Vaillant uniSTOR VIH R 300
Kód: 0010020639Termék részletes leírása
Vaillant uniSTOR VIH R 300 – nagy térfogatú, álló kivitelű használati melegvíz-tároló, 300 liter
A Vaillant uniSTOR VIH R 300 a nagy térfogatú, hengeres VIH R 300/400/500 sorozat tagja, amelyek szerkezetileg eltérnek a kisebb 120/150/200 literes modellektől – az alacsony, széles forma helyett magas, keskeny hengeres kivitelűek, mindössze kb. 660 mm átmérővel, így a nagy térfogat mellett is viszonylag kis alapterületet foglalnak el a kazánházban. A tároló elsősorban a Vaillant VK sorozatú álló (öntöttvas és acél) kazánjaihoz készült, de megfelelő teljesítményű más hőforráshoz is csatlakoztatható. A használati melegvíz felmelegítése közvetett módon történik – a tartály belsejében nagy felületű fűtőspirál található, amely a fűtési körre van kötve, és a tároló saját elektromos energiája nélkül biztosítja a folyamatos utánfűtést a kívánt hőmérsékletre.
A 300 literes térfogat magasabb, vagy időszakosan nagyon magas melegvíz-igényű objektumokhoz ajánlott – nagyobb, több fürdőszobás családi házakhoz, központi HMV-előállítású társasházakhoz, közétkeztetési üzemekhez, szálláshelyekhez, orvosi rendelőkhöz vagy más gazdasági és egészségügyi létesítményekhez, ahol fontos, hogy mindig elegendő mennyiségű, azonnal használható meleg víz álljon rendelkezésre.
Műszaki jellemzők
| Névleges tárolótérfogat | 300 l |
| Valós hasznos térfogat | kb. 285 l |
| Fűtőspirál hőcserélő felülete | 1,6 m² |
| Fűtővíz mennyisége a spirálban | 10,7 l |
| Fűtővíz átfolyási mennyisége | 2,0 m³/h |
| Nyomásveszteség | 7,5 kPa |
| Folyamatos teljesítmény (HMV-fűtés) | 1 130 l/h (46 kW) |
| Csúcsteljesítmény (10/45 °C, 60 °C tárolóhőmérséklet) | 462 l/10 perc |
| NL teljesítményszám | 11 |
| Max. melegvíz-hőmérséklet | 85 °C |
| Max. fűtővíz-hőmérséklet | 110 °C |
| Max. üzemi nyomás (HMV / fűtés) | 1,0 MPa (10 bar) |
| Készenléti hőveszteség | kb. 1,8 kWh/24 h |
| Magasság | 1 775 mm |
| Tartály átmérője (szigetelés nélkül) | 500 mm |
| Szélesség burkolattal | 660 mm |
| Mélység burkolattal | 725 mm |
| Tömeg (üres) | 129 kg |
| Tartály anyaga | acél, zománcozott belső felület |
| Korrózióvédelem | magnézium anód |
| Hidegvíz-bevezetés / melegvíz-kivezetés | R 1" |
| Cirkulációs csatlakozás | R ¾" |
| Fűtővíz be-/kimenet | R 1" |
| Elektromos fűtőpatron csatlakozása (opcionális) | G 1½" |
| Ellenőrző (revíziós) nyílás | Ø 120 mm |
Felépítés és belső kialakítás
A belső tartály zománcozott (mázas) belső felületű acéllemezből készül, amely hosszú távon ellenáll a víz korrozív hatásának. Kiegészítő védelemként a tárolóba beépített magnézium védőanódot építettek be, amely az üzemeltetés során fokozatosan felhasználódik, és így megvédi a tartály acél falát a korróziótól – állapotát a 120 mm átmérőjű revíziós (ellenőrző) nyíláson keresztül rendszeresen ellenőrizni kell, amely egyben a tartály belsejének ellenőrzésére és az esetleges üledék eltávolítására is szolgál. Belül nagy felületű, 1,6 m² hőcserélő felületű fűtőspirál található, amely 2,0 m³/h fűtővíz-átfolyás és 7,5 kPa nyomásveszteség mellett akár 1 130 l/h folyamatos teljesítményt is elér (kb. 46 kW hőteljesítménynek felel meg) – ez jelentősen több, mint amit az uniSTOR VIH R 120/150/200 kisebb modelljei tudnak nyújtani.
E sorozat fontos jellemzője a különálló G1½" karimás csatlakozás megléte, amely egy opcionális elektromos fűtőspirál beépítésére szolgál (külön megvásárolható, lásd a 2/4/6 kW-os elektromos fűtőspirálok vagy az intelligens fotovoltaikus verzió 0,5–3,5 kW kínálatát) – ez a lehetőség jellemzően a 300–500 l térfogati kategóriára jellemző, és lehetővé teszi, hogy nyáron a fűtőkazánt teljesen kikapcsolják, és a meleg vizet tisztán elektromosan melegítsék, illetve a napelemes rendszer felesleges energiáját hasznosítsák.
Beszerelés
A tárolót álló egységként a kazánház vagy műszaki helyiség padlóján, a hőforrás közelében kell telepíteni. A megtöltött tároló tömege (300 l víz plusz a tartály tömege, összesen jelentősen 400 kg felett) miatt elengedhetetlen, hogy megfelelő teherbírású, sík padlózatra helyezzék, lehetőleg falazott vagy betonalapra. A hőforráshoz csatlakozás az R1" csonkokon keresztül történik a fűtővíz oldalán, a hideg- és melegvíz vezetékek is R1" csatlakozásokon keresztül csatlakoznak, a cirkuláció pedig R¾"-on. A helyes telepítés része az 1,0 MPa üzemi nyomásnak megfelelő biztonsági szelep és annak biztonságos elvezetése, valamint a revíziós nyílás és az esetleges elektromos patron körüli elegendő szabad tér a jövőbeli szervizeléshez.
A hőmérséklet és a fűtési idő optimális szabályozásához ajánlott olyan szabályozást kiegészíteni, amely a meleg víz hőmérsékletét 40 – 70 °C tartományban tudja beállítani, valamint a kazán külső hőmérséklet-függő (ekvitermikus) szabályozásával rendelkezik – ez a szabályozás növeli az üzemeltetés gazdaságosságát, különösen a nyári hónapokban, amikor nincs szükség nagy fűtési teljesítményre, csak a meleg víz előállítására.
Kinek ajánlott ez a tároló
A VIH R 300/400/500 sorozat 300 literes térfogata ajánlott:
- nagyobb, több fürdőszobás családi házak számára, magas egyidejű fogyasztással,
- központi kazánházzal és több lakóegység közös HMV-ellátásával rendelkező társasházak számára,
- kisebb szolgáltató és szálláshely-üzemek (panziók, orvosi rendelők, szolgáltató üzletek) számára időszakosan magas fogyasztással,
- olyan háztartások számára, amelyek a jövőben napelemes rendszer és a felesleges energiával történő elektromos melegvíz-utánfűtés kiegészítését tervezik.
Ha az Ön fogyasztása alacsonyabb, inkább az uniSTOR VIH R 120/150/200 sorozat kisebb modelljeit érdemes megfontolni, amelyek kedvezőbb ár-méret arányúak egy átlagos 4–5 fős háztartás számára. Ellenkező esetben, magasabb igények vagy tervezett napelemes rendszer esetén ajánlott inkább a 400 vagy 500 literes térfogatot választani, esetleg már az első telepítéskor kombinálni intelligens elektromos spirállal, hogy elkerüljük a későbbi vezetékmódosításokat.
Kapcsolódás kazánkaszkádhoz és elosztókhoz
Nagyobb telepítéseknél, például társasházakban vagy magasabb teljesítményigényű üzemekben az uniSTOR VIH R 300 tárolót gyakran fűtővíz-elosztóval és esetleg két vagy több Vaillant kazánból álló kaszkáddal kombinálva kötik be a rendszerbe. Ilyen bekötésnél a tároló a HMV-előállítás központi pontjaként működik, míg a helyiségek fűtését saját, önálló fűtési körök vezérlik. Ezt a bekötési típust célszerű fűtéstervezővel konzultálni, aki megtervezi a körök megfelelő hidraulikai leválasztását (például hidraulikus váltó segítségével) úgy, hogy a HMV-előállítás mindig elsőbbséget kapjon a fűtéssel szemben, ami az ilyen rendszerek tervezésénél bevett és ajánlott gyakorlat.
Kompatibilitás
A tároló elsősorban a Vaillant VK sorozatú álló öntöttvas kazánokhoz készült, de az univerzális menetes csatlakozásoknak (R1" mind a fűtési, mind a használati oldalon) köszönhetően más, megfelelő teljesítményű hőforráshoz is csatlakoztatható, beleértve a rekonstrukció során meglévő régebbi kazánházakat is. Az elektromos energiától való függetlenség (amennyiben nincs beépítve az opcionális elektromos spirál) azt jelenti, hogy a tároló áramkimaradás esetén is megbízhatóan működik, amíg a hőforrás üzemel.
Biztonság
A telepítés elengedhetetlen része a max. 1,0 MPa üzemi nyomásra méretezett biztonsági szelep a túlnyomásos víz biztonságos elvezetésével, például padlóösszefolyóba. A meleg víz hőmérsékletét higiéniai és energetikai okokból ajánlott 55–60 °C-ra beállítani a hőforrás termosztátján, kiegészítve egy termosztatikus keverőszeleppel a kimeneten a felhasználási helyen biztonságos hőmérséklet érdekében.
Karbantartás
A rendszeres éves karbantartásnak tartalmaznia kell a magnézium anód állapotának ellenőrzését a revíziós nyíláson keresztül, a karimás zárás és a biztonsági szelep tömítettségének ellenőrzését, a tartály fenekének esetleges iszaptalanítását a vízvezeték-rendszerből származó üledéktől (különösen keményebb vizű területeken), valamint a burkolat szigetelésének ellenőrzését. Megfelelő karbantartás mellett a Vaillant zománcozott tárolók élettartama 15 vagy több év.
A szállítás tartalma
A szállítás tartalmazza a beépített fűtőspirállal, magnézium anóddal, hőszigeteléssel és külső burkolattal ellátott zománcozott hengeres tartályt, a hőmérséklet-érzékelő merülőhüvelyét, a fedéllel ellátott revíziós nyílást és a jelölt menetméretű csatlakozócsonkokat. Az elektromos fűtőspirál, a szerelőkarima, a biztonsági szelep, a konkrét kazánhoz való összekötő készletek és a szabályozási kiegészítők a konkrét telepítés igényei szerint, külön kaphatók.
Miért éppen ezt a modellt válassza
Az uniSTOR VIH R 300 nagy térfogatot, kompakt hengeres formát kis alapterülettel, magas, 46 kW folyamatos teljesítményt és a későbbi elektromos utánfűtéssel való bővítés lehetőségét egyesíti – ideális megoldás igényesebb objektumokhoz, amelyeknek megbízható, nagy kapacitású melegvíz-előállításra van szükségük komfortkompromisszumok nélkül, akár egyidejű, több helyszínen történő vízhasználat esetén is.
Összehasonlítás a sorozat nagyobb modelljeivel (400 és 500 l)
A Vaillant nagy térfogatú tárolók sorozata a 300 literes verzió mellett 400 és 500 literes térfogatban is elérhető, mindhárom ugyanazon szerkezeti elvet és ugyanolyan típusú csatlakozásokat osztja meg. A 400 literes modell alacsonyabb, de szélesebb kivitelű (magasság kb. 1 470 mm, tartályátmérő 650 mm), a spirál hőcserélő felülete megegyezik a 300 literes modellel (1,6 m²), és ugyanaz a 46 kW folyamatos teljesítmény – a gyakorlatban tehát ugyanaz a hőcserélő egy nagyobb térfogatú tartályban, ami előnyös, ha nagyobb víztartalékra van szükség, de nem feltétlenül nagyobb pillanatnyi teljesítményre. Az 500 literes modell már erősebb hőcserélővel rendelkezik, 2,1 m² felülettel és akár 62 kW (1 523 l/h) folyamatos teljesítménnyel, és a legmagasabb, egyidejű, sok helyszínen történő melegvíz-igényű objektumokhoz készült. A 300, 400 és 500 literes térfogat közötti választásnak elsősorban a felhasználók számától, az egyidejűleg használt vízvételi helyek számától és a kazánházban rendelkezésre álló helytől kell függnie – a 300 literes modell egyben ennek a kategóriának a legáltalánosabb és leggyakrabban választott mérete.
Kombináció elektromos utánfűtéssel és napelemekkel
A VIH R 300/400/500 sorozat egyik fő előnye a kisebb, 120/150/200 literes modellekkel szemben éppen az opcionális elektromos fűtőspirál G1½" karimás csatlakozáson keresztül történő beépítésének lehetősége. Az atria.sk kínálatában két változatot talál ebből a kiegészítőből – a klasszikus, átkapcsolható 2, 4 vagy 6 kW teljesítményű spirált, amely az egyszerű nyári utánfűtésre készült a kazán üzemeltetése nélkül, és az intelligens, 0,5 – 3,5 kW tartományban energiafogyasztás-szabályozással ellátott verziót, amelyet kifejezetten a háztartási napelemes rendszerrel való együttműködésre fejlesztettek ki – a felesleges megtermelt elektromos energiát a hálózatba történő, alacsony átvételi áron való eladás helyett közvetlenül a melegvíz-tárolóban hővé alakítja, ami növeli a napelemes rendszer önfogyasztási arányát, és rövidíti a napelemek beruházásának megtérülési idejét. A spirál mindkét változata ugyanabba a G1½" karimába szerelhető be, egy külön kapható szerelőkarima segítségével.
Energiaosztály és gazdaságosság
Ennek a sorozatnak a tárolói jó minőségű, kb. 75 mm vastag poliuretán szigetelés mellett B energiaosztályt érnek el a statikus veszteségek tekintetében (a melegvíz-tárolók energiahatékonysági jelölése szerint), ami 300 literes térfogatnál nagyon jó kapacitás-hőveszteség arányt jelent. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy még megszakított éjszakai utánfűtés vagy hosszabb, fogyasztás nélküli időszakok esetén is a tárolóban a hőmérséklet fenntartásának üzemeltetési költségei ésszerű szinten maradnak egy nagyobb háztartás vagy üzem teljes energiafogyasztásához képest.
Gyakran ismételt kérdések
Bővíthető ez a tároló elektromos fűtéssel?
Igen, a tároló rendelkezik G1½" karimás csatlakozással, amely előkészítve van egy opcionális elektromos fűtőspirál (2/4/6 kW vagy intelligens verzió 0,5–3,5 kW napelemes rendszerekhez) beépítésére, amely lehetővé teszi a víz nyári felmelegítését a kazán üzemeltetése nélkül.
Mekkora helyet foglal a tároló a kazánházban?
A kb. 660 mm átmérőjű (burkolattal) hengeres formának köszönhetően az alapterülete egy hagyományos mosógépéhez hasonlítható, bár magasabb (kb. 1 775 mm) – ez helytakarékos választássá teszi kisebb kazánházak számára is.
Mekkora padló-teherbírás szükséges a telepítéshez?
A megtöltött tároló (300 l víz plusz a tartály saját tömege) tömege kb. 420–440 kg, ezért falazott vagy betonpadló ajánlott, megfelelő teherbírással, ne pedig könnyű faszerkezet.
Alkalmas társasházba is?
Igen, a magas folyamatos teljesítménynek (46 kW) és a nagy térfogatnak köszönhetően alkalmas több lakóegység központi melegvíz-előállítására is, illetve magasabb igény esetén több tároló kaszkádba is kapcsolható.
Mennyi a maximális üzemi nyomás?
A tároló legfeljebb 1,0 MPa (10 bar) csatlakozási vízoldali nyomásra készült mind a melegvíz, mind a fűtővíz oldalán, ennek megfelelő biztonsági szelep beépítése kötelező.
Hogyan ellenőrzik a magnézium anódot ennél a tárolótípusnál?
A tárolón oldalt egy 120 mm átmérőjű revíziós (ellenőrző) nyílás található, amelyen keresztül a szerviztechnikus a rendszeres éves felülvizsgálat során ellenőrzi az anód állapotát, és szükség esetén kicseréli.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 129 kg |
| Névleges térfogat: | 300 l |
| Valós térfogat: | 285 l |
| Fűtés típusa: | közvetett fűtésű (kazánra kötött hőcserélő), elektromos utánfűtés lehetősége |
| Spirál hőcserélő felülete: | 1,6 m² |
| Víz mennyisége a spirálban: | 10,7 l |
| Fűtővíz átfolyási mennyisége: | 2,0 m³/h |
| Nyomásveszteség: | 7,5 kPa |
| Folyamatos teljesítmény: | 1 130 l/h (46 kW) |
| Csúcsteljesítmény (10/45°C): | 462 l/10 perc |
| NL teljesítményszám: | 11 |
| Max. melegvíz-hőmérséklet: | 85 °C |
| Max. fűtővíz-hőmérséklet: | 110 °C |
| Max. üzemi nyomás: | 1,0 MPa (10 bar) |
| Készenléti hőveszteség: | kb. 1,8 kWh/24 h |
| Magasság: | 1 775 mm |
| Tartály átmérője (szigetelés nélkül): | 500 mm |
| Szélesség burkolattal: | 660 mm |
| Mélység burkolattal: | 725 mm |
| Tömeg (üres): | 129 kg |
| Tartály anyaga: | acél, zománcozott belső felület |
| Korrózióvédelem: | magnézium anód |
| Hideg- és melegvíz be-/kimenet: | R 1" |
| Cirkulációs csatlakozás: | R ¾" |
| Fűtővíz be-/kimenet: | R 1" |
| Elektromos fűtőspirál csatlakozása: | G 1½" (opcionális) |
| Ellenőrző nyílás: | Ø 120 mm |
| Márka: | Vaillant |
| Származási ország: | Európai Unió |
| Garancia: | 2 év |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

