>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH Q75 B

Kód: 0010013505
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 2 értékelés Ugrás az értékeléshez
1 158 633 Ft –19 %
mall
1 158 633 Ft –19 % 931 657 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro szett
+ ecoTEC plus IoniDetect - kondenzációs kazán
+ uniSTOR VIH Q 75 B - használati melegvíz-tároló
+ használati melegvíz hőmérséklet-érzékelő a tárolóban
+ távtartó keret a kazán alá
 
Megjegyzés: A kazán és a tároló közötti összekötés nem része a szettnek.

VAILLANT VU 246/5-3 ecoTEC pro
- fali kondenzációs kazán 
- teljesítmény: 6,2 - 24,0 kW 

  
Felhasználási lehetőségek
  • fűtés és használati melegvíz-készítés 
  • padlófűtéshez és radiátoros fűtéshez egyaránt alkalmas
  • helytakarékos – a kazánok kompakt méretűek
  • tetőtéri helyiségekben is telepíthető
  • a helyiség légterétől (égési levegő bevezetésétől) függő vagy attól független üzemmód 

Különleges előnyök
  • Aqua-Power Plus funkció – akár 21%-kal nagyobb teljesítmény a használati melegvíz készítésénél
  • a füstgáz NOx-értéke 60 mg/m3 alatt
  • szabvány szerinti hatásfok 109 %
  • fokozatmentes teljesítményszabályozás
  • egyszerű, háttérvilágítású, szimbólumos kijelző
  • Thermo-Compact modul rozsdamentes acél égővel és ventilátorral
  • automatikus diagnosztikai rendszer (az üzemállapotok digitális megjelenítése és a kazán üzemmódjának elemzése)
  • a fűtési rendszer előkészíthető még a kazán tényleges beszerelése előtt
  • előkészítve tárolós vízmelegítő csatlakoztatására
  • a VU kazán már beépített váltószeleppel rendelkezik
  • csökkentett elektromos energiafogyasztás
 
Felszereltség
  • kétfokozatú, energiatakarékos keringetőszivattyú
  • tágulási tartály
  • automatikus légtelenítő
  • kondenzátumelvezető (szifon)
  • beépített, rozsdamentes acélból készült kondenzációs hőcserélő
  • beépített szabályozás a közvetett fűtésű tárolóhoz
  • elektronikusan beállítható csökkentett fűtési teljesítmény
  • beépített kompozit háromjáratú váltószelep 

 

Paraméterek

  • Energiaosztály: A
  • Névleges hőteljesítmény tartománya P 50 / 30 °C-on: 6,9 - 25,5 kW
  • Névleges hőteljesítmény tartománya P 80 / 60 °C-on: 6,2 - 24,0 kW
  • Max. hőteljesítmény használati melegvíz melegítésekor P 80 / 60 °C-on: 28,0 kW
  • A készülék méretei (Ma x Szé x Mé): 720 x 440 x 338 mm
 
 
VAILLANT uniSTOR VIH Q 75 B
- közvetett fűtésű, álló használati melegvíz-tároló
- zománcozott, korrózióvédő felülettel
- űrtartalom: 68 l
 
Közvetett fűtésű, fali használati melegvíz-tároló, zománcozott, korrózióvédő felülettel, 68 literes űrtartalommal.
 
 
A termék jellemzői
  • B energiaosztály
  • kisebb háztartásokhoz ajánlott – 68 literes űrtartalom
  • az ecoTEC plus és pro fali kazánokhoz készült
  • a kazán mellé vagy alá telepíthető
  • a fali kazánokkal megegyező színvilág és design
  • minőségi, zománcozott belső felület
  • beépített magnézium anód
 
Paraméterek
  • Névleges űrtartalom: 68 l
  • A hőcserélő fűtőfelülete: 0,85 m2
  • A hőcserélőben lévő víz mennyisége: 3,5 l
  • Maximális teljesítmény: 30 kW
  • Folyamatos HMV-teljesítmény: 738 l/h
  • A HMV felmelegítési ideje 10-ről 60 °C-ra: 12 perc
  • Maximális HMV-hőmérséklet: 85 °C
  • A fűtővíz maximális hőmérséklete: 110 °C
  • Maximális üzemi nyomás: 10 bar
  • Hőveszteség: 0,9 kWh/24 óra
  • A hőcserélő csatlakozása: G 3/4"
  • HMV-csatlakozás: G 3/4"
  • Cirkulációs csatlakozás: G 3/4"
  • Magasság: 720 mm
  • Szélesség: 440 mm
  • Mélység: 440 mm
  • Tömeg: 55 kg 
 

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszuk ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot az adott épület kiszámított hővesztesége adja (a legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen számolhat kb. 60-100 W/m² alapterülettel egy 2000 után épült, jól szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, szigeteletlen háznál - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (úgynevezett ciklizál), ami rövidíti az élettartamát és csökkenti a hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem tudja megfelelően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán ezen felül a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen keresztül, a kondenzációs kazánban viszont az úgynevezett harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%-os hatásfokot érnek el, szemben a hagyományos kazánok 85-92%-os hatásfokával.
  • Milyen típusú égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A modern kondenzációs kazánok többsége úgynevezett turbó kivitelű (zárt égésterű), és koncentrikus (egytengelyű) vagy külön vezetett égéstermék-elvezetést és égésilevegő-bevezetést igényel, amelyet a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül vezetnek ki - így nincs szükség működő kéményre. A pontos típust és az elvezetés maximális hosszát (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) az adott modell műszaki dokumentációjában találja meg, vagy kérje ügyfélszolgálatunk segítségét.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrényeknél megszokott energiacímkékhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, szobai szabályozással kombinálva pedig akár magasabbat is (pl. A+ osztály időjárás-követő szabályozás és szobatermosztát alkalmazása esetén).
  • Felszerelhetem és bekötethetem ezt a kazánt saját magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülékek felülvizsgálatára jogosult technikus). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan alakul a szerviz és a garancia kérdése? A legtöbb gyártó évenkénti szervizellenőrzést ír elő a hivatalos szerviznél ahhoz, hogy a garancia a szokásos lejárta után is fennmaradjon (a rendszeres szervizeléshez kötött meghosszabbított garancia különösen a Vaillant, Protherm és Viessmann márkáknál gyakori). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelmébe? A csomag pontos tartalmát (maga a kazán, esetleg a használati melegvíz-tároló, a szobai szabályozó és a szett egyéb tartozékai) a termék neve és a fenti műszaki paraméterei tartalmazzák ezen az oldalon.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant ecoTEC plus, pro
Jótállás: 2 év
Súly: 60 kg
Automatikus diagnosztikai rendszer: áno
Biztonsági termosztát: áno
CE szám: 1312BV5392
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos osztály: I
Elektromos védettség: IPX4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
? Tágó: 10 literes
A kazán üres tömege: 37 kg
Égéstermék CO érték: 98 ppm / 105 mg/kWh
CO2 érték a füstgázban: 105 %
Kazán felső teljesítménye: 25,5 kW
Áramerősség: 0,75 A
Származási ország: EU
Nyári üzemmód: áno
Maximális üzemi nyomás: 300 kPa
Maximális HMV nyomás: 1 mPa
Kondenzátum mennyisége: 1,7 l/hod
Kétpontos szabályozás lehetősége: nie
Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: áno
Átalakítható PB-re: áno
Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: áno
Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: áno
Napkollektor csatlakoztatásának lehetősége: nie
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: nie
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: áno
Gáz betápvezetéki nyomás: 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 45 - 65 °C
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 10 - 80 °C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 108,4 %
Ajánlott fűtési szűrő: Total filter 3/4"
Ajánlott szabályozó: Vaillant calormatic 450
Ajánlott szolár szett: HEWALEX
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Biztosíték: 2 A
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Teljesítményfelvétel: 178 W
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: áno
Külön füstelvezető csatlakozása: áno
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: 1,98 kg/h
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: 1,44 kg/h
Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: 0,40 kg/h
Méretek: 720 x 440 x 338 mm
Kazán alsó teljesítménye: 6,9 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 15 l/min
Určenie kotla: integrált tárolóval
Súlyozott NOx-érték: 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh
Örökláng: nie
HMV tároló méret: 70
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 28 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 6,9 - 25,5 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 6,2 - 24,0 kW
HMV teljesítmény: 28 kW
Beépített vízszűrő: nie
Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: 2,70 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: 1,96 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: 0,54 m3/h
Gyártó: Vaillant
Kazán fűtési teljesítménye: Nagy teljesítmény 16 kW felett

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 2 értékelés
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

Š Szerző 05.07.2025 15:11
Všimol jeden kotol na stránke VAILLANT VU 246/5-3 ECOTEC PRO + VIH Q75 -v tej cene je aj termostat na stenu?kedze v popise to nie je asi napisane.
A Szerző 05.07.2025 15:12
Dobrý deň, nie v tej cene nie je termostat iba to čo je uvedené na stránke : Zostava Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + ecoTEC plus IoniDetect - kondenzačný kotol, + uniSTOR VIH Q 75 B - zásobník teplej vody, + snímač teploty teplej vody v zásobníku, + dištančný rám pod kotol...Pekný deň
N Szerző 31.01.2024 20:04
Dobrý deň ,je tento kotol určeny na podlahové kúrenie spolu s radiátormi? Ďakujem.
A Szerző 16.02.2024 15:28
Dobrý deň, áno. Pekný deň.
M Szerző 09.12.2021 09:21
prosim vas ,aky kotol na plyn by ste my odporučili a aku značku zo zasobnikom vody na vykurovanie rod.dom ,radiator panelovy cca 11ks plocha 160m2 vopred pekne dakujem za odpoved
A Szerző 09.12.2021 09:21
Dobrý deň. V na 160 metrov2 by bolo dobre využiť kotol adekvátneho výkonu cca 20 kW. V tomto momente je znížená cena na kotly Vaillant. Takže napríklad Vaillant VU 206/5-5 https://www.atria.sk/vaillant-vu-206-5-5-ecotec-plus-vih-r120b/. Pekný deň
R Szerző 09.12.2021 09:21
Dobry den chcem sa vas opytat aky plynovy kotol by ste mi odporucil do dvojpodlazneho rodinneho domu,podorys by bol 65 m2 podlahovky a vrchne podlazie ma sest radiatorov plus zachod a kupelka ma podlahovku dakujem za odpoved
A Szerző 09.12.2021 09:21
Dobrý deň. Do takéhoto menšieho domu si treba vybrať kotol s nízkym výkonom. A určite zaužívané značky, ako je Junkers, Vaillant, Buderus, Ariston alebo Viessman
K Szerző 09.12.2021 09:20
dobry vecer. mal by so zaujem o kotol Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH Q75B .Dom ma 82 m2 a 6 radiatorov a chcem sa spítat ci by som nemal pozret volaaky slabsí kotol.. a ako to je stou 5 rocnou zarukou.dakujem
A Szerző 09.12.2021 09:20
Dobrý deň. Je pravda, že na 82 metrov by sa hodil trošku menší výkon kotla, ale z tejto rady PRO nieje žiadny iný výkon. Potom len rada plus a to je VU 146 https://www.atria.sk/vaillant-vu-146-5-5-ecotec-plus-vih-q75b/ alebo od značky Junkers, kde máte aj nižšiu cenu https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-14-3-c-st120-2e/. Nezabudnite, že päť ročná záruka je platená služba od servisného technika. Pekný deň.
S Szerző 09.12.2021 09:20
Zaujmalo by ma ci sa na plynovy kotol vallant ecotec plus INT 246/3-5 r da použiť bezdratova regulacia pripadne termoregulacne hlavice na radiator
A Szerző 09.12.2021 09:20
Dobrý deň. Odporučil by som Vám calormatic 470F: https://www.atria.sk/vaillant-calormatic-470f/ Pekný deň.
P Szerző 09.12.2021 09:19
Zivotnost kotla
A Szerző 09.12.2021 09:20
Dobrý deň, pri správnej údržbe, servisných prehliadkach dlhodobá. Pekný deň.
J Szerző 09.12.2021 09:19
Dobry den. Vie niekto poradit?Mame plyn.kotol Vailant EcoTec 3-5 a stale nam vyhadzuje chybu F76. Malo by to byt prehriatie primarneho vymennika a nevieme prist na to,ze preco ho prehrieva....Dakujem
A Szerző 09.12.2021 09:19
Dobrý deň, bude potrebné aby ste kontaktovali Vášho servisného technika. Prajem pekný deň.
T Szerző 09.12.2021 09:16
Dobry den je tato zostava vhodna aj do bytu s plochou 65m/2 ??? Dala by sa zostava objednat aj s rtermostatom miltimatic 700? Chcel by som ho totiz ovladat aj mobilom
A Szerző 09.12.2021 09:17
Dobrý deň, mrzí ma to, ale takúto zostavu nemáme. Môžete si potom, ale napríklad objednať tento wifi termostat : https://www.atria.sk/saswell-t19-7-rf-app/ Prajem pekný deň.
M Szerző 09.12.2021 09:16
mám v úmysle vymeniť plynový kotol so zabudovaným zásobníkom a odvodom do komína. Zaujal ma Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH Q75B alebo Vaillant VU 246/5-5 ecoTEC pro + VIH Q75B pre ich úsporný rozmer. Zaujíma ma dodávka na kľúč (demontáž starého zariadenia, úprava rozvodov a montáž nového kotla a jeho spustenie do prevádzky). Ďakujem za odpoveď.
A Szerző 09.12.2021 09:16
Dobrý deň, kotol Vám samozrejme vieme zabezpečiť avšak mrzí ma to, ale my nemontujeme ani nedemontujeme. Zasielam Vám link na našich montážnych partnerov : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/montazni-partneri/ Prajem pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >