>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 20CS/1-7 ecoTEC exclusive IoniDetect + VIH Q 75 B kazán mellé + sensoCOMFORT 720 + VR 940f

Kód: 0010039690
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés Ugrás az értékeléshez
1 821 750 Ft –18 %
vaillant vyr 73271
1 821 750 Ft –18 % 1 481 101 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VU 20CS/1-7 ecoTEC exclusive IoniDetect készlet
+ ecoTEC exclusive IoniDetect - kondenzációs kazán
+ uniSTOR VIH Q 75 B kazán mellé - használati melegvíz-tároló
+ sensoCOMFORT 720 - időjárásfüggő szabályozó
+ VR 940f modul - távoli felügyelethez
+ esztétikus szigetelő burkolatok és távtartó keret
+ eredeti krómozott biztonsági szerelvénycsoport a tárolóhoz
 

Megjegyzés: A kazán és a tároló közötti összekötés nem része a készletnek.

VAILLANT VU 20CS/1-7 ecoTEC exclusive IoniDetect
- fali kondenzációs kazán 
- teljesítmény: 2,5 - 20,0 kW 

Modulációs fokozat 1:10

Fali kondenzációs fűtőkazán földgázra (propánra), füstgázelvezetéssel falon, tetőn, esetleg kéményen vagy fényaknán keresztül.

Új generációs kondenzációs technológia
Az ecoTEC exclusive gázkazán kondenzációs technológiát kínál számos intelligens funkcióval, modern dizájnban. A kompakt fali készüléket kifejezetten családi házakhoz tervezték, és befektetés a jövőbe, legyen szó akár új építésű házról, akár a régi fűtési rendszer korszerűsítéséről.
 
Legyen felkészülve a gázösszetétel esetleges ingadozására
Az új generációs ecoTEC exclusive kazánok szíve az intelligens IoniDetect égésvezérlés. Mivel a rendszer automatikusan érzékeli a gáz különböző fajtáit és tulajdonságait, az égési rendszer önmagát optimalizálja a maximális energiahozam érdekében. Nem kell tehát aggódnia, ha a jövőben megváltozik a szolgáltatott gáz összetétele, kazánja automatikusan alkalmazkodik hozzá.
 
Green iQ díjjal jutalmazott jövő technológiája
Az ecoTEC exclusive gázkazán befektetés a környezetbarát fűtésbe. Green iQ márkajelzésünket viseli, amely a fenntartható technológiákkal és az okos csatlakoztathatósággal szembeni legmagasabb elvárásokat képviseli. Minden Green iQ termék csatlakoztatható WLAN-on keresztül, és a kompatibilis technikai interfészeknek köszönhetően kényelmesen vezérelhető útközben is okostelefonnal vagy táblagéppel.
 
A Green iQ márka egyben erőforrás-kímélő gyártást és gondosan ellenőrzött forrásból származó, magas minőségű újrahasznosítható anyagok felhasználását is jelenti.
 
Dizájn az intuitív kezelésért
Az új ecoTEC exclusive kazán vonzó dizájnja elsőre magával ragadja. Tiszta, letisztult vonalai és a megvilágított fekete kijelző az új generációs gázkondenzációs kazánok jellemzője.
 
Nemcsak tökéletesen illeszkedik otthonába, hanem a kezelése is intuitívabb, mint valaha. A kazán fejlesztett felhasználói felülete érintőgombokkal, csúszkás vezérléssel és teljes szöveges kijelzővel teszi lehetővé a hibamentes kezelést. Minden fontos funkció világosan strukturált és érthető - a gyors navigáció és beállítás érdekében.
 
Kényelmes felügyelet érintővezérléssel és alkalmazással
Az intelligens technológiának nem kell bonyolultnak lennie! A fűtés minden beállítását közvetlenül a készüléken végezheti el az érintőgombok segítségével. A menüben való navigáció egyszerű és világos, a kezelés most még kényelmesebb. Az fűtési rendszer egyszerű és intuitív, bárhonnan történő vezérléséhez elegendő a csomag részét képező sensoNET internetes kommunikációs modult összekapcsolni az új sensoCOMFORT rendszerszabályozóval. Az ingyenes sensoAPP alkalmazáson keresztül könnyű hozzáférést kap az összes fő vezérlési funkcióhoz. Akkor is, ha nincs otthon.
 
Rugalmas bővítési lehetőségek a hatékonyság és a kényelem növelésére
Az ecoTEC exclusive gázkazán széles bővítési lehetőségeket kínál a fűtési rendszer számára. Kombinálja kazánját a Vaillant használati melegvíz-tárolóinak széles kínálatából. Az új fali uniSTOR tárolók dizájnja tökéletesen illeszkedik az új ecoTEC exclusive kazánhoz. És bár minimális helyet foglal, a legmagasabb melegvíz-igényeket is képes kielégíteni. A sensoCOMFORT rendszerszabályozó irányítja a melegvíz-készítést és akár kilenc kevert fűtési kört is. Ezáltal lehetővé teszi olyan bővítéseket, mint a hőszivattyúk, napenergia-rendszerek vagy hővisszanyerős szellőzés.

 

PARAMÉTEREK

Fűtési teljesítménytartomány 80/60 °C mellett: 2,5 - 20 kW
Fűtési teljesítménytartomány 50/30 °C mellett: 2,8 - 21,6 kW
Max. előremenő hőmérséklet: 85 °C
Fűtési energiahatékonysági osztály (A+++ - D): A
Max. teljesítmény melegvíz-előállításnál: 24 kW
Max. elektromos teljesítményfelvétel: 55 W
Max. üzemi nyomás: 0,3 MPa (3 bar)
Víz be-/kimeneti csatlakozás: G 3/4"
Gázcsatlakozás: Ø 20
Méretek (magasság x szélesség x mélység): 720 / 440 / 348 mm
Tömeg: 33 kg
 
 
VAILLANT uniSTOR VIH Q 75 B
- közvetett fűtésű, álló HMV-tároló
- zománcozott korrózióvédő felülettel
- térfogat: 68 l
 
 
Termékjellemzők
  • B energiahatékonysági osztály
  • kisebb háztartásokhoz ajánlott – 68 l térfogat
  • fali kazánokhoz ajánlott ecoTEC plus és pro
  • kazán mellé vagy alá szerelhető
  • a fali kazánokkal megegyező színvilág és dizájn
  • kiváló minőségű zománcozott belső felület
  • beépített magnézium anód
 
Paraméterek
  • Névleges térfogat: 68 l
  • Hőcserélő felülete: 0,85 m2
  • Vízmennyiség a hőcserélőben: 3,5 l
  • Maximális teljesítmény: 30 kW
  • Folyamatos HMV-teljesítmény: 738 l/h
  • HMV felfűtési ideje 10-ről 60 °C-ra: 12 perc
  • Maximális HMV-hőmérséklet: 85 °C
  • Maximális fűtővíz-hőmérséklet: 110 °C
  • Maximális üzemi nyomás: 10 bar
  • Hőveszteség: 0,9 kWh/24 óra
  • Hőcserélő csatlakozás: G 3/4"
  • HMV-csatlakozás: G 3/4"
  • Cirkulációs csatlakozás: G 3/4"
  • Magasság: 720 mm
  • Szélesség: 440 mm
  • Mélység: 440 mm
  • Tömeg: 55 kg
 
 
VAILLANT sensoCOMFORT 720 - időjárásfüggő szabályozó
 
Új időjárásfüggő szabályozónk, a sensoCOMFORT teljes körű felügyeletet biztosít fűtési rendszere felett, és emellett intuitív és intelligens is. A sensoNET internetes modulunkkal és a sensoAPP alkalmazással kombinálva lehetővé teszi a fűtés vezérlését - otthon és útközben egyaránt.
 
Alakítsa kényelmét néhány kattintással
Az új, nagyfelbontású sensoCOMFORT kijelzőnek és a 3,5 hüvelykes képernyőnek köszönhetően fűtésének kezelése kényelmesebb, mint valaha. Hat érintőgomb, kényelmes csúsztatás és háttérvilágítás funkció egyszerűsíti a kezelést sötét helyiségekben is. A gyors navigációt és beállítást a világos menüszerkezet és a fűtési rendszer beállítási asszisztens funkcióval történő testreszabása teszi lehetővé. Ha pedig hiányzik valamilyen információ, használja a súgó gombot. A sensoAPP alkalmazással okostelefonján vagy táblagépén bárhonnan vezérelheti a fűtést wifi-kapcsolaton keresztül: pontos hőmérsékleteket állíthat be, perc pontossággal határozhat meg időintervallumokat, és további speciális funkciókat használhat, mint például a távollét üzemmódot.
 
Bővítse fűtési rendszerét megújuló energiaforrásokkal
A napenergia-rendszerektől a szellőzésig. Az intelligens sensoCOMFORT szabályozóval jövőre felkészített rendszervezérlést kap. A szabályozó optimalizálva van a fűtési rendszer összes komponensének egyidejű vezérlésére, és kényelmesen beállíthatja a rendszert igényei szerint, pl. a használati melegvíz tekintetében. A sensoCOMFORT szabályozó lehetővé teszi több fűtési kör, tehát bonyolultabb fűtési rendszerek kezelését is, mint például többgenerációs családi házaknál.
 
Összehangolt rendszerdizájn a maximális kényelemért
Új generációs gázkazánjainknak és szabályozóinknak (beleértve a sensoCOMFORT szabályozót) van egy közös vonásuk: összehangolt menüszerkezet, beleértve a sensoAPP alkalmazást is. Elég tehát megismerkedni egy menüszerkezettel, és mindegyikkel tisztában lesz, ami biztosan egyszerűbbé teszi új fűtési rendszerének kezelését.
 
Modern otthonára tervezve
A rendszerszabályozónak természetesen illeszkednie kell belső terébe. A modern dizájn figyelemfelkeltő és felismerhető, mivel a modern okoseszközökre emlékeztet. Így tökéletesen beilleszkedik a modern lakóterekbe. Ugyanez vonatkozik a sensoAPP alkalmazásunkra is. A korábbi multiMATIC alkalmazás folytatása - amely Red Dot Design Award díjat nyert.
 
 
Paraméterek
  • Energiahatékonysági osztály: II, VI, VIII
  • Kivitel: vezetékes
  • Szerelés: falra
  • eBUS interfész: igen
  • Gázkazánok: igen
  • Hőszivattyúk: igen
  • Hibrid rendszerek: igen
  • Kazánok száma kaszkádban: 2 - 7
  • Központi szellőzés: igen
  • Napenergiás fűtés: igen
  • Fűtési körök száma bővítőmodulok használatával: 9
  • Távvezérlők száma: 4
  • Vezérlés sensoAPP alkalmazáson keresztül: igen
  • Fűtési görbe testreszabása: igen
  • Padlószárítási funkció: igen
  • Páraérzékelő: igen
  • Telepítési asszisztens funkció: igen
  • Időprogram-asszisztens funkció: igen

 

myVAILLANT connect VR 940f internetes modul

  • Hatékony rendszervezérlés az energiaszámla csökkentéséért
  • Pozitív környezeti hatás a minimális energiapazarlásnak köszönhetően
  • Biztonságos csatlakozás modern IT-infrastruktúrán keresztül

Használja az intelligens myVAILLANT connect internetes modult a fűtőberendezés vezérlésére a myVAILLANT alkalmazáson keresztül. Egyszerűen ellenőrizheti vagy beállíthatja az ideális hőmérsékletet távolról.

A myVAILLANT alkalmazás előnyei

  • Modern és intuitív dizájn
  • A fűtést valós idejű adatok alapján irányíthatja és optimalizálhatja
  • Gyors és megbízható működés a nagy teljesítményű szerverek használatának köszönhetően
  • Biztonságos IT-infrastruktúra, amely megfelel a kiberbiztonsági, adatvédelmi és GDPR-követelményeknek

További jellemzők

  • 2022 novemberétől kompatibilis gázkazánokkal és hőszivattyúkkal
  • Egy fűtési kör támogatása
  • Kompatibilis a sensoROOM VRT 51f, VRT 50/2, sensoHOME és sensoCOMFORT szabályozókkal

Gyakran ismételt kérdések

  • Hogyan válasszam ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hővesztesége jelenti (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen kb. 60-100 W/m² alapterülettel számolhat egy 2000 után épült, hagyományosan hőszigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, nem szigetelt háznál - a pontos szám azonban az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától függően eltérhet. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (úgynevezett ciklizál), ami rövidíti élettartamát és csökkenti hatékonyságát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem tudja megfelelően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán ezenkívül hasznosítja a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációsban pedig a harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok hatékonysága a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%, szemben a hagyományos kazánok 85-92%-os értékével.
  • Milyen típusú füstgázelvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán úgynevezett turbó (zárt égéstérrel rendelkező) kazán, amely koaxiális (koncentrikus) vagy külön füstgázelvezetést és égési levegő-bevezetést igényel, amelyet a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül vezetnek - tehát nem igényel működő kéményt. A pontos típust és a füstgázelvezetés maximális hosszát (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) az adott modell műszaki dokumentációjában találja, vagy forduljon ügyfélszolgálatunkhoz.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiahatékonysági osztály? Ez a fűtőberendezések hatékonyságának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve helyiségszabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és helyiségtermosztát használata esetén).
  • Felszerelhetem és bekapcsolhatom ezt a kazánt saját magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és a füstgázelvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-revizor) feladata. A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami általában a garancia érvényességének feltétele is.
  • Hogyan áll a szervizeléssel és a garanciával? A legtöbb gyártó rendszeres éves szervizellenőrzést ír elő hivatalos szervizzel, hogy a garancia a szokásos lejárta után is fennmaradjon (a rendszeres szerviz melletti meghosszabbított garancia különösen a Vaillant, Protherm, Viessmann márkáknál gyakori). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomagolás pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a használati melegvíz-tároló, helyiségszabályozás és egyéb tartozékok készlet esetén) a termék nevében és a fenti oldalon található műszaki paramétereiben van feltüntetve.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant ecoTec exclusiv
Jótállás: 2 év
Súly: 60 kg
Maximálny prevádzkový tlak: 10 bar
Cirkuláció csatlakozás: G 3/4"
Fűtővíz maximális hőmérséklete: 110 °C
Hĺbka: 440 mm
HMV felmelegítési ideje 10-ről 60 °C-ra: 12 min
Hőátadó felület: 0,85 m²
Hőcserélő csatlakozása: G 3/4"
Hőveszteség: 0,9 kWh/24 hod
Kivitel: vezetékes
Max. HMV hőmérséklet: 85 °C
Maximális teljesítmény: 30 kW
Névleges térfogat: 68 l
Pripojenie TUV: G 3/4"
Szerelés: falra szerelhető
Šírka: 440 mm
Tartós HMV-teljesítmény: 738 l/h
Tömeg: 55 kg
Trieda energetickej účinnosti: II, VI, VIII
Vízmennyiség a hőcserélőben: 3,5 l
Výška: 720 mm

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

P Szerző 23.01.2026 17:53
Kotol Vaillant VU 20CS/1-7 ecoTEC exclusive IoniDetect ma v sebe display s ktorym sa da nastavit aj tyzdenny program?alebo treba dokupit externy modul? Kotol-Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro -ktory vkladaci modul do kotla je vhodny na tyzdenne nastavenie kotla? Dakujem za info
A Szerző 23.01.2026 17:53
Dobrý deň, toto je otázka priamo na : https://www.vaillant.sk/. Pekný deň.
M Szerző 20.05.2024 15:39
Je možné osobně odobrat 9 anebo 10 Mája u Vás v Ziline? Alternativně nožem prevziat v uvedené dni v Dubnici nad Váhom
A Szerző 20.05.2024 15:40
Dobrý deň, zoznam technikov môžete nájsť priamo na stránke : https://www.vaillant.sk/nakup/siet-partnerov/ Preveroval som Vám dostupnosť u dodávateľa a kotle idú len do výroby, budú vyrobené za cca. 2 týždne a teda treba počítať aspoň s 3 týždňovým doručením. Pekný deň.
M Szerző 20.05.2024 15:40
Dobrý den, Nie je problém s objednáním cez e-Shop. Problem je s prevzatím tovaru. Ja možem iba 9. 10. mája , alebo potom v juni. Instalácia bude v Nitre – náhrada za kotol Junkers. Faktura bude na FO. Máte možnost mi doporučit technika pre inštaláciu a reviziu v Nitre? Dakujem.
A Szerző 20.05.2024 15:39
Dobrý deň, kotol si je potrebné objednať priamo cez e-shop, akonáhle bude u nás príde Vám informácia o osobnom odbere nakoľko tento tovar skladom nedržíme. Kotol budete spúšťať do prevádzky na SK, FA bude na FO, PO na Slovensku, v ČR? Ďakujem.
R Szerző 13.12.2021 13:32
obraciam sa na Vas s prosbou o vypracovanie ponuky na solarny set..potreboval by som 30 trubicovy kolektor s riadiacou jednotkou a prislusenstvom, hadica 15m.. akumulacnu nadrz uz mam pripravenu na montaz solaru..dakujem a ostavam s pozdravom.. rastislav curda.. montaz budem prevadzat svojpomocne..
A Szerző 13.12.2021 13:33
cena solárneho setu bez zásobníka by potom bola 1 460 € s DPH.
J Szerző 13.12.2021 13:31
Pěkný den, mám dotaz na solární sestavu s kolektorem HEWALEX20. Součástí této sestavy je zásobník vody VF 200-2. Má tento zásobník el.topnou spirálu ? Jaké má spirála parametry - příkon ? Děkuji za odpověd a s pozdravem SJ
A Szerző 13.12.2021 13:32
Dobrý deň, zásobník nemá nikdy elektrickú špirálu, tú treba dokúpiť zvlášť s výkonom 2 kW. Pekný deň
E Szerző 13.12.2021 13:31
Solárna zostava - trubice HEWALEX 20-tento by som kúpil ale len za 1100 eur z dph
A Szerző 13.12.2021 13:31
Dobrý deň, Teší nás, že máte záujem o nami ponúkaný tovar - Solárna zostava Hewalex 20, no žiaľ daný tovar si môžte kúpiť za cenu, ktorú máme stanovenú na našej internetovej stránke za nižšiu sumu Vám tovar nepredáme. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
M Szerző 13.12.2021 13:30
Dobry vecer, chcem sa spytat. je mozne zostavu HEWALEX 20 pouzit aj na ploche strechy? Druha otazka, pri zasobnikoch sa pise, ze ma druhu spiralu na ohrev z ineho zdroja. je mozne na tuto spiralu pripojit tepelne cerpadlo (napr. znacka ariston) a zvysit si tym ucinnost v chladnom obdobi? A posledna tretia otazka, pri doplneni tretej - elektrickej spiraly, a moznosti pripojenia tepelneho cerpadla, mozu vlastne tri sposoby ohrevu vody bezat sucasne? Dakujem.
A Szerző 13.12.2021 13:30
DObrý deň, 1. solárne panely je možné použiť aj na ploché aj šikmé strechy, vymení sa len držiak. 2.v zásobníku sú dve špirály, hore pripojíte kotol a dole solárne panely. Ariston nuos už nebudete mať kde pripojiť a ani podla mňa to nebude možné vyregulovať, keďže ariston už má svoju nádobu. 3. Áno všetky môže bežať súčasne, ale skôr sa preferuje len solár, elektrika a kotol sú len ako doplnkové kúrenie.
M Szerző 13.12.2021 13:30
Viete mi doporučiť niekoho na montáž zostavy -hewalex 20- z okolia Hlohovca alebo Trnavy ?
A Szerző 13.12.2021 13:30
Dobrý deň, Sme internetový predaj, montáž solárnych zostáv žiaľ nezabezpečujeme. Prajem pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >