csatlakoztatható beltéri egységek számát jelöli.

Lehet-e később további beltéri egységet vásárolni, ha kezdetben kevesebb portot használok?

Igen, amennyiben a kezdeti telepítés során nem használja fel az összes portot, a szabad porthoz vezető vezeték később is kiépíthető és további beltéri egység csatlakoztatható, ezt is természetesen csak hűtőközegekkel végzett munkára jogosult cég végezheti.

Alkalmas a VAM1-040A2NO kültéri egység zajszintje sűrűn lakott beépítésbe is?

A kb. 62-68 dB(A) tartományba eső hangteljesítményszint összemérhető az e teljesítményosztályba tartozó szokásos klímaegységekkel - a homlokzaton történő elhelyezéskor ajánlott a szomszédos lakóhelyiségeket és a helyi éjszakai zajkorlátozási előírásokat figyelembe véve kiválasztani a helyet.

Szükséges építési engedély a kültéri egység elhelyezéséhez?

A klímaegység családi ház homlokzatára történő telepítése általában nem igényel építési engedélyt, azonban egyes esetekben (pl. társasházaknál, védett műemléki zónákban) bejelentési kötelezettséget vagy a tulajdonközösség/építési hatóság hozzájárulását igényelheti - a telepítés előtt ajánlott ellenőrizni a helyi előírásokat.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant klímák tartozékai
Jótállás: 2 év
Sorozat: climaVAIR multi
Egység típusa: kültéri (kompresszoros) egység multi-splithez
Modell: VAM1-040A2NO
Hűtési teljesítmény (névleges): 4,1 kW
Hűtési teljesítmény (tartomány): 2,05 – 5,00 kW
Fűtési teljesítmény (tartomány): 2,49 – 5,40 kW
Csatlakoztatható beltéri egységek száma: 2
Hűtőközeg: R32
Táplálás: 230 V / 1/50 Hz
Légáramlás: kb. 2 000 m³/h (a teljesítményosztály alapján becsülve)
Méretek (Sz×M×H): kb. 845 × 700 × 320 mm (Sz×M×H, irányadó érték e teljesítményosztályra)
Tömeg: kb. 38 kg
Üzemi hőmérséklet - hűtés: -15 °C és +43 °C között
Üzemi hőmérséklet - fűtés: -20 °C és +24 °C között
Származási ország: Németország
Márka: Vaillant
Szállító: WINTNER s.r.o.
Garancia: 2 év
Gyártói kód: 8000010723

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >