>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 256/5-5 ecoTEC plus tárolóhoz

Kód: 0010021877-BR-0010011739
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
738 902 Ft –37 %
Vaillant VU 256/5-5 ecoTEC plus tárolóhoz
738 902 Ft –37 % 462 724 Ft / db Egységár:
Az értékesítés befejeződött vagy jelenleg nem elérhető
A tétel elfogyott…

Részletes információ

Termék részletes leírása

Fali kondenzációs kazán VU 256/5-5 ecoTEC plus tárolóhoz

 

Fali kondenzációs kazán fűtéshez, földgázra (propánra) üzemeltethető, füstgázelvezetéssel falon, tetőn, esetleg aknán vagy fényaknán keresztül.
Moduláció alsó határa 20 %-tól (ecoTEC plus, a kazán típusától és a gázkategóriától függően)
Modulációs fokozat akár 1:7
 
Felhasználási lehetőségek
  • fűtés és melegvíz-készítés
  • kombinálható actoSTOR fali indirekt fűtésű tárolóval
  • VIH CL 20 S réteges melegvíz-tárolással (csak "VUW" verzió)
  • padló- és radiátoros fűtéshez ajánlott
  • helytakarékos – a kazánok kompakt méretűek
  • lehetőség tetőtéri helyiségekben történő telepítésre
  • helyiség levegőjétől független vagy függő üzemmód (égési levegő ellátása) 
 
Különleges előnyök
  • Aqua-Power Plus funkció akár 21 %-kal magasabb teljesítmény melegvíz-készítés során
  • NOx érték a füstgázban 60 mg/m3 alatt
  • normalizált hatásfok 109 %
  • fokozatmentes teljesítményszabályozás
  • háttérvilágítású szöveges kijelző
  • Thermo-Compact modul rozsdamentes acél égőfejjel és ventilátorral
  • automatikus diagnosztikai rendszer (üzemi állapotok digitális kijelzése és a kazán üzemmódjának elemzése)
  • a fűtési rendszer előkészítésének lehetősége a kazán tényleges beszerelése előtt
  • tárolós vízmelegítő csatlakoztatására előkészítve
  • a VU kazán már beépített átkapcsoló szeleppel rendelkezik (kivéve VU 466 és VU 656)
  • csökkentett elektromos energiafogyasztás
 
Felszereltség
  • nagy hatásfokú, elektronikusan vezérelt keringtető szivattyú (csak "plus" verzió)
  • tágulási tartály (kivéve VU 466 és VU 656)
  • automatikus légtelenítő
  • kondenzátumelvezető (szifon)
  • integrált rozsdamentes acél kondenzációs hőcserélő
  • beépített indirekt fűtésű tároló szabályozása
  • elektronikus fűtési csökkentett teljesítmény beállítás
  • beépített sárgaréz háromjárású átkapcsoló szelep (csak "plus" verzió, kivéve VU 466 és 656)

 

Technikai adatok

  • Névleges hőteljesítmény tartomány P 50 / 30 °C-nál 5,7 - 26,5 kW
  • Névleges hőteljesítmény tartomány P 80 / 60 °C-nál 5,2 – 25,0 kW
  • Max. hőteljesítmény melegvíz-készítésnél P 80 / 60 °C-nál - 30,0 kW 
  • Készülék méretei (Ma x Szé x Mé) - 720 x 440 x 338 mm

Kiegészítő paraméterek

Kategória: régebbi verziók 2013-ig
Jótállás: 2 év
Automatikus diagnosztikai rendszer: áno
Biztonsági termosztát: áno
CE szám: 1312BV5392
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos osztály: I
Elektromos védettség: IPX4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
? Tágó: 10 literes
A kazán üres tömege: 37 kg
Égéstermék CO érték: 98 ppm / 105 mg/kWh
CO2 érték a füstgázban: 105 %
Kazán felső teljesítménye: 26,5 kW
Áramerősség: 0,75 A
Származási ország: EU
Nyári üzemmód: áno
Maximális üzemi nyomás: 300 kPa
Maximális HMV nyomás: 1 mPa
Kondenzátum mennyisége: 1,7 l/hod
Kétpontos szabályozás lehetősége: nie
Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: áno
Átalakítható PB-re: áno
Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: áno
Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: áno
Napkollektor csatlakoztatásának lehetősége: nie
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: nie
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: áno
Gáz betápvezetéki nyomás: 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 45 - 65 °C
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 10 - 80 °C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 108,4 %
Ajánlott fűtési szűrő: Total filter 3/4"
Ajánlott szabályozó: Vaillant multiMATIC 700
Ajánlott szolár szett: HEWALEX
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Biztosíték: 2 A
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Teljesítményfelvétel: 178 W
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: áno
Külön füstelvezető csatlakozása: áno
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: 1,98 kg/h
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: 1,44 kg/h
Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: 0,40 kg/h
Méretek: 720 x 440 x 338 mm
Kazán alsó teljesítménye: 5,7 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 15 l/min
Určenie kotla: tárolóval bővíthető
Súlyozott NOx-érték: 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh
Örökláng: nie
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 24 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 5,7 - 26,5 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 5,2 – 25,0 kW
HMV teljesítmény: 30 kW
Beépített vízszűrő: nie
Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: 2,70 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: 1,96 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: 0,54 m3/h
Termék helyettesítve új típussal: https://www.atria.sk/vaillant-vu-25cs-1-5-ecotec-plus-ionidetect-len-na-vykurovanie/
A tétel elfogyott…

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

J Szerző 25.02.2026 18:02
Dobrý deň, Mám takýto kotol: ecoTEC plus VU 256/5-5 (H-INT II) R6 a chcem sa opýtať, či je možné k nemu pripojiť VR 940f a následne VRT 51f. Ďakujem pekne za pomoc. S pozdravom Jakub
A Szerző 25.02.2026 18:02
Dobrý deň, toto je otázka priamo na : https://www.vaillant.sk/. Pekný deň.
K Szerző 06.12.2021 10:34
Dobry Den, Mam zaujem kupit kondenzacny kotol do rekonstruovaneho domu. Konkretne ma zaujimaju kotle rady EcoTec Plus od vaillantu. Potreboval by som vsak poradit, nakolko kotol bude sluzit iba na kurenie bez pripravy TUV ,nie je mi celkom jasne ci by som mohol pouzit kotol VU256/-5 ecoTEC plus nakolko neplanujem mat zasobnik. Mozem tento kotol zapojit rovno do podlahovky alebo budem musiet kupit zasobnik, popripade kotol z prietokovim ohrevom ako napryklad VUW 246/5-5 ecoTEC Plus. Za pomoc vopred dakujem.
A Szerző 06.12.2021 10:35
Dobrý deň, pre fungovanie nemusíte mať zásobník zapojený. Stačí, aby bol zapojený kotol. Kotol, o ktorý máte záujem je u nás dostupný. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať Prajem pekný deň.
K Szerző 06.12.2021 10:35
Dakujem za rychlu odpoved. Predtym ako si ho objednam od Vas, by som sa chcel spytat, ci budem potrebovat dokupit nejake prislusenstvo ako naprikkad ruru na odvod spalin, popriprade nieco ine co je nevyhnutne pre zapojenie a fungovanie?
A Szerző 06.12.2021 10:34
Dobrý deň. Bude treba ešte dokúpiť dymovod, najvýhodnejšie vychádza je celý set https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/prislusenstvo-pre-znacky/vaillant/. Buď vodorovný alebo cez strechu rovno hore. A potom už len regulátor, najlepšie už rovno ekvitermický a to je calormatic 470 https://www.atria.sk/vaillant-calormatic-470/. Pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >