>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 25CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect + VIH R 120 B + VRT 51f + VR 940f

Kód: 0010044684
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés Ugrás az értékeléshez
1 278 868 Ft –18 %
mall
1 278 868 Ft –18 % 1 039 731 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VU 25CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect szett
+ ecoTEC plus IoniDetect - kondenzációs kazán
+ uniSTOR VIH R 120 B - használati melegvíz tároló
+ vezeték nélküli időjárás-követő szabályozó VRT 51f és internetes átjáró VR 940f
+ HMV hőmérséklet-érzékelő a tárolóban
+ távtartó keret a kazán alá
 
Megjegyzés: A kazán és a tároló közötti összekötés nem része a szettnek.

VAILLANT VU 25CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect
- fali kondenzációs kazán 
- teljesítmény: 2,5 - 24,7 kW  

Modulációs fokozat 1:10

 
Legkelendőbb kazánunkat tovább fejlesztettük - a legújabb technológiák segítségével, amelyek megbízható fűtési megoldást kínálnak a jövő számára. Kiváló ár-teljesítmény aránya igazán jó választássá teszi. A bevált minőség hosszú élettartamot garantál, miközben az innovatív funkciók növelik hatékonyságát. Mindez jelentősen hozzájárul a költségek csökkentéséhez.
 
Készüljön fel a gázösszetétel változására
Az új IoniDetect égésszabályozó technológiának köszönhetően a kazán önállóan felismeri a gáz összetételének ingadozásait, alkalmazkodik hozzájuk, és mindig a leghatékonyabban működik. Ezt a tulajdonságot különösen a jövőben fogjuk értékelni, a környezetkímélőbb gázkeverékek használata során.
 
Fejlessze rendszerét megújuló energiaforrásokkal
Az új ecoTEC plus fenntartható fűtési megoldást kínál. Különösen a sensoCOMFORT rendszerszabályozóval kombinálva optimálisan beállíthatja fűtési rendszerét - ezáltal energiát és fűtési költségeket takarít meg. Az új telepítési asszisztensnek köszönhetően biztosíthatja, hogy kazánja mindig maximális hatékonysággal működjön, miközben maximális kényelmet nyújt Önnek. A nagyobb fenntarthatóság érdekében lehetősége van a rendszert rugalmasan kiegészíteni megújuló energiaforrásokkal: napenergiás melegvíz-termeléssel, hőszivattyúkkal vagy hővisszanyerős szellőztető rendszerekkel. Közös eBUS kommunikációs nyelvük egyszerű telepítést és a teljes rendszer egyszerű vezérlését teszi lehetővé.
 
Távvezérlés a nagyobb kényelemért és hatékonyságért
Már csak néhány lépés választja el attól, hogy új fűtési rendszerét bárhonnan, online alkalmazáson keresztül vezérelhesse. Ehhez a kazánhoz hozzá kell adni a sensoNET internetes modult, amelyet problémamentesen csatlakoztathat kazánjához plug-and-play rendszerrel (vagyis csatlakoztatás után azonnal működik), majd letöltheti ingyenes alkalmazásunkat. Ezt követően akár nyaralás közben, útközben is vezérelheti. Ez a lehetőség nem csak a kényelmét szolgálja. Mivel a fűtés csak akkor működik teljes teljesítménnyel, amikor arra ténylegesen szükség van, energiát, költségeket és a környezetet is kíméli.
 
Kényelmes fűtésfelügyelet
Szereti, ha kézben tartja az energiafogyasztást? Különösen a sensoCOMFORT rendszerszabályozóval kombinálva átfogóan vezérelheti kazánját, és részletes fogyasztási adatokkal rendelkezhet. Az új, érintőfelületes kezelőfelületnek köszönhetően a kazán üzemének felügyelete minden eddiginél kényelmesebbé válik. Élvezze modern dizájnunkat és felhasználói menünket az intuitív és problémamentes üzemeltetéshez.
 
 
PARAMÉTEREK
Fűtés
Névleges hőteljesítmény tartománya 50/30 °C mellett: 2,8 - 26,4 kW
Névleges hőteljesítmény tartománya 80/60 °C mellett: 2,5 - 24,7 kW
Max. fűtési hőterhelés: 25,5 kW
Min. fűtési hőterhelés: 2,7 kW
Max. HMV hőteljesítmény: 27,5 kW
Névleges hőterhelés: 28,3 kW
Fűtés névleges hőterhelésének tartománya: 2,7 - 25,5 kW
NOx osztály: 6
Max. előremenő hőmérséklet: 85°C
Max. előremenő hőmérséklet beállítási tartománya (gyári beállítás: 75 °C): 15 - 80°C
Max. üzemi nyomás, fűtés: 0,3 MPa (3,0 bar)
Névleges keringő vízmennyiség ΔT = 20 K mellett: 1060 l/h
Szivattyú maradék emelőmagassága névleges keringő vízmennyiség mellett: 0,025 MPa (0,25 bar)
 
Elektromos paraméterek
Névleges feszültség / hálózati frekvencia230 V / 50 Hz
Elektromos védettség: IPX4D
 
MÉRETEK
Gázcsatlakozás a kazán oldalán: 15 mm
Fűtés előremenő/visszatérő csatlakozásai a kazán oldalán: G 3/4"
Tároló előremenő/visszatérő csatlakozásai a kazán oldalán: G 1/2"
Biztonsági szelep csatlakozása: 15 mm
Kondenzátum-elvezető tömlő: 19 mm
Méretek (szélesség x magasság x mélység): 440 x 720 x 348 mm
Tömeg (csomagolás és víz nélkül): 34 kg
 
 
VAILLANT uniSTOR VIH R 120 B
- közvetett fűtésű álló HMV tároló
- zománcozott korrózióvédelmi felülettel
- űrtartalom: 117 l
 
 
Termékjellemzők
  • B energiaosztály
  • acél álló HMV tároló
  • fali vagy álló kazánokhoz ajánlott
  • álló kivitel
  • B osztályú standard hőszigetelés
  • leeresztő szelep
  • állítható kiegyenlítő csavarok
  • a tároló és a fűtőspirál belülről zománcozott
  • beépített védő magnézium anód
 
Paraméterek
  • Névleges űrtartalom: 117 l
  • Hőcserélő fűtőfelülete: 0,7 m2
  • Vízmennyiség a hőcserélőben: 4,8 l
  • Maximális teljesítmény: 30,9 kW
  • Folyamatos HMV-teljesítmény: 527 l/h
  • HMV felfűtési ideje 10-ről 60 °C-ra: 15,8 min
  • Maximális HMV hőmérséklet: 85 °C
  • Maximális fűtővíz-hőmérséklet: 110 °C
  • Maximális üzemi nyomás: 10 bar
  • Hőveszteség: 1,0 kWh/24 hod
  • Hőcserélő csatlakozása: R 3/4"
  • HMV csatlakozás: R 1"
  • Cirkuláció csatlakozása: R 3/4"
  • Magasság: 853 mm
  • Hossz: 590 mm
  • Tömeg: 68 kg
 
 

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszuk ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hővesztesége adja (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen kb. 60-100 W/m² alapterülettel számolhat egy 2000 után épített, hagyományosan szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, szigeteletlen háznál - a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklizál), ami csökkenti élettartamát és hatékonyságát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem képes megfelelően fűteni a házat.
  • Miért takarékosabb a kondenzációs kazán, mint a hagyományos? A kondenzációs kazán emellett a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánnál kihasználatlanul távozik a kéményen, a kondenzációsnál viszont az ún. harmatpont alá hűl, a gőz lekondenzálódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%-os hatásfokot érnek el, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92%-ával.
  • Milyen típusú égéstermék-elvezetést igényel ez a kazán? A legtöbb modern kondenzációs kazán ún. turbó kivitelű (zárt égésterű), és koncentrikus (egytengelyű) vagy osztott égéstermék-elvezetést és égési levegő bevezetést igényel, amelyet a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül vezetnek ki - így működőképes kéményre nincs szükség. A pontos típust és a maximális elvezetési hosszúságot (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) a konkrét modell műszaki dokumentációjában találja meg, vagy kérje ügyfélszolgálatunk tanácsát.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatékonyságának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve magasabbat is szobai szabályozással kombinálva (pl. A+ osztály időjárás-követő szabályozás és szobatermosztát használatával).
  • Felszerelhetem és beköthetem ezt a kazánt saját magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező szakember feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizteknikusa vagy gázkészülék-felülvizsgáló szakember). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami rendszerint a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan alakul a szerviz és a garancia kérdése? A legtöbb gyártó rendszeres, évenkénti szervizellenőrzést ír elő hivatalos szerviz által, hogy a garancia a szokásos lejárta után is megmaradjon (a rendszeres szervizeléshez kötött meghosszabbított garancia különösen a Vaillant, Protherm és Viessmann márkáknál gyakori). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a melegvíztároló, a szobai szabályozó és egyéb tartozékok szett esetén) a termék nevében és a fenti műszaki paraméterekben található ezen az oldalon.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant ecoTEC plus, pro
Jótállás: 2 év
Súly: 60 kg
Biztonsági termosztát: áno
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos védettség: IPX4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
A kazán üres tömege: 34 kg
Kazán felső teljesítménye: 26,4 kW
Származási ország: EU
Nyári üzemmód: áno
Maximális üzemi nyomás: 300 kPa
Maximális HMV nyomás: 1 mPa
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: áno
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 15 - 80 °C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 109,5 %
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: áno
Külön füstelvezető csatlakozása: áno
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Méretek: 720 x 440 x 338 mm
Kazán alsó teljesítménye: 2,8 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
NOx kibocsátási osztály: 6
Určenie kotla: kazán 120 literes tartállyal egybeépítve
HMV tároló méret: 117 l
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 27,5 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 2,8 - 26,4 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 2,5 - 24,7 kW
HMV teljesítmény: 27 kW
Beépített vízszűrő: nie
Gyártó: Vaillant
Kazán fűtési teljesítménye: Nagy teljesítmény 16 kW felett

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

D Szerző 01.06.2023 09:53
Dobrý deň, chcel by som sa prosím opýtať, staviame bungalov a hľadáme vhodný kondenzačný kotol pre podlahové kúrenie, buď Viessman, Protherm alebo Valiant, podľa projektu s parametrami ako napr. VIESSMANN VITODENS 100-W, 3,2 - 19 KW + 120 L ZÁSOBNÍK alebo VAILLANT VU 25CS/1-5 ECOTEC PLUS IONIDETECT + VIH R 120 B. A chcem sa k tomu prosím spýtať, Vy obstarávate aj inštaláciu alebo len dodáte zariadenia? Ako je to prosím potom s montážou?
A Szerző 01.06.2023 09:55
Dobrý deň, my sme len predajca kondenzačných kotlov a príslušenstva. Montáže nerobíme. Kotol so zásobníkom Vám môže namontovať aj kurenár vo Vašom okolí, avšak následne spustenie do prevádzky musí spraviť servisný technik, kvôli platnosti záruky. Niektorý servisní technici môžu spraviť aj montáž. A takisto jeden technik môže spúšťať viaceré značky kotlov. Pekný dnešok.
P Szerző 09.12.2021 11:18
Dobrý deň, tento produkt je elektrický alebo teplovodný? ...potrebujeme elektrický (600x1200), na fotke je el. kábel v popise nie je o elektrike písane.... https://www.atria.sk/rebrik-rovny-600-x-1290/
A Szerző 09.12.2021 11:18
Dobrý deň, je to klasický rebrík do kúrenia, teplovodný. Na obrázku je aj špirála, ako možnosť pripojenia. Pekný deň.
P Szerző 09.12.2021 11:18
aký priestor myslím kubatúru vykúri napr. K600/1680? alebo aký má výkon v kW
A Szerző 09.12.2021 11:18
Dobrý deň, K600/1680 vykúri maximálne 10 m2. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.
D Szerző 09.12.2021 11:17
dobry den poslite mi prosim cenu na Kupelnovy radiator chromovy rovny spolu s ventilmi a elektrickou spiralou na rozmery 600-1200 dakujem
A Szerző 09.12.2021 11:17
Dobrý deň, Kúpeľňové radiátory v chrómovom prevedení v našej ponuke nemáme. Prajem pekný deň.
L Szerző 09.12.2021 11:17
Dobry den, poslite mi prosim cenu na Kupelnovy radiator biely rovny spolu s ventilmi a elektrickou spiralou na rozmery 600-1200. Najlepsie by bolo aby bol uz komplet cely nachystany, ze by som ho len namontoval a zastrcil do zastrcky. dakujem
A Szerző 09.12.2021 11:17
Dobrý deň, nejaký kompletný set v jednej položke urobený nemáme. Môžem pomôcť tak, že si nasledovné položky naklikajte do košíka a uvidíte kompletnú sumu. https://www.atria.sk/rebrik-rovny-600-x-1290/, špirála https://www.atria.sk/el-tyc-s-termostatom-600-w-biela/ a zátku https://www.atria.sk/zatka-ivar-ac-600-n-1-2-550086/. Akurát napojíte špirálu a naplníte vodou. Držiaky, hmoždinky sú v balení. Pekný deň.
P Szerző 09.12.2021 11:16
Prepáčte, že ešte otravujem, prosím vás koľko náplne mám naliať do rebríkového radiátora 600x1290 aby mi ho prípadne neroztrhlo. Ďakujem za odpoveď
A Szerző 09.12.2021 11:17
Dobrý deň, nemrznúca zmes sa leje až do úplného okraju. Voda sa ta neroztiahne, aby radiátoru ublížila. Pekný deň
M Szerző 09.12.2021 11:16
Dobrý deň, potrebujem vyrobiť rebríkový radiátor do kúpelne. Ponúkate rôzne druhy rebríkových radiátorov aj topných špirál. Moja otázka : 1. je lepšie ho naplniť olejom,alebo vodou, ak olejom tak aký by mal byť? 2. Pri prevádzke sa tento nahrieva . teplota stúpa až do bodu varu. Aká je ochrana, proti tomu, aby sa olej alebo voda neprevarila, čo by malo za následok roztrhnutia radiátora rozpínaním kvapaliny alebo vzniku vysokého tlaku vznikom pary? Termostat má za úlohu snímať teplotu v miestnosti, ale nie odpojiť topnú špirálu od el.energie ,aby nedošlo k bodu varu oleja alebo vody .
A Szerző 09.12.2021 11:16
Dobrý deň, viem že kedysi sa skôr používal vykurovací olej, avšak ešte si nepamätám, že by sa do rebríkov dávala iná tekutina ako voda. Olej sme nemali a ani nemáme v ponuke. Je pravda, že teplota špirály je vysoká, ale nikdy nedojte vyslovene k varu vody. Voda sa bude rozpínať, ale radiátoru to nevadí, vydrží aj vyšší tlak. Vodou sa musí naplniť až po okraj. Termostat na špirály reguluje teplotu špirály, ak si aj všimnete, max teplota tam je nejakých 80°C. Pekný deň
E Szerző 09.12.2021 11:16
Dobrý deň chcem si objednať Rebrík rovný 600 x 1290 ale neviem či som správne vybral aj špirálu s termostatom , na výšku radiátora sa m i zdá tá dlžka krátka , alebo to tak ma byť? a aké médium dať do radiátora - destilovanú vodu alebo niečo niečo iné za odpoved dakujem
A Szerző 09.12.2021 11:16
Dobrý deň, na rebríkový radiátor by som dal špirálu o výkone 500W. Takáto špirála ja priamo odporúčaná od výrobcu, avšak nič sa nestane, pokiaľ by ste dali väčšiu. Špirály sú zobrazené tu https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/radiatory-rebrikove/vykurovacie-tyce-spiraly/. Do rebríkového radiátora môžete dať obyčajnú vodu, vôbec nemusí byť destilovaná. Alebo potom nemrznúcu zmes.https://www.atria.sk/termsol-nemrznuca-zmes-5-litrova/ Pekný deň. Pekný deň.
J Szerző 09.12.2021 11:15
Dobrý deň. Máte v ponuke aj prepojky, ktorými dokážem napojiť tento radiátor na potrubie: https://www.atria.sk/potrubie- pex-al-pex -16-x-2/ Ďakujem.
A Szerző 09.12.2021 11:15
Dobrý deň, na napojenie radiátora potrebujete ventile, presne také aké sú zobrazené tu https://www.atria.sk/clanky/co-treba-ku-rebrikovemu-radiatoru/ a potom k ním aj adaptér na pripojenie potrubia https://www.atria.sk/zverne-srobenie-na-potrubie-alpex-16-x-2-alu-ek-500684/. Existujú aj priame ventile, ak máte prívod z podlahy https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne/armatury-ventily-srobenia/regulacne-srobenia/regulacne-srobenia-ek/ a https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kurenie-profesionalne/armatury-ventily-srobenia/termostaticke-rad-ventile/rad-termost-ventile-ek/. Pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >