Vaillant VU 206/5-5 ecoTEC plus + VIH R120B
Kód: 0010013450Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Vaillant VU 206/5-5 ecoTEC plus + VIH R120B készlet (a tartály új verziója 2014.9.1-től)
- ecoTEC plus kondenzációs kazán
- használati melegvíz tartály
- multiMATIC 700 ekvitermikus szabályozó
- melegvíz hőmérséklet érzékelő a tartályban
- fali készlet 115 literes tartállyal
- távtartó keret a kazán alá
- fűtés és használati melegvíz készítés
- kombinálható a actoSTOR indirekt fűtésű, fali tárolós vízmelegítővel
- VIH CL 20 S réteges melegvíz tárolással (csak "VUW" verzió)
- padló- és radiátoros fűtéshez alkalmas
- helytakarékos – a kazánok kompakt méretűek
- tetőtéri helyiségekbe is telepíthető
- helyiséglevegőtől független vagy függő üzemmód (égési levegő ellátása)
- Aqua-Power Plus funkció akár 21%-kal magasabb teljesítmény a melegvíz készítésnél
- NOx érték a füstgázban 60 mg/m3 alatt
- normált hatásfok 109%
- fokozatmentes teljesítmény-szabályozás
- háttérvilágítású szöveges kijelző
- Thermo-Compact modul rozsdamentes égővel és ventilátorral felszerelve
- automatikus diagnosztikai rendszer (üzemi állapotok digitális kijelzése és a kazán működésének elemzése)
- a fűtési rendszer előkészíthető a kazán tényleges beszerelése előtt
- előkészített tárolós vízmelegítő csatlakoztatására
- a VU kazán már beépített váltószeleppel rendelkezik (a VU 466 és VU 656 kivételével)
- csökkentett elektromos energiafelhasználás
- nagy hatásfokú, elektronikusan vezérelt keringető szivattyú (csak "plus" verzió)
- tágulási tartály (a VU 466 és VU 656 kivételével)
- automatikus légtelenítő
- kondenzvíz elvezető (szifon)
- rozsdamentes acélból készült integrált kondenzációs hőcserélő
- beépített szabályozás az indirekt fűtésű tartályhoz
- elektronikus fűtési csökkentett teljesítmény beállítás
- beépített sárgaréz háromjárós váltószelep (csak "plus" verzió, a VU 466 és 656 kivételével)
Műszaki adatok
- Névleges hőteljesítmény tartomány P 50/30 °C-nál 4,2 - 21,2 kW
- Névleges hőteljesítmény tartomány P 80/60 °C-nál 3,8 – 20,0 kW
- Max. hőteljesítmény melegvíz készítésnél P 80/60 °C-nál - 24,0 kW
- Berendezés méretei - (Ma x Szé x Mé) 720 x 440 x 338 mm
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | régebbi verziók |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Automatikus diagnosztikai rendszer: | áno |
| Biztonsági termosztát: | áno |
| CE szám: | 1312BV5392 |
| Mellékelt tartozékok: | elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy |
| Elektromos osztály: | I |
| Elektromos védettség: | IPX4D |
| Elektronikus gyújtás: | áno |
| Elektronika: | eBus 2.0 (2014-es verziótól) |
| ? Tágó: | 10 literes |
| A kazán üres tömege: | 37 kg |
| Égéstermék CO érték: | 98 ppm / 105 mg/kWh |
| CO2 érték a füstgázban: | 105 % |
| Kazán felső teljesítménye: | 21,2 kW |
| Áramerősség: | 0,75 A |
| Származási ország: | EU |
| Nyári üzemmód: | áno |
| Maximális üzemi nyomás: | 300 kPa |
| Maximális HMV nyomás: | 1 mPa |
| Kondenzátum mennyisége: | 1,7 l/hod |
| Kétpontos szabályozás lehetősége: | nie |
| Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: | áno |
| Átalakítható PB-re: | áno |
| Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: | áno |
| Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: | áno |
| Napkollektor csatlakoztatásának lehetősége: | nie |
| Tároló csatlakoztatásának lehetősége: | nie |
| Kiterjesztett garancia lehetősége: | áno |
| A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: | áno |
| Gáz betápvezetéki nyomás: | 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa |
| Feszültség/frekvencia: | 230V/50Hz |
| Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: | 45 - 65 °C |
| Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: | 10 - 80 °C |
| Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: | max. 108,4 % |
| Ajánlott fűtési szűrő: | Total filter 3/4" |
| Ajánlott szabályozó: | Vaillant multiMATIC 700 |
| Ajánlott szolár szett: | HEWALEX |
| Tüzelőanyag: | földgáz / propán |
| Biztosíték: | 2 A |
| Kémény kivitel: | TURBO |
| Teljesítményváltozás lefolyása: | modulált |
| Teljesítményfelvétel: | 178 W |
| Elektromos csatlakozási feszültség: | 230V |
| Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: | áno |
| Külön füstelvezető csatlakozása: | áno |
| HMV csatlakozás: | 1/2" |
| Vízcsatlakozás: | 3/4" |
| Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: | 1,98 kg/h |
| Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: | 1,44 kg/h |
| Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: | 0,40 kg/h |
| Méretek: | 720 x 440 x 338 mm |
| Kazán alsó teljesítménye: | 4,2 kW |
| Kazán beindítása: | VAILLANT szerviztechnikus által |
| Specifikus HMV átfolyás: | 15 l/min |
| Určenie kotla: | integrált tárolóval |
| Súlyozott NOx-érték: | 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh |
| Örökláng: | nie |
| HMV tároló méret: | 115 |
| Padlófűtéshez alkalmas: | áno |
| Teljesítmény HMV melegítésnél: | 28 kW |
| Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: | 4,2 - 21,2 kW |
| Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: | 3,8 – 20,0 kW |
| HMV teljesítmény: | 24 kW |
| Beépített vízszűrő: | nie |
| Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: | 2,70 m3/h |
| Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: | 1,96 m3/h |
| Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: | 0,54 m3/h |
| Termék lecserélve új termékre:: | https://www.atria.sk/vaillant-vu-10cs-1-5-ecotec-plus-ionidetect-vih-r-120-b-erelax/ |
| A tétel elfogyott… | |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

