Vaillant ecoTEC plus VU 10CS/1-5 IoniDetect - kondenzációs kazán 2,9 - 10,9 kW
Kód: 0010043960Termék részletes leírása
Vaillant ecoTEC plus VU 10CS/1-5 IoniDetect – kondenzációs gázkazán 2,9 – 10,9 kW
A Vaillant VU 10CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect egy fali kondenzációs gázkazán a kedvelt ecoTEC plus sorozat aktuális, ötödik generációjából – olyan sorozatból, amely közel két évtizede van a piacon, és amely megbízható, technikailag fejlett fűtési megoldásként vált ismertté családi házak és kisebb lakások számára. A 10CS modell az ecoTEC plus jelenlegi kínálatának legkisebb teljesítményfokozata, moduláló hőteljesítménye 2,9 – 10,9 kW (50/30 °C fűtési vízhőfok mellett), illetve 2,5 – 9,9 kW magasabb, 80/60 °C-os hőfoklépcső esetén, ami elsősorban kisebb és energiatakarékosabb ingatlanok – alacsony energiaigényű vagy passzív szabvány szerint épült új házak, felújított lakások, vagy kisebb családi házak – fűtésére teszi alkalmassá, ahol egy túlméretezett, magas minimális teljesítményű kazán feleslegesen sokszor kapcsolna be és ki (ún. ciklizálás), ami rontja az élettartamot és a hatékonyságot is.
Ez a kazán "VU" kivitelű – kizárólag fűtésre szolgál (nem kombinált, átfolyós használati melegvíz-készítésű VUW típus), a használati melegvíz előállítását külső tárolós vízmelegítővel (például Vaillant uniSTOR vagy actoSTOR) oldja meg – ebben a konfigurációban a kazán a tároló felfűtésekor rövid ideig magasabb égőteljesítményt is képes kihasználni (a gyártó szerint akár kb. 20 kW-ig, kizárólag a használati melegvíz előállításához), így a tároló a kívánt hőmérsékletre gyorsabban felfut, mint a kazán névleges fűtési teljesítménye alapján várható lenne.
IoniDetect technológia – a gáz minőségéhez alkalmazkodó intelligens égés
Az ecoTEC plus sorozat ezen (ötödik) generációjának egyik kulcsújdonsága az IoniDetect rendszer. Ez egy olyan technológia, amely ionizációs elektróda segítségével automatikusan érzékeli a betáplált gáz típusát és minőségét, valós időben kiértékeli az égés lefolyását, és folyamatosan finomhangolja a gáz és az égési levegő arányát, hogy az égés mindig a lehető leghatékonyabb és legtisztább legyen. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a kazán önmagát képes alkalmazkodni a hálózatban ingadozó földgázminőséghez (különböző kitermelési forrásokból származó gázok eltérő összetétele, szezonális változások), anélkül, hogy szervizszakembernek minden eltérésnél manuálisan kellene beállítania az égést. Az IoniDetect rendszer emellett biztonságos üzemet tesz lehetővé akár 20 térfogatszázalékos hidrogénkeverék esetén is a földgázban – ez a paraméter a fűtés dekarbonizációja és a zöld gázok elterjedésének fokozatos előrehaladásával egyre nagyobb jelentőséget kap.
A folyamatos automatikus égésoptimalizálás révén a kazán hosszú távon is fenntartja a deklarált magas hatékonyságot, anélkül, hogy gyakori, kifejezetten az égés beállítására irányuló szervizbeavatkozásra lenne szükség, ami csökkenti a berendezés teljes élettartama alatti szervizköltségeket.
Kondenzációs technológia és energiahatékonyság
Mint minden kondenzációs kazán, az ecoTEC plus VU 10CS/1-5 is a füstgázok érzékelhető hője mellett azok látens (kondenzációs) hőjét is kihasználja – a földgáz elégetésekor keletkező vízgőz a hőcserélőn lecsapódik, a felszabaduló kondenzációs hő pedig visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kazán normalizált hőhasznosítási foka (a tüzelőanyag fűtőértékére vonatkoztatva) akár 109,5 %-ot is elérhet, ami meghaladja a 100 %-ot – ezt egy hagyományos (nem kondenzációs) kazán elvi okokból nem tudja elérni. A gyakorlatban ez egy régebbi, nem kondenzációs kazánról való áttéréskor a konkrét rendszertől és a beállított hőfoklépcsőtől függően nagyságrendileg néhány, akár alacsonyabb tízszázalékos tüzelőanyag-megtakarítást jelenthet – minél alacsonyabb a fűtési rendszer hőfoklépcsője (jellemzően padlófűtés vagy túlméretezett radiátorok esetén), annál nagyobb a kondenzációs hő kihasználásának mértéke.
A kazán magas szezonális fűtési hatásfoka az A energiaosztálynak felel meg (magára a kazán fűtőtestére vonatkozóan, az ErP rendelet értelmében); megfelelő helyiség- vagy időjárásfüggő szabályozóval (például Vaillant sensoCOMFORT vagy VRT 350f) kombinálva a teljes fűtési csomag (kazán + szabályozás, esetleg + napkollektoros rendszer) energiatakarékossági címkéjén akár a legmagasabb A+++ osztály is elérhető.
Konstrukció, méretek és telepítési rugalmasság
A kazán kompakt külső méretei 720 × 440 × 348 mm (magasság × szélesség × mélység), tömege alacsony (a sorozat legkisebb teljesítményű változatánál nagyságrendileg 32 kg körül), ami megkönnyíti a mozgatását a telepítés során, valamint a megfelelő beépítési hely kiválasztását – a kazánt jellemzően a gépészeti helyiség, konyhai fülke, fürdőszoba vagy padlástér falára szerelik, ahol konstrukciója révén szinte semmilyen padlófelületet nem foglal el. A fűtési kör hidraulikus csatlakozásai G 3/4"-os menettel, a gázcsatlakozás 15 mm belső átmérőjű csővel készül. A fűtővíz maximális üzemi nyomása 0,3 MPa (3,0 bar), a maximális kilépő hőmérséklet 85 °C, gyárilag 15 – 80 °C tartományban állítható (gyári alapbeállítás jellemzően 75 °C).
A füstgázelvezetés és az égési levegő bevezetése koncentrikus (közös tengelyű) Ø 60/100 mm rendszerrel történik, ami egy elterjedt és bevált megoldás a homlokzaton vagy a tetőn keresztüli kivezetéshez, önálló kémény szükségessége nélkül. Azoknál a telepítéseknél, ahol különálló levegőbevezetésre van szükség (például meglévő falazott kéménybe történő csatlakozás vagy speciális alaprajzi elrendezés esetén), elérhető az osztott, Ø 80/125 mm-es csatlakozású változat is – erre a célra kínálunk külön csatlakozókészletet (lásd a Kompatibilitás és tartozékok szekciót lentebb). A kazán megfelelő minősített készlet segítségével közös (gyűjtő) kéménybe is csatlakoztatható 60/100 mm-es füstgázelvezetéssel.
Elektromos csatlakozás és kommunikációs interfészek
A kazán a szokásos 230 V / 50 Hz hálózati csatlakozásra köthető, üzem közben a felvett teljesítmény kb. 87 – 125 W között mozog (az aktuális teljesítményfokozattól és a működő keringtető szivattyúktól függően), készenléti (standby) üzemmódban a fogyasztás 2 W alá csökken. Az elektromos kivitel IPX4D védettségi fokozatú, tehát a kazán minden irányból érkező fröccsenő vízzel szemben ellenálló, ami a normál lakóhelyiségekbe, beleértve a fürdőszobát is (az előírt vízforrásoktól való távolságok betartása mellett) történő telepítéshez szükséges szabvány.
A kazán az eBUS buszrendszeren (a Vaillant helyiség- és időjárásfüggő szabályozók csatlakoztatásához) és egyes perifériás komponensek esetén a modernebb LINbus buszon keresztül kommunikál, ami egyszerűbbé teszi a diagnosztikát és a rendszer későbbi bővítését is. A beépített LCD érintőkijelző lehetővé teszi az alapvető üzemi paraméterek közvetlen beállítását magán a kazánon, külső szabályozó nélkül is – az utóbbi azonban bármikor kiegészíthető a kényelmesebb és energiatakarékosabb vezérlés érdekében (például a külső hőmérséklet vagy időprogram szerint). Internetes kommunikációs modullal (sensoNET vagy VR 921) és a myVAILLANT alkalmazással kombinálva a kazán távolról is vezérelhető és felügyelhető okostelefonról – be-/kikapcsolható a fűtés, módosíthatók a hőmérsékletek, nyomon követhetők a hibaüzenetek, és tervezhető a szerviz.
Miért éppen a 10CS/1-5 teljesítményfokozatot válasszuk
A kazán teljesítményének helyes megválasztása egyike azoknak a leggyakoribb hibalehetőségeknek, amelyek a fűtési rendszer tervezésekor előfordulhatnak – egy túlméretezett, magas minimális moduláló teljesítményű kazán az átmeneti időszakokban (tavasz, ősz, enyhe tél) gyakran ciklizálásra kényszerül, azaz rövid időközönként ismétlődően be- és kikapcsol, ami fokozza az alkatrészek kopását, csökkenti a valós üzemi hatékonyságot, és rövidíti az égő, illetve a hőcserélő élettartamát. A 10CS változat ezzel szemben, amelynek modulációja már 2,9 kW-tól kezdődik, folyamatosan képes lefedni egy modern, jól szigetelt épület akár nagyon alacsony hőveszteségét is felesleges ciklizálás nélkül, a 10,9 kW-os felső határ pedig elegendő egy átlagos, kisebb családi ház vagy lakás hőveszteségének fedezésére még téli tervezési hőmérsékletek mellett is. A teljesítmény végleges megválasztása előtt mindig javasoljuk a konkrét épület hőigény-számításának (STN EN 12831 szerint) figyelembevételét – szívesen segítünk a választásban az Önök ingatlanára vonatkozó tájékoztató adatok alapján is.
Telepítés és üzembe helyezés
A telepítést, a gázhálózatra, elektromos hálózatra és füstgázelvezetésre történő csatlakoztatást, valamint az üzembe helyezést a hatályos jogszabályok szerint kizárólag szakképzett személy – hivatalos szervizszakember vagy gázkészülékekkel foglalkozó, megfelelő jogosultsággal rendelkező szerelő cég – végezheti. A szabályos üzembe helyezés részét képezi az égési paraméterek beállítása, a gázvezeték tömörségének ellenőrzése, a füstgázelvezetés huzatának és tömörségének ellenőrzése, a fűtési rendszer feltöltése és légtelenítése, valamint a szabályozás üzemi paramétereinek beállítása a konkrét fűtési rendszer jellege szerint (radiátorok versus padlófűtés, esetleg a kettő kombinációja keverőcsomópont segítségével). A teljes gyártói garancia csak akkor marad érvényben, ha az üzembe helyezést hivatalos szervizszakember végzi, és azt a garanciajegyben rögzíti.
Telepítéskor javasoljuk mérlegelni a fűtési körre vonatkozó megfelelő biztonsági csoport kiegészítését is (ha az még nincs a meglévő rendszer része), a helyesen méretezett tágulási tartályt, valamint keményebb víz esetén a töltővíz kezelését (lágyítás vagy szűrés) is, mivel a lemezes hőcserélőn évek alatt felgyülemlő vízkő-lerakódás csökkentheti a hőátadás hatékonyságát, és szélsőséges esetben lokális túlmelegedéshez, illetve a hőcserélő károsodásához vezethet.
Kompatibilitás és tartozékok
A VU 10CS/1-5 ecoTEC plus kazán teljes mértékben kompatibilis a Vaillant ötödik generációs ecoTEC plus rendszeréhez tartozó teljes jelenlegi tartozék-ökoszisztémával – az uniSTOR sorozatú (például VIH R 120, VIH R 150) és az actoSTOR tárolós használati melegvíz-készítőkkel, helyiség- és időjárásfüggő szabályozókkal (sensoCOMFORT, sensoTOUCH, VRT 350f, VRT 51f), a myVAILLANT alkalmazáson keresztüli vezérléshez szükséges internetes kommunikációs modullal, valamint a teljes felszerelési és telepítési tartozékkínálattal – a kazán és a tároló közötti hidraulikus összekötéssel biztonsági csoporttal és szifonnal, esztétikai szigetelő burkolatokkal a tároló kazán alatti, rejtett elhelyezéséhez, önálló égési levegő-bevezetéshez szükséges készletekkel, közös kéménybe történő csatlakozáshoz, illetve szervizelési célú füstcsatorna-zárófedelekkel. A fent felsorolt kiegészítőket mind megtalálja Vaillant tartozékkatalógusunkban, szívesen segítünk kiválasztani a konkrét projektjéhez pontosan illő kombinációt.
Karbantartás és szerviz
Mint minden gázkészülék esetében, ennél a kazánnál is a jogszabályoknak megfelelően (a gázkészülékek rendszeres ellenőrzéséről és szervizeléséről szóló rendelet) évente kötelező hivatalos szervizszakember által végzett szervizellenőrzés szükséges – ez magában foglalja az égő és a hőcserélő ellenőrzését és szükség esetén tisztítását, a gázkör tömörségének ellenőrzését, a biztonsági és védelmi elemek működésének ellenőrzését, a füstgázok mérését, valamint az égési paraméterek helyes beállításának ellenőrzését. A rendszeres szerviz nem csak jogszabályi kötelezettség, hanem lényegesen meghosszabbítja a berendezés élettartamát, fenntartja a deklarált hatékonyságát, és jellemzően feltétele is a vásárláskor esetlegesen biztosított hosszabbított garancia érvényességének. A szervizellenőrzések között javasoljuk a felhasználónak, hogy rendszeresen (például havonta egyszer) vizuálisan ellenőrizze a fűtési kör nyomását a kazán kijelzőjén, és ajánlott érték alá csökkenés esetén a rendszert a kézikönyv utasításai szerint pótolja utántöltéssel.
Miért válasszuk a Vaillant ecoTEC plus-t
Az ecoTEC plus sorozat hosszú ideje a szlovák és európai piac egyik legkeresettebb kondenzációs kazánsorozata, köszönhetően a bevált német minőségi kidolgozás, a magas energiahatékonyság, a széles hivatalos szervizhálózat, valamint a pótalkatrészek elérhetőségének kombinációjának, amely az adott modell gyártásának leállítása után is még sok éven át fennáll. Az IoniDetect technológiával felszerelt ötödik generáció a korábbi generációkhoz képest még megbízhatóbb és pontosabb, a telepítés helyi körülményeihez alkalmazkodó égést, modernebb érintőkijelzőt és teljes felkészültséget kínál az intelligens, távolról vezérelt fűtéshez. Az eredeti kazán hivatalos forgalmazótól történő megvásárlásával emellett teljes gyártói garanciát és a Vaillant szlovákiai szervizhálózatának támogatását is biztosítja.
Gyakran ismételt kérdések
Alkalmas a VU 10CS/1-5 kazán a használati melegvíz előállítására is?
A kazán "VU" típusú, tehát elsősorban fűtésre szolgál. A használati melegvíz előállítását külső tárolós vízmelegítővel (például Vaillant uniSTOR) kombinálva oldja meg, a tároló felfűtésekor pedig rövid ideig megnövelt égőteljesítményt is képes kihasználni a kívánt hőmérséklet gyorsabb eléréséhez.
Mi az IoniDetect technológia?
Ez egy olyan rendszer, amely ionizációs elektróda segítségével automatikusan érzékeli a betáplált gáz minőségét és típusát, és folyamatosan finomhangolja az égést a maximális hatékonyság és biztonság érdekében, ideértve az akár 20%-os hidrogénkeverék támogatását is.
Mekkora ennek a kazánnak a moduláló teljesítménytartománya?
A moduláló hőteljesítmény 2,9 – 10,9 kW 50/30 °C hőfoklépcső mellett, illetve 2,5 – 9,9 kW 80/60 °C hőfoklépcső esetén. Ez az ecoTEC plus jelenlegi sorozatának legkisebb teljesítményfokozata, amely elsősorban kisebb és energiatakarékos ingatlanok számára ideális.
Milyen típusú füstgázelvezetést igényel a kazán?
Az alapkivitel koncentrikus (közös tengelyű) Ø 60/100 mm füstgázelvezető és levegőbevezető rendszert használ. Osztott megoldás igénye esetén elérhető az önálló, Ø 80/125 mm-es levegőbevezetésű változat is, illetve lehetőség van közös, 60/100 mm-es kéménybe történő csatlakozásra is.
Vezérelhető a kazán mobilalkalmazáson keresztül?
Igen, internetes kommunikációs modul és megfelelő szabályozó hozzáadásával a kazán a myVAILLANT alkalmazáson keresztül távolról vezérelhető és felügyelhető.
Ki telepíthet és helyezhet üzembe a kazánt?
A telepítést, a gáz- és elektromos hálózatra csatlakoztatást, a füstgázelvezetést, valamint az üzembe helyezést is kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező szakképzett személy végezheti. Csak így marad érvényben a gyártói garancia.
Mennyi a garancia a kazánra?
Erre az eredeti Vaillant kazánra a szokásos, törvény által előírt 2 éves garanciát biztosítjuk, szabályos üzembe helyezés és hivatalos szervizszakember által végzett rendszeres szerviz esetén.
Szélesebb kontextus – miért érdemes kondenzációs kazánra váltani
Egy régebbi, alacsony hatásfokú (atmoszférikus vagy turbós, kondenzációs technológia nélküli) kazán korszerű, ecoTEC plus sorozatú kondenzációs kazánra cserélése olyan intézkedés, amelynek megtérülési ideje viszonylag gyors, éppen a tüzelőanyag-felhasználás hatékonyságában rejlő jelentős különbség miatt. Míg a régebbi atmoszférikus kazánok szezonális hatásfoka jellemzően 75 – 85 % között mozgott, egy modern, 109 % feletti normalizált hőhasznosítási fokú kondenzációs kazán ugyanannyi gázfelhasználás mellett érzékelhetően alacsonyabb energiaköltséggel képes fűteni az ingatlant. Ez a különbség a jelenlegi energiaárak mellett közvetlenül megjelenik a háztartás fűtésre és használati melegvíz-készítésre fordított éves kiadásaiban.
A tüzelőanyag-megtakarítás mellett az új kazánra váltás egyéb előnyökkel is jár – csendesebb üzem, modernebb és pontosabb hőmérséklet-szabályozás (különösen időjárásfüggő szabályozással kombinálva), távvezérlés és felügyelet mobilalkalmazáson keresztül, valamint a modern elektronikának köszönhetően egyszerűbb hibadiagnosztika, ami csökkenti az esetleges szervizbeavatkozás idejét. A kazáncsere tervezésekor javasoljuk a fűtési rendszer többi elemének (vezetékek, radiátorok, keringtető szivattyúk, tágulási tartály) állapotát is mérlegelni – ha a kazán egy régebbi rendszerhez csatlakozik, célszerű lehet vízszűrést vagy a fűtővíz kémiai kezelését is beépíteni, ami meghosszabbítja az új hőcserélő élettartamát.
Ha konkrét konfiguráció (tárolóval rendelkező kazán, adott típusú szabályozással, vagy az Önök ingatlanára szabott füstgázelvezetési megoldással) érdekli, keressen minket bizalommal – szívesen készítünk pontosan az Önök igényeire szabott árajánlatot, katalógusunk ajánlott tartozékaival együtt.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 32 kg |
| Márka: | Vaillant |
| Modell: | VU 10CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect |
| Típus: | fali kondenzációs gázkazán (átfolyós HMV-készítés nélkül) |
| Névleges hőteljesítmény (50/30°C): | 2,9 – 10,9 kW |
| Névleges hőteljesítmény (80/60°C): | 2,5 – 9,9 kW |
| Normalizált hőhasznosítási fok: | akár 109,5 % |
| NOx osztály: | 6 |
| Energiaosztály (fűtés): | A |
| Méretek (mag × szél × mély): | 720 × 440 × 348 mm |
| Tömeg: | kb. 32 kg |
| Tüzelőanyag: | földgáz G20 / LPG G31, akár 20 % hidrogénkeverékkel |
| Füstgázelvezetés: | koncentrikus Ø 60/100 mm (osztható 80/125 mm-re) |
| Gázcsatlakozás: | Ø 15 mm |
| Fűtési csatlakozás: | G 3/4" |
| Max. fűtési üzemi nyomás: | 0,3 MPa (3 bar) |
| Max. kilépő hőmérséklet: | 85 °C (állítható 15-80 °C) |
| Elektromos csatlakozás: | 230 V / 50 Hz, teljesítményfelvétel 87-125 W |
| Védettség: | IPX4D |
| Kommunikáció: | eBUS, LINbus, myVAILLANT-kompatibilitás |
| Égéstechnológia: | IoniDetect – automatikus gázminőség-érzékelés |
| Használati melegvíz készítés: | külső tárolóval (pl. uniSTOR) |
| Származási ország: | Németország |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

