Vaillant recoVAIR VAR 60/2 D - lokális hővisszanyerő egység (vezetékes verzió)
Kód: 0010047340Termék részletes leírása
A recoVAIR VAR 60/2 D egy önálló, helyi (decentralizált) hővisszanyerős szellőztető egység vezetékes kommunikációval, amely egy meglévő recoVAIR VAR 60/2 rendszer további helyiséggel történő bővítésére, vagy egy sérült egység cseréjéhez pótalkatrészként szolgál. Ez a variáns nem tartalmazza a beépítő készletet, a külső fedelet sem a vezérlést – elsősorban azoknak az ügyfeleknek készült, akik a kiegészítőkkel már rendelkeznek (pl. korábbi rendszerükből), és csupán a szellőztető egységet kell megvásárolniuk.
Hogyan működik a recoVAIR VAR 60/2 helyi hővisszanyerése
A recoVAIR VAR 60/2 egy decentralizált (helyi) hővisszanyerős szellőztető egység, amely közvetlenül a felhasználás helyén – egy konkrét szobában, hálóban, nappaliban, irodában vagy más helyiségben – oldja meg a szellőztetést, anélkül, hogy az egész házban központi légtechnikai vezetékrendszert kellene kiépíteni. Az egységet egyetlen, a külső falba fúrt 162 mm átmérőjű kör alakú furatba helyezik, és 230 V-os elektromos hálózatra csatlakoztatják. Nincs szükség további építési munkára, mennyezeteken vagy válaszfalakon átvezetett csővezetékekre, sem légtechnikai gépházra.
Az egység szíve egy regeneratív kerámia hőtároló hőcserélő. Az egységben lévő ventilátor rendszeres, 70 másodperces ciklusokban dolgozik, és váltogatja a légáramlás irányát: a ciklus első fázisában az egység a nedves, elhasznált levegőt vezeti ki a helyiségből, miközben a kiáramló levegő hője átmenetileg raktározódik a hőcserélő kerámia szerkezetében. A második fázisban a ventilátor iránya megfordul, és az egység friss külső levegőt szív be – ez az even meleg kerámia hőcserélőn áthaladva átveszi a tárolt hőt, így a helyiségbe már előmelegített levegő kerül. Ennek a elvnek köszönhetően a recoVAIR VAR 60/2 akár 92%-os hővisszanyerési fokot ér el (DIBt módszertan szerint), amely jelentősen csökkenti a szellőztetés által okozott hőveszteséget a hagyományos, ablakon keresztüli szellőztetéshez képest.
Annak érdekében, hogy a helyiségben vagy a szomszédos helyiségek között ne alakuljon ki nyomáskülönbség, az egységeket alapkiépítésben páronként telepítik, amelyek egymással ellentétes fázisban dolgoznak – amíg egy egység friss levegőt szív be, a másik éppen az elhasznált levegőt vezeti ki, és fordítva. Ezt a szinkronizálást vagy kábeles összekötés (D variáns), vagy vezeték nélküli kapcsolat 868,0 – 868,6 MHz frekvencián (DW variáns) végzi. Egy rendszerben akár 16 egység is összekapcsolható (1 vezérlő „leader” és akár 15 alárendelt „follower”), így a megoldás fokozatosan bővíthető nagyobb lakásra vagy családi házra is.
A beépített páratartalom-érzékelő automatikusan üzembe tudja helyezni az egységet, amikor a helyiség páratartalma meghaladja a beállított küszöbértéket – jellemzően zuhanyozás, főzés vagy ruhaszárítás után –, így aktívan megelőzi a vízgőz lecsapódását a hideg felületeken, és a penész kialakulását a helyiségek sarkaiban és a bútorok mögött, amely a jól szigetelt modern, illetve utólag szigetelt régebbi házakban egyre gyakoribb probléma.
| Légáramlási tartomány | 5 – 60 m³/h (4 teljesítményfokozat) |
| Hővisszanyerési hatásfok (DIBt) | akár 92 % (átlagos hővisszanyerési fok 88 %) |
| Hőmérséklet-arány EN 13141-8 szerint (nem korrigált) | akár 80,5 % |
| Hangnyomásszint | 23 – 52 dB(A) |
| Hangnyomásszint 1 m távolságban | 11 – 45 dB(A) |
| Az egységgel ellátott fal normalizált zajcsillapítása | 42 – 50 dB |
| Teljesítményfelvétel | 1,7 – 10 W (fajlagos teljesítményfelvétel 0,44 W/(m³/h)) |
| Táplálás | 230 V, 50 Hz |
| Szűrés – beszívott levegő | ISO Coarse 45 % |
| Szűrés – elvezetett levegő | ISO Coarse 30 % |
| Fali beépítő furat átmérője | 162 mm |
| Fal vastagsága | 250 – 1 000 mm |
| Üzemi hőmérséklet | -30 °C és +50 °C között |
| Védelmi fokozat | IPX4 |
| Méretek (Ma/Szé/Mé) | 250 × 233 × 42 mm |
| Egység tömege | 3,5 kg |
| ErP energiaosztály | A+ |
| Max. összekapcsolható egységek száma a rendszerben | 16 (1 leader + 15 follower) |
| Áramlásirány-váltási intervallum | 70 másodperc |
Telepítés és beépítés
A recoVAIR VAR 60/2 egység beépítése egy 162 mm átmérőjű magfúrásból áll a külső falon keresztül, amelybe a beépítő csövet helyezik (szigetelt műanyag cső, 500 mm hosszban kapható, amely szükség esetén rövidíthető, vagy vastagabb, akár 1000 mm-es falaknál két cső egymás után kombinálható). A kültéri oldalról a furatot fehér, VAZ WD160 típusú hangtompítós külső fedéllel zárják le, amely egyben védi az esőtől, rovarok behatolásától, és csökkenti a kültéri zaj behatolását a belső térbe. Magát az egységet a beltéri oldalról csúsztatják be az előkészített beépítő csőbe, és csatlakoztatják a 230 V/50 Hz-es elektromos hálózatra.
A D variáns egységei egymással és az esetleges vezérlőpanellel kábelen keresztül kommunikálnak, ami a legmegbízhatóbb megoldás olyan helyeken, ahol felújítás vagy új építés során lehetséges gyengeáramú kábelt vezetni az egyes beépítési pontok között (pl. a két helyiség közötti válaszfalban vagy az álmennyezetben). A kábeles kivitel ellenáll a háztartásban lévő más vezeték nélküli eszközök zavarásának, és nem igényel akkumulátort a kommunikációs modulban.
Az egység üzemi hőmérséklete −30 °C és +50 °C között van, így a recoVAIR VAR 60/2 megbízhatóan működik a fagyos szlovák télen és a forró nyári napokban is. Az IPX4 védelmi fokozat biztosítja az ellenállást a fasszád felőli fröccsenő víz ellen. A beépítést egy tapasztalt fűtéstechnikus, villanyszerelő vagy légtechnikus egy nap alatt, helyiségenként elvégzi, építési engedély nélkül (rendes karbantartásnak/a külső homlokzat korszerűsítésének minősül, javasoljuk azonban ellenőrizni a helyi előírásokat műemlék jellegű homlokzatok esetén).
Mikor válassza a különálló egységet
A különálló recoVAIR VAR 60/2 D egység elsősorban három esetben ajánlott. Először is, ha már rendelkezik telepített recoVAIR VAR 60/2 D rendszerrel néhány helyiségben, és bővíteni szeretné a rendszert egy további helyiséggel – a rendszer akár 16 egység összekapcsolását támogatja, így egy további egység megvásárlása (a saját beépítő csővel és külső fedéllel együtt, amelyeket külön kell megvásárolni, ha még nincsenek) egyszerű módja egy harmadik, negyedik vagy további helyiség lefedésének. Másodszor, pótalkatrészről van szó szervizbeavatkozás esetén, ha a régebbi egység megsérült például vihar, az elektromos hálózatba történő villámbecsapódás vagy mechanikai sérülés következtében. Harmadszor, tapasztalt szerelők és légtechnikai cégek egyesével vásárolják meg az egységeket olyan projektekhez, ahol a szükséges kiegészítőket (beépítő csövek, fedelek, vezérlőpanelek) saját maguk szerzik be, vagy nagyobb mennyiségben, egyszerre több objektumhoz.
Ha teljesen új telepítést tervez korábbi kiegészítők nélkül, általában kedvezőbb közvetlenül a szettet megvásárolni (2× egység + beépítő készletek + fedél + távirányító), mivel az árkedvezőbb az egyes komponensek összegéhez képest.
Összehasonlítás más szellőztetési módokkal
| Szellőztetés módja | Hővisszanyerés | Építési beavatkozás | Páratartalom/CO&sub2; kontroll |
|---|---|---|---|
| Szellőztetés nyitott ablakon keresztül | nincs | nincs | csak manuális, alkalomszerű |
| Lakásbeli szellőztető rácsok/hézagok | nincs | minimális | nincs, folyamatos hőveszteség |
| Elszívó ventilátor (fürdő, WC) | nincs | minimális | csak elvezetés, friss levegő betáplálása nélkül |
| Központi légtechnika hővisszanyerővel | igen, magas | kiterjedt (csővezeték-rendszer) | igen, centralizáltan vezérelt |
| recoVAIR VAR 60/2 (helyi hővisszanyerés) | igen, akár 92 % | 1 db Ø162 mm furat helyiségenként | igen, opcionálisan CO&sub2; szenzorral is |
A recoVAIR VAR 60/2 helyi hővisszanyerős egység így középső pozíciót foglal el az egyszerű, de energetikailag kedvezőtlen szellőztetési módok (ablak, rácsok, elszívó ventilátor) és a költséges, építészetileg bonyolult központi légtechnika között – a hővisszanyerés legtöbb előnyét (magas hatásfok, automatikus szabályozás, páratartalom- és CO&sub2;-kontroll) nyújtja minimális építési beavatkozás mellett, amely helyiségenként egyetlen kis falfuratra korlátozódik.
Energiamegtakarítás és a beruházás megtérülése
A nyitott ablakon keresztüli szellőztetés a hőveszteség szempontjából a legkevésbé hatékony levegőcsere-mód – egy rövid, de intenzív szellőztetés (úgynevezett sokkszellőztetés) során a kicserélt levegő térfogatában lévő hő gyakorlatilag teljes egészében kiáramlik, amelyet a fűtési rendszernek újra „meg kell vennie” a kívülről beáramló hideg levegő felmelegítésével. A recoVAIR VAR 60/2 típusú szellőztetés esetén, amely akár 92%-os hővisszanyerési fokot ér el (DIBt módszertan szerint), ennek az energiának a nagy része a kerámia hőcserélőben raktározódik, és átadódik a beáramló levegőnek – az a hő, amely egyébként az ablakon keresztül elszökne, így az épületben marad.
A konkrét pénzügyi megtakarítás számos tényezőtől függ – az épület típusától és korától, a szigetelés mértékétől, a fűtési energia árától, a szellőztetett helyiségek számától és az addigi szellőztetési szokásoktól (naponta hányszor és mennyi ideig szellőztettek ablakon keresztül eddig). Általánosságban elmondható, hogy a modernebb, jól szigetelt házakban, ahol a szellőztetés viszonylag a legnagyobb hányadát képezi a hőveszteségeknek (mivel a homlokzaton keresztüli veszteség már minimalizálódott a szigeteléssel), a hővisszanyerős irányított szellőztetés előnye a legjelentősebb – és nem csak pénzügyi szempontból, hanem a helyiségben egy stabil, kellemes hőmérséklet fenntartása szempontjából is, huzat és a nyitott ablakos szellőztetésre jellemző hőmérséklet-ingadozás nélkül.
Az egység alacsony teljesítményfelvétele (1,7 – 10 W, fajlagosan 0,44 W/(m³/h)) azt jelenti, hogy a ventilátor önmagában elhanyagolható tételt jelent a háztartás áramfogyasztásában – nagyságrendileg egy folyamatosan üzemelő kis éjszakai lámpával összemérhető, jóval alacsonyabb, mint a hosszú csővezetékrendszerrel és nagyobb ventilátorokkal rendelkező központi légtechnikai egységek esetében.
Karbantartás és szűrők
A recoVAIR VAR 60/2 egység két szűrőt használ – egy ISO Coarse 45 %-os osztályú szűrőt a beszívott (külső) levegő oldalán, és egy ISO Coarse 30 %-os osztályú szűrőt az elvezetett (belső) levegő oldalán. A szűrőket az üzemeltetési feltételektől függően (városi környezet, pollenszezon, forgalmas út közelsége) körülbelül évente 2-4 alkalommal kell ellenőrizni és cserélni; a vezérlőpanel vagy a távirányító kijelzője figyelmeztet a csere szükségességére. A szűrőcsere önálló, szervizbeavatkozást nem igénylő művelet – a szűrőbetétet egyszerűen kihúzzuk, és újjal helyettesítjük.
A kerámia hőtároló hőcserélő karbantartást nem igénylő, mozgó részek nélküli alkatrész, amely normál üzem mellett az egység teljes élettartama alatt nem igényel tisztítást vagy cserét. A ventilátort ajánljuk néhány évente egyszer ellenőriztetni a fűtési/szellőztető rendszer rendszeres szervizelése során, habár ez egy hosszú távú, karbantartást nem igénylő üzemre tervezett komponens.
Miért éppen ezt a modellt válassza
A különálló recoVAIR VAR 60/2 D egység megvásárlásával pontosan ugyanazt a bevált szellőztetési teljesítményt, csendes üzemet és akár 92%-os hővisszanyerést kapja, mint a szett esetén, azzal a lehetőséggel, hogy a már meglévő kiegészítőket felhasználja, vagy egy további helyiséggel bővítse a rendszert. A D vezetékes kivitelt akkor javasoljuk, amikor az új egység és a meglévő rendszer között lehetséges kommunikációs kábelt vezetni.
Gyakran ismételt kérdések
Tartalmazza a csomag a beépítő csövet és a külső fedelet is?
Nem, ez a termék csak magát a szellőztető egységet tartalmazza. A beépítő csövet (kód: 0020236365) és a VAZ WD160 külső fedelet (kód: 0010047348) új telepítés esetén külön kell megvásárolni.
Kompatibilis ez az egység a régebbi recoVAIR VAR 60/1 D rendszerrel?
A recoVAIR VAR 60/2 D egység a VAR 60 sorozat jelenlegi generációja. A régebbi VAR 60/1 rendszer bővítésekor javasoljuk ellenőrizni a vezérlőpanel és a kommunikációs protokoll kompatibilitását, illetve konzultálni a Vaillant műszaki támogatásával.
Hány recoVAIR VAR 60/2 D egységet lehet egymással összekapcsolni?
A rendszer akár 16 egységet is támogat egy rendszerben – egy vezérlő (leader) és akár 15 alárendelt (follower) egységet.
Szükségem van erre az egységre vezérlőpanelre vagy távirányítóra?
Igen, a teljesítményfokozatok és üzemmódok teljes körű beállításához javasoljuk a VAZ RC/2 távirányítót vagy a VAZ CP/2, illetve VAZ CPC/2 (CO2 szenzorral ellátott) fali panelt.
Mennyi a garancia az egységre?
Erre a termékre standard kétéves garanciát biztosítunk.
Vaillant – megbízható márka a fűtés és szellőztetés terén
A Vaillant egy több mint 150 éves történelemmel rendelkező német fűtő-, hűtő- és szellőztetőtechnikai gyártó, amely a szlovák piacon a kondenzációs kazánok, hőszivattyúk és irányított szellőztető rendszerek szegmensében a legmegbízhatóbb márkák közé tartozik. A recoVAIR termékcsalád a hővisszanyerős szellőztetést fedi le, a helyi (decentralizált), egyedi helyiségekhez való egységektől – mint amilyen a recoVAIR VAR 60/2 is –, egészen a teljes házakhoz szükséges központi légtechnikai egységekig. A Vaillant termék megvásárlásával garantált minőségű, Szlovákiában elérhető szervizzel és pótalkatrészekkel rendelkező, kétéves garanciával ellátott berendezést kap.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Decentralizált szellőztető egységek és tartozékok |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 3.5 kg |
| Készülék típusa: | lokális (decentralizált) hővisszanyerős szellőztető egység |
| Kommunikáció az egységek között: | vezetékes (busz) a rendszer többi egységével |
| Légáramlási tartomány: | 5 - 60 m3/h |
| Hővisszanyerési hatásfok (DIBt): | akár 92 % |
| Átlagos hővisszanyerési fok (DIBt): | akár 88 % |
| Hőmérséklet-arány EN 13141-8 szerint (nem korrigált): | akár 80,5 % |
| Hangnyomásszint: | 23 - 52 dB(A) |
| Hangnyomásszint 1 m távolságban: | 11 - 45 dB(A) |
| Az egységgel ellátott fal normalizált zajcsillapítása: | 42 - 50 dB |
| Teljesítményfelvétel: | 1,7 - 10 W |
| Fajlagos teljesítményfelvétel: | 0,44 W/(m3/h) |
| Táplálás: | 230 V, 50 Hz |
| Szűrő - beszívott levegő: | ISO Coarse 45 % |
| Szűrő - elvezetett levegő: | ISO Coarse 30 % |
| Beépítő furat átmérője: | 162 mm |
| Fal vastagsága: | 250 - 1000 mm |
| Üzemi hőmérséklet: | -30 és +50 °C között |
| Védelmi fokozat: | IPX4 |
| Méretek (Ma/Szé/Mé): | 250 x 233 x 42 mm |
| Egység tömege: | 3,5 kg |
| ErP energiaosztály: | A+ |
| Max. összekapcsolható egységek száma: | 16 (1 leader + 15 follower) |
| Áramlásirány-váltási intervallum: | 70 s |
| Származási ország: | Németország |
| Márka: | Vaillant |
| Termékcsalád: | recoVAIR |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

