Vaillant climaVAIR multi VAM1-080A4NO - kültéri egység multisplit 8,0 kW
Kód: 8000010719Termék részletes leírása
Vaillant climaVAIR multi VAM1-080A4NO - multi-split klíma kültéri egysége
VAM1-080A4NO a német Vaillant gyártó climaVAIR multi sorozatának önálló kültéri (kompresszoros) egysége, amely lehetővé teszi a multi-split klímarendszer kiépítését a beltéri egységek számának és teljesítményének szabad megválasztásával. A jelölés A4 azt jelenti, hogy legfeljebb 4 önállóan vezérelt beltéri egység köthető rá - minden helyiség rendelkezhet saját termosztáttal, saját üzemmóddal (hűtés/fűtés/párátlanítás/szellőztetés) és saját időprogrammal, de közösen egy kültéri hőcserélőt osztanak meg, amely az épület homlokzatán, a terepen vagy a tetőn helyezkedik el.
Ez az egység önállóan kerül forgalomba - beépítő cégeknek és beruházóknak szánták, akik egyedi klímarendszert állítanak össze az egyes komponensekből (nem előre konfigurált csomag/szett vásárlásával), vagy akiknek egy meglévő climaVAIR multi multi-split rendszer kültéri egységét kell kicserélniük. A beltéri egységeket, a hűtőközeg-vezetéket és egyéb kiegészítőket külön kell megvásárolni a konkrét összeállítás szerint.
A VAM1-080A4NO műszaki paraméterei
| Hűtőteljesítmény (névleges) | 8,0 kW |
| Hűtőteljesítmény (moduláció tartomány) | 2,30 – 11,0 kW |
| Fűtőteljesítmény (moduláció tartomány) | 2,80 – 10,25 kW |
| Csatlakoztatható beltéri egységek száma | 4 |
| Maximális konfiguráció | 4× beltéri egység egyszerre, összesen kb. 11,0 kW hűtőteljesítményig |
| Hűtőközeg | R32 (alacsonyabb GWP-érték a régebbi R410A-hoz képest) |
| Áramellátás | 230 V / 1 fázis / 50 Hz |
| Légáramlás | 4 000 m³/h (a Vaillant műszaki adatlapja szerint) |
| Áramfelvétel | maximális üzemi áram 16,0 A hűtésnél és fűtésnél is, ajánlott biztosíték 20 A (a Vaillant hivatalos műszaki adatlapja szerint) |
| Méretek (Sz×Ma×Mé) | 964 × 660 × 402 mm (Sz×Ma×Mé, a Vaillant műszaki adatlapja szerint) |
| Tömeg | 56 kg (a Vaillant műszaki adatlapja szerint) |
| Üzemi külső hőmérséklet-tartomány - hűtés | -15 °C és +43 °C között |
| Üzemi külső hőmérséklet-tartomány - fűtés | -20 °C és +24 °C között |
| Hangteljesítményszint | kb. 62-68 dB(A) a teljesítményosztály és a ventilátor fordulatszáma szerint |
| Védelem | kültéri használatra alkalmas, időjárásálló |
| Gyártó | Vaillant Group, Németország |
| Sorozat | climaVAIR multi |
| Termékkód (rendelési szám) | 8000010719 |
Megjegyzés: a méretek és a tömeg egyes méretosztályoknál csak tájékoztató jellegűek (a gyártó a gyártási revíziók között kissé módosíthatja azokat) - a kötelező méreteket az adott darab típustábláján vagy a Vaillant aktuális műszaki adatlapján találja meg.
Hogyan működik a multi-split rendszer a VAM1-080A4NO egységgel
Az egyszerű mono-split rendszertől (1 kültéri + 1 beltéri egység) eltérően a VAM1-080A4NO multi-split kültéri egység egyszerre 4 beltéri egység csatlakoztatását teszi lehetővé önálló hűtőkörökön keresztül, amelyeket elosztó szerelvényekből (úgynevezett Y-elosztók vagy elosztódoboz) vezetnek, ezek a szerelési anyag részét képezik, nem a kültéri egységét. Minden beltéri egység saját expanziós szeleppel rendelkezik, így az egyes helyiségekbe jutó teljesítmény egymástól függetlenül szabályozható - ha a hálószobában alacsonyabb hőmérséklet van beállítva, mint a nappaliban, a kültéri egység kompresszora a fordulatszámát (inverteres vezérlés) úgy igazítja, hogy lefedje az összes csatlakoztatott beltéri egység aktuális igényeinek összegét, egészen a 4× beltéri egység egyidejű, összesen kb. 11,0 kW hűtőteljesítményig terjedő korlátig.
Ennek az elrendezésnek az előnye, hogy egyetlen kültéri egység van 4 önálló helyett - kevesebb helyet foglal a homlokzaton vagy a terepen, egyetlen elektromos csatlakozási pont szükséges a kompresszorhoz, és esztétikusabb megoldást ad az épület külsejének. Hátránya a különálló mono-split rendszerekkel szemben, hogy az összes beltéri egység által aktuálisan igényelt teljesítmény összege nem lépheti túl a kültéri egység maximális teljesítményét - ha tehát minden helyiség egyszerre kéri a teljes teljesítményt szélsőséges hőség esetén, a rendszer arányosan osztja el a rendelkezésre álló teljesítményt közöttük.
Tipikus felhasználás
A VAM1-080A4NO egységet leggyakrabban 4 önállóan klimatizált helyiséggel rendelkező családi ház klimatizálásánál alkalmazzák, ahol a beruházó minden helyiségben önálló, saját vezérléssel ellátott beltéri egységet szeretne, de nem akar több kültéri egységet a homlokzaton vagy a ház mellett. Alkalmas családi házakhoz, valamint kisebb üzemekhez, orvosi rendelőkhöz, irodákhoz vagy apartmanokhoz is, ahol zónás hőmérséklet-szabályozásra van szükség.
A beltéri egységek kiválasztásakor ehhez a kültéri egységhez javasoljuk figyelembe venni, hogy az összes csatlakoztatott beltéri egység névleges teljesítményének összege kissé meghaladhatja a kültéri egység névleges teljesítményét (ez általános gyakorlat multi-split rendszerek esetén, az úgynevezett "túlméretezés" ésszerű mértékben), mivel kevés esély van arra, hogy minden helyiség egyszerre és ugyanabban a pillanatban maximális teljesítményt igényeljen. A pontos kombinációt javasoljuk beépítő céggel vagy közvetlenül a Vaillant műszaki támogatásával konzultálni.
Kompatibilis beltéri egységek
A VAM1-080A4NO egységhez a climaVAIR pro VAIB1 sorozat fali beltéri egységei csatlakoztathatók (020, 025, 035, 050 és 065 teljesítményosztályok, azaz 2,0-7,0 kW), illetve a Vaillant multi-split rendszer egyéb beltéri egységei (kazettás, csatornázható, parapetes - a gyártó aktuális kínálata és az R32 hűtőközeg kompatibilitása szerint). A pontos kombinálhatóságot és az egy porthoz csatlakoztatható darabok maximális számát javasoljuk ellenőrizni a Vaillant aktuális kombinációs táblázatában a teljes összeállítás megrendelése előtt.
Telepítés és szerelés
A VAM1-080A4NO kültéri egység elhelyezése stabil és egyenes felületet igényel (fali konzolok, vagy betonlábak terepen/tetőn történő elhelyezés esetén), elegendő szabad teret az egység körül a levegő beszívásához és kifúvásához (a gyártó szerelési útmutatója szerinti minimális távolságokkal), valamint hozzáférést a szervizeléshez. A beltéri egységekkel való összekapcsolás szigetelt réz hűtőközeg-vezetékkel történik (lásd a kategóriában található külön 1/4" és 1/2" hűtőközeg-vezeték termékeket) és kommunikációs/tápkábellel.
A vezeték bekötése után nitrogénnel végzett nyomáspróba, a kör vákuumozása a levegő és nedvesség eltávolítására, és csak ezt követően a szervizszelepek megnyitása és a rendszer üzembe helyezése következik. Ezt a szerelési részt, valamint az R32 hűtőközeg esetleges utántöltését standard hosszúságot meghaladó vezetékek esetén, csak F-gázokkal végzett munkára jogosult cég végezheti - ez jogszabályi követelmény, nem csupán gyártói ajánlás.
A VAM1-080A4NO kültéri egység elektromos csatlakoztatása egyfázisú (230 V/50 Hz), a csatlakozást az egység névleges árama és az elektromos tervező ajánlásai szerint kell méretezni - maximális üzemi áram 16,0 A hűtésnél és fűtésnél is, ajánlott biztosíték 20 A (a Vaillant hivatalos műszaki adatlapja szerint).
Üzemeltetés, szabályozás és intelligens funkciók
A VAM1-080A4NO kültéri egység folyamatos inverteres kompresszorfordulatszám-szabályozással működik, ami lehetővé teszi, hogy a rendszer alkalmazkodjon az aktuális hőterheléshez a régebbi on/off klímákra jellemző szakaszos be- és kikapcsolás helyett. Ez csendesebb üzemet, egyenletesebb helyiség-hőmérsékletet és alacsonyabb áramfogyasztást eredményez a hasonló teljesítményű on/off egységekkel szemben. A vezérlés az egyes beltéri egységek szintjén történik (távirányító, illetve Wi-Fi modullal kompatibilis beltéri egységeknél alkalmazás) - a kültéri egység önmagában nem rendelkezik saját felhasználói kezelőfelülettel.
Az egység alacsony külső hőmérséklet mellett is működik a kompresszorvédelem és a párologtató jégmentesítés funkciónak köszönhetően, így kiegészítő hőforrásként (levegő-levegő hőszivattyú) is használható a fő fűtési szezonon kívül, amikor nem gazdaságos a központi kazán vagy a vizes hőszivattyú működtetése.
Gyakori kérdések
Hány beltéri egységet köthetek a VAM1-080A4NO egységhez?
Legfeljebb 4 önállóan vezérelt beltéri egységet, mindegyiket saját kezelőfelülettel és független hőmérséklet-beállítással.
Kombinálhatok különböző teljesítményű beltéri egységeket egy kültéri egységen?
Igen, ez a multi-split rendszer tipikus alkalmazási módja - a kisebb szobába alacsonyabb teljesítményűt választ (pl. VAIB1-020WNI), a nagyobba magasabbat (pl. VAIB1-050WNI), a kültéri egység korlátain belül.
Az egység fűt is, vagy csak hűt?
Igen, kétirányú levegő-levegő hőszivattyúról van szó - hűt és fűt is a beltéri egységen kiválasztott üzemmódtól függően.
Milyen hűtőközeget használ az egység?
R32, modern hűtőközeg, alacsonyabb globális felmelegedési potenciállal (GWP) a régebbi típusokhoz, például az R410A-hoz képest.
Szükséges szakszerű beszerelés?
Igen, a hűtőkör bekötését, a vákuumozást és a rendszer üzembe helyezését csak hűtőközegekkel (F-gázokkal) végzett munkára jogosult cég végezheti.
Mi történik, ha nem kötöm be a kültéri egység összes portját?
A nem használt portokat szakszerűen le kell zárni/le kell szigetelni a szerelési útmutató szerint, a rendszer a maximálisnál kevesebb beltéri egységgel is működik.
Karbantartás és szerviz
A kültéri egység minimális rendszeres karbantartást igényel - javasolt évente egyszer-kétszer ellenőrizni a hőcserélő átjárhatóságát (a lamellákon összegyűlt szennyeződés, levelek, pollen eltávolítása), ellenőrizni az egység rögzítését és az elektromos csatlakozások állapotát, valamint 1-2 évente szakemberrel ellenőriztetni a hűtőkör tömítettségét és a rendszer nyomását. A rendszeres szerviz meghosszabbítja a kompresszor élettartamát és fenntartja a deklarált teljesítményt és energiahatékonyságot.
Miért válassza a VAM1-080A4NO egységet
A VAM1-080A4NO kültéri egység a német Vaillant gyártó (leginkább fűtéstechnikáról ismert) bevált technológiáját ötvözi a multi-split megoldás rugalmasságával - a beruházó nincs egy előre meghatározott szetthez kötve, hanem az összeállítást pontosan a helyiségek számához és méretéhez igazíthatja, illetve a rendszert fokozatosan bővíthetik további beltéri egységekkel egészen a 4 darabos korlátig. Az egyes komponensek szerinti értékesítés egyben lehetővé teszi a kültéri egység egyszerű cseréjét szervizbeavatkozás esetén, anélkül, hogy a működő beltéri egységeket cserélni kellene.
Energiahatékonyság és üzemeltetési költségek
A VAM1-080A4NO kültéri egységének inverteres vezérlésű kompresszora a teljesítményt folyamatosan modulálja a teljes teljesítményre való szakaszos kapcsolás helyett, ami részleges terhelés esetén (azaz az üzemidő nagy részében a legmelegebb napok kivételével) jelentősen alacsonyabb áramfogyasztást eredményez a hasonló teljesítményű on/off klímákkal szemben. Tájékoztató jellegű becslés szerint egy VAM1-080A4NO egységre kötött háztartás szezonális hűtésénél a szokásos szlovákiai éghajlaton évi néhány száz kWh nagyságrendű fogyasztással lehet kalkulálni hűtésre (a pontos érték a működési órák számától, a hőmérséklet-különbségtől és a beállított hőmérséklettől függ) - például egy szemléltető becslés kb. 2800 kWh/szezon közepes intenzitású használat esetén, ez csak illusztratív számítás, nem garantált gyártói érték.
A tényleges fogyasztás mindenekelőtt az összes csatlakoztatott beltéri egység terhelésének összegétől, az épület szigetelésének minőségétől, a beállított célhőmérséklettől és az üzemidő hosszától függ. A tavaszi/őszi kiegészítő fűtésre és nyári hűtésre kombinált használat esetén a VAM1-080A4NO egységbe fektetett beruházás rendszerint gyorsabban megtérül, mivel az átmeneti időszakokban részben helyettesíti a drágább fűtési forrásokból történő fűtést is.
Jogi vonatkozások - R32 hűtőközeggel végzett munka
Az R32 hűtőközeg a fluortartalmú üvegházhatású gázok (F-gázok) csoportjába tartozik, amelyekre az EU F-gázokról szóló rendelete vonatkozik. A VAM1-080A4NO egység hűtőkörébe történő bármilyen beavatkozást - a vezeték csatlakoztatása, vákuumozás, hűtőközeg utántöltése vagy leszívása, valamint szervizjavítások - csak F-gázokkal végzett munkára érvényes szakértői igazolással rendelkező személy és cég végezheti. Nagyobb hűtőközeg-mennyiséggel rendelkező rendszerek esetén emellett jogszabályi kötelezettség keletkezhet a kör tömítettségének rendszeres, meghatározott időközönkénti ellenőrzésére - a konkrét kötelezettséget és időközt a beépítő cég határozza meg a feltöltött rendszerben lévő hűtőközeg tényleges mennyisége szerint.
Szállítás és csomagolás
Az egység tömege (56 kg (a Vaillant műszaki adatlapja szerint)) és méretei miatt ez a termék túlméretes és törékeny árunak számít - futárral, raklapon vagy megerősített kartonban szállítjuk, csomagautomatákba/paketomatokba történő kiszállításra nem alkalmas. Az áru átvételekor javasoljuk ellenőrizni a csomagolás sértetlenségét, és látható sérülés esetén az átvétel helyén jegyzőkönyvet felvetetni a szállítási céggel.
Garancia
A VAM1-080A4NO kültéri egységre a Vaillant gyártó szabványos 2 éves garanciája vonatkozik a végfelhasználónak történő értékesítés dátumától, feltéve, hogy a szakszerű beszerelést és üzembe helyezést megfelelő jogosultsággal rendelkező cég végezte (laikus vagy nem jogosult cég által végzett beszerelés a gyártó részéről az esetleges reklamáció elutasításának oka lehet). Javasoljuk megőrizni a vásárlási bizonylatot és a beépítő cég szerelési/üzembe helyezési jegyzőkönyvét is.
Kapcsolódó termékek ehhez a kültéri egységhez
A VAM1-080A4NO egységhez a teljes telepítéshez valószínűleg szükség lesz: megfelelő számú climaVAIR pro VAIB1 beltéri egységre (ebben a kategóriában 2,0-7,0 kW teljesítményosztályokban elérhető), megfelelő átmérőjű szigetelt hűtőközeg-vezetékre (1/4" és 1/2" - mindkettő elérhető ebben a kategóriában), a kültéri egység szerelőkonzoljára és kötő-/rögzítőanyagra. A szükséges anyagok pontos mennyiségét javasoljuk beépítő céggel meghatároztatni a telepítés helyszínének szemrevételezése alapján.
További gyakori kérdések
Mit jelent az A4 jelölés az egység kódjában?
Az A betű a kód közepén egy számmal (pl. A4) a portok számát adja meg, azaz az adott kültéri egységhez önállóan csatlakoztatható beltéri egységek maximális számát.
Utólag hozzávehető egy további beltéri egység, ha kezdetben kevesebb portot használok?
Igen, amennyiben a kezdeti telepítés során nem használja fel az összes portot, később a vezeték kivezethető a szabad porthoz és hozzáadható egy további beltéri egység, természetesen ismét csak hűtőközegekkel végzett munkára jogosult cég közreműködésével.
Alkalmas a VAM1-080A4NO kültéri egység zajszintje sűrűn lakott beépítésbe is?
A kb. 62-68 dB(A) tartományba eső hangteljesítményszint összemérhető ezen teljesítményosztály szokásos klímaegységeivel - a homlokzati elhelyezésnél javasoljuk a szomszédos lakóhelyiségek és a helyi éjszakai zajkorlátozási előírások figyelembevételét a hely kiválasztásánál.
Szükséges építési engedély a kültéri egység elhelyezéséhez?
A klímaegység családi ház homlokzatára történő elhelyezése általában nem igényel építési engedélyt, azonban bizonyos esetekben (pl. társasházaknál, védett övezetekben) szükség lehet bejelentésre vagy a tulajdonosi közösség/építési hatóság hozzájárulására - javasoljuk a helyi előírások ellenőrzését a beszerelés előtt.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant klímák tartozékai |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Sorozat: | climaVAIR multi |
| Egység típusa: | kültéri (kompresszoros) egység, multi-split |
| Modell: | VAM1-080A4NO |
| Hűtőteljesítmény (névleges): | 8,0 kW |
| Hűtőteljesítmény (tartomány): | 2,30 – 11,0 kW |
| Fűtőteljesítmény (tartomány): | 2,80 – 10,25 kW |
| Csatlakoztatható beltéri egységek száma: | 4 |
| Hűtőközeg: | R32 |
| Áramellátás: | 230 V / 1/50 Hz |
| Légáramlás: | 4 000 m³/h (a Vaillant műszaki adatlapja szerint) |
| Méretek (Sz×Ma×Mé): | 964 × 660 × 402 mm (Sz×Ma×Mé, a Vaillant műszaki adatlapja szerint) |
| Tömeg: | 56 kg (a Vaillant műszaki adatlapja szerint) |
| Üzemi hőmérséklet - hűtés: | -15 °C és +43 °C között |
| Üzemi hőmérséklet - fűtés: | -20 °C és +24 °C között |
| Származási ország: | Németország |
| Márka: | Vaillant |
| Szállító: | WINTNER s.r.o. |
| Garancia: | 2 év |
| Gyártói kód: | 8000010719 |
| Hangteljesítményszint (hivatalos adat): | 68 dB(A) |
| Hangnyomásszint 1 m-en (hivatalos adat): | 58 dB(A) |
| Max. szintkülönbség kültéri/beltéri egység között: | 15 m |
| Max. vezetékhossz: | 70 m |
| Max. hossz az utolsó beltéri egység és a kültéri egység között: | 20 m |
| Hűtőközeg-töltet (gyári): | 1 800 g |
| Kiegészítő hűtőközeg-töltet standard hosszúság felett: | 20 g/m |
| Üzemi hőmérséklet - hűtés (hivatalos adat): | -15 °C és +50 °C között |
| Üzemi hőmérséklet - fűtés (hivatalos adat): | -15 °C és +30 °C között |
| Műszaki adatok forrása: | a Vaillant hivatalos műszaki adatlapja (climaVAIR Außeneinheiten VAM1-050A2NO/080A4NO) |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

