Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VSC 206/4-5 90 ecoCOMPACT + multiMATIC 700 + csatlakozás 0020170492

Kód: 0010013464
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
1 724 630 Ft –19 %
Stacionárny kotol Vaillant VCC 206/4-5 150 ecoCOMPACT + multiMATIC 700 + pripojenie 0020170492
1 724 630 Ft –19 % 1 386 777 Ft / db 1 127 461 Ft ÁFA nélkül Egységár:
Külföldi szállítás
Raktáron a szállítónál

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VSC 206/4-5 90 ecoCOMPACT szett
+ VSC 206/4-5 900 ecoCOMPACT - álló kondenzációs kazán fűtőspirállal
+ multiMATIC 700 - időjárásfüggő szabályozó
+ csatlakozás 0020170492

 

VAILLANT VCC 206/4-5 150 ecoCOMPACT
- álló kondenzációs kazán beépített tárolóval és fűtőspirállal
- kazán teljesítménye: 3,8 - 20,0 kW
- tároló térfogata: 90 l

Álló kondenzációs fűtőkazán beépített rétegtárolós használati melegvíz-készítéssel, a füstgáz elvezetése falon, tetőn, esetleg aknán vagy fényaknán keresztül történik.

Felhasználási lehetőségek
  • fűtés és használati melegvíz-készítés
  • padlófűtéshez és radiátoros fűtéshez egyaránt alkalmas
  • helytakarékos ‹ 0,5 m2 – a kazánokat kompakt méretek jellemzik
  • a helyiség légterétől független vagy attól függő üzemmód (égési levegő elvezetése)
Alapvető jellemzők
  • új "ELGA" égésszabályozó rendszer
  • kondenzációs rozsdamentes acél hőcserélő
  • automatikus diagnosztikai rendszer
  • moduláló teljesítménytartomány 17%-tól 100%-ig
  • szabványos hatásfok 109%
  • beépített rétegtárolós használati melegvíz-tároló (90 l)
  • valamennyi védőelem beépíthető a kazán házába
  • Aqua Condens System - kondenzációs üzemmód a használati melegvíz-készítés során is
  • nagy hatásfokú elektronikusan vezérelt szivattyú
  • eBus rendszerinterfész a kazán és a szabályozó közötti jobb kommunikációért
  • időtálló design
Paraméterek
  • Energiaosztály fűtéshez: A
  • Energiaosztály HMV-készítéshez: A
  • Névleges hőteljesítmény tartománya 50/30 °C-nál: 4,3 - 21,5 kW
  • Névleges hőteljesítmény tartománya 80/60 °C-nál: 3,8 - 20,0 kW
  • Max. hőterhelés fűtésnél: 20,4 kW
  • Min. hőterhelés fűtésnél: 4 kW
  • Max. hőterhelés - használati melegvíz: 4,5 kW
  • Min. hőterhelés - használati melegvíz: 4 kW
  • Max. HMV hőteljesítmény: 24,0 kW
  • NOx osztály: 5
  • Max. előremenő hőmérséklet: 80 °C
  • Max. előremenő hőmérséklet beállítási tartománya (gyári beállítás: 75 °C): 30 - 80 °C
  • Max. üzemi nyomás, fűtés: 0,3 MPa (3,0 bar)
  • Max. HMV nyomás: 1 MPa
  • Fajlagos vízhozam D (ΔT = 30 K): 24,4 l/perc
  • Tároló térfogata: 89,1 l
  • Max. HMV nyomás: 1 MPa
  • HMV hőmérséklet beállítási tartománya: 35 - 65 °C
  • Füstcső csatlakozás: 60/100 mm
  • Névleges feszültség / hálózati frekvencia: 230 V / 50 Hz
  • Elektromos védettség: IPX4D
  • Gázcsatlakozás a kazán oldalán: 24 mm
  • Fűtési előremenő / visszatérő csatlakozás a kazán oldalán: G 3/4"
  • Hideg-/melegvíz csatlakozás a kazán oldalán: G 3/4"
  • Biztonsági szelep csatlakozás: 24 mm
  • Méretek (szélesség x magasság x mélység): 599 x 1320 x 693 mm
  • Tömeg (csomagolás és víz nélkül): 106 kg
 
VAILLANT multiMATIC 700 - időjárásfüggő szabályozó
 
Az egész rendszer intelligens vezérlése
Az új rendszerszintű időjárásfüggő multiMATIC 700 szabályozót letisztult design és egyszerű, intuitív kezelés jellemzi a forgatható navigációs gomb segítségével. Otthonokhoz, de bonyolultabb rendszerekhez is alkalmas. Szinte az összes Vaillant fűtési rendszerrel kombinálható. A megfelelő modulok használatával kombinált hibrid rendszerekben is alkalmazható, beleértve a napenergiás melegvíz-készítést és a hővisszanyerős szellőztető egységet is. A könnyebb kezelés érdekében háttérvilágítású szöveges kijelzővel van felszerelve, amely megjeleníti a napenergia-hozamot, a hőszivattyú energiahozamát és az energiafogyasztást is.
 
A fűtés kényelmes, távoli vezérlése
A multiMATIC 700 szabályozó úgy van programozva, hogy magas komfortot és hatékonyságot biztosítson az otthonok számára. Amennyiben a fűtési rendszer a VR 920 internetes kommunikációs modullal van kombinálva, könnyen távvezérelhető - Wi-Fi kapcsolat és a multiMATIC alkalmazás segítségével okostelefonon és tableten. Az előre beállított profilok, mint pl. "Otthon", "Éjszaka" vagy "Távol" megkönnyítik a rendszer egyedi igények szerinti vezérlését. További előny: a távdiagnosztika és a fűtés üzemének optimalizálása lehetséges a megfelelő Vaillant szervizpartnerrel kötött szerződés alapján, ami időt és pénzt takarít meg.

  • triVAI funkció (a leghatékonyabb fűtési mód kiszámítása, gáz / villany – költségösszehasonlítás)
  • Intuitív kezelés az áttekinthető menünavigációnak és a háttérvilágítású szöveges kijelzőnek köszönhetően
  • A VR 920 internetes kommunikációs modullal együtt lehetővé teszi a fűtés vezérlését okostelefonról és tabletről - bárhol is legyen
  • Univerzális felhasználás szinte az összes Vaillant fűtési rendszerrel kombinálva
  • Vezeték nélküli kommunikáció a kazánnal - f verzió
Paraméterek
  • Heti program: igen
  • Folyamatos teljesítményszabályozás támogatása: igen
  • Digitális / háttérvilágítású kijelző: igen / igen
  • Időjel vétele: igen 
  • Max. fűtési körök száma bővítőmodulokkal: 9
  • Kazánba építhető: igen
  • Kétirányú kommunikáció (kazán - szabályozó): igen
  • Szabályozható kazánok száma: 1
  • A tároló termikus fertőtlenítése: igen
  • Térérzékelő aktiválása: igen
  • "Szabadság" funkció: igen
  • Figyelmeztetés a rendszeres ellenőrzés szükségességére: igen
  • Külső hőmérséklet kijelzése: igen
  • Kommunikációs interfész: eBus
  • Padlófűtés kiszárítása: igen
  • Napenergia-rendszer szabályozásának lehetősége: igen
  • Időprogram a HMV-hez és a keringető szivattyúhoz: igen
  • Üzemi feszültség: 24 V
  • Vezeték nélküli csatlakozás: nem
  • Csatlakozó vezetékek keresztmetszete: 2 x 0,75 [mm2]
  • Méretek (szélesség x magasság x mélység): 147 x 115 x 50 [mm]

Opcionális tartozékok:

VR 70 keverőmodul
A VR 70 keverőmodullal lehetősége van 2 fűtési kör szabályozására - az egyik közvetlen, a másik kevert, vagy két kevert kör, vagy egy napenergia-rendszer és egy fűtési kör, vagy egy puffertároló és egy fűtési kör szabályozására.
 
VR 71 keverőmodul
Akár három közvetlen vagy kevert fűtési kör és egy napenergia-rendszer vezérlésének lehetősége.
 
VR 91 fűtési kör távvezérlő
Ha közvetlenül szeretné beállítani a második kevert fűtési kör hőmérsékletét, akkor lehetőség van a VR 91 távvezérlő modul használatára.
 
Megjegyzés: Az opcionális tartozékok nem részei a szettnek, külön megrendelhetők.

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszam ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hőveszteségének adata jelenti (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen 2000 után épült, átlagosan szigetelt háznál kb. 60-100 W/m² alapterülettel számolhat, régebbi, szigeteletlen háznál pedig 100-150 W/m²-rel - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklizál), ami rövidíti az élettartamát és csökkenti a hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem tudja megfelelően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán emellett a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációs kazánban viszont az ún. harmatpont alá hűl, a gőz lekondenzálódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%-os hatásfokot érnek el, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92%-ával.
  • Milyen típusú égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán ún. turbó típusú (zárt égéskamrás), és koncentrikus (egytengelyű) vagy külön vezetett égéstermék-elvezetést és égési levegő bevezetést igényel a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül - így működőképes kéményre nincs szükség. A pontos típust és a maximális vezetékhosszt (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) a konkrét modell műszaki dokumentációjában találja meg, esetleg kérje ügyfélszolgálatunk tanácsát.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve szobai szabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és szobatermosztát használatával).
  • Felszerelhetem és beköthetem saját magam ezt a kazánt? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-felülvizsgáló szakember). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének feltétele is.
  • Hogyan alakul a szerviz és a garancia? A legtöbb gyártó éves rendszeres szervizellenőrzést ír elő hivatalos szervizzel ahhoz, hogy a garancia a standard lejárta után is megmaradjon (a rendszeres szerviz melletti hosszabbított garancia különösen a Vaillant, Protherm, Viessmann márkáknál elterjedt). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a használati melegvíz-tároló, szobai szabályozás és további tartozékok szett esetén) a termék nevében és a fenti oldalon szereplő műszaki paramétereiben található.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant
Jótállás: 2 év
Súly: 180 kg
Elektromos védettség: IPX4D
A kazán üres tömege: 141 kg
Kazán felső teljesítménye: 21,5 kW
Maximális üzemi nyomás: 0,3 MPa (3,0 bar)
Kondenzátum mennyisége: 1,82 l/h
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 35 - 65°C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: 108 %
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Kémény kivitel: TURBO
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Méretek: 1640 x 599 x 693 mm
Kazán alsó teljesítménye: 4,3 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 24,7 l/min
NOx kibocsátási osztály: 5
Určenie kotla: klasszikus 150 literes tartállyal
Teljesítmény HMV melegítésnél: 24,0 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 4,3 - 21,5 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 3,8 - 20,0 kW

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki

Beszélgetések listája

M Szerző 10.09.2026 13:45
Hi, does this set come with the multiMATIC 700 controller included or do I need to buy it separately?
A Szerző 10.09.2026 13:45
The multiMATIC 700 is part of this set, so you get the ecoCOMPACT unit, the controller, and the connection kit all together in one package. No need to source anything extra for the basic setup — it's all bundled in.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz.