Viessmann Vitodens 100-W, 19 kW + 100 l tároló + szabályozás
Kód: Z022942Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
- fali kondenzációs kombi kazán tároló csatlakoztatásának lehetőségével
- teljesítmény: 3,2 - 19 kW
A VITODENS 100-W KAZÁN JELLEMZŐI
MatriX-Plus égőfej

A MatriX-Plus égőfej elsősorban hatékony működésével, valamint alacsony káros anyag- és zajkibocsátásával tűnik ki. A MatriX nemesacél felülete ellenáll a magas hőmérsékletnek, és gondoskodik a megbízható teljesítményről és a hosszú élettartamról.


ViCare ALKALMAZÁS

- Rendkívül vonzó ár-érték arány
- Ellenálló és hatékony a nemesacél Inox-Radial hőcserélőnek köszönhetően
- MatriX-Plus égőfej Lambda Pro égésszabályozással a tartósan magas hatásfok és az alacsony károsanyag-kibocsátási értékek érdekében
- Egyszerű és intuitív kezelés a 3,5 hüvelykes 7 szegmenses kijelzőn és érintőgombokon keresztül, valamint alternatívaként mobil végkészüléken keresztül is
- Az integrált WiFi interfésznek köszönhetően internetkapcsolat lehetősége a kezeléshez és szervizeléshez a Viessmann alkalmazásokon keresztül
- Tanúsítva 20%-os hidrogéntartalmú földgázhoz
PARAMÉTEREK
| Névleges hőteljesítmény | Vitodens 100-W |
| 50/30 °C (kW) | 3,2 - 19,0 |
| 80/60 °C (kW) | 2,9 - 17,5 |
| Méretek | |
| Hosszúság (mm) | 360 |
| Szélesség (mm) | 400 |
| Magasság (mm) | 700 |
| Tömeg (kg) | 33 |
| Égéstermék-elvezetés csatlakozás (Ø mm) | 60 |
| Levegőbevezetés csatlakozás (Ø mm) | 100 |
| Teljesítmény ivóvíz melegítésnél (kW) | 27,3 |
| Energiahatékonysági osztály | A |
- melegvíz-tároló
- típus: CUGA
- térfogat: 100 liter
- Kiegészítő katódos védelem magnézium anóddal, idegenáramú anód opcionális tartozékként elérhető.
- A teljes víztartalom felmelegítése a tároló aljáig vezetett mélyfekvésű fűtőspirállal
- Alacsony hőveszteség a tökéletes, teljes felületű szigetelésnek köszönhetően
A VITOCELL 100-W TERMÉK METSZETE

| VITOCELL 100-W | |
| Tároló térfogata | 100 l |
| Fűtővíz térfogata | 6 l |
| Bruttó térfogat | 106 l |
| Csatlakozások | |
| Fűtővíz előremenő és visszatérő ág | R 1" |
| Meleg és hideg víz | R 3/4" |
| Cirkuláció | R 3/4" |
| Megengedett üzemi nyomás | |
| - fűtővíz oldalon | 10 bar |
| - ivóvíz oldalon | 1 MPa |
| Megengedett hőmérsékletek | |
| - fűtővíz oldalon | 160 °C |
| - ivóvíz oldalon | 95 °C |
| Készenléti veszteség | 1,49 kWh/24 h |
| Méretek | |
| Hosszúság | 574 mm |
| Szélesség /átmérő/ | 553 mm |
| Magasság | 836 mm |
| Tömeg | 51 kg |
| Fűtőfelület | 0,9 m2 |
| Energiahatékonysági osztály | C |


- időprogramok akár 4 fűtőkörhöz és melegvíz-tárolóhoz
- kényelmi funkciókkal, mint például a szabadságolási program
- a HMV hőmérséklet kívánt értékének, valamint a szobahőmérséklet akár 3 kívánt értékének előbeállítása
- beépített szobahőmérséklet-érzékelővel a szobahőmérséklet aktiválásához (csak egy keverős fűtőkörhöz)
- világított grafikus kijelzővel a külső hőmérséklet, a szobahőmérséklet és az üzemi feltételek jelzésére
- Vitotrol 200-E a fűtési rendszerhez való csatlakoztatáshoz, falra szereléshez
- Kisfeszültségű dugó, 2 tűs csatlakozó
CSATLAKOZTATÁS:
- vezetékes kommunikáció PlusBus csatlakozáson keresztül
- kétvezetékes kábel, kábelhossz max. 50 m (több távvezérlő csatlakoztatása esetén is)
- kétvezetékes kábel a helyszínen, minimális keresztmetszet 0,75 mm2, a Plus busz kábel teljes hossza legfeljebb 50 m
- legfeljebb két Vitotrol 200-E távvezérlő csatlakoztatható
- a kábelt nem szabad 230/400 V-os kábelekkel együtt fektetni
- a kisfeszültségű dugó a szállítás részét képezi
PARAMÉTEREK
| Vitotrol 200-E | |
| Kommunikáció | vezetékes |
| Vezérlés | digitális |
| Szín | fehér |
| Tulajdonságok | napi programmal, vízmelegítés vezérlése, kazánhiba jelzése, heti programmal |
| Garancia | 2 év |
Gyakori kérdések
- Hogyan válasszam ki pontosan a Viessmann kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapja a fűtött épület számított hőveszteség (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódási jelleggel kb. 60-100 W/m² alapterülettel számolhat egy 2000 után épült, jól szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m² egy régebbi, nem szigetelt háznál - a pontos szám azonban az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától függően eltérő. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklizál), ami rövidíti az élettartamát és csökkenti a hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont a fagyos napokon nem tudja megfelelően kifűteni a házat.
- Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán ezenkívül a gáz égésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációsban az úgynevezett harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtőkörbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%-os hatásfokot érnek el, szemben a hagyományos kazánok 85-92%-ával.
- Milyen típusú égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán ún. turbó (zárt égéskamrás) kivitelű, és koncentrikus (egytengelyű) vagy különálló égéstermék-elvezetést és égési levegő bevezetést igényel, amelyet a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül vezetnek - tehát nincs szükség működő kéményre. A pontos típust és az elvezetés maximális hosszát (a 60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) a konkrét modell műszaki dokumentációjában találja, esetleg forduljon ügyfélszolgálatunkhoz.
- Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok általában A osztályt érnek el, illetve magasabbat is szobai szabályozással kombinálva (pl. A+ ekvitermikus szabályozás és szobatermosztát használatával).
- Felszerelhetem és bekapcsolhatom ezt a kazánt magam is? Nem. A földgázvezetékre, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre való csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-felülvizsgáló). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami általában a garancia érvényességének feltétele is.
- Hogyan áll a szervizeléssel és a garanciával? A legtöbb gyártó rendszeres éves szervizellenőrzést igényel hivatalos szerviztől, hogy a garancia annak standard lejárta után is megmaradjon (a rendszeres szerviz melletti hosszabbított garancia elterjedt, főleg a Vaillant, Protherm, Viessmann márkáknál). A garancia pontos feltételeit a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
- Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási tartalmához? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg melegvíz-tároló, szobai szabályozás és további tartozékok szett esetén) a termék nevében és az oldal fenti műszaki paramétereiben van feltüntetve.
Ez a konkrét Viessmann modell 19 kW teljesítménytartományban kapható. A modulációs teljesítményű kazántípusnál mindig a legmagasabb igény szerint válasszon (az év leghidegebb napjai), mivel a kazán a teljesítményét lefelé önmaga is szabályozni tudja.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | 100 literes tárolóval |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 40 kg |
| Automatikus diagnosztikai rendszer: | áno |
| CE szám: | 1312BV5392 |
| Mellékelt tartozékok: | elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy |
| Elektromos osztály: | I |
| Elektronikus gyújtás: | áno |
| ? Tágó: | 8 literes |
| A kazán üres tömege: | 33 |
| Égéstermék CO érték: | 98 ppm / 105 mg/kWh |
| CO2 érték a füstgázban: | 105 % |
| Kazán felső teljesítménye: | 19 kW |
| Áramerősség: | 0,75 A |
| Származási ország: | EU |
| Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: | áno |
| Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: | áno |
| Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: | áno |
| Kiterjesztett garancia lehetősége: | áno |
| A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: | áno |
| Gáz betápvezetéki nyomás: | 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa |
| Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: | max. 108,4 % |
| Tüzelőanyag: | földgáz / propán |
| Biztosíték: | 2 A |
| Kémény kivitel: | TURBO |
| Teljesítményváltozás lefolyása: | modulált |
| Teljesítményfelvétel: | 88 W |
| Elektromos csatlakozási feszültség: | 230V |
| HMV csatlakozás: | 1/2" |
| Vízcsatlakozás: | 3/4" |
| Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: | 1,98 kg/h |
| Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: | 1,44 kg/h |
| Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: | 0,40 kg/h |
| Méretek: | 360 x 400 x 700mm |
| Kazán alsó teljesítménye: | 3,2 kW |
| Kazán beindítása: | VIESSMANN szerviztechnikus által |
| Určenie kotla: | kazán 100 literes tárolóval szerelve |
| Súlyozott NOx-érték: | 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh |
| Örökláng: | nie |
| HMV tároló méret: | 100 l |
| Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: | 3,2 - 19,0 kW |
| Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: | 2,9 - 17,5 KW |
| Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: | 2,70 m3/h |
| Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: | 1,96 m3/h |
| Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: | 0,54 m3/h |
| Gyártó: | Viessmann |
| Kazán fűtési teljesítménye: | Nagy teljesítmény 16 kW felett |
Termékértékelés
Hagyjon értékelést
Vélemények listája
Beszélgetés
Beszélgetések listája
A vállalatról
A Viessmann Group a fűtési, ipari és hűtési rendszerek egyik nemzetközi gyártója. Ezt az 1917-ben alapított családi vállalatot 12 300 munkatárs foglalkoztatja, a csoport árbevétele pedig 2,65 milliárd euró.
22 gyártóüzemével 12 országban, 68 képviseletével 31 országban, valamint 120 értékesítő vállalatával a Viessmann valóban nemzetközi szemléletű. Az árbevétel 56%-a külföldről származik.

A Viessmann teljes kínálata
A Viessmann teljes kínálata egyedi megoldásokat foglal magában hatékonyan működő rendszerekkel, 1,5-től 120 000 kW-ig terjedő teljesítménnyel, minden alkalmazási területre és minden ország számára. Ide tartoznak a 1,9-150 kW teljesítményű fali kondenzációs egységek és a 1,9-6000 kW teljesítményű álló kondenzációs rendszerek, valamint a 1,0-530 kWel, illetve 5,3-660 kWth teljesítményű blokkfűtőművek (kogenerációs egységek). A blokkfűtőműveket földgázra/biogázra tervezték.
A megújuló energiarendszerek kínálata magában foglalja a napkollektoros berendezéseket sík- és vákuumcsöves kollektorokkal ivóvíz melegítésére, fűtéstámogatásra és épületek napenergiás hűtésére, speciális 4 kW-tól 50 MW-ig terjedő pellet-fűtőkazánokat és égőberendezéseket, 1,7-2000 kW teljesítményű hőszivattyúkat a földből, talajvízből, illetve a környezeti levegőből származó hő hasznosítására, valamint fotovoltaikus rendszereket.
A távfűtési hálózatok és bioenergetikai közösségek számára is a Viessmann mindent egy kézből biztosít – a kezdeti megvalósíthatósági tanulmánytól és tervezési dokumentációtól kezdve, az összes szükséges komponens – mint biogázrendszerek, hőforrások, blokkfűtőművek, földalatti hővezetékek és lakossági hőátadó állomások – szállításán át, egészen a kivitelezésig és üzembe helyezésig.
A hőmérséklet-szabályozott helyiségek széles választékával, nagy teljesítményű hűtőboxokkal és aggregátokkal, az élelmiszer-kiskereskedelem számára készült hűtési megoldásokkal, valamint tartozékokkal és szolgáltatásokkal a Viessmann csoport a hűtés területét is lefedi.
Fenntarthatóság
Családi vállalatként a Viessmann különös hangsúlyt fektet a felelős és hosszú távú gondolkodású cselekvésre, valamint a fenntarthatóságra. Ezért a fenntarthatóság is szilárdan beépült a vállalat alapelveibe. Minden folyamatunkban ügyelünk arra, hogy egymással összhangba hozzuk a gazdaságosságot, az ökológiát és a társadalmi felelősségvállalást.
A Viessmann a hőtermelés, klimatizálás, szellőztetés és hűtés, illetve a decentralizált áramtermelés terén az intelligens, komfortos és hatékony rendszerek egyik vezető nemzetközi gyártója. Rendszereink a komfort, a jólét és az erős ipar alapját képezik. Az elért eredményekre alapozva ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé. A Viessmann a jövőben is meghatározó szerepet fog játszani, technikai mérföldköveket alkot, és folyamatosan tágítja a lehetőségek határait.
Márkánk értékei
A Viessmann vállalati alapelveit először 1966-ban fogalmazták meg. Ezek fontos irányvonalai voltak és maradnak sikerünknek. Annak érdekében, hogy a vállalati kultúrát összhangba hozzuk a digitalizáció kísérte, kedvezőtlen környezeti változásokkal, a márka értékrendjét 2016-ban újra megalkották. A kinyilvánított cél a kreativitás és a személyes felelősségvállalás megerősítése a vállalatban, ezáltal az innovációk támogatása és a jó ötletek gyors előmozdítása. A vállalat értékei irányadóak napi cselekedeteink számára.
Együtt
Ügyfeleinkkel való kapcsolatunk a közös sikerekre irányuló tisztességes partnerségen alapul. Munkatársainknak jó fejlődési feltételeket biztosítunk.
Felelősségteljesen
Elköteleztük magunkat a gazdasági, ökológiai és társadalmi felelősségvállalás mellett. Célunk a klíma védelme és a természeti erőforrások megőrzése.
Vállalkozó szellemmel
Iparágunk technológiai úttörői vagyunk, és a jövőben is részt veszünk a technikai fejlődés irányának meghatározásában.

