Vaillant lemezes hőcserélő PHE S 120-70 (120 kW, 1 1/4" menetes csatlakozás)
Kód: 0020137069Termék részletes leírása
Vaillant PHE S 120-70 lemezes hőcserélő (120 kW, menetes csatlakozás 1 1/4")
A Vaillant PHE S és PHE C sorozatú lemezes hőcserélői kulcsfontosságú komponensei a nagy, professzionális kazánházaknak, kondenzációs kazánok kaszkád kapcsolásainak és ipari fűtési csomópontoknak. Feladatuk a primer kör (hőforrás – kazán, kazánkaszkád, hőszivattyú) és a szekunder kör (elosztó rendszer, padlófűtés, radiátoros körök, használati melegvíz-készítés) hidraulikai és hőtechnikai szétválasztása, mivel a hő az egyes körök között kizárólag a rozsdamentes lemezeken keresztül adódik át – a közegek közvetlen összekeveredése nélkül. Ezt az elvet a gyakorlatban minden olyan esetben alkalmazzák, amikor meg kell akadályozni az egyes körök szivattyúinak egymásra gyakorolt hidraulikai hatását, ki kell egyenlíteni a különböző átfolyási mennyiségeket, vagy szét kell választani az eltérő minőségű, nyomású vagy összetételű hőhordozó közegű köröket (pl. glikolos keverék a napenergiás vagy hőszivattyús körben a szokásos fűtővíztől az elosztásban).
A PHE S 120-70 a Vaillant lemezes hőcserélő sorozatának belépő szintű, kompakt modellje, menetes csatlakozással (1 1/4") és maximális átvihető teljesítménnyel 120 kW. Kompakt kialakítása (mindössze 281 mm magasság, 73 mm vastagság) miatt elsősorban kisebb és közepes méretű professzionális alkalmazásokhoz készült – saját kazánházzal rendelkező lakóházakhoz, kisebb kereskedelmi ingatlanokhoz, üzemekhez, vagy két-három fali kondenzációs Vaillant kazán kaszkádja és a szekunder fűtési elosztórendszer közötti elválasztó elemként. A nagyobb PHE C sorozatú modellekkel ellentétben a PHE S 120-70 nem igényel padlóra rögzített konzolt – alacsony tömege (csak 10,70 kg) lehetővé teszi, hogy közvetlenül a csővezetékre legyen felfüggesztve a menetes csatlakozásokon keresztül.
Ennek a modellnek nagyra becsült tulajdonsága a maximum 3,0 MPa (30 bar) üzemi nyomás – ez jelentősen magasabb, mint a peremes PHE C modelleké (0,6 MPa / 6 bar). Ez a tulajdonság univerzálisan alkalmazhatóvá teszi nem csak a hagyományos alacsony nyomású fűtési körökben, hanem a magasabb nyomású ipari és technológiai vezetékekben is, ahol biztonsági rezervre van szükség a nyomáscsúcsok, vízlökések, vagy a tágulási tartály, illetve biztonsági szelep meghibásodása esetén fellépő rövid ideig tartó nyomás-túllépés ellen.
A PHE S 120-70 modell technikai adatai
| Vaillant rendelési szám | 0020137069 |
| Lemezek anyaga | rozsdamentes acél |
| Csatlakozás típusa | menetes 1 1/4" |
| Maximális teljesítmény | 120 kW |
| Lemezek száma | 70 |
| Tömeg | 10,70 kg |
| Primer oldal térfogata | 2,21 l |
| Szekunder oldal térfogata | 2,28 l |
| Maximális üzemi nyomás | 3,0 MPa (30 bar) |
| Méretek (Ma × Szé × Mé) | 281 × 335 × 73 mm (magasság × szélesség × mélység) |
| Üzemi hőmérséklet (anyag szerinti tartomány) | -196 °C és +200 °C között |
| Max. húzóerő a T csatlakozáson | 2,5 kN |
| Max. keresztirányú erő F | 25 kN |
| Max. hajlítónyomaték Mb | 65 Nm |
| Max. forgatónyomaték Mv | 765 Nm |
| Padlókonzol | nem tartozéka (a PHE S közvetlenül a csővezetékre kerül felszerelésre) |
| Rendeltetés | a primer és szekunder fűtési kör szétválasztása, kizárólag Vaillant rendszerekben |
| Gyártó | Vaillant GmbH, Németország |
| Szlovákiai forgalmazó | WINTNER s.r.o. |
| Garancia | 2 év |
A teljes Vaillant PHE sorozat áttekintése (a gyártó hivatalos technikai adatai)
| Modell | Max. teljesítmény | Lemezek száma | Tömeg | Primer térfogat | Szekunder térfogat | Max. üzemi nyomás |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PHE S 120-70 | 120 kW | 70 | 10,70 kg | 2,21 l | 2,28 l | 3,0 MPa (30 bar) |
| PHE C 240-40 | 240 kW | 40 | 40,80 kg | 4,20 l | 4,42 l | 0,6 MPa (6 bar) |
| PHE C 360-70 | 360 kW | 70 | 57,00 kg | 7,51 l | 7,74 l | 0,6 MPa (6 bar) |
| PHE C 480-90 | 480 kW | 90 | 70,92 kg | 9,72 l | 9,95 l | 0,6 MPa (6 bar) |
| PHE C 600-120 | 600 kW | 120 | 87,12 kg | 13,04 l | 13,26 l | 0,6 MPa (6 bar) |
| PHE C 720-170 | 720 kW | 170 | 114,12 kg | 18,56 l | 18,79 l | 0,6 MPa (6 bar) |
Lemezek anyaga: rozsdamentes acél. Üzemi hőmérséklet (a lemezek anyagi tartománya): -196 °C és +200 °C között. A PHE S modell menetes csatlakozással (1 1/4") rendelkezik, a PHE C modellek peremes csatlakozással. Forrás: a Vaillant „Externer Plattenwärmetauscher PHE S, PHE C" beszerelési útmutatója, 0020196730_00 dokumentum.
Felépítés és működési elv
A PHE S 120-70 lemezes hőcserélő pontosan meghatározott reliefmintázatú, préselt rozsdamentes lemezekből áll, amelyek forrasztással (esetleg hegesztéssel) kompakt tömbbé kapcsolódnak össze. Az egyes lemezek között felváltva keletkeznek csatornák a primer és szekunder közeg számára – a folyadék így soha nem kerül közvetlen érintkezésbe a két kör között, a hő kizárólag a rozsdamentes lemez vékony falán keresztül adódik át. A lemezek reliefje egyben turbulens áramlást is létrehoz, amely jelentősen növeli a hőátadási együtthatót a hagyományos, azonos méretű csöves hőcserélőkhöz képest – ennek köszönhetően a PHE S 120-70 kompakt mérete ellenére is viszonylag magas, 120 kW teljesítményt képes átvinni.
A primer és a szekunder kör csatlakozásai (előremenő és visszatérő ág is) a hőcserélő testének ugyanazon – oldalsó – oldalán találhatók, ami egyszerűsíti a beépítést a kazánházak szűkös helyiségeiben, és lehetővé teszi a könnyű hozzáférést a jövőbeni szervizeléshez a környező csővezetékek szétszerelése nélkül.
Beépítési elvek (a Vaillant 0020196730_00 hivatalos beszerelési útmutatója szerint)
- Csak fagymentes helyiségekben helyezhető üzembe.
- Biztosítson elegendő helyet a kezeléshez, szervizeléshez, valamint a hőcserélő légtelenítéséhez és leürítéséhez.
- A csatlakozásokat mindig oldalirányban vezessük ki, sohasem alulról a hőcserélőn.
- A nyomásveszteségek minimalizálása érdekében függőleges beépítési helyzet ajánlott.
- A PHE C modellt mindig kiegészítő módon magasságban állítható lábakkal (10–55 mm) ellátott padlókonzolra kell rögzíteni – sohasem szabad csak a csővezeték csatlakozásaira felfüggesztve hagyni.
- A primer és szekunder oldal átfolyását ellenáramban kell vezetni – ez biztosítja a legmagasabb hőátadási hatásfokot.
- A csatlakozásokon megengedett maximális erők és nyomatékok: húzóerő T, keresztirányú erő F, hajlítónyomaték Mb és forgatónyomaték Mv – lásd az alábbi táblázatot, hogy elkerülhető legyen a csatlakozások mechanikai sérülése a csővezeték szerelésekor.
Üzembe helyezés
- A rendszer fűtővízzel való feltöltése közben a hőcserélőt folyamatosan légtelenítjük az előremenő és a visszatérő ág légtelenítő szelepein keresztül.
- Annak érdekében, hogy a beszívott levegő ne okozzon vízlökést, a szivattyúkat először a lezárt előremenő és visszatérő elzárók ellenében indítjuk el.
- Az előremenő és visszatérő elzárókat egyszerre és lassan nyitjuk, amíg el nem érjük az üzemi hőmérsékletet.
- Mindig a primer kört helyezzük üzembe elsőként.
- Az elindítás után ellenőrizzük, hogy a hőcserélőre nem hatnak-e nyomáslökések – szükség esetén a csővezetékbe nyugalmi szakaszokat kell beépíteni, és az elzárókat le kell zárni.
Szerviz, tisztítás és karbantartás
Vízkő vagy szennyeződés kiülepedésének jelei esetén (jellemzően kemény vagy szennyezett víz esetén) a hőcserélőt a következő módon kell tisztítani: a rendszert üzemen kívül helyezzük, a hőcserélőt leürítjük és leszereljük. A tisztításhoz kizárólag rozsdamentes acélhoz és rézhez alkalmas tisztítószereket szabad használni – a nem megfelelő tisztítószerek helyrehozhatatlanul károsíthatják a hőcserélőt. A tisztítóoldattal való átmosás a normál áramlási iránnyal szemben történik, ezt követően a hőcserélőt tiszta vízzel átmossuk, ismét beépítjük, és az újbóli üzembe helyezés előtt ajánlott ellenőrizni a víz keménységét. Magas vízkeménység esetén a fűtővíz kezelése ajánlott a rendszer egyéb komponenseinek dokumentációja szerint – az atria.sk a vízkezelés kémiai és fizikai módjai kategóriában erre a célra kínálja pl. a SENTINEL és ULTIMA sorozatú korróziógátló és tisztító szereket, amelyek meghosszabbítják a hőcserélő és az egész kazánház élettartamát.
Ideiglenes leállítás esetén (javítás, szervizelés, hosszabb üzemszünet) ajánlott a hőcserélőt teljesen leüríteni és megtisztítani, hogy elkerülhető legyen a fagykárosodás, agresszív közegek okozta károk, vagy a biológiai eltömődés. Végleges üzemen kívül helyezés esetén először a primer kört zárjuk le, majd a szekundert, ezt követi a leürítés és a leszerelés.
Tipikus alkalmazási forgatókönyv a gyakorlatban
Képzeljünk el egy lakóházat vagy kisebb kereskedelmi ingatlant, amelyet két, összesen legfeljebb 120 kW beépített teljesítményű Vaillant kondenzációs kazán kaszkádja fűt. A beruházó vagy tervező különböző okokból (pl. az egyes ágak eltérő hossza és hidraulikai ellenállása, több fűtési zóna független szabályozásának szükségessége, vagy az az igény, hogy a jó vízminőségű, kezelt vízzel feltöltött kazánkört elválasszák az ingatlan régebbi, történelmileg szennyezett elosztórendszerétől) szét kívánja választani a kazán részét a rendszer többi részétől. Éppen erre szolgál a PHE S 120-70 – a kazánrész gyűjtő/elosztó eleme és a fűtési rendszer fő elosztója közé kapcsolva, ahol a hőátadás kizárólag a rozsdamentes lemezeken keresztül történik. Az ellenáramú kapcsolásnak (a primer és szekunder egymással szemben áramlik) köszönhetően minimális hőmérsékleti eltérés érhető el a körök között, ami a kazánok hatékonyságának csak minimális csökkenését jelenti a közvetlen (nem elválasztott) kapcsoláshoz képest.
A gyakorlatban ezt a típusú hőcserélőt gyakran kombinálják lakásonkénti vagy kazánköri mérőegységekkel (pl. IVAR.KS, PAW vagy HEAT BLOCK sorozat, amelyeket ugyanabban a kazán- és lakásonkénti mérőegység kategóriában talál az atria.sk oldalon), valamint hidraulikai leválasztókkal – mint alternatív, hőtechnikailag elválasztott (nem csak átfolyás-kiegyenlítő) módszer a nagy kazánházak ugyanazon problémájának megoldására: hogyan lehet megbízhatóan összekapcsolni a hőforrást az elosztó rendszerrel a szivattyúk egymásra gyakorolt negatív hatása nélkül.
Miért válassza a Vaillant PHE S 120-70 modellt
- Eredeti Vaillant alkatrész – teljes kompatibilitás és garantált működés a Vaillant rendszerekben, ellentétben a harmadik féltől származó univerzális hőcserélőkkel.
- Kompakt méretek – elfér kisebb műszaki helyiségekben és kazánházakban is, ahol nincs hely a nagyobb, peremes PHE C modelleknek.
- Magas nyomástartási rezerva (30 bar) – biztonságos választás igényesebb technológiai körök esetén is.
- Egyszerű beépítés és szervizelés az oldalsó csatlakozásoknak és alacsony tömegnek (10,70 kg) köszönhetően (egy-két ember emelőeszköz nélkül is elbírja).
- Kiegészítő tartozékok – hőszigetelés (kód 0020248922) és csatlakozó átmenet 35 mm Cu csőhöz (kód 0020248931) külön is elérhetők ebben a kategóriában, így a projekt igényei szerint pontosan összeállíthatja a rendszert.
- Megbízható szlovákiai forgalmazó – WINTNER s.r.o., a Vaillant és Protherm hosszú évek óta tartó partnere a szlovák piacon.
Gyakran ismételt kérdések
Mire szolgál pontosan a PHE S 120-70 lemezes hőcserélő?
A hőforrás primer körének (pl. kazánkaszkád) hidraulikai és hőtechnikai szétválasztására szolgál a szekunder fűtési körtől. A hő a rozsdamentes lemezeken keresztül adódik át, a közegek közvetlen összekeveredése nélkül, ami megakadályozza a szivattyúk egymásra gyakorolt hatását, és kiegyenlíti a két kör eltérő átfolyási mennyiségét.
Szükséges padlókonzol a PHE S 120-70 modellhez is?
Nem. A magasságban állítható lábakkal ellátott padlókonzol csak a nagyobb, peremes PHE C sorozatú modellek csomagjának része. A PHE S 120-70 modell alacsony tömege (10,70 kg) miatt úgy van kialakítva, hogy közvetlenül a csővezetékre legyen felfüggesztve a 1 1/4-hüvelykes menetes csatlakozásain keresztül.
Használható a PHE S 120-70 glikolos keverékkel működő rendszerben is (pl. napenergia, hőszivattyú)?
Igen, a rozsdamentes acél kialakítás és a magas, 30 bar üzemi nyomás lehetővé teszi az alkalmazást fagyálló keverékkel működő körökben is, amennyiben a hőcserélő jóváhagyott Vaillant rendszer részét képezi, és betartják az ebben a táblázatban megadott paramétereket.
Milyen tartozékokat rendeljek a PHE S 120-70 hőcserélőhöz?
Ajánljuk a hőszigetelést (kód 0020248922), amely csökkenti a hőveszteséget és megvédi a kezelőt a hőcserélő forró felületével való érintkezéstől, valamint réz csővezeték esetén a csatlakozó átmenetet 35 mm Cu csőhöz (kód 0020248931).
Mennyi ideig tart a hőcserélő beépítése?
Az alacsony tömeg és a két csatlakozás oldalsó kivezetése miatt egy tapasztalt fűtéstechnikus a beépítést, a meglévő csővezetékhez való csatlakoztatást és a légtelenítést jellemzően 1–2 óra alatt elvégzi.
Mennyi a garancia a PHE S 120-70 hőcserélőre?
Ehhez az alkatrészhez standard 2 éves garancia érvényes, amelyet a szlovákiai hivatalos partner, a WINTNER s.r.o. biztosít az értékesítés keretében.
Mi a különbség a PHE S és a PHE C sorozat között?
A PHE S kisebb, könnyebb modell menetes csatlakozással (1 1/4") és legfeljebb 120 kW teljesítménnyel, közvetlenül a csővezetékre szerelhető konzol nélkül, és magasabb nyomást (30 bar) visel el. A PHE C sorozat (240–720 kW) peremes csatlakozással rendelkezik, nagyobb a tömege (40–114 kg), és mindig padlókonzolra is fel kell szerelni állítható lábakkal, mivel tömege és mérete miatt kiegészítő mechanikai támaszra van szükség.
Használható a hőcserélő hűtésre is, nem csak fűtésre?
A lemezek anyagi tartománya -196 °C és +200 °C között elméletileg lehetővé tenné a hűtési alkalmazásokat is, a gyakorlatban azonban a PHE S 120-70 a Vaillant katalógusában kizárólag Vaillant fűtési rendszerek részeként kerül forgalomba és ajánlásra – más felhasználáshoz a tervezőnek egyedi elbírálásra van szüksége.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Hidraulikus váltók |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 10.7 kg |
| Márka: | Vaillant |
| Típusjelölés: | PHE S 120-70 |
| Rendelési szám: | 0020137069 |
| A hőcserélő anyaga: | rozsdamentes acél |
| Csatlakozás típusa: | menetes 1 1/4" |
| Maximális teljesítmény: | 120 kW |
| Lemezek száma: | 70 |
| Tömeg: | 10,70 kg |
| Primer oldal térfogata: | 2,21 l |
| Szekunder oldal térfogata: | 2,28 l |
| Maximális üzemi nyomás: | 3,0 MPa (30 bar) |
| Méretek (Ma × Szé × Mé): | 281 × 335 × 73 mm |
| Üzemi hőmérséklet (anyag): | -196 °C és +200 °C között |
| Padlókonzol: | nem tartozéka a csomagnak |
| Rendeltetés: | kizárólag Vaillant rendszerek |
| Gyártó: | Vaillant GmbH, Németország |
| Szlovákiai forgalmazó: | WINTNER s.r.o. |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

