Vaillant ecoTEC plus VU 35CS/1-5 IoniDetect - kondenzációs kazán 4,3 - 37,7 kW
Kód: 0010043965Termék részletes leírása
Vaillant ecoTEC plus VU 35CS/1-5 IoniDetect – nagy teljesítményű kondenzációs kazán 4,3 – 37,7 kW
A Vaillant VU 35CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect a jelenlegi (ötödik) generációs, népszerű ecoTEC plus falra szerelhető kondenzációs kazánsorozat legnagyobb teljesítményű modellje, amelyet a Vaillant három teljesítménykategóriában kínál (10, 25 és 35). A 4,3 – 37,7 kW modulált hőteljesítménnyel (50/30 °C hőfoklépcső mellett), illetve 4,0 – 34,8 kW-tal 80/60 °C hőfoklépcső mellett, ez a modell nagyobb családi házakhoz, magasabb hőveszteségű objektumokhoz, régebbi, hőszigetelés nélküli épületekhez, illetve olyan esetekre alkalmas, amikor egyszerre kell nagyobb alapterület fűtését és nagyobb mennyiségű használati melegvíz gyorsabb előállítását biztosítani tárolós vízmelegítővel kombinálva. A magas, 1:9 arányú modulációs tartomány (tehát a minimális és maximális teljesítmény közötti közel kilencszeres különbség) egyben lehetővé teszi, hogy ez a teljesítmény szempontjából legerősebb modell is folyamatosan és felesleges ciklizálás nélkül fedje az alacsonyabb hőveszteségű időszakokat (tavasz, ősz), amikor csak a maximális teljesítményének töredéke szükséges.
Hasonlóan a 10CS/1-5 modellhez, ez a verzió is "VU" típusú kivitelként készült – tehát elsősorban fűtésre szolgáló hőforrásként, míg a használati melegvíz előállítása külső Vaillant tárolós vízmelegítővel (például uniSTOR VIH R vagy actoSTOR) történik. Nem kombinált átfolyós kazánról van tehát szó, amely tároló nélkül azonnal melegíti a vizet (az úgynevezett "VUW" változat) – ez a tárolós koncepció szándékosan alkalmasabb a nagyobb, magasabb és egyidejűbb melegvíz-igényű háztartások számára (például több fürdőszobás, többtagú háztartás esetén), ahol a tisztán átfolyós vízmelegítés kapacitása nem feltétlenül lenne elegendő több helyen egyidejű vízvételezés esetén.
IoniDetect technológia és széles teljesítménytartományú égés
A sorozat ezen legnagyobb teljesítményű modellje is rendelkezik IoniDetect rendszerrel – a bevezetett földgáz minőségének és összetételének automatikus, ionizációs elektróda általi felismerésével, amely valós időben folyamatosan finomhangolja a gáz és az égési levegő arányát. Az ilyen széles modulációs tartományú modellnél (4,3 – 37,7 kW) ennek a technológiának különösen nagy gyakorlati jelentősége van – az égés minősége az égőfej teljesítményfokozatának változásakor nem viselkedik feltétlenül lineárisan, és éppen a folyamatos automatikus korrekció biztosítja, hogy az égés a teljesítménytartomány gyakorlatilag egészében optimális maradjon, nem csak a névleges maximumnál. A rendszer egyben lehetővé teszi a biztonságos üzemelést akár 20 térfogatszázalék hidrogén földgázhoz való hozzáadásával is, amely ezt a kazánt értelmes befektetéssé teszi a következő évek földgáz-összetételének várható fokozatos változása szempontjából is.
Hatásfok, kibocsátás és energiaosztály
A normalizált hőhasznosítási fok ennél a modellnél akár 109 %-ot is elérhet (a fűtőérték alapján), ami tipikus magas érték az ilyen sorozatú kondenzációs technika esetében. A kazán fűtés esetén A energiaosztályt ér el (az ErP rendelet szerint), míg megfelelő szabályozóval (például sensoCOMFORT vagy VRT sorozat) kiegészítve a teljes fűtési csomag energiacímkén akár a legmagasabb A+++ osztályt is elérheti. A NOx-kibocsátási osztály eléri a 6-os értéket (a gázüzemű berendezéseknél általánosan megadott legszigorúbb osztály), a mért NOx-kibocsátás pedig körülbelül 30,1 mg/kWh – tehát jelentősen a szokásos határértékek alatt, ami különösen fontos a szigorúbb levegőminőségi követelményeket előíró helyeken, illetve olyan épületeknél, ahol környezetvédelmi tanúsítást értékelnek.
Méretek, tömeg és konstrukciós kivitel
A magasabb teljesítmény miatt ez a modell némileg nagyobb beépítési mélységgel rendelkezik, mint a sorozat kisebb teljesítményű változatai – a külső méretek 720 × 440 × 382 mm (magasság × szélesség × mélység), a tömeg pedig körülbelül 40,5 kg. A magasabb teljesítmény ellenére a kazán így is kompakt, falra szerelhető berendezés marad, amely egy szokásos műszaki helyiség falára felszerelhető anélkül, hogy külön kazánházi helyiséget kellene kialakítani, amint azt egy hasonló teljesítményű, régebbi típusú álló (öntöttvas vagy acél) kazán megkövetelné. A fűtési kör hidraulikus csatlakozása 3/4" menettel, a gázcsatlakozás 1/2" menettel oldott meg. A fűtővíz maximális üzemi nyomása 3 bar, a kimenő hőmérséklet 15–80 °C tartományban állítható (maximum 85 °C). A deklarált hangnyomásszint üzem közben körülbelül 38 dB(A), tehát a kazán a csendes hőforrások közé tartozik, amely lakóhelyiségek közelében is telepíthető.
Égéstermék-elvezetés és csatlakozási lehetőségek
A kazán alapkivitele koncentrikus (közös tengelyű) égéstermék-elvezető és égési levegő-bevezető rendszert alkalmaz Ø 60/100 mm méretben – ez a megoldás egyszerűen felszerelhető, és a legtöbb szokásos, homlokzaton vagy tetőn keresztüli kivezetésű beépítéshez alkalmas. Olyan objektumoknál, ahol elrendezési vagy építési okokból előnyösebb az égési levegő bevezetését és az égéstermék elvezetését külön vezetni (például meglévő falazott kéménybe történő bekötés esetén, vagy hosszabb füstgázvezeték-szakaszok esetén), rendelkezésre áll a Ø 80/125 mm osztott csatlakozású változat is – ezt a funkciót pontosan a kiegészítő termékkínálatunkban található különálló csatlakozókészlet oldja meg. A kazán 60/100 mm-es elvezetéssel közös (gyűjtő) kéményrendszerbe is bekapcsolható a többszintes épületekben történő ilyen típusú telepítésre szánt, hitelesített csatlakozókészlet segítségével.
Elektronika, kezelés és kommunikációs interfészek
A kazán tápellátása szabványos 230 V / 50 Hz hálózati csatlakozással történik, az elektronikus felszereltség IPX4D védettségi fokozatnak felel meg. A kazán eBUS buszrendszeren (helyiség- és hőmérséklet-kompenzált szabályozók csatlakoztatása) és LINbus buszrendszeren (perifériás komponensek) keresztül kommunikál, ami megkönnyíti a diagnosztikát, valamint a rendszer további szabályozó elemekkel történő bővítését is. A beépített érintőképernyős LCD kijelző intuitív kezelést biztosít közvetlenül a kazánon, beleértve az aktuális teljesítmény, hőmérséklet és üzemi üzenetek megjelenítését. Internetes kommunikációs modullal (például sensoNET vagy VR 921) és intelligens szabályozóval kombinálva az egész rendszer távolról is vezérelhető a myVAILLANT alkalmazáson keresztül – beleértve a heti fűtési program beállítását, a fogyasztás nyomon követését és a távdiagnosztikát esetleges meghibásodás esetén, ami segítheti a szerviztechnikust a probléma gyorsabb azonosításában még a helyszíni kiszállás előtt.
Melyik objektumokhoz a legalkalmasabb a 35CS/1-5 modell
A megfelelő teljesítménykategória kiválasztásának mindig az adott objektum STN EN 12831 szerinti számítással meghatározott hőveszteségén kell alapulnia, nem csak az alapterület szerinti tájékoztató szabályon. A 35CS/1-5 modell, akár 37,7 kW-ig terjedő tartományával, kiemelten alkalmas nagyobb, több szintes családi házakhoz, alacsonyabb szigeteltségi szintű régebbi épületekhez, magasabb fűtött helyiségszámú objektumokhoz, vagy a fűtés és a nagyobb tárolós melegvíz-előállítás kombinálásához egy többtagú háztartás számára. A széles modulációs tartomány (1:9 arány) egyben biztosítja, hogy a kazán az év átmeneti időszakaiban is hatékonyan tudjon működni, amikor a valós hőigény csak a maximális teljesítményének kis töredékét jelenti – így nem következik be túlzott ciklizálás, amely egyébként csökkentené az égőfej és a hőcserélő élettartamát.
Ha kétségei vannak az Önnek megfelelő teljesítménykategóriával kapcsolatban, javasoljuk, hogy vegye fel a kapcsolatot műszaki tanácsadónkkal – szívesen segítünk a szükséges teljesítmény becslésében az épület kora, alapterülete és szigeteltségi állapota alapján, illetve javasolhatjuk pontos hőveszteség-számítás elkészítését.
Telepítés, üzembe helyezés és jogszabályi követelmények
A telepítést, a gázhálózatra, elektromos hálózatra és égéstermék-elvezetésre való csatlakoztatást, valamint a kazán üzembe helyezését az érvényes jogszabályoknak megfelelően kizárólag megfelelő szakképesítéssel rendelkező, gázüzemű berendezések telepítésére és szervizelésére jogosult személy végezheti. A megfelelő üzembe helyezés részét képezi a gázvezeték tömörségének ellenőrzése, az égéstermék-elvezetés megfelelő huzatának és tömörségének ellenőrzése, az égési paraméterek beállítása, a fűtési rendszer feltöltése és légtelenítése, valamint a szabályozás beállítása az adott rendszer jellegének megfelelően (radiátoros, padlófűtéses vagy vegyes fűtés). A hivatalos szakember általi rendes üzembe helyezés és annak jótállási jegybe történő bejegyzése feltétele a teljes gyártói garancia megtartásának.
Ennél a nagyobb teljesítményű modellnél javasoljuk, hogy fokozott figyelmet fordítsanak a fűtési rendszer tágulási tartályának méretezésére is (nagyobb objektumok és nagyobb vízmennyiségű rendszer esetén szükség lehet külső tágulási tartály beépítésére a kazánba beépített tartályon felül), valamint a fűtővíz minőségére – különösen nagyobb, régebbi vezetékrendszerű rendszereknél érdemes megfontolni a víz szűrését vagy kémiai kezelését, hogy elkerülhető legyen a kazán lemezes hőcserélőjén az üledékképződés.
Kompatibilitás és ajánlott kiegészítők
A 35CS/1-5 modell teljes mértékben kompatibilis a Vaillant ötödik generációs ecoTEC plus jelenlegi kiegészítő-ökoszisztémájával – az uniSTOR sorozatú (VIH R 120, VIH R 150 és nagyobb) és az actoSTOR tárolós vízmelegítőkkel, helyiség- és hőmérséklet-kompenzált szabályozókkal (sensoCOMFORT, sensoTOUCH, VRT 350f, VRT 51f, VR 940f), a myVAILLANT alkalmazáson keresztüli vezérléshez szükséges internetes kommunikációs modullal, valamint a beépítési kiegészítőkkel – kazán-tároló hidraulikus összekötéssel biztonsági csoporttal és szifonnal, esztétikai szigetelő burkolatokkal, önálló Ø 80/125 mm égési levegő-bevezető készlettel, 60/100 mm közös kéménybe történő csatlakozókészlettel, illetve füstgázcsatorna-záró dugókkal szervizleállítás esetére. A magasabb égőfej-teljesítmény miatt javasoljuk, hogy az átalakító vagy szervizkészlet kiválasztásánál mindig ellenőrizzék, hogy az adott alkatrész a 35 kW-ig tartó teljesítménykategóriára készült-e – egyes átalakítókészletek eltérnek a sorozat teljesítménykategóriái között.
Karbantartás és rendszeres szerviz
A gázüzemű berendezések üzemeltetésére vonatkozó érvényes jogszabályoknak megfelelően biztosítani kell a rendszeres, általában éves szervizellenőrzést, amelyet hitelesített szerviztechnikus végez – ez magában foglalja az égőfej és a hőcserélő ellenőrzését, az égéstermékek mérését, a gázkör tömörségének és a biztonsági elemek működésének ellenőrzését. A nagyobb teljesítményű kazánnál, amelyet jellemzően nagyobb rendszerekben, magasabb fűtővíz-mennyiség mellett alkalmaznak, javasoljuk, hogy a szervizellenőrzések során fokozott figyelmet fordítsanak a tágulási tartály állapotára és a rendszer nyomására is, mivel a nagyobb vízmennyiség a rendszer nagyobb érzékenységét is jelenti az esetleges elégtelen tágulási térfogat iránt nagyobb hőmérséklet-ingadozások esetén.
Miért érdemes éppen ezt a Vaillant ecoTEC plus modellt választani
Az ecoTEC plus sorozat hosszú ideje a szlovák piac legkelendőbb kondenzációs kazánjai közé tartozik a bizonyított németországi gyártási minőség, a széles szervizhálózat és a pótalkatrészek hosszú távú elérhetősége miatt. A 35CS/1-5 modell, mint az aktuális ötödik generáció legerősebb teljesítményű képviselője, a magas teljesítmény mellett ugyanazt a modern felszereltséget nyújtja, mint a sorozat kisebb modelljei – az IoniDetect technológiát, az érintőképernyőt, az intelligens vezérlésre való felkészültséget és az alacsony zajszintű üzemelést. Ez egy olyan megoldás, amely pontosan ott alkalmas, ahol a nagyobb alapterület vagy a nagyobb melegvíz-igény miatt nagyobb teljesítmény szükséges, anélkül, hogy egy drágább álló kazánt vagy több kisebb egység kaszkádját kellene alkalmazni.
Gyakran feltett kérdések
A VU 35CS/1-5 modell kombinált, átfolyós melegvíz-előállítású kazán?
Nem. A kazán "VU" típusú, tehát fűtésre szolgál, míg a használati melegvizet külső Vaillant tárolós vízmelegítővel kombinálva állítja elő. Ez a megoldás alkalmasabb a magasabb és egyidejűbb melegvíz-igényű háztartások számára, mint a tisztán átfolyós vízmelegítés.
Mi a különbség a kisebb 10CS/1-5 modellhez képest?
A fő különbség a jelentősen magasabb modulált teljesítmény (4,3 – 37,7 kW a 2,9 – 10,9 kW helyett), a némileg nagyobb beépítési mélység (382 mm a 348 mm helyett) és a nagyobb tömeg (kb. 40,5 kg a kb. 32 kg helyett). A többi technológiai elem (IoniDetect, kijelző, kommunikációs interfészek) azonos a teljes sorozatban.
Mekkora objektumhoz alkalmas ez a kazán?
A 37,7 kW-ig terjedő teljesítménye miatt elsősorban nagyobb családi házakhoz, régebbi, szigetelés nélküli objektumokhoz vagy magasabb melegvíz-igényű háztartásokhoz alkalmas. A pontos teljesítményt mindig az adott objektum hőveszteség-számításával kell ellenőrizni.
Mekkora a kazán zajszintje üzem közben?
A deklarált hangnyomásszint körülbelül 38 dB(A), amely a kazánt a csendes hőforrások közé sorolja, így lakóterületek közelében is telepíthető.
Támogatja a kazán a hidrogén földgázhoz való hozzáadását?
Igen, az IoniDetect technológiának köszönhetően a kazán biztonságosan üzemel akár 20 térfogatszázalék hidrogén földgázhoz való hozzáadásával is.
Mennyi a kazánra vonatkozó garancia?
Ezen eredeti Vaillant kazánra 2 éves törvényes garanciát biztosítunk megfelelő üzembe helyezés és a hitelesített szerviztechnikus által végzett rendszeres szervizelés betartása esetén.
Szélesebb kontextus – befektetés egy nagyobb teljesítményű hőforrásba
Egy nagyobb teljesítményű kazán, mint a 35CS/1-5 modell kiválasztásánál döntő az objektum valós hőveszteségének helyes felmérése – egy túlméretezett kazán ugyanis nemcsak magasabb kezdeti beruházást jelent, hanem kevésbé hatékony üzemelést is az év átmeneti időszakaiban. Éppen ezért helyez a Vaillant nagy hangsúlyt a széles modulációs tartományra a sorozat legerősebb teljesítményű modelljénél is, hogy magasabb teljesítmény választása esetén is (például a fűtött terület jövőbeli esetleges bővítéséhez vagy hozzáépítéshez szánt rezervával) hatékony maradjon az üzemelés a téli csúcsidőszakon kívül is.
Azon ügyfeleknek, akik az ecoTEC plus sorozat több teljesítménykategóriája között mérlegelnek, javasoljuk, hogy a kazánt ne csak a ház alapterülete alapján tájékoztató jellegű becslés szerint vásárolják meg, hanem a valós hőveszteség-számításból induljanak ki, illetve konzultáljanak műszaki csapatunkkal – szívesen felmérjük az Ön konkrét helyzetét, beleértve az ajánlott kiegészítőket (tároló, szabályozás, égéstermék-elvezetés megoldása), és egyedi árajánlatot készítünk.
Érdemes megjegyezni, hogy kaszkád megoldás esetén (több kazán egy rendszerbe kapcsolása nagyon nagy objektumok vagy lakóházak esetén) egyes esetekben előnyösebb lehet több kisebb egység alkalmazása egyetlen maximális teljesítményű kazán helyett – ilyen megoldás redundanciát biztosít (egy kazán meghibásodása esetén a többi működőképes marad), és sok üzemi módban magasabb összesített hatásfokot is a modulációs tartomány jobb kihasználása révén. Egy átlagos családi ház esetén azonban egyetlen 35CS/1-5 modellű kazán rendszerint teljesen elegendő és gazdaságilag legkedvezőbb megoldás – a kaszkád kapcsolást csak jelentősen átlagon felüli hőveszteségű vagy sajátos üzemi igényű objektumok esetén javasoljuk műszaki osztályunkkal konzultálni, például nagy kapacitású tárolós vízmelegítéssel kombinálva több lakóegység számára.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 40.5 kg |
| Márka: | Vaillant |
| Modell: | VU 35CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect |
| Típus: | falra szerelhető kondenzációs gázkazán (átfolyós HMV-előállítás nélkül) |
| Névleges hőteljesítmény (50/30°C): | 4,3 – 37,7 kW |
| Névleges hőteljesítmény (80/60°C): | 4,0 – 34,8 kW |
| Modulációs tartomány: | 1:9 |
| Normalizált hőhasznosítási fok: | akár 109 % |
| NOx osztály: | 6 (kb. 30,1 mg/kWh) |
| Energiaosztály (fűtés): | A |
| Méretek (m × sz × h): | 720 × 440 × 382 mm |
| Tömeg: | 40,5 kg |
| Zajszint: | kb. 38 dB(A) |
| Üzemanyag: | földgáz G20 / LPG G31, legfeljebb 20 % hidrogén-hozzáadással |
| Égéstermék-elvezetés: | koncentrikus Ø 60/100 mm (osztható 80/125 mm-re) |
| Gázcsatlakozás: | 1/2" |
| Fűtési csatlakozás: | 3/4" |
| Max. fűtési üzemi nyomás: | 3 bar |
| Max. kimenő hőmérséklet: | 85 °C (állítható 15-80 °C) |
| Elektromos csatlakozás: | 230 V / 50 Hz |
| Védettség: | IPX4D |
| Kommunikáció: | eBUS, LINbus, myVAILLANT-készültség |
| Égési technológia: | IoniDetect – automatikus gázminőség-felismerés |
| Melegvíz-előállítás: | külső tárolóval kombinálva (pl. uniSTOR) |
| Származási ország: | Németország |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

