Vaillant VU 25CS/1-7 ecoTEC exclusive IoniDetect + VIH R 150 A + sensoCOMFORT 720 + VR 940f
Kód: 0010039697Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
+ ecoTEC exclusive IoniDetect - kondenzációs kazán
+ uniSTOR VIH R 150 A - használati melegvíz tároló
+ sensoCOMFORT 720 - időjárásfüggő szabályozó
+ esztétikus szigetelő burkolatok és távtartó keret
+ eredeti krómozott biztonsági szerelvénycsoport a tárolóhoz
Megjegyzés: A kazán és a tároló közötti összekötés nem része a szettnek.
VAILLANT VU 25CS/1-7 ecoTEC exclusive IoniDetect
- fali kondenzációs kazán
- teljesítmény: 2,5 - 25,0 kW
Modulációs fokozat 1:10
Fali kondenzációs fűtőkazán földgázra (propánra) is, a füstgáz elvezetése falon, tetőn, esetleg kéményen vagy fényaknán keresztül történhet.
PARAMÉTEREK
- közvetett fűtésű álló HMV tároló
- térfogat: 144 l
- A+ energiaosztály
- álló HMV tároló acélból
- fali vagy álló kazánokhoz készült
- álló kivitel
- kiváló minőségű, A+ osztályú szigetelés
- leeresztő szelep
- állítható kiegyenlítő csavarok
- a tároló és a fűtőspirál belülről zománcozott
- beépített védő magnézium anód
- Névleges térfogat: 144 l
- Hőcserélő felülete: 0,9 m2
- Víztérfogat a hőcserélőben: 5,7 l
- Maximális teljesítmény: 35,9 kW
- Folyamatos HMV teljesítmény: 674 l/h
- HMV felmelegítési idő 10-ről 60 °C-ra: 18,8 perc
- Maximális HMV hőmérséklet: 85 °C
- Maximális fűtővíz hőmérséklet: 110 °C
- Maximális üzemi nyomás: 10 bar
- Hőveszteség: 1,2 kWh/24 óra
- Hőcserélő csatlakozás: R 3/4"
- HMV csatlakozás: R 1"
- Cirkulációs csatlakozás: R 3/4"
- Magasság: 988 mm
- Hossz: 590 mm
- Tömeg: 79 kg
- Energiahatékonysági osztály: II, VI, VIII
- Kivitel: vezetékes
- Felszerelés: falra
- eBUS interfész: igen
- Gázkazánok: igen
- Hőszivattyúk: igen
- Hibrid rendszerek: igen
- Kazánok száma kaszkádban: 2 - 7
- Központi szellőztetés: igen
- Napenergiás fűtés: igen
- Fűtési körök száma bővítő modulok használatával: 9
- Távvezérlők száma: 4
- Vezérlés sensoAPP alkalmazáson keresztül: igen
- Fűtési görbe testreszabása: igen
- Padlószárítás funkció: igen
- Páratartalom-érzékelő: igen
- Telepítési asszisztens funkció: igen
- Időprogram-asszisztens funkció: igen
myVAILLANT connect VR 940f internetes modul
- Hatékony rendszervezérlés az energiaszámla csökkentéséért
- Pozitív környezeti hatás a minimális energiapazarlásnak köszönhetően
- Biztonságos kapcsolat modern IT infrastruktúrán keresztül
Használja az intelligens myVAILLANT connect internetes modult a fűtőberendezés myVAILLANT alkalmazáson keresztüli vezérlésére. Egyszerűen ellenőrizheti vagy beállíthatja az ideális hőmérsékletet távolról.
A myVAILLANT alkalmazás előnyei
- Modern és intuitív dizájn
- Fűtését valós idejű adatok alapján vezérelheti és optimalizálhatja
- Gyors és megbízható működés nagy teljesítményű szerverek használatának köszönhetően
- Biztonságos IT infrastruktúra, amely megfelel a kiberbiztonsági, adatvédelmi és GDPR-követelményeknek
További jellemzők
- Kompatibilis gázkazánokkal és hőszivattyúkkal 2022 novemberétől
- Egy fűtési kör támogatása
- Kompatibilis a sensoROOM VRT 51f, VRT 50/2, sensoHOME és sensoCOMFORT szabályozókkal
Gyakori kérdések
- Hogyan válasszam ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött ingatlan kiszámított hővesztesége adja (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen számolhat kb. 60-100 W/m² alapterülettel egy 2000 után épült, jól szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, szigeteletlen háznál - a pontos érték azonban függ a szintek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (úgynevezett ciklizál), ami csökkenti élettartamát és hatásfokát; az alulméretezett kazán viszont a fagyos napokon nem tudja megfelelően fűteni a házat.
- Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán ezen felül kihasználja a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is - ez a hagyományos kazánnál kihasználatlanul távozik a kéményen keresztül, a kondenzációs kazánban viszont a gőz lehűl az úgynevezett harmatpont alá, kondenzálódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok a gáz fűtőértékéhez viszonyítva körülbelül 105-110%-os hatásfokot érnek el, szemben a hagyományos kazánok 85-92%-ával.
- Milyen típusú füstgázelvezetést igényel ez a kazán? A modern kondenzációs kazánok többsége úgynevezett turbó kivitelű (zárt égéstérrel), és koaxiális (koncentrikus) vagy különálló füstgázelvezetést és égéslevegő-bevezetést igényel, amely a külső falon vagy a tetőn keresztül vezet - így nincs szükség működő kéményre. A pontos típust és a maximális elvezetési hosszt (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) az adott modell műszaki dokumentációjában találja, vagy forduljon ügyfélszolgálatunkhoz.
- Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve akár magasabbat is szobai szabályozással kombinálva (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és szobatermosztát használatával).
- Felszerelhetem és bekötethetem ezt a kazánt magam? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és a füstgázelvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizes technikusa vagy gázkészülék-felülvizsgáló technikus). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami általában a garancia érvényességének is feltétele.
- Hogyan áll a szerviz és a garancia kérdése? A legtöbb gyártó rendszeres éves szervizellenőrzést ír elő hivatalos szervizzel, hogy a garancia a standard lejárta után is fennmaradjon (a rendszeres szerviz melletti meghosszabbított garancia különösen a Vaillant, Protherm, Viessmann márkáknál gyakori). A garancia pontos feltételeit a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
- Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a használati melegvíz tároló, a szobai szabályozás és egyéb tartozékok szett esetén) a termék nevében és az oldalon fentebb található műszaki paramétereiben van feltüntetve.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Vaillant ecoTec exclusiv |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 60 kg |
| Maximálny prevádzkový tlak: | 10 bar |
| Cirkuláció csatlakozás: | R 3/4" |
| Dĺžka: | 590 mm |
| EBUS interfész: | áno |
| Fűtővíz maximális hőmérséklete: | 110 °C |
| HMV felmelegítési ideje 10-ről 60 °C-ra: | 18,8 min |
| Hőátadó felület: | 0,9 m² |
| Hőcserélő csatlakozása: | R 3/4" |
| Hőveszteség: | 1,2 kWh/24 hod |
| Kivitel: | vezetékes |
| Max. HMV hőmérséklet: | 85 °C |
| Maximális teljesítmény: | 35,9 kW |
| Névleges térfogat: | 144 l |
| Pripojenie TUV: | R 1" |
| Szerelés: | falra szerelhető |
| Tartós HMV-teljesítmény: | 674 l/h |
| Tömeg: | 79 kg |
| Trieda energetickej účinnosti: | II, VI, VIII |
| Vízmennyiség a hőcserélőben: | 5,7 l |
| Výška: | 988 mm |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Beszélgetések listája
A vállalatról
A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.
A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.
A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.
A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története
A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.
A Vaillant vállalat története
1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.
1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.
1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.
1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.
1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.
1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.
1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.
1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.
1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.
1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.
1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.
1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.
2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.
2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.
2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.
2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.
A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában
Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat
1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval.

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.
Fenntarthatóság
Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.
Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

