>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VUW 26CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect + VIH QL 75 B + sensoCOMFORT 720

Kód: 0010044848
Nincs értékelés Ugrás az értékeléshez
1 402 747 Ft –18 %
1088 vaillant vuw 26cs 1 5 ecotec plus ionidetect vih ql 75 b sensocomfort 720
1 402 747 Ft –18 % 1 140 452 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VUW 26CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect szett
+ ecoTEC plus IoniDetect - kondenzációs kazán
+ actoSTOR VIH QL 75 B - használati melegvíz-tároló
+ sensoCOMFORT 720 – időjárásfüggő szabályozó
+ távtartó keret a kazán alá
 

Kötelező összekötő tartozék az actoSTOR VIH QL 75 B töltőrétegű tárolóhoz: 

https://www.atria.sk/vaillant-dobijacie-prislusenstvo-pre-actostor-vih-ql-75-vlavo-od-kotla/ 

https://www.atria.sk/vaillant-dobijacie-prislusenstvo-pre-actostor-vih-ql-75-vpravo-od-kotla/

Megjegyzés: A kötelező összekötő tartozék nincs benne az árban, külön kell megrendelni.

 

VAILLANT VUW 26CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect
- fali kondenzációs kazán 
- teljesítmény: 2,4 - 19,7 kW

Modulációs fokozat 1:10

Legkelendőbb kazánunkat tovább fejlesztettük – a legújabb technológiáknak köszönhetően megbízható fűtési megoldást kínál a jövő számára is. Kiváló ár-érték aránya valóban jó választássá teszi. A bevált minőség hosszú élettartamot garantál, míg az innovatív funkciók növelik hatékonyságát. Mindez jelentősen csökkenti az Ön költségeit.

 
Legyen felkészülve a gáz összetételének változására
Az új IoniDetect égésvezérlési technológiának köszönhetően a kazán önállóan felismeri a gáz összetételének ingadozásait, alkalmazkodik hozzájuk, és mindig a leghatékonyabban működik. Ezt a tulajdonságot különösen a jövőben fogjuk értékelni, amikor egyre környezetkímélőbb gázkeverékeket használunk majd.
 
Fejlessze rendszerét megújuló energiaforrásokkal
Az új ecoTEC plus fenntartható fűtési megoldást kínál. A sensoCOMFORT rendszerszabályozóval kombinálva optimálisan beállíthatja fűtési rendszerét – ezáltal energiát és fűtési költségeket takaríthat meg. Az új telepítési asszisztensnek köszönhetően biztosíthatja, hogy kazánja mindig maximális hatékonysággal működjön, miközben maximális kényelmet nyújt Önnek. A nagyobb fenntarthatóság érdekében lehetősége van a rendszert rugalmasan bővíteni megújuló energiaforrásokkal: napenergiás melegvíz-termeléssel, hőszivattyúval vagy hővisszanyerős szellőztető rendszerrel. Közös eBUS kommunikációs nyelvük lehetővé teszi az egész rendszer egyszerű telepítését és vezérlését.
 
Távvezérlés a nagyobb kényelemért és hatékonyságért
Csak néhány lépésre van szükség ahhoz, hogy új fűtési rendszerét bárhonnan, online alkalmazáson keresztül vezérelhesse. Ehhez a kazánhoz hozzá kell adni a sensoNET internetes modult, amelyet problémamentesen csatlakoztathat a kazánhoz plug-and-play rendszerben (azaz csatlakoztatás után azonnal működik), majd letöltheti ingyenes alkalmazásunkat. Ezt követően akár nyaralás közben is vezérelheti. Ez a lehetőség nem csupán a kényelmét szolgálja. Mivel a fűtése csak akkor működik teljes teljesítménnyel, amikor tényleg szüksége van rá, energiát, költségeket és a környezetet is kíméli.
 
Kényelmes fűtésfelügyelet
Szereti kontroll alatt tartani energiafogyasztását? A sensoCOMFORT rendszerszabályozóval kombinálva átfogóan vezérelheti kazánját, és részletes fogyasztási adatokkal rendelkezhet. Az új, érintőelemekkel ellátott felhasználói felületnek köszönhetően a kazán működésének felügyelete minden eddiginél kényelmesebbé válik. Élvezze modern dizájnunkat és felhasználói menünket az intuitív, problémamentes üzemeltetéshez.
 
PARAMÉTEREK
Fűtés
Névleges hőteljesítmény-tartomány 50/30 °C mellett: 2,7 - 21,0 kW
Névleges hőteljesítmény-tartomány 80/60 °C mellett: 2,4 - 19,7 kW
Max. fűtési hőterhelés: 20,4 kW
Min. fűtési hőterhelés: 2,7 kW
Max. HMV hőteljesítmény: 26,0 kW
Névleges hőterhelés: 26,5 kW
Névleges fűtési hőterhelés-tartomány: 2,7 - 20,4 kW
NOx osztály: 6
Max. előremenő hőmérséklet: 85 °C
Max. előremenő hőmérséklet beállítási tartománya (gyári beállítás: 75 °C): 15 - 80 °C
Max. üzemi nyomás, fűtés: 0,3 MPa (3,0 bar)
Névleges keringő vízmennyiség ΔT = 20 K mellett: 846 l/h
Szivattyú maradék szállítómagassága névleges keringő vízmennyiségnél: 0,025 MPa (0,25 bar)
 
Használati melegvíz
Vízmennyiség indításkor: 2 l/min
Fajlagos átfolyás D (ΔT = 30 K): 12,4 l/min
Megengedett üzemi nyomás: 0,03 - 1,0 MPa (0,30 - 10,0 bar)
Szükséges csatlakozási nyomás: 0,07 MPa (0,70 bar)
HMV-hőmérséklet beállítási tartománya: 35 - 65 °C
Átfolyásmennyiség-korlátozó: 8,7 l/min
 
Elektromos paraméterek
Névleges feszültség / hálózati frekvencia: 230 V / 50 Hz
Elektromos védettség: IPX4D
 
Méretek
Gázcsatlakozás a kazán oldalán: 15 mm
Fűtési előremenő/visszatérő csatlakozások a kazán oldalán: G 3/4"
Tároló fűtési előremenő/visszatérő csatlakozásai a kazán oldalán: G 1/2"
Hideg-/melegvíz csatlakozások a kazán oldalán: G 3/4"
Biztonsági szelep csatlakozás: 15 mm
Kondenzátum-elvezető tömlő: 19 mm
Méretek (szélesség x magasság x mélység): 440 x 720 x 348 mm
Tömeg (csomagolás és víz nélkül): 36 kg
 
 
VAILLANT actoSTOR VIH QL 75 B
- fali, közvetett fűtésű rétegtárolós HMV-tároló
- zománcozott korrózióvédő felülettel
- térfogat: 72 l - egy hagyományos, akár 120 literes tárolónak felel meg
 
 
Termékjellemzők
  • energiaosztály B
  • rétegtárolási technológiával
  • a kazán lemezes hőcserélőjén keresztüli közvetett vízmelegítés
  • átfolyós rétegtárolós HMV-melegítés
  • az ecoTEC plus és pro fali kazánokhoz készült
  • telepítés a kazán mellé vagy alá
  • ugyanaz a színvilág és dizájn, mint a fali kazánoké
  • minőségi zománcozott belső felület
  • beépített magnézium anód
 
Paraméterek
  • Névleges térfogat: 72 l
  • Max. teljesítmény: 30 kW
  • HMV-készítés max. teljesítménye: 170 l/10 min
  • HMV felfűtési ideje 10-ről 60 °C-ra: 10,8 min
  • Max. HMV-hőmérséklet: 75 °C
  • Max. fűtővíz-hőmérséklet: 110 °C
  • Max. üzemi nyomás: 10 bar
  • Hőveszteség: 0,9 kWh/24 hod
  • HMV-csatlakozás: R 3/4"
  • Fűtési csatlakozás: R 3/4"
  • Magasság: 720 mm
  • Szélesség: 440 mm
  • Mélység: 440 mm
  • Tömeg: 50 kg
 
 
VAILLANT sensoCOMFORT 720 – időjárásfüggő szabályozó
 
Új sensoCOMFORT időjárásfüggő szabályozónk teljes körű kontrollt biztosít fűtési rendszere felett, és emellett intuítív és intelligens. A sensoNET modullal a sensoAPP alkalmazással és a sensoAPP alkalmazással kombinálva lehetővé teszi a fűtés vezérlését – otthon és útközben egyaránt.
 
Alakítsa kényelmét néhány kattintással
Az új, nagy felbontású sensoCOMFORT és 3,5 hüvelykes kijelzőjének köszönhetően fűtésének kezelése minden eddiginél kényelmesebb. Hat érintőgomb, kényelmes görgetés és háttérvilágítás funkció egyszerűsíti a kezelést sötét helyiségekben is. A gyors navigációt és beállítást átlátható menüszerkezet és a telepítési asszisztens funkció segítségével történő rendszerbeállítás teszi lehetővé. Ha pedig valamilyen információ hiányzik, használja a súgó gombot. A sensoAPP alkalmazással okostelefonján vagy tabletjén bárhonnan, wifi-kapcsolaton keresztül vezérelheti a fűtést: pontos hőmérsékleteket állíthat be, perc pontossággal határozhat meg időintervallumokat, és használhat egyéb speciális funkciókat, mint például a távolléti üzemmódot.
 
Bővítse fűtési rendszerét megújuló energiaforrásokkal
A napenergiás rendszerektől a szellőztetésig. Az intelligens sensoCOMFORT szabályozóval a jövőre felkészült rendszervezérlést kap. A szabályozó a fűtési rendszer valamennyi komponensének egyidejű vezérlésére van optimalizálva, és kényelmesen beállíthatja a rendszert igényei szerint, például a használati melegvíz tekintetében. A sensoCOMFORT szabályozó lehetővé teszi több fűtési kör, azaz bonyolultabb fűtési rendszerek kezelését is, például többgenerációs családi házaknál.
 
Összehangolt rendszerdizájn a maximális kényelemért
Új generációs gázkazánjaink és szabályozóink (beleértve a sensoCOMFORT szabályozót is) egy közös vonással rendelkeznek: összehangolt menüszerkezettel, ideértve a sensoAPP alkalmazást is. Elég tehát egyetlen menüszerkezetben eligazodni, és máris ismeri az összeset, ami mindenképp egyszerűbbé teszi új fűtési rendszere kezelését.
 
Az Ön modern otthonához tervezve
A rendszerszabályozónak természetes módon illeszkednie kell az Ön belső terébe. A modern dizájn vonzó és jól felismerhető, hiszen modern okoseszközökre emlékeztet. Így tökéletesen illeszkedik a modern lakóterekbe. Ugyanez érvényes sensoAPP alkalmazásunkra is, amely a korábbi multiMATIC alkalmazás folytatása – ez utóbbi Red Dot Design Award díjat kapott.
 
 
Paraméterek
  • Energiahatékonysági osztály: II, VI, VIII
  • Kivitel: vezetékes
  • Szerelés: falra
  • eBUS interfész: igen
  • Gázkazánok: igen
  • Hőszivattyúk: igen
  • Hibrid rendszerek: igen
  • Kazánok száma kaszkádban: 2 - 7
  • Központi szellőztetés: igen
  • Napenergiás melegvíz-termelés: igen
  • Fűtési körök száma bővítőmodulokkal: 9
  • Távvezérlők száma: 4
  • Vezérlés sensoAPP alkalmazáson keresztül: igen
  • Fűtési görbe testreszabása: igen
  • Padlószárítás funkció: igen
  • Légnedvesség-érzékelő: igen
  • Telepítési asszisztens funkció: igen
  • Időprogram-asszisztens funkció: igen
 

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszuk ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hővesztesége adja (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen kb. 60-100 W/m² alapterülettel számolhat egy 2000 után épült, hagyományosan szigetelt háznál, illetve 100-150 W/m²-rel egy régebbi, szigeteletlen háznál – a pontos érték azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (ún. ciklizál), ami csökkenti élettartamát és hatékonyságát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem tudja kellően kifűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán emellett a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja – ez a hagyományos kazánnál kihasználatlanul távozik a kéményen, míg a kondenzációs kazánban a harmatpont alá hűl, a gőz lecsapódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok hatásfoka a gáz fűtőértékéhez viszonyítva kb. 105-110%, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92%-ával.
  • Milyen típusú égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A legtöbb modern kondenzációs kazán ún. turbó kivitelű (zárt égéskamrával), és koncentrikus vagy különálló égéstermék-elvezetést és égési levegő-bevezetést igényel, amely a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül van vezetve – így működő kéményre nincs szükség. A pontos típust és a maximális elvezetési hosszt (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) a konkrét modell műszaki dokumentációjában találja meg, vagy kérje ügyfélszolgálatunk tanácsát.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatékonyságának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve helyiség-szabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és helyiségtermosztát alkalmazása esetén).
  • Hogyan működik az átfolyós HMV-melegítéssel rendelkező kombi kazán? Melegvíz-igény esetén a kazán átmenetileg a fűtésről a beépített lemezes hőcserélőn átfolyó víz melegítésére vált – így a meleg víz gyakorlatilag azonnal és korlátlan mennyiségben rendelkezésre áll, a melegítés teljesítményét azonban a pillanatnyi átfolyás korlátozza (jellemzően egyetlen egyidejű vételi ponthoz, pl. zuhanyhoz elegendő).
  • Felszerelhetem és bekapcsolhatom saját magam ezt a kazánt? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-felülvizsgáló szakember). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami általában a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan alakul a szerviz és a garancia? A legtöbb gyártó évenkénti kötelező szervizellenőrzést ír elő a hivatalos szervizzel, hogy a garancia a szokásos lejárat után is fennmaradjon (a rendszeres szerviz melletti meghosszabbított garancia különösen a Vaillant, Protherm és Viessmann márkáknál jellemző). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalmát (maga a kazán, esetleg a HMV-tároló, helyiség-szabályozás és további tartozékok szett esetén) a termék neve, valamint a fenti műszaki paraméterei tartalmazzák ezen az oldalon.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant ecoTEC plus, pro
Jótállás: 2 év
Súly: 60 kg
Elektromos védettség: IPX4D
A kazán üres tömege: 36 kg
Kazán felső teljesítménye: 21,0 kW
Maximális üzemi nyomás: 0,3 MPa (3,0 bar)
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható HMV hőmérséklet-tartomány: 35 - 65°C
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 15 - 80°C
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Méretek: 720 x 440 x 348 mm
Kazán alsó teljesítménye: 2,7 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
Specifikus HMV átfolyás: 12,4 l/min
NOx kibocsátási osztály: 6
Určenie kotla: tárolóval bővíthető, kazán 70 literes tartállyal egybeépítve
Teljesítmény HMV melegítésnél: 27,5 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 2,7 - 21,0 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 2,4 - 19,7 kW
Gyártó: Vaillant
Kazán fűtési teljesítménye: Nagy teljesítmény 16 kW felett

Termékértékelés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Beszélgetés

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Beszélgetések listája

P Szerző 13.12.2021 11:09
Dobrý deň, je možné ku kotlu Viessmann Vitodens 111-W, 26 kW použiť aj ekvitermický regulátor? Ďakujem
A Szerző 13.12.2021 11:09
Dobrý deň, Ku kotlu Viessmann Vitodens 111-W, 26 kW je možné použiť aj ekvitermický regulátor, ale žiaľ neviem Vám poradiť aký. Pekný deň.
J Szerző 13.12.2021 11:08
Dá sa kúpiť kotol aj bez DPH
A Szerző 13.12.2021 11:08
Dobrý deň, Žiadny tovar sa u nás bez DPH kúpiť nedá. Prajem pekný deň.
S Szerző 13.12.2021 11:07
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či ku kotlu Vitodens 111-w 26kw je aj dymovod.Potreboval by som dymovod cez stenu.Čo by ste mi doporučoval?Ďakujem.
A Szerző 13.12.2021 11:08
Dobrý deň, dymovody sú v podstate len jednej značky, stačí klasické koleno a predlženie https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/klasicky-dymovod-80mm/. V prípade, že chcete aj nasávať z vonku, tak potom tieto https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/koncentricky-dymovod-80-125mm/
R Szerző 13.12.2021 11:07
dobrý deň! Dozvedel som sa, že pri každom kotly Viessman ( konkrétne) je dodávaný aj regulátor, ktorý by mal byť v cene. Prečo ho nemáte v ponuke?? Ďakujem!
A Szerző 13.12.2021 11:07
Dobrý deň, z dôvodu poskytnutia čo najnižšej ceny predávame regulácie samostatne. Pekný deň.
A Szerző 13.12.2021 11:06
dobrý deň, mám záujem o tento kotol, v našom prípade bude umiestnený v kúpelni. potrebujem k nemu aj termostat alebo sa dá programovať vykurovanie priamo na kotli?!
A Szerző 13.12.2021 11:07
Dobrý deň, kotol bude fungovať aj bez termostatu, avšak nebudete môcť nastaviť teplotu v priestore a zároveň nebudete môcť programovať vykurovanie podľa dní a hodín. Pekný deň
A Szerző 13.12.2021 11:06
dobrý deň, zakúpila som u Vás kondenzačný kotol viesman vitodens 111 a potrebovala by som poradiť ohľadne komínového systému k tomuto kotlu. bude umiestnený vo vetranej miestnosti, výška komína 4m. ďakujem.
A Szerző 13.12.2021 11:06
Dobrý deň, na sklade máme dymovody o veľkosti 80 mm, v tom prípade potrebujete kolená a predĺženia https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/klasicky-dymovod-80mm/ a adaptér na pripojenie dymovodu ku kotlu https://www.atria.sk/redukcia-60-80/. Pekný deň
L Szerző 13.12.2021 11:05
Vyberáme kotol do prerobeného rodinného domu, vykurovaná plocha 160 m2, vrátane 2 kúpelní a schodišťa, počet radiátorov 13 o výkone 20 000w. Dom je zateplený, okná plastové, komín pôvodný /plynový kotol/, strecha rovná - plech. Rozhodujeme sa medzi Ariston clas B premium 24, Weisman vitodens 111-w 26kw, Immergas viotric zeus 26 kw, prípadne Protherm tiger condens 25 kkz 42. Ako je to s servisom, termostatmi a príslušenstvom potrebným pri vyvložkovaním komína u týchto výrobcov. Ktorý kotol nám odporúčate. Za odpoveď ďakujem.
A Szerző 13.12.2021 11:06
Dobrý deň, v tomto prípade by som asi odporučil protherm. Jedná sa o kotol, ktorý ma určite najlepšie zázemie na Slovensku, širokú sieť servisu a tým pádom dostupné náhradne diely, zároveň obsahuje aj plynulú reguláciu výkonu, čo napríklad viessmann nie a momentálne ma najlepšiu cenu. Pekný deň
I Szerző 13.12.2021 11:05
vyberam kotol do rodinneho domu,asi100m.2 kurenar nam poradil weisman vitodens 111-26kw alebo vailand s pridavnym zasobnikom.Na weisman som cital zle recenzie.
A Szerző 13.12.2021 11:05
Dobrý deň. Ak sa chcete rozhodnúť, tak sa mierno priklonte k vaillantu. Obsahuje plynulú reguláciu výkonu, čo viessmann v rade 100 neobsahuje. Pekný deň.
D Szerző 13.12.2021 11:04
Dobry den prajem. Prosim vysvetlite mi co je plynula regulacia ktoru kotol protherm ma a wiessmann nie. Moze to ovplivnit spotrebu plynu? Dakujem.
A Szerző 13.12.2021 11:04
Dobrý deň. Ak máte možnosť výberu akejkoľvek značky, určite sa treba rozhodnúť pre kotol s plynulou reguláciu výkonu. Jedná sa plynule regulovanie výkonu, nie len zapnutie a vypnutie horáka. Pekný deň
M Szerző 13.12.2021 11:03
Dobrý deň, ako servisný technik Viessmannu mam u autorizovaných predajcov vyrobkou Viessmnann zlavu 22% viem si ju uplatniť aj u Vás keď ako píšete ste autorizovaný predajcovia? Ak hej rad s Vami nadviažem spoluprácu.
L Szerző 13.12.2021 11:04
Každý kondenzačný kotol pracuje s plynulou reguláciou výkonu. Preto že kondenzačné kotle obsahujú pretlakový horák kde výkon kotla je riadený otáčkami ventilátora . Tak že keď otáčky ventilátora idú na min. výkon tak kotol pracuje na min. výkon a naopak. Rozdiel je iba v tom že spodná modulácia je každého výrobcu iná. Je to napísané v technickej dokumentácii daného kotla. Otázky ktoré smerujete na obchod Atria sú zbytočné oni len potrebujú vás nasmerovať na kotle , z ktorých majú najväčší profit to je celé. Otázky ohľadom kotlov a výberu kotla smerujte buď na výrobcu alebo na servisných technikov ktorý sa tomu rozumejú... Veľa zdaru...dovi dopo
M Szerző 13.12.2021 11:04
Dobrý deň, poprosím poradiť vhodný plynový kotol do 2-poschodového domu cca 150m2 vykurovaná plocha radiátormi, potrebne kúrenie + teplá voda . Starý 11 ročný kotol protherm Tiger so zabudovaným zásobníkom - 24kw mám umiestnený - zavesený v spodnej kúpelni kde nemám veľa miesta. Kurenár mi odporučil kotol Viessman 111 - 26KW - uprednostnil výhodu nabíjacieho zásobníka.., na fórach som čítal že je to trochu nevhodné riešenie kedže nemá plynulú reguláciu a kotol stále zapína a vypína.. Viete mi poradiť ktorý kotol by bol pre mňa vhodnejší z hľadiska úspornosti pomer cena-výkon a malé nároky na priestor? Aké má nevýhody plynový kotol so zabudovaným zásobníkom a či existuje ponuka kotol s extermým zásobníkom ktorý má komaktné rozmery? - ide mi hlavne aby bola malá hĺbka do 45cm, môže byť vysoký a široký cca 60cm. Ďakujem
A Szerző 13.12.2021 11:03
Dobrý deň. Mohol by som Vás poprosiť, aby ste nám napísali email na: info@atria.sk. Pekný deň.
F Szerző 13.12.2021 11:03
neviem sa rozhodnut medzi dvoma kotlami Buderus 23kW GB 172-24T50 alebo Viessmann Vidotens 111-W 26 kW za Destilu 25kW
A Szerző 13.12.2021 11:03
Dobrý deň. Odporučil by som Vám kotol Buderus 23 kW GB. Pekný deň.
M Szerző 13.12.2021 11:02
Dobry den...mate v ponuke aj komin ku kotlu vitodens 111 26kw? dakujem
A Szerző 13.12.2021 11:03
Dobrý deň. Tam ide dymovod 60/100. Skladom máme 80/125 a redukciu: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/ Pekný deň.

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >