>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VSC 206/4-5 90 ecoCOMPACT + multiMATIC 700 + csatlakozás 0020170492

Kód: 0010013463
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
1 657 792 Ft –19 %
635 vaillant vsc 206 4 5 90 ecocompact multimatic 700 pripojenie 0020170492
1 657 792 Ft –19 % 1 333 033 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VSC 206/4-5 90 ecoCOMPACT szett
+ VSC 206/4-5 900 ecoCOMPACT - álló kondenzációs kazán fűtőspirállal
+ multiMATIC 700 - időjárás-követő szabályozó
+ csatlakozás 0020170492

 

VAILLANT VCC 206/4-5 150 ecoCOMPACT
- álló kondenzációs kazán beépített tárolóval és fűtőspirállal
- kazán teljesítménye: 3,8 - 20,0 kW
- tároló térfogata: 90 l

Álló kondenzációs fűtőkazán beépített rétegtárolóval a használati melegvíz készítéséhez, füstgázelvezetéssel falon, tetőn, esetleg aknán vagy fényaknán keresztül.

Felhasználási lehetőségek
  • fűtés és melegvíz-készítés
  • padló- és radiátoros fűtéshez egyaránt
  • helytakarékos ‹ 0,5 m2 – a kazánokat kompakt méretek jellemzik
  • üzemeltethető helyiség térfogatától (égési levegő ellátástól) függően vagy attól függetlenül
Alapvető jellemzők
  • új égésvezérlő rendszer "ELGA"
  • kondenzációs rozsdamentes hőcserélő
  • automatikus diagnosztikai rendszer
  • moduláló teljesítménytartomány 17 %-tól 100 %-ig
  • normalizált hasznosítási fok 109 %
  • beépített rétegzett melegvíz-tároló (90 l)
  • minden védőelem beépíthető a kazán testébe
  • Aqua Condens System - kondenzációs üzemmód melegvíz-készítés közben is
  • nagy hatásfokú elektronikusan vezérelt szivattyú
  • eBus rendszerinterfész a kazán és a szabályozó közötti jobb kommunikációhoz
  • időtálló dizájn
Paraméterek
  • Energiaosztály fűtéshez: A
  • Energiaosztály melegvíz-készítéshez: A
  • Névleges hőteljesítmény tartománya 50/30 °C mellett: 4,3 - 21,5 kW
  • Névleges hőteljesítmény tartománya 80/60 °C mellett: 3,8 - 20,0 kW
  • Max. fűtési hőterhelés: 20,4 kW
  • Min. fűtési hőterhelés: 4 kW
  • Max. hőterhelés - melegvíz: 4,5 kW
  • Min. hőterhelés - melegvíz: 4 kW
  • Max. hőteljesítmény HMV: 24,0 kW
  • NOx osztály: 5
  • Max. előremenő hőmérséklet: 80 °C
  • Max. előremenő hőmérséklet beállítási tartománya (gyári beállítás: 75 °C): 30 - 80 °C
  • Max. üzemi nyomás, fűtés: 0,3 MPa (3,0 bar)
  • Max. nyomás HMV: 1 MPa
  • Fajlagos átfolyás D (ΔT = 30 K): 24,4 l/min
  • Tároló térfogata: 89,1 l
  • Max. nyomás HMV: 1 MPa
  • Melegvíz hőmérséklet-beállítási tartomány: 35 - 65 °C
  • Füstcső csatlakozás: 60/100 mm
  • Névleges feszültség / hálózati frekvencia: 230 V / 50 Hz
  • Elektromos védettség: IPX4D
  • Gázcsatlakozás a kazán oldalán: 24 mm
  • Fűtés előremenő / visszatérő csatlakozás a kazán oldalán: G 3/4"
  • Hidegvíz / melegvíz csatlakozás a kazán oldalán: G 3/4"
  • Biztonsági szelep csatlakozása: 24 mm
  • Méretek (szélesség x magasság x mélység): 599 x 1320 x 693 mm
  • Tömeg (csomagolás és víz nélkül): 106 kg
 
VAILLANT multiMATIC 700 - időjárás-követő szabályozó
 
A teljes rendszer intelligens vezérlése
Az új rendszerszintű időjárás-követő multiMATIC 700 szabályozó letisztult dizájnjával, valamint egyszerű és intuitív, forgatható navigációs gombbal történő kezelésével tűnik ki. Otthonokba, de bonyolultabb rendszerekhez is tervezték. Szinte az összes Vaillant fűtési rendszerrel kombinálható. A megfelelő modulok használatával kombinált hibrid rendszerekben is alkalmazható, beleértve a napenergiás melegvíz-készítést és a hővisszanyerős szellőztető egységet. A kényelmesebb kezelés érdekében háttérvilágítású szöveges kijelzővel rendelkezik, amely megjeleníti a napenergia-nyereséget, a hőszivattyú energianyereségét és az energiafogyasztást.
 
Kényelmes távvezérlésű fűtésszabályozás
A multiMATIC 700 szabályozó úgy van programozva, hogy magas komfortot és hatékonyságot biztosítson az otthonok számára. Amennyiben a fűtési rendszer VR 920 internetes kommunikációs modullal van kombinálva, könnyen távvezérelhető - Wi-Fi kapcsolat és a multiMATIC alkalmazás segítségével okostelefonon és táblagépen. Az előre beállított profilok, mint pl. "Otthon", "Éjszaka" vagy "Távol" megkönnyítik a rendszer egyéni igények szerinti vezérlését. További előny: a Vaillant illetékes szervizpartnerével kötött szerződés alapján lehetőség van a fűtés üzemének távdiagnosztikájára és optimalizálására, ami időt és pénzt takarít meg.

  • triVAI funkció (a leghatékonyabb fűtési mód kiszámítása, gáz / villany – költségösszehasonlítás)
  • Intuitív kezelés az áttekinthető menünavigáció és a háttérvilágítású szöveges kijelző révén
  • A VR 920 internetes kommunikációs modullal együtt lehetővé teszi a fűtés vezérlését okostelefonról és táblagépről - bárhol is legyen
  • Univerzálisan használható szinte az összes Vaillant fűtési rendszerrel kombinálva
  • Vezeték nélküli kommunikáció a kazánnal - f verzió
Paraméterek
  • Heti program: igen
  • Fokozatmentes teljesítményszabályozás támogatása: igen
  • Digitális / háttérvilágítású kijelző: igen / igen
  • Időjel vétele: igen 
  • Max. fűtési körök száma bővítőmodulok használatával: 9
  • Kazánba építhető: igen
  • Kétirányú kommunikáció (kazán - szabályozó): igen
  • Szabályozható kazánok száma: 1
  • Tároló termikus fertőtlenítése: igen
  • Helyiségérzékelő aktiválása: igen
  • "Szabadság" funkció: igen
  • Figyelmeztetés rendszeres ellenőrzés szükségességéről: igen
  • Külső hőmérséklet megjelenítése: igen
  • Kommunikációs interfész: eBus
  • Padlófűtés rendszer szárítása: igen
  • Napenergia-rendszer szabályozásának lehetősége: igen
  • Időprogram HMV és keringető szivattyú számára: igen
  • Üzemi feszültség: 24 V
  • Vezeték nélküli kapcsolat: nem
  • Csatlakozó vezetékek keresztmetszete: 2 x 0,75 [mm2]
  • Méretek (szélesség x magasság x mélység): 147 x 115 x 50 [mm]

Opcionális tartozékok:

VR 70 keverőmodul
A VR 70 keverőmodullal lehetőség van 2 fűtési kör szabályozására, az egyik közvetlen, a másik kevert, vagy két kevert kör, vagy napenergia-rendszer és egy fűtési kör, vagy puffertartály és egy fűtési kör szabályozására.
 
VR 71 keverőmodul
Legfeljebb három közvetlen vagy kevert fűtési kör, valamint a napenergia-rendszer vezérlésének lehetősége.
 
VR 91 fűtési kör távvezérlő
Ha közvetlenül szeretné beállítani a második kevert fűtési kör hőmérsékletét, akkor lehetőség van a VR 91 távvezérlő modul használatára.
 
Megjegyzés: Az opcionális tartozékok nem részei a szettnek, külön megrendelhetők.

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszam ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hőveszteségi értéke jelenti (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképp számolhat kb. 60-100 W/m² alapterülettel egy 2000 után épült, átlagosan szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, szigeteletlen háznál - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklizál), ami csökkenti élettartamát és hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem képes megfelelően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánnál kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációs kazánban viszont az ún. harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik (kondenzálódik), és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok hatásfoka a gáz fűtőértékéhez viszonyítva megközelítőleg 105-110 %, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92 %-ával.
  • Milyen típusú füstgázelvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán ún. turbó típusú (zárt égéstérrel), és koaxiális (koncentrikus) vagy különálló füstgázelvezetést és égési levegő bevezetést igényel, amely a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül van kivezetve - így működőképes kéményre nincs szükség. A pontos típust és a füstcső maximális hosszát (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) az adott modell műszaki dokumentációjában találja, esetleg kérje ügyfélszolgálatunk tanácsát.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, helyiségszabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárás-követő szabályozás és helyiségtermosztát használatával).
  • Felszerelhetem és bekötheteme ezt a kazánt saját magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és a füstgázelvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-felülvizsgáló szakember). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan alakul a szervizelés és a garancia? A legtöbb gyártó rendszeres éves szervizellenőrzést ír elő, hogy a garancia annak szabványos lejárta után is fennmaradjon (a meghosszabbított garancia rendszeres szervizeléssel különösen a Vaillant, Protherm, Viessmann márkáknál elterjedt). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelmébe? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a melegvíztároló, a helyiségszabályozás és egyéb tartozékok szett esetén) a termék nevében és a fenti oldalon található műszaki paraméterekben van feltüntetve.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant
Jótállás: 2 év
Súly: 106 kg
Elektromos védettség: IPX4D
A kazán üres tömege: 106 kg
Kazán felső teljesítménye: 21,5 kW
Maximális üzemi nyomás: 0,3 MPa (3,0 bar)
Kondenzátum mennyisége: 1,82 l/h
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 35 - 65°C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: 106 %
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Kémény kivitel: TURBO
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Méretek: 1320 x 599 x 693 mm
Kazán alsó teljesítménye: 4,3 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 24,4 l/min
NOx kibocsátási osztály: 5
Určenie kotla: réteges 90 literes tárolóval
Teljesítmény HMV melegítésnél: 24,0 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 4,3 - 21,5 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 3,8 - 20,0 kW

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

Z Szerző 15.03.2024 16:03
Dobry den, prosim o info, ci ma tento kotol aj certifikaciu na instalaciu v rakusku? Dakujem, s pozdravom
A Szerző 18.03.2024 10:53
Dobrý deň, všetky kotle, ktoré predávame obsahujú záručný list v slovenskom jazyku. Kotol je určený pre slovenskú distribúciu. Pekný deň.
J Szerző 09.01.2024 09:02
Dobrý deň, mam zaujem kupit cez vas kotol: Stacionarny kotol VAILLANT VCC 206/4-5 150 ecoCOMPACT + pripojenie 0020170492. a zaroven internetovu branu Internetová brána VR940f Aké su dodacie doby, ak to zajtra objednám? S pozdravom
A Szerző 09.01.2024 09:04
Dobrý deň, preposielam informáciu od dodávateľa : "výrobná zakázka je zadaná koncom týždňa (výroba sa môže posunúť), produkcia pokryje zadané objednávky." Pekný deň.
S Szerző 03.02.2023 12:34
Dobry den, chcem sa spytat ci mate v ponuke Vaillant VSC 206/4-5 90 ecocompact a ci realizujete aj vymenu kotla. Dakujem
A Szerző 03.02.2023 12:35
Dobrý deň, Nie mrzí ma to, ale mi nemontujeme, my sme len e-shop Pekný deň.
R Szerző 11.01.2023 08:08
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na dostupnost plynového kotle: VAILLANT VSC 206/4-5 90 ECOCOMPACT + MULTIMATIC 700 Děkuji
RA Szerző 18.01.2023 11:12
Dobrý deň, doba dodania je cca. 2-4 týždne. Pekný deň.
A Szerző 11.01.2023 08:09
Dobrý deň, doba dodania je cca. 7-10 týždňov. Pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >