Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant uniSTOR exclusive VIH R 200 A

Kód: 0010015942
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
515 574 Ft –5 %
Zásobník teplej vody Vaillant uniSTOR exclusive VIH R 200 A
515 574 Ft –5 % 489 795 Ft / db 398 207 Ft ÁFA nélkül Egységár:
Külföldi szállítás
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant uniSTOR exclusive VIH R 200 A – nemegyenesen melegített melegvíz-tároló 200 literes térfogattal

Azoknak a családoknak, akik magasabb komfortot várnak a meleg víz előállításában, mint amit a kisebb 150 literes modell képes biztosítani, a Vaillant a dizájn sorozatában a exclusive sorozat keretében kínálja a VIH R 200 A modelljét, 200 literes térfogattal. Ez egy álló, padlóra szerelhető tároló, 200 literes térfogattal, amely nemegyenes melegítés elvén működik – a meleg víz a beépített hőcserélő (fűtőcső) segítségével melegszik fel, amely a fűtési körhez van csatlakoztatva a Vaillant fali vagy álló gázkazánjához. A külső fényes fehér burkolat olyan módon készült, hogy vizuálisan is összhangba kerül a modern Vaillant exclusive sorozatú kazánokkal (ecoTEC exclusive, turboTEC exclusiv), így a tároló nem tűnik felkötött készülékként, hanem egy összefüggő, gondosan megtervezett fűtési megoldás részeként.

A 200 literes térfogat elsősorban ötfős vagy többtagú családokhoz, illetve két fürdőszobával rendelkező családi házakhoz ajánlott, ahol gyakran történik több helyen egyszerre meleg víz felhasználása (például egyik fürdőszobában zuhanyozás, miközben a másikban a konyhában történik az evőeszközök mosása). Köszönhetően a belső hőcserélő nagyobb hőcserélőfelületének, a modell képes jelentős csúcsterheléseket is elbírni anélkül, hogy a hosszabb zuhanyzás során több személy esetén jelentősen csökkenne a víz hőmérséklete.

Műszaki jellemzők

Éves névleges tároló térfogat200 l
Egyéb hasznos térfogatkörülbelül 184 l
A fűtőcső hőcserélőfelületekörülbelül 1,18 m²
A fűtőcsőben lévő fűtővíz térfogatakörülbelül 8,1 l
A fűtővíz áramlási mennyisége (∆T=20K)1,6 m³/h
Nyomásveszteségkörülbelül 6,5 kPa
Folyamatos teljesítmény (melegvíz előállítás)körülbelül 837 l/h (34 kW)
Csúcs teljesítmény (10/45 °C, tároló 60 °C)körülbelül 250 l/10 min
teljesítmény szám NLkörülbelül 3,5
A meleg víz maximális hőmérséklete85 °C
A fűtővíz maximális hőmérséklete110 °C
A maximális működési nyomás (melegvíz / fűtés)1,0 MPa (10 bar)
Álló hőveszteségkörülbelül 1,6 kWh/24 h
Magasságkörülbelül 1 240 mm
Átmérőkörülbelül 600 mm
A tartály anyagaacél, belső felület sárgarétegelt
Korrozóvédő védelemmagnézium anóda
Hűvös / meleg víz bemenetR ¾"
Cirkuláció csatlakozásaR ¾"
Fűtővíz bemenet/kimenetR 1"
A burkolat kialakításafényes fehér, exclusive sorozat

Belső felszerelés és szerkezet

A kisebb 150 literes testvérmodellhez hasonlóan a VIH R 200 A is sárgarétegelt acél tartályt használ, ami ellenáll a víz által okozott hosszú távú korróziónak. A kiegészítő korrózióvédelmet egy beépített magnézium áldozat anóda biztosítja – ez az anyag az üzemidő során fokozatosan elhasználódik egy elektrokémiai folyamat során, amely véd a tartály acél falát, így rendszeres ellenőrzés (általában évente egyszer) és szükség esetén cseréje szükséges. A tároló belsejében egy fűtőcső található, amelynek hőcserélőfelülete körülbelül 1,18 m², tehát kb. harmaddal nagyobb, mint a 150 literes modellnél, ami közvetlenül megmutatkozik a magasabb folyamatos teljesítményben (837 l/h a 640 l/h helyett) és a magasabb teljesítmény számban (NL 3,5 a 2,0 helyett) – tehát képes egyszerre több helyen történő fogyasztást is ellátni.

A burkolat hőszigetelése merev PU hab és vákuum hőszigetelő panelek kombinációjával valósul meg, amelyek a piacon elérhető leghatékonyabb hőszigetelő anyagok közé tartoznak – ezeknek köszönhetően az álló hőveszteség még a nagyobb víztérfogat mellett is alacsony szinten marad.

Beszerelés

Az installáció az uniSTOR VIH R sorozat másik modelleivel azonos módon történik – a tárolót egy sík, elegendően támogató padlóra kell elhelyezni a hőforrás (kazán) közelében, majd a fűtési körhöz R1" csatlakozókon keresztül, valamint a hideg és meleg víz elosztásához R¾" csatlakozókon keresztül kell csatlakoztatni. Mivel a töltött tároló tömege (200 liter víz súlya önmagában 200 kg, így a tartály súlyával együtt a teljes terhelés meghaladja a 250 kg-ot) miatt fontos az aljzat elegendő támogatása, különösen a padlásban vagy fa padlózatú alapozású helyiségekben történő beszerelés esetén. Javasolt a megfelelő nyomástartó szelepet is figyelembe venni, amely a maximális működési nyomásnak megfelel, és annak levezetését egy biztonságos helyre is biztosítani.

Mivel a modell rendelkezik külön cirkulációs csövezési csatlakozással (R¾"), érdemes ezt a nagyobb térfogatú rendszerekben, két fürdőszobával vagy hosszabb elosztóvezetékekkel rendelkező rendszerekben felhasználni – a cirkuláció biztosítja, hogy a meleg víz majdnem azonnal elérhető legyen minden kohó kinyitásakor, anélkül, hogy a csövekben lévő lehűlő víz feleslegesen el lenne pucolva.

Milyen esetekben ajánlott a 200 literes modell

Ez a térfogati változat elsősorban a következő esetekben ajánlott:

  • családi házak 5 vagy több lakóval,
  • családok, amelyek két fürdőszobával vagy külön zuhanykabinnal és fürdőkával rendelkeznek,
  • családok, ahol rendszeresen történik párhuzamos fogyasztás (például reggeli csúcs a munka vagy iskola előtt),
  • kisebb vállalkozások, amelyeknél nagyobb melegvíz-igény van (például kisebb szálláshelyek, orvosi rendelők).

Ha családja kisebb vagy csak egy fürdőszobai fogyasztási hely van, akkor gazdasági és helytakarékos szempontból előnyösebb lehet a kisebb 150 literes modell ugyanabból a dizájn sorozatból. Ugyanakkor, ha tervez egy későbbi kiegészítést, padlás alatti lakásokat vagy bérlakásokat, vagy várhatóan a család bővül, akkor a nagyobb térfogatba való beruházás most már megmentheti a későbbi, túl kicsi tároló cseréjéhez kapcsolódó költségeket.

Beszerelés korlátozott térben

Még a nagyobb térfogat mellett is megőrzi a 200 literes modell ugyanazt a hengeres alakot és majdnem azonos alapterületet, mint a 150 literes modell (a különbség elsősorban a tároló magasságában van), így a fűtőmű vagy technikai szoba tervezésekor nem kell számolni jelentősen nagyobb alapterülettel – csak magasabb mennyezetet vagy elegendő szabad magasságot. Ez különösen előnyös a rekonstrukciók esetén, ahol a tárolót egy már meglévő, méretben korlátozott sarokba vagy kiemelkedésbe kell elhelyezni.

Kompatibilitás és függetlenség az elektromos hálózattól

A VIH R 200 A tároló kompatibilis a Vaillant fali és álló kazánjainak széles választékával, és mivel a víz melegítését kizárólag a fűtési kör biztosítja (nem szükséges külön elektromos csatlakozás a tárolóhoz), működőképes marad az elektromos energia szolgáltatásának megszakadása esetén is – feltéve, hogy a hőforrás működőképes. Ez a kombináció megbízható megoldást biztosít azokban a helyekben is, ahol az elektromos energia ellátás kevésbé stabil.

Energia-megtakarítás

Napján a nagyobb térfogat mellett is az álló hőveszteség egy elfogadható szinten marad, körülbelül 1,6 kWh/24 óra, köszönhetően a jó minőségű szigetelésnek. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a tároló hosszabb ideig tartó fogyasztás hiányában (például szabadság alatt) nem fogyaszt jelentős mennyiségű energiát a hőmérséklet fenntartásához. Javasolt a kazán időjárásfüggő szabályozását kiegészíteni időprogramozható melegvíz előállítással, amely képes korlátozni a felfűtést, amikor a család nincs otthon, így éves szinten csökkenthetők a működtetési költségek anélkül, hogy a komfort csökkenne.

Karbantartás

A javasolt rendszeres karbantartás éves magnézium anóda ellenőrzését, a biztonsági szelep működésének ellenőrzését, a tároló aljának lekeményítését és a kemény víz esetén a hideg víz bemenetének környezetében történő vízkőlerakódás ellenőrzését is magában foglalja. A külső fényes burkolat tisztításához elegendő egy puha, nedves ruha, kerülje az abrazív és oldószeres tisztítószereket, amelyek károsíthatják a lakó felületet, ami jellemző a exclusive sorozatra.

Miért válassza ezt a modellt

A VIH R 200 A a legnagyobb kényelmet nyújtja a kisebb (nem hengeres nagytérfogatú) uniSTOR VIH R sorozat tartályai közül, ideális az igényesebb háztartások számára, akik egyben szeretnék, hogy a tartály dizájnja összhangba kerüljön a modern Vaillant kazánokkal. A magas, tartós teljesítmény, a megbízható, hagyományosan megbízható sütő konstrukció és az attraktív megjelenés kombinációja egy gondosan megtervezett berendezést jelent melegvíz-kényelem hosszú évekre előre.

Biztonságos üzemeltetés

Minden nyomástartály esetében elengedhetetlen a működő, a maximális üzemnyomásra (1,0 MPa/10 bar) beállított biztonsági szelep, amely a víz felfűtése (és hőtágulása) során a túlnyomást elvezeti a tartályból. A biztonsági szelepből való elvezetést biztonságos helyre, például padlóbevitelhez kell vezetni. Higiéniai szempontból ajánlott a kazán termosztátján a fűtési hőmérsékletet 55 – 60 °C-ra beállítani (elegendő hőmérséklet a Legionella baktériumok kockázatának csökkentéséhez, miközben megfelelő energiatudatosság is megmarad), valamint a melegvíz kimenetén egy termostátos keverőszelepet szerelni, amely a vízhőmérsékletet közvetlenül a fogyasztási helyen biztonságos szintre csökkenti, és megóvja a bőrt, különösen ha a háztartásban kisgyerekek vagy idősek is vannak.

Típusos alkalmazási esetek

Minden nem közvetlenül fűtött tartály esetében érvényes, hogy a melegvíz kényelme nemcsak a tartály térfogatától, hanem a hozzákapcsolt kazán teljesítményétől is függ – ha a kazán túl kicsi, akkor még egy nagy tartály sem képes gyorsan újratölteni a melegvizet. Ezért a választáskor ajánlott konzultálni a projektgazdával vagy a Vaillant szerviztechnikussal, aki a háztartás valós fogyasztása alapján megfelelő kazán-tartály kombinációt tervez.

A gyakorlatban a VIH R 200 A leggyakrabban régi családi házak felújításánál kerül beépítésre, ahol a gázkazánt egy modern Vaillant kondenzációs típusra cserélik, és egyben megoldják a melegvíz-tárolót – vagy mert az eredeti már elhasználódott, vagy mert a tulajdonosok szeretnék a régi, kisebb bojlernél jobb kényelmet. Ugyanígy használják új épületekben is, ahol két fürdőszoba van, és az építő már eleve magasabb melegvíz-kényelem szintjét tervezi. A dizájnban különösen kívánatos exclusive változatot gyakran választják akkor is, ha a technikai szoba vagy kazánház részben látható (például nyitott folyosó, üveges ajtóval ellátott technikai szoba), és a tulajdonosnak fontos, hogy a berendezés estétikailag összhangban legyen.

A szállítás tartalma

A csomag tartalmazza a sütött acéltartályt beépített fűtőcsővel, magnézium-anóddal, hőszigeteléssel és külső burával, valamint a hőmérő vagy hőérzékelő beágyazott üregével és a menetes kapcsolódásokkal ellátott csatlakozókával. A biztonsági szelep, a konkrét kazánmodellhez szükséges csatlakozókészlet, a termostátos keverőszelep és a cirkulációs szivattyú (ha cirkulációt alkalmaznak) külön kell rendelni, mint kiegészítő tartozékok a konkrét rendszerhez.

Exclusive vs. standard kivitelű uniSTOR

A tartály konstrukciós alapja – sütött acéltartály, magnézium-anóda, fűtőcső azonos hőcserélőfelülettel és teljesítményparaméterekkel – megegyezik a normál (nem exclusive) VIH R 200-as uniSTOR sorozat változatával. A különbség elsősorban a megjelenésben van: az exclusive változat fényes fehér festett burát viszi, míg a normál változat matt burát – ez vizuálisan összhangba hozza a Vaillant exclusiv kazán sorozattal (ecoTEC exclusive, turboTEC exclusiv). A teljesítmény, megbízhatóság és élettartam szempontjából tehát nincs különbség a két változat között – a választás tisztán estétikai, és attól függ, hogy a vásárló a melegvíz-tárolót egy exclusiv sorozatú kazánnal kombinálja-e, vagy nem fontos számára a megjelenés összhangja.

Környezeti aspektus

Mivel a tartály a melegvíz fűtéséhez a már úgyis üzemeltetett fűtési rendszerből származó hőt használja (a kazán elsősorban a szobák fűtésére, másodsorban a melegvíz előállítására is hőt termel), nem keletkezik további villamos energiafogyasztás közvetlen fűtésre, mint az elektromos bojlerek esetében. Egy kondenzációs Vaillant kazán magas éves hatásfokkal kombinálva, a háztartás jelentősen csökkentheti a melegvíz előállításánál keletkező szénlábnyomot a klasszikus elektromos fűtéshez képest, különösen a fűtési szezonon kívül, amikor a kazán hatékonyan üzemelhet még alacsony teljesítménnyel is.

Gyakran feltett kérdések

Képes-e a tartály két személy egyszerre zuhanyozását ellátni?

Igen, a 200 literes modell NL értéke körülbelül 3,5, ami éppen arra lett kialakítva, hogy kényelmesen ellássa a két fogyasztási hely egyszerre történő igénybevételét, például két zuhany vagy egy zuhany és egy fürdő/keverő egyidejű használata esetén.

Mi a különbség a 150 literes modellhez képest?

A 200 literes modell hőcserélőfelülete nagyobb (1,18 m² a 0,9 m²-hez képest), így elérhető magasabb tartós és csúcs teljesítmény, valamint jobban bírja a több helyen egyidejű fogyasztást, azzal a hátránnyal, hogy a mérete és tömege is nagyobb.

Kötelező-e külön elektromos bekötés?

Nem, a fűtés kizárólag a kazánhoz csatlakoztatott fűtővíz körön keresztül történik, a tartály maga nem igényel villamos energiát a működéséhez.

Kell-e a szerelésnél a padló hordozóképességét is megoldani?

Töltött állapotban a tartály vízzel együtt tömege meghaladja a 250 kg-ot, ezért fa vagy könnyűszerkezetű padló esetén érdemes ellenőrizni a megfelelő hordozóképességet, illetve a tartályt előnyösen a pince vagy technikai szoba művelte padlójára helyezni.

Csatolható-e a tartályhoz melegvíz-cirkuláció?

Igen, a tartálynak van saját R¾" csatlakozása a cirkulációs csövekhez, amelyet érdemes kihasználni főleg hosszabb hálózatok esetén a fogyasztási helyekhez.

Mennyi az élettartama a megfelelő karbantartás mellett?

Rendszeres ellenőrzés és a magnézium-anóda cseréje mellett, valamint a javasolt üzemnyomás és hőmérséklet betartásával a sütött acélból készült tartály megbízhatóan 15 évet vagy annál többet is elérhet, ami ezekhez a konstrukcióhoz tartozó minőségi tartályokhoz szokásos.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant
Jótállás: 2 év
Névleges térfogat: 200 l
Valós térfogat: 184 l
Fűtés típusa: közvetett (cső hőcserélő a kazánhoz csatlakozik)
Hőcserélő felülete: 1,18 m²
Víz térfogata a csőben: 8,1 l
Fűtővíz áramlási sebessége: 1,6 m³/h
Nyomásveszteség: 6,5 kPa
Folyamatos teljesítmény: 837 l/h (34 kW)
Cél teljesítmény (10/45 °C): 250 l/10 perc
Teljesítmény szám NL: 3,5
Melegvíz maximális hőmérséklete: 85 °C
Fűtővíz maximális hőmérséklete: 110 °C
Maximális működési nyomás: 1,0 MPa (10 bar)
Állandó hőveszteség: kb. 1,6 kWh/24 óra
Magasság: kb. 1 240 mm
Átmérő: kb. 600 mm
Tartály anyaga: acél, belső felület üvegesített
Korrozóvédelem: magnézium anód
Szigetelés: kemény PU hab / vákuum panel
Hideg és meleg víz bemenet/kimenet: R ¾"
Cirkuláció csatlakozása: R ¾"
Fűtővíz bemenet/kimenet: R 1"
Külső burkolat kialakítása: csillogó fehér, exclusive sorozat
Márka: Vaillant
Származási ország: Európai Unió
Garancia: 2 év

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki

Beszélgetések listája

R Szerző 10.09.2026 14:31
Zdravím, plánujem tento zásobník prepojiť s kotlom Vaillant ecoTEC exclusive - budú spolu fungovať bez problémov, prípadne je nejaký rozdiel oproti modelu VIH R 150 A okrem objemu?
A Szerző 10.09.2026 14:31
Áno, VIH R 200 A je navrhnutý práve do páru s kotlami radu exclusive od Vaillantu, takže s ecoTEC exclusive bude fungovať bez problémov aj po dizajnovej stránke - biely lesklý plášť ladí. Oproti 150-ke ide hlavne o väčší objem (200 l) a je určený skôr pre domácnosti s 5 a viac osobami alebo dvomi kúpeľňami, kde potrebujete viac teplej vody naraz - na to slúži aj výkonové číslo 3,5, ktoré hovorí o schopnosti zásobovať viacero odberných miest súbežne.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz.