>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH R 120 B

Kód: 0010013506
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés Ugrás az értékeléshez
1 111 267 Ft –19 %
mall
1 111 267 Ft –19 % 893 572 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro szett
+ ecoTEC plus IoniDetect - kondenzációs kazán
+ uniSTOR VIH R 120 B - használati melegvíz-tároló
+ hőmérséklet-érzékelő a tárolóban a használati melegvízhez
+ távtartó keret a kazán alá
 
Megjegyzés: A kazán és a tároló közötti összekötés nem része a szettnek.

VAILLANT VU 246/5-3 ecoTEC pro
- fali kondenzációs kazán 
- teljesítmény: 6,2 - 24,0 kW  

 
Felhasználási lehetőségek
  • fűtés és használati melegvíz-készítés 
  • padlófűtéshez és radiátoros fűtéshez egyaránt alkalmas
  • helytakarékos – a kazánok kompakt méretűek
  • tetőtéri helyiségekben is telepíthető
  • a helyiség légterétől független vagy attól függő üzemmódban is működtethető (égési levegő elvezetése) 

Különleges előnyök
  • Aqua-Power Plus funkció akár 21%-kal magasabb teljesítmény a használati melegvíz készítésénél
  • a füstgáz NOx-értéke 60 mg/m3 alatt
  • szabványos hasznosítási fok 109%
  • fokozatmentes teljesítményszabályozás
  • egyszerű, szimbólumos, háttérvilágítású kijelző
  • Thermo-Compact modul rozsdamentes acél égővel és ventilátorral
  • automatikus diagnosztikai rendszer (az üzemi állapotok digitális kijelzése és a kazán üzemmódjának elemzése)
  • a fűtési rendszer előkészíthető még a kazán tényleges beszerelése előtt
  • előkészítve tároló vízmelegítő csatlakoztatására
  • a VU kazán már beépített váltószeleppel rendelkezik
  • csökkentett elektromosáram-fogyasztás
 
Felszereltség
  • kétfokozatú, energiatakarékos keringtető szivattyú
  • tágulási tartály
  • automata légtelenítő
  • kondenzátumelvezető (szifon)
  • beépített rozsdamentes acél kondenzációs hőcserélő
  • beépített szabályozás az indirekt fűtésű tárolóhoz
  • a fűtési teljesítmény csökkentésének elektronikus beállítása
  • beépített kompozit háromjáratú váltószelep 

 

Paraméterek

  • Energiaosztály: A
  • Névleges hőteljesítmény tartománya P 50 / 30 °C esetén: 6,9 - 25,5 kW
  • Névleges hőteljesítmény tartománya P 80 / 60 °C esetén: 6,2 - 24,0 kW
  • Max. hőteljesítmény használati melegvíz készítésekor P 80 / 60 °C esetén: 28,0 kW
  • A készülék méretei (Ma x Szé x Mé): 720 x 440 x 338 mm
 
 
VAILLANT uniSTOR VIH R 120 B
- indirekt fűtésű, álló kivitelű használati melegvíz-tároló
- zománcozott felületi korrózióvédelemmel
- űrtartalom: 117 l
 
 
A termék jellemzői
  • B energiaosztály
  • acél kivitelű, álló használati melegvíz-tároló
  • fali vagy álló kazánokhoz egyaránt alkalmas
  • álló kivitel
  • B osztályú, szabványos hőszigetelés
  • leeresztő szelep
  • állítható kiegyenlítő csavarok
  • a tároló és a fűtőspirál belső felülete zománcozott
  • beépített magnézium védőanód
 
Paraméterek
  • Névleges űrtartalom: 117 l
  • A hőcserélő fűtőfelülete: 0,7 m2
  • Vízmennyiség a hőcserélőben: 4,8 l
  • Maximális teljesítmény: 30,9 kW
  • Folyamatos HMV-teljesítmény: 527 l/h
  • A HMV felfűtési ideje 10-ről 60 °C-ra: 15,8 perc
  • Maximális HMV-hőmérséklet: 85 °C
  • Maximális fűtési víz hőmérséklete: 110 °C
  • Maximális üzemi nyomás: 10 bar
  • Hőveszteség: 1,0 kWh/24 óra
  • A hőcserélő csatlakozása: R 3/4"
  • HMV-csatlakozás: R 1"
  • Cirkulációs csatlakozás: R 3/4"
  • Magasság: 853 mm
  • Hosszúság: 590 mm
  • Tömeg: 68 kg

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszuk ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hővesztesége jelenti (a legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból állapítható meg). Ha nincs terve, tájékozódásképpen 2000 után épült, átlagosan hőszigetelt háznál kb. 60-100 W/m² alapterülettel, régebbi, szigeteletlen háznál pedig 100-150 W/m²-rel számolhat - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (úgynevezett ciklizál), ami rövidíti az élettartamát és csökkenti a hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem képes megfelelően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán ezenkívül a földgáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen keresztül, a kondenzációs kazánban viszont az úgynevezett harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%-os hatásfokot érnek el, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92%-ával.
  • Milyen típusú füstgázelvezetést igényel ez a kazán? A modern kondenzációs kazánok többsége úgynevezett turbó kivitelű (zárt égésterű), és koncentrikus (egytengelyű) vagy különálló füstgázelvezetést és égéslevegő-bevezetést igényel, amely a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül van kivezetve - így nincs szükség működő kéményre. A pontos típust és a maximális elvezetési hosszt (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) az adott modell műszaki dokumentációjában találja meg, illetve kérje ügyfélszolgálatunk tanácsát.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve alapján, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A energiaosztályt érnek el, szobai szabályozással kombinálva pedig akár magasabbat is (pl. A+ osztály időjárás-követő szabályozás és szobatermosztát alkalmazása esetén).
  • Felszerelhetem és bekötethetem ezt a kazánt saját magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és a füstgázelvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező szakember feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülékek felülvizsgálatára jogosult revizor). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan áll a szervizeléssel és a garanciával? A legtöbb gyártó rendszeres, éves szervizellenőrzést ír elő a hivatalos szervizzel, hogy a garancia a szokásos lejárta után is fennmaradjon (a rendszeres szerviz melletti meghosszabbított garancia elsősorban a Vaillant, Protherm és Viessmann márkáknál szokásos). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a használati melegvíz-tároló, a szobai szabályozó és egyéb tartozékok szett esetén) a termék nevében és a fenti műszaki paramétereiben található meg ezen az oldalon.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant ecoTEC plus, pro
Jótállás: 2 év
Súly: 60 kg
Automatikus diagnosztikai rendszer: áno
Biztonsági termosztát: áno
CE szám: 1312BV5392
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos osztály: I
Elektromos védettség: IPX4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
? Tágó: 10 literes
A kazán üres tömege: 37 kg
Égéstermék CO érték: 98 ppm / 105 mg/kWh
CO2 érték a füstgázban: 105 %
Kazán felső teljesítménye: 25,5 kW
Áramerősség: 0,75 A
Származási ország: EU
Nyári üzemmód: áno
Maximális üzemi nyomás: 300 kPa
Maximális HMV nyomás: 1 mPa
Kondenzátum mennyisége: 1,7 l/hod
Kétpontos szabályozás lehetősége: nie
Szivattyú teljesítményének beállítási lehetősége: áno
Átalakítható PB-re: áno
Termosztát nélküli üzemeltetés lehetősége: áno
Vezeték nélküli termosztát csatlakoztatásának lehetősége: áno
Napkollektor csatlakoztatásának lehetősége: nie
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: nie
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
A kazán teljesítményének szabályozási lehetősége: áno
Gáz betápvezetéki nyomás: 20 mbar/ 0,002 MPa, 37 mbar/ 0,0037 MPa
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 45 - 65 °C
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 10 - 80 °C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 108,4 %
Ajánlott fűtési szűrő: Total filter 3/4"
Ajánlott szabályozó: Vaillant calormatic 450
Ajánlott szolár szett: HEWALEX
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Biztosíték: 2 A
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Teljesítményfelvétel: 178 W
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: áno
Külön füstelvezető csatlakozása: áno
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen melegvíz-üzemmódban: 1,98 kg/h
Propán G31 - gázáramlás maximális teljesítményen fűtési üzemmódban: 1,44 kg/h
Propán G31 - gázáramlás minimális teljesítménynél: 0,40 kg/h
Méretek: 720 x 440 x 338 mm
Kazán alsó teljesítménye: 6,9 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 15 l/min
Určenie kotla: integrált tárolóval
Súlyozott NOx-érték: 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh
Örökláng: nie
HMV tároló méret: 115
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 28 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 6,9 - 25,5 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 6,2 - 24,0 kW
HMV teljesítmény: 28 kW
Beépített vízszűrő: nie
Földgáz G20 – gázátfolyás maximális teljesítményen, melegvíz üzemmódban: 2,70 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás maximális teljesítménynél, fűtési üzemmódban: 1,96 m3/h
Földgáz G20 - gázátfolyás minimális teljesítménynél: 0,54 m3/h
Gyártó: Vaillant
Kazán fűtési teljesítménye: Nagy teljesítmény 16 kW felett

Termékértékelés

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

5
S Szerző A termék értékelése 5-ből 5 csillag. | 11.07.2022
Dobrý kotol dodanie prebehlo v poriadku

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

T Szerző 27.08.2026 09:07
Zaujíma ma, či zásobník VIH R 120 B bude postačujúci pre 4-člennú domácnosť, alebo by som mal zvážiť väčší objem?
A Szerző 27.08.2026 09:07
120 litrov je na 4-člennú domácnosť väčšinou na hrane – záleží na tom, ako intenzívne u vás ľudia sprchujú. Ak máte ranné špichy, kde sa všetci sprchujú za sebou, môžete narážať na nedostatok teplej vody. V takom prípade by som odporúčal pozrieť sa na zásobníky s objemom 150–200 litrov z radu uniSTOR.
R Szerző 03.02.2026 18:14
Dobrý deň. Rád by som sa informoval o dodacej lehote na kotol VAILLANT VU 246/5-3 ECOTEC PRO + VIH R 120 B Kód: 0010013506 či rozmedzie 4-7 dní je reálnych? Nakoľko nám starý kotol už doslúžil a bolo by treba ho čím skôr vymeniť. Ďakujem Ostávam s pozdravom Rudolf
A Szerző 03.02.2026 18:15
Dobrý deň, áno, doba dodania je štandardne tých 4-7 pracovných dní. Pekný deň.
M Szerző 12.12.2023 11:27
Dobrý deň, Mal by som záujem o túto súpravu. Kedy by bola dostupná od objednania ? Pokazil sa mi starý kotol takže je to pre mňa súrne. Zároveň budem musieť riešiť aj komín, keďže je môj kotol v pivnici pod úrovňou zeme. Ako by sa dalo riešiť odvod konsenzu s pod úrovne zeme ?
A Szerző 12.12.2023 11:28
Dobrý deň, doba dodania je cca. 5-7 pracovných dní. Ohľadom kondenzu sa skúste informovať u Vášho servisného technika. Pekný deň.
J Szerző 19.03.2022 18:40
Zdravím Vás, Vaillant VU 356/5-5 ecoTEC plus s 150l zásobníkom
A Szerző 19.03.2022 18:40
Dobrý deň, tento kotol u nás nemáme dostupný. Pekný deň.
J Szerző 14.12.2021 20:31
Prosim Vas, vaillant, bosch alebo Buderus...ci nieco ine? radsej celu set, nemoze byt velmi vysoka cena
A Szerző 14.12.2021 20:36
Kotle skladom nedržíme sú na objednávku. Doba dodania je cca. 2 týždne a viac.
J Szerző 14.12.2021 20:36
Ok, dobre vedieť, nieco z toho objednám, su skladom ? Caka sa kolko cca?
A Szerző 14.12.2021 20:34
To je ťažko povedať. Reklamácie nemáme ani na jeden.
J Szerző 14.12.2021 20:34
Je lepšie tento set Vaillant-vu-25cs-1-5-ecotec-plus-ionidetect-vih-r-150-b-sensocomfort-720/ ci radšej tento ďalší: Buderus-Logamax-plus-GB192i-15-magneticky-odkalovac Je tito kepsie ako vaillant, ktory mi odporucate, potrebujem aby neboli hlucne a bili spoľahlivé
A Szerző 14.12.2021 20:31
Dobrý deň, zostavu môžete nájsť napríklad tu : Bosch-condens-gc-2300i-w-24-wst-120-5-o-cw-100/ Pekný deň.
P Szerző 14.12.2021 20:14
Dobry den Chcem sa opytat ohladom dostupnosti kotlovej zostavy Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH R 120 B + calorMATIC 450 Dalej mam otazku ci mi viete upravit cenu smerom nadol S nejakou zlavou od vas ? Za vasu ustretovost dakujem
A Szerző 14.12.2021 20:16
Dobrý deň, napríklad podľa ceny, alebo prvé písmeno pri označený kotla znamená K-komfort vyššia verzia a M- medium teda nižšia. Pekný deň.
P Szerző 14.12.2021 20:15
Dobry den Ako sa zorientujem v kotloch protherm ? Ktora rada je zakladna a ktora najvysia ?
A Szerző 14.12.2021 20:14
Dobrý deň, mrzí ma to, ale cenu Vám už nižšiu nevieme poskytnúť. Momentálne je problém so zásobníkmi a kotlami a doba dodania môže byť 2-4 týždne. Pekný deň.
R Szerző 09.12.2021 09:27
Dobry den, Chcel by som sa spytat, ako dlho by trvalo doprava kotla Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH R120 od zakupenia do Moravany Nad Vahom pri Piestanoch. Vopred dakujem za odpoved,
A Szerző 09.12.2021 09:27
Dobrý deň, v prípade objednania dnes, zajtra. Dodanie by bolo začiatkom budúceho týždňa. Pekný deň.
M Szerző 09.12.2021 09:27
dobry den ,potrebujem kondenzacny kotol vykon 16-20 kw so zasobnikom cca100l, chcem aby mal ekvimetricku regulaciu, nechcem kotol s prietokovym ohrevom cena do 1500 s dph dakujem s pozdravom
A Szerző 09.12.2021 09:27
Dobrý deň, momentálne dobre vychádzajú kotly Vaillant, kde máte aj ekvitermickú reguláciu zdarma. Napríklad Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH R120 https://www.atria.sk/vaillant-vu-246-5-3-ecotec-pro-vih-r120/. Pekný deň.
K Szerző 09.12.2021 09:26
Dobrý večer, mali by sme záujem o kotol Vailant. Môžete mi prosím odporučiť jeden z Vami predávaných? Kotol bude umiestnený v dome, rozlohou cca 82m, výška stropu 2,5 m a v dome bude podlahové kúrenie. Chceli by sme kotol aj so zásobníkom. Ďakujem veľmi pekne za radu. S pozdravom,
A Szerző 09.12.2021 09:26
Ďakujem veľmi pekne. Čiže netreba silnejší kotol? pýtam sa preto, že nám už odporúčali aj 20KW. Máme záujem si objednať u vás, preto by som to rada skonzultovala aj s Vami. Vďaka za prianie a prajem krásny deň. Daníčková
A Szerző 09.12.2021 09:26
Ak máte dom s rozlohou 82 metrov, čo je menší dom s menšou tepelnou stratou, treba použiť kotol s čo najnižším spodným výkonom, aby kotol ešte dokázal fungovať, keď bude mať objekt minimálne strany, aby necykloval, resp aby sa každú hodinu nesputil na 10 minút a vypol. Aby fungoval na tom najnižšom výkone ale plynulo. V tomto prípade kotol ide v úspornom režime. 20 kW kotol je vhodný tak to domu o veľkosti 200 m a viac. Pekný deň.
B Szerző 09.12.2021 09:26
pekny den...mame dom o rozmere 250 m2 a chceme vymenit kotol....ktory by ste nam odporucili?rozmyslame napr.aj nad Vaillant Vu int 246/5-3 albo Junkers Cerapurcomfort ZSBR 28-3A.......alebo nieco ine?vdaka za info.....
A Szerző 09.12.2021 09:26
Dobrý deň. S kúpou kotla Junkers alebo Vaillant budete určite spokojný. Každopádne sa vždy treba rozhodnúť na značku, ktorý ma na SK širokú servisnú podporu. Avšak momentálne Junkers vychádza cenovo lepšie. Pekný deň
F Szerző 09.12.2021 09:25
Dobrý deň , chcem sa opýtať keď si kúpim u Vás kotol kto mi ho príde zapojiť a nastaviť?
A Szerző 09.12.2021 09:25
Dobrý deň, pre uznanie záruky je potrebné, aby Vám kotol prišiel zapojiť technik z danej značky, od ktorej si kotol kupujete. Vo Vašom prípade musíte kontaktovať Vaillant. Uvedený postup platí všeobecne, to znamená, že sa rovnako postupuje, či si kotol kúpite u nás alebo v inom obchode. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.
V Szerző 09.12.2021 09:25
pekny den...mame dom o rozmere 100 m2 /zatepleny plastove okna ,povodny kotol pkm18/ a chceme vymenit kotol , aj zo zasobnikom 100 -120....ktory by ste nam odporucili?
A Szerző 09.12.2021 09:25
Dobrý deň. Na dom o rozmere 100m by stačil kotol s nízkym výkonom. Obecne platí, na 100 m treba 10 kW výkonu kotla, teda pri klasických domoch, nie nízko energetických. Takže v najlepšej cene momentálne vychádza napríklad Junkers https://www.atria.sk/junkers-cerapursmart-zsb-14-3-c-st120-2e/, Baxi https://www.atria.sk/baxi-duo-tec-compact-1-24-125l/, potom Vaillant s nízkym výkonom je cenovo trošku ďalej https://www.atria.sk/vaillant-vu-146-5-5-ecotec-plus-vih-r120b/. Pekný deň
A Szerző 09.12.2021 09:24
prosím Vás mám starý možno už aj 20 ročný kotol na plyn stacionárny s komínom - vodorovná rura cez stenu a musím ho vymeniť , chcem poradiť kondenzačný kotol na plochu vykurovaciu plochu cca 200 m2 s tým že v buducnosti by sa pripojil na bojler ktory bude slúžiťna ohrievanie pitnej a vykurovacej vody ohrievanej plynom a aj solárnym ohrievaním a tiež aby mal možnosť pripojiť na sporák na drevo , tj bojler s trojitým ohrievaním ... momentálne potrebujem z finančných dôvodov len kondenzačnu pec ktorá vykuruje radiatory priamo a potom aby sa dala pripojiť na bojler,
A Szerző 09.12.2021 09:25
Dobrý deň. Odporučil by som Vám toto: https://www.atria.sk/junkers-cerapurcompact-zsb-24-1-de/ Neskôr sa dá napojiť bojler. Pekný deň.
A Szerző 09.12.2021 09:24
Dobrý deň chcem sa vas opýtať na kotol vailland VU 246/5-3 eco tec.potrebujem vymeniť starý kotol odtah cez komín murovaný (treba vložku alebo iná možnosť?) vykurovana plocha cca 180m? plus ohrev vody 7 osôb viete mi povedať aj cenu na komín.vyska komína je cca 10m ďakujem.
A Szerző 09.12.2021 09:24
Dobrý deň. Stačí že do komína dáte plastovú rúru, teda dymovod pre kondenzačné kotly: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/prislusenstvo-pre-znacky/protherm/ Pekný deň.
M Szerző 09.12.2021 09:24
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, v čom spočíva rozdiel medzi kotlom Vaillant pro a Vaillant plus. Teda ide mi o to, čo znamená to "pro" a čo "plus".
A Szerző 09.12.2021 09:24
Dobrý deň, plus je v podstate vyššia rada. Vaillant plus - kotle sú vyrábané v Nemecku. Súčiastky sú mosadzné, pričom v rade pro sú niektoré súčiastky aj plastové. Pekný deň.
M Szerző 09.12.2021 09:23
Mam zostavu....spokojny...
A Szerző 09.12.2021 09:23
Dobrý deň, my sme spokojný nakoľko zákazníci sú spokojný :) Na uvedený kotol nemáme žiadne negatívne ohlasy. Prajem pekný deň.
M Szerző 09.12.2021 09:22
Dobry den, planujem v rodinnom dome vymenit stary (40 rocny) kotol za kondenzacny kotol aj so stacionarnym zasobnikom. Nasiel som na vasej stranke zostavu Vaillant VU 246/5-3 ecoTEC pro + VIH R120B chcel by som sa opytat, ci je potrebne preratat vykon kotla. V dome zostanu stare rozvody, a liatinove radiatory. Jedna sa o radovu zastavbu v Bratislave, poschodovy dom (2 nadzedmne podlazia, povala) kotol bude v pivnici. Vykurovana plocha 104m2 (2 poschodia) Dom bol je postaveny z palenej tehly, obvodove mury maju hrubku 40cm, v roku 2015 bol zatepleny 15cm mineralnou vlnou. a urobena nova strecha (bez zateplenia). Sucastou vymeny by bolo aj vyvlozkovanie komina (murovany z tehly, vyska 11m). Vedeli by ste dodat celu zostavu aj s potrebnym materialom na vlozkovanie a zapojenie dymovodu? Pripadne kontakt na technika, ktory by zostavu nastavil a uviedol do prevadzky? (Kurenara na prerobenie rozvodov a vlozkovanie komina mam) Dakujem za informaciu,
A Szerző 09.12.2021 09:23
Dobrý deň, áno samozrejme kotol môžete nájsť tu a ten Vám vieme zabezpečiť : https://www.vykurujem.sk/vaillant-vu-246-5-3-ecotec-pro-vih-r120b/ Výkon kotla netreba prerátať. Technika pre spúšťanie kotla musíte mať priamo z Vaillantu aby ste mali na kotol záruku a môžete si vybrať podľa Vášho bydliska priamo tu : https://www.vaillant.sk/pre-zakaznikov/siet-partnerov/ Dymovod si môžete poskladať podľa predstáv priamo na našej stránke : https://dymovod.sk/ Prajem pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >