>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 206/5-5 ecoTEC plus + VIH Q75B

Kód: 0010013446
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés Ugrás az értékeléshez
1 169 928 Ft –41 %
Vaillant VU 206/5-5 ecoTEC plus + VIH Q75B
1 169 928 Ft –41 % 686 800 Ft / db Egységár:
Az értékesítés befejeződött vagy jelenleg nem elérhető
A tétel elfogyott…

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VU 206/5-5 ecoTEC plus + VIH Q75B szett (a tartály új verziója 2014.9.1-től)

 

A szett ára tartalmazza
  • ecoTEC plus kondenzációs kazán
  • használati melegvíz tartály
  • multiMATIC 700 kültéri hőmérséklet-érzékelős regulátor
  • a tartályban lévő használati melegvíz hőmérséklet-érzékelője
  • fali szerelvényrendszer 70 l-es tartállyal is
  • távtartó keret a kazán alá
 
Felhasználási lehetőségek
  • fűtés és használati melegvíz készítés
  • kombinálható actoSTOR közvetett fűtésű fali tartállyal 
  • VIH CL 20 S réteges melegvíz-tárolással (csak "VUW" verzió esetén)
  • padló- és radiátorfűtésre alkalmas
  • helytakarékos – a kazánok kompakt méretűek
  • tetőtéri helyiségekben is telepíthető
  • a helyiség légtérfogatától (égési levegő bevezetésétől) függő vagy független üzemmód 
 
Különleges előnyök
  • Aqua-Power Plus funkció akár 21%-kal nagyobb teljesítmény a HMV készítésénél
  • a füstgáz NOx értéke 60 mg/m3 alatt
  • 109%-os normált hatásfok
  • fokozatmentes teljesítményszabályozás
  • háttérvilágítású szöveges kijelző
  • Thermo-Compact modul rozsdamentes égőfejjel és ventilátorral
  • automatikus diagnosztikai rendszer (üzemi állapotok digitális megjelenítése és a kazán üzemmódjának elemzése)
  • a fűtési rendszer előkészíthető a kazán tényleges beszerelése előtt
  • tárolós vízmelegítő csatlakoztatására előkészített
  • a VU kazánba már beépített váltószelep (kivéve VU 466 és VU 656)
  • csökkentett elektromos áramfogyasztás
 
Felszereltség
  • nagy hatásfokú, elektronikusan vezérelt keringtető szivattyú (csak "plus" verzió esetén)
  • tágulási tartály (kivéve VU 466 és VU 656)
  • automatikus légtelenítő
  • kondenzátum-elvezető (szifon)
  • rozsdamentes acél integrált kondenzációs hőcserélő
  • beépített közvetett fűtésű tartály regulátor
  • elektronikusan beállítható csökkentett fűtési teljesítmény
  • beépített sárgaréz háromjáratú váltószelep (csak "plus" verzió esetén, kivéve VU 466 és 656)

 

Műszaki adatok

  • Névleges hőteljesítmény tartomány P 50/30 °C-nál 4,2 - 21,2 kW
  • Névleges hőteljesítmény tartomány P 80/60 °C-nál 3,8 – 20,0 kW
  • Max. hőteljesítmény HMV készítésnél P 80/60 °C-nál - 24,0 kW 
  • Készülék méretei - (Ma x Szé x Mé) 720 x 440 x 338 mm

Kiegészítő paraméterek

Kategória: régebbi verziók
Jótállás: 2 év
Automatikus diagnosztikai rendszer: áno
Biztonsági termosztát: áno
CE szám: 1312BV5392
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos osztály: I
Elektromos védettség: IPX4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
? Tágó: 10 literes
A kazán üres tömege: 37 kg
Égéstermék CO érték: 98 ppm / 105 mg/kWh
CO2 érték a füstgázban: 105 %
Kazán felső teljesítménye: 21,2 kW
Áramerősség: 0,75 A
Származási ország: EU
Nyári üzemmód: áno
Maximális üzemi nyomás: 300 kPa
Maximális HMV nyomás: 1 mPa
Kondenzátum mennyisége: 1,7 l/hod
Kétpontos szabályozás lehetősége: nie
Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: áno
Átalakítható PB-re: áno
Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: áno
Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: áno
Napkollektor csatlakoztatásának lehetősége: nie
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: nie
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: áno
Gáz betápvezetéki nyomás: 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 45 - 65 °C
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 10 - 80 °C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 108,4 %
Ajánlott fűtési szűrő: Total filter 3/4"
Ajánlott szabályozó: Vaillant multiMATIC 700
Ajánlott szolár szett: HEWALEX
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Biztosíték: 2 A
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Teljesítményfelvétel: 178 W
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: áno
Külön füstelvezető csatlakozása: áno
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: 1,98 kg/h
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: 1,44 kg/h
Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: 0,40 kg/h
Méretek: 720 x 440 x 338 mm
Kazán alsó teljesítménye: 4,2 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 15 l/min
Určenie kotla: integrált tárolóval
Súlyozott NOx-érték: 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh
Örökláng: nie
HMV tároló méret: 70
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 28 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 4,2 - 21,2 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 3,8 – 20,0 kW
HMV teljesítmény: 24 kW
Beépített vízszűrő: nie
Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: 2,70 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: 1,96 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: 0,54 m3/h
A termék új típusra lecserélve:: https://www.atria.sk/vaillant-vu-10cs-1-5-ecotec-plus-ionidetect-vih-q-75-b-sensocomfort-720/
A tétel elfogyott…

Termékértékelés

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

5
L Szerző A termék értékelése 5-ből 5 csillag. | 18.11.2021
krátka skúsenost,zaťiaľ všetko OK
DS Szerző Dorota Sugarova - ATRIA (Adminisztrátor) 24.11.2021
Ďakujeme :)

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

P Szerző 15.12.2021 10:16
Dobrý deň. Ešte jedna otázka. Mám RD, medziposchodia, celková plocha 200m2. Steny porobetón hr.400mm, vymenené okná za trojsklo, Súčasný kotol ETI 25KW, prevádzkovaný na výstupnú teplotu cca 60 až 70 C. Uvažujem o kúpe Vaillant VU 206/5-5 ecoTEC plus + VIH CB75. Podľa Vášho názoru má dostatočný výkon?
A Szerző 15.12.2021 10:17
Dobrý deň, podľa laického výpočtu na 100 metrov štvorcových stačí 10 kW výkon kotla, takže vám by bolo treba práve vaillant vu 206 https://www.atria.sk/vaillant-vu-206-5-5-ecotec-plus-vih-cb75/. Avšak ak si myslíte že máte dobre zateplený dom, môžete siahnuť aj po nižšom výkone 14,9 kW a to je vaillant vu 146 https://www.atria.sk/vaillant-vu-146-5-5-ecotec-plus-vih-cb75/. Nezabudnite, že nižší spodný výkon kotla bude viac šetriť plyn. Pekný deň.
M Szerző 15.12.2021 10:16
dobry den, uvazujem o tejto zostave, od projektanta je naprojektovane podlahove kurenie cca 80m2 + ohrev teplej vody. projektanta navrhol s rezrvou kotol s vyoknom 20kw. ale kotol wolf . je tento kotol vhodny pre podlahove kurenie + ohrev TUV ? tepla voda by bola vyuzivana 2 dospelymi os. + 2 deti. dakujem. co je potrebne este doobjednat ku ktolu. predpokladam kominovu zostavu. (co sa tyka vody bude zabezpecene kurenarom/vodarom) dakujem za info
A Szerző 15.12.2021 10:16
Dobrý deň, každý kotol je v podstate vhodný na podlahové kúrenie. Ide o to, aby bol správne nastavený a zapojený. Doobjednať stačí už len dymovod https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/prislusenstvo-pre-znacky/vaillant/, takže bud zvisly dymovod alebo vodorovný. Regulácia je už súčasťou balenia. Pekný deň.
M Szerző 15.12.2021 10:15
Dobrý deň, Je tento kotol pre nás správny výber? Novostavba, 28 cm tehla a 15 cm polystyrén, 140 m2 podlahová plocha, z toho polovica podlahovka , druhá radiátory, plus ohrev vody. 6-členná domácnosť. Aký veľký zásobník je vhodný? Aký výkon kotla? Ďakujem.
A Szerző 15.12.2021 10:15
Dobrý deň. Volil by som tento typ alebo ešte s nižším výkonom a to vaillant 146/5/5 https://www.atria.sk/vaillant-vu-146-5-5-ecotec-plus-vih-q75b/. Avšak pre šesť člennú rodinu skôr 120 litrový zásobník. Určite nie len 75. Pekný deň
M Szerző 15.12.2021 10:15
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či je tento kotol možné použiť aj s viacerými termostatmi? Idem robiť podlahové kúrenie a chcel by som mať reguláciu teploty v každej izbe (termostaty by regulovali pomocou serva ventily v rozvádzači). Aké termostaty a riadiacu jednotku by ste mi odporučili aby to spolu celé fungovalo? Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď.
A Szerző 15.12.2021 10:15
Dobrý deň. Na kotol Protherm sa nedá pripojiť viacej termostatov. Je ale jedno riešenie, cez rozvodnice na podlahové vykurovanie https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/rozdelovace-nerezove/regulacia-rozdelovacov/. Zakúpite si serva na jednotlivé ventile podlahové rozdeľovača a cez izbový termostat, ktorý je pripojený na rozvodnicu ich regulujete. Pekný deň

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >