Vaillant climaVAIR multi VAM1-120A5NO - multi-split kültéri egység 12,0 kW
Kód: 8000010712Termék részletes leírása
Vaillant climaVAIR multi VAM1-120A5NO - multi-split klíma kültéri egysége
VAM1-120A5NO a német Vaillant gyártó climaVAIR multi sorozatának önálló kültéri (kompresszoros) egysége, amely multi-split klímarendszer kiépítésére szolgál, a beltéri egységek számának és teljesítményének szabad megválasztásával. Az egység kódjában szereplő A5 jelölés azt jelenti, hogy hozzá akár 5 önállóan vezérelt beltéri egység is csatlakoztatható - így minden helyiségnek lehet saját termosztátja, saját üzemmódja (hűtés/fűtés/párátlanítás/szellőztetés) és saját időprogramja, mégis egy közös, az épület homlokzatán, terepen vagy tetőn elhelyezett kültéri hőcserélőt osztanak meg.
Ez az egység önállóan kerül forgalomba - kivitelező cégeknek és beruházóknak szánt, akik egyedi komponensekből építik fel a klímarendszert (nem előre összeállított csomag/szett vásárlásával), vagy akiknek egy meglévő climaVAIR multi rendszer kültéri egységét kell kicserélniük. A beltéri egységeket, a hűtőközeg-vezetéket és egyéb tartozékokat a konkrét összeállítás alapján külön kell megvásárolni.
A VAM1-120A5NO műszaki paraméterei
| Hűtőteljesítmény (névleges) | 12,0 kW |
| Hűtőteljesítmény (moduláció tartománya) | 2,60 – 15,20 kW |
| Fűtőteljesítmény (moduláció tartománya) | 3,00 – 15,50 kW |
| Csatlakoztatható beltéri egységek száma | 5 |
| Maximális konfiguráció | 5× beltéri egység egyidejűleg, összesen kb. 15,2 kW hűtőteljesítményig - a climaVAIR multi sorozat legnagyobb konfigurációja |
| Hűtőközeg | R32 (alacsonyabb GWP-potenciál a régebbi R410A-hoz képest) |
| Áramellátás | 230 V / 1 fázis / 50 Hz |
| Légáramlás | 5 800 m³/h |
| Áramfelvétel | maximális áramfelvétel 15,1 A hűtés és 14,2 A fűtés esetén - a sorozat csúcsmodellje, önálló biztosítást igényel |
| Méretek (Sz×Ma×Mé) | kb. 1 190 × 1 340 × 400 mm (Sz×Ma×Mé, irányértékek, nagy csúcsmodell) |
| Tömeg | kb. 92 kg |
| Üzemi külső hőmérséklet tartomány - hűtés | -15 °C – +43 °C |
| Üzemi külső hőmérséklet tartomány - fűtés | -20 °C – +24 °C |
| Akusztikus teljesítményszint | kb. 62-68 dB(A) a teljesítményosztálytól és a ventilátor fordulatszámától függően |
| Védelmi fokozat | kültéri használatra alkalmas, időjárásálló |
| Gyártó | Vaillant Group, Németország |
| Sorozat | climaVAIR multi |
| Termékkód (megrendelési szám) | 8000010712 |
Megjegyzés: a méretek és a tömeg egyes méretosztályoknál irányértékek (a gyártó a gyártási revíziók között kisebb módosításokat végezhet) - a konkrét darab kötelező méreteit az egység típustábláján vagy a Vaillant aktuális műszaki adatlapján találja meg.
Hogyan működik a multi-split rendszer a VAM1-120A5NO egységgel
Az egyszerű mono-split rendszerrel (1 kültéri + 1 beltéri egység) szemben a VAM1-120A5NO multi-split kültéri egység lehetővé teszi, hogy egyszerre 5 beltéri egységet csatlakoztassunk hozzá, önálló hűtőköri ágakon keresztül, amelyek elosztó szerelvényekből (úgynevezett Y-elosztók vagy elosztódoboz) indulnak - ezek a szerelési anyagok részét képezik, nem a kültéri egységnek. Minden beltéri egységnek saját expanziós szelepe van, így az egyes helyiségekbe juttatott teljesítmény egymástól függetlenül szabályozható - ha a hálószobában alacsonyabb hőmérséklet van beállítva, mint a nappaliban, a kültéri egység kompresszora az inverteres vezérlésnek megfelelően úgy igazítja a fordulatszámát, hogy fedezze az összes csatlakoztatott beltéri egység aktuális igényének összegét, egészen az 5× beltéri egység egyidejű, összesen kb. 15,2 kW hűtőteljesítményig tartó határig - ez a climaVAIR multi sorozat legnagyobb konfigurációja.
Ennek az elrendezésnek az előnye, hogy 5 önálló kültéri egység helyett csak egy szükséges - kevesebb hely a homlokzaton vagy a terepen, egy csatlakozási pont a kompresszor áramellátásához, és esztétikusabb megjelenés az épület külsején. Hátránya az önálló mono-split egységekkel szemben, hogy az összes beltéri egység aktuálisan igényelt teljesítményének összege nem haladhatja meg a kültéri egység maximális teljesítményét - ha tehát minden helyiség egyszerre kéri a teljes teljesítményt egy extrém hőségben, a rendszer arányosan osztja el a rendelkezésre álló teljesítményt közöttük.
Tipikus felhasználás
A VAM1-120A5NO egységet leggyakrabban egy családi ház teljes emeletének vagy egy kisebb üzem klimatizálására alkalmazzák, 5 önálló zónával, ahol a beruházó minden helyiségben saját, önálló vezérlésű beltéri egységet szeretne, de nem akar több kültéri egységet a homlokzaton vagy a ház mellett. Alkalmas mind családi házakhoz, mind kisebb üzemekhez, rendelőkhöz, irodákhoz vagy apartmanokhoz, ahol zónás hőmérséklet-szabályozás szükséges.
A beltéri egységek kiválasztásakor ehhez a kültéri egységhez ajánlott azzal számolni, hogy az összes csatlakoztatott beltéri egység névleges teljesítményének összege enyhén meghaladhatja a kültéri egység névleges teljesítményét (multi-split rendszereknél ez általános gyakorlat, az úgynevezett "oversizing" ésszerű mértékben), mivel kevés az esély arra, hogy minden helyiség egyszerre és pontosan azonos pillanatban igényelje a maximális teljesítményt. A pontos kombinációt ajánlott a kivitelező céggel vagy közvetlenül a Vaillant műszaki támogatásával konzultálni.
Kompatibilis beltéri egységek
A VAM1-120A5NO egységhez a climaVAIR pro VAIB1 sorozat fali beltéri egységei csatlakoztathatók (020, 025, 035, 050 és 065 teljesítményosztályok, tehát 2,0-7,0 kW), illetve a Vaillant multi-split kínálatának egyéb egységtípusai (kazettás, csatornázható, parapet - a gyártó aktuális kínálatától és az R32 hűtőközeg kompatibilitásától függően). A pontos kombinálhatóságot és a portonkénti maximális darabszámot ajánlott az aktuális Vaillant kombinációs táblázatban ellenőrizni a teljes rendszer megrendelése előtt.
Telepítés és beszerelés
A VAM1-120A5NO kültéri egység elhelyezése szilárd és sík alapot igényel (falkonzolok, vagy betonlábak terepre/tetőre történő elhelyezés esetén), elegendő szabad helyet az egység körül a levegő beszívásához és kifúvásához (min. távolságok a gyártó szerelési útmutatója szerint) és hozzáférést a szervizeléshez. A beltéri egységekkel az összeköttetés szigetelt réz hűtőközeg-vezetékkel történik (lásd az e kategóriában külön szereplő 1/4" és 1/2" hűtőközeg-vezeték termékeket) és kommunikációs/tápkábellel.
A vezetékrendszer bekötése után nitrogénes nyomáspróba, a kör vákuumozása a levegő és nedvesség eltávolítására, és csak ezután a szervizszelepek megnyitása és a rendszer üzembe helyezése következik. Ezt a szerelési részt, valamint a hosszabb vezetékszakaszok esetén a szabványos hossz felett esetlegesen szükséges R32 hűtőközeg utántöltését, csak F-gázokkal végzett munkára jogosult cég végezheti - ez törvényi előírás, nem csak a gyártó ajánlása.
A VAM1-120A5NO kültéri egység elektromos csatlakoztatása egyfázisú (230 V/50 Hz), a csatlakozást az egység névleges áramfelvétele és az elektromos tervező ajánlásai szerint kell méretezni - maximális áramfelvétel 15,1 A hűtés és 14,2 A fűtés esetén - a sorozat csúcsmodellje, önálló biztosítást igényel.
Üzemeltetés, szabályozás és intelligens funkciók
A VAM1-120A5NO kültéri egység fokozatmentes inverteres kompresszor-fordulatszám-szabályozással működik, ami lehetővé teszi, hogy a rendszer a pillanatnyi hőterheléshez igazodjon, a régebbi on/off klímákra jellemző szakaszos be- és kikapcsolás helyett. Ez csendesebb üzemet, egyenletesebb helyiséghőmérsékletet és alacsonyabb áramfogyasztást eredményez az azonos teljesítményű on/off egységekhez képest. A vezérlés az egyes beltéri egységek szintjén történik (távirányító, illetve kompatibilis beltéri egységeknél Wi-Fi modullal használható alkalmazás) - a kültéri egységnek önmagában nincs felhasználói kezelőfelülete.
Az egység a kompresszorvédelem és a párologtató jégmentesítés funkciója révén alacsony külső hőmérsékleten is üzemeltethető, így kiegészítő hőforrásként (levegő-levegő hőszivattyú) is használható a fő fűtési szezonon kívül, amikor nem gazdaságos a központi kazánt vagy a víz-alapú hőszivattyút üzemeltetni.
Gyakori kérdések
Hány beltéri egységet csatlakoztathatok a VAM1-120A5NO egységhez?
Akár 5 önállóan vezérelt beltéri egységet, egyenként saját kezelőfelülettel és független hőmérséklet-beállítással.
Kombinálhatok különböző teljesítményű beltéri egységeket egy kültéri egységen?
Igen, ez a multi-split rendszerek jellemző felhasználási módja - a kisebb helyiségbe alacsonyabb teljesítményt választhat (pl. VAIB1-020WNI), a nagyobbba magasabbat (pl. VAIB1-050WNI), a kültéri egység limitjén belül.
Az egység tud fűteni is, vagy csak hűteni?
Igen, kétirányú levegő-levegő hőszivattyúról van szó - a beltéri egységen kiválasztott üzemmódtól függően tud hűteni és fűteni is.
Milyen hűtőközeget használ az egység?
R32-t, ez egy modern hűtőközeg, alacsonyabb globális felmelegedési potenciállal (GWP) a régebbi típusokhoz, például az R410A-hoz képest.
Szükséges szakszerű beszerelés?
Igen, a hűtőkör bekötését, vákuumozását és a rendszer üzembe helyezését csak hűtőközegekkel (F-gázokkal) végzett munkára jogosult cég végezheti.
Mi történik, ha nem csatlakoztatom a kültéri egység összes portját?
A nem használt portokat szakszerűen le kell zárni a szerelési útmutató szerint, a rendszer a maximálisnál kevesebb csatlakoztatott beltéri egységgel is működik.
Karbantartás és szervizelés
A kültéri egység minimális rendszeres karbantartást igényel - évente egyszer vagy kétszer ajánlott ellenőrizni a hőcserélő átjárhatóságát (a lamellákon lévő szennyeződések, levelek, pollen eltávolítása), az egység rögzítését és az elektromos csatlakozások állapotát, valamint 1-2 évente szakemberrel ellenőriztetni a hűtőkör tömítettségét és a rendszer nyomását. A rendszeres szervizelés meghosszabbítja a kompresszor élettartamát és fenntartja a deklarált teljesítményt és energiahatékonyságot.
Miért válassza a VAM1-120A5NO egységet
A VAM1-120A5NO kültéri egység a német Vaillant gyártó (elsősorban fűtéstechnikából ismert) bevált technológiáját ötvözi a multi-split megoldás rugalmasságával - a beruházó nincs egy előre meghatározott szetthez kötve, hanem az összeállítást pontosan a helyiségek számához és méretéhez igazíthatja, illetve fokozatosan bővíthető a rendszer további beltéri egységekkel, egészen az 5 darabos limitig. A komponensenkénti értékesítés emellett lehetővé teszi a kültéri egység egyszerű cseréjét szervizbeavatkozás esetén, anélkül, hogy a működő beltéri egységeket ki kellene cserélni.
Energiahatékonyság és üzemeltetési költségek
A VAM1-120A5NO kültéri egység inverteres vezérlésű kompresszora fokozatmentesen modulálja a teljesítményt a teljes teljesítményre való szakaszos bekapcsolás helyett, ami részterhelés esetén (tehát a legmelegebb napok kivételével az üzemidő nagy részében) jelentősen alacsonyabb áramfogyasztást eredményez az azonos teljesítményű on/off klímákhoz képest. Irányértékként, egy VAM1-120A5NO egységre csatlakoztatott rendszerrel végzett háztartási szezonális hűtés esetén a szlovák átlagos klímán évi néhányszáz kWh nagyságrendű fogyasztással lehet számolni hűtésre (a pontos érték az üzemórák számától, a hőmérséklet-különbségtől és a beállított hőmérséklettől függ) - például egy irányértékű becslés szerint kb. 4200 kWh/szezon közepes intenzitású használat esetén, ami csak illusztratív számítás, nem a gyártó garantált értéke.
A valós fogyasztás elsősorban az összes csatlakoztatott beltéri egység terhelésének összegétől, az épület hőszigetelésének minőségétől, a beállított célhőmérséklettől és az üzemi szezon hosszától függ. Ha a rendszert nyáron hűtésre és tavasszal/ősszel kiegészítő fűtésre is kombináltan használjuk, a VAM1-120A5NO egységbe fektetett beruházás jellemzően gyorsabban megtérül, mivel az átmeneti időszakokban részben pótolja a drágább fűtési forrásokat is.
Jogszabályi vonatkozások - munka R32 hűtőközeggel
Az R32 hűtőközeg a fluorozott üvegházhatású gázok (F-gázok) csoportjába tartozik, amelyekre az EU F-gázokról szóló rendelete vonatkozik. A VAM1-120A5NO egység hűtőkörén végzett bármilyen beavatkozást - vezeték csatlakoztatása, vákuumozás, hűtőközeg utántöltése vagy elszívása, valamint szervizjavítások - csak F-gázokkal végzett munkára érvényes szakképesítéssel rendelkező személy és cég végezhet. Nagyobb hűtőközeg-töltetű rendszerek esetén ezenkívül törvényi kötelezettségként rendszeres tömítettség-ellenőrzés is előírható meghatározott időközönként - a konkrét kötelezettséget és időközt a kivitelező cég határozza meg a rendszerbe töltött hűtőközeg tényleges mennyisége alapján.
Szállítás és csomagolás
Tekintettel a tömegre (kb. 92 kg) és az egység méreteire, ez a termék túlméretezett és sérülékeny árunak számít - futárszolgálattal, raklapon vagy megerősített kartonban kerül kiszállításra, csomagautomatába történő kiszállításra nem alkalmas. Az áru átvételekor ajánlott ellenőrizni a csomagolás sértetlenségét, és látható sérülés esetén az átvétel helyén jegyzőkönyvet felvetetni a szállító céggel.
Garancia
A VAM1-120A5NO kültéri egységre a Vaillant gyártó standard 2 éves garanciája vonatkozik a végfelhasználónak történő eladás dátumától, a szakszerű beszerelés és üzembe helyezés feltételének betartása mellett, megfelelő jogosultsággal rendelkező céggel (laikus vagy jogosultság nélküli cég által végzett beszerelés a gyártó részéről indokot adhat egy esetleges garanciális igény elutasítására). Ajánlott megőrizni a vásárlást igazoló bizonylatot és a beszerelő cég szerelési/üzembe helyezési jegyzőkönyvét.
Kapcsolódó termékek ehhez a kültéri egységhez
A VAM1-120A5NO egységhez a teljes telepítéshez várhatóan szükség lesz: a megfelelő számú climaVAIR pro VAIB1 beltéri egységre (ebben a kategóriában 2,0-7,0 kW teljesítményosztályokban elérhető), a megfelelő átmérőjű szigetelt hűtőközeg-vezetékre (1/4" és 1/2" - mindkettő elérhető ebben a kategóriában), a kültéri egység szerelőkonzoljára, valamint kötő-/rögzítőanyagra. A szükséges anyag pontos mennyiségét ajánlott a kivitelező céggel meghatározni a telepítés helyszínének felmérése alapján.
Kiterjesztett gyakori kérdések
Mit jelent az A5 jelölés az egység kódjában?
Az A betű a kód közepén lévő számmal (pl. A5) a portok számát jelöli, tehát az adott kültéri egységhez maximálisan csatlakoztatható önálló beltéri egységek számát.
Later hozzáadható-e egy további beltéri egység, ha kezdetben kevesebb portot használok ki?
Igen, amennyiben a kezdeti telepítés során nem használja ki az összes portot, a szabad porthoz vezető vezeték később kiépíthető és egy további beltéri egység csatlakoztatható, természetesen ismét csak hűtőközegekkel végzett munkára jogosult cég által.
Alkalmas a VAM1-120A5NO kültéri egység zajszintje sűrűn beépített területre is?
A kb. 62-68 dB(A) tartományba eső akusztikus teljesítményszint összemérhető az ilyen teljesítményosztályba tartozó szokásos klímaegységekével - a homlokzaton történő elhelyezésnél ajánlott a szomszédos lakóhelyiségekre és a helyi éjszakai zajkorlátozási előírásokra tekintettel megválasztani a helyet.
Szükséges építési engedély a kültéri egység elhelyezéséhez?
A klímaegység családi ház homlokzatára történő elhelyezése általában nem igényel építési engedélyt, azonban egyes esetekben (pl. társasházaknál, műemléki védettségű területeken) bejelentést vagy a lakóközösség/építésügyi hatóság hozzájárulását igényelheti - ajánlott a helyi előírásokat a beszerelés előtt ellenőrizni.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant klímák tartozékai |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Sorozat: | climaVAIR multi |
| Egység típusa: | kültéri (kompresszoros) multi-split egység |
| Modell: | VAM1-120A5NO |
| Hűtőteljesítmény (névleges): | 12,0 kW |
| Hűtőteljesítmény (tartomány): | 2,60 – 15,20 kW |
| Fűtőteljesítmény (tartomány): | 3,00 – 15,50 kW |
| Csatlakoztatható beltéri egységek száma: | 5 |
| Hűtőközeg: | R32 |
| Áramellátás: | 230 V / 1/50 Hz |
| Légáramlás: | 5 800 m³/h |
| Méretek (Sz×Ma×Mé): | kb. 1 190 × 1 340 × 400 mm (Sz×Ma×Mé, irányérték, nagy csúcsmodell) |
| Tömeg: | kb. 92 kg |
| Üzemi hőmérséklet - hűtés: | -15 °C – +43 °C |
| Üzemi hőmérséklet - fűtés: | -20 °C – +24 °C |
| Származási ország: | Németország |
| Márka: | Vaillant |
| Beszállító: | WINTNER s.r.o. |
| Garancia: | 2 év |
| Gyártói kód: | 8000010712 |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

