Vaillant atmoTEC pro vs. atmoTEC plus: miben különböznek és melyiket válasszuk
Vaillant atmoTEC pro vs. atmoTEC plus: miben különböznek és melyiket válasszuk
Amikor egy vásárló új, átfolyós használati melegvíz-készítéssel rendelkező kombi kazánt szeretne, és a katalógust nézve két, hasonlóan hangzó nevű sorozatba ütközik – atmoTEC pro és atmoTEC plus –, legtöbbjük megáll és megkérdezi: „És tulajdonképpen mi a különbség? Ez csak marketingelnevezés, vagy valóban eltérő termékekről van szó?" A válasz egyértelmű: eltérő termékekről van szó, amelyeket részben eltérő helyzetekre és vásárlókra terveztek. Ez a cikk segít megérteni, hol lényegesek valóban ezek a különbségek – és hol nem is akkorák, mint amekkorának első pillantásra tűnhetnek.
Mindkét sorozat atmoszférikus kazán (kényszerített égéstermék-elvezetés nélkül, természetes kéményhuzattal), az alacsony hőmérsékletű kombi kazánok kategóriájába tartoznak, és lakások, valamint családi házak fűtésére szolgálnak átfolyós HMV-készítéssel kombinálva. Ám éppen itt kezdenek útjaik kissé szétválni.
Mit jelent az „atmo" a névben – az alapok felidézése
Mielőtt belefognánk a pro vs. plus összehasonlításba, fontos tisztázni, miért is fontos egyáltalán az „atmo" előtag. Az atmoszférikus kazán légköri nyomáson égeti el a gázt – az égéshez szükséges levegőt közvetlenül abból a helyiségből szívja be, ahol a kazán telepítve van, az égésterméket pedig természetes huzattal vezeti a kéménybe. Ennek konkrét következményei vannak:
- A kazánhoz működő, tanúsított, megfelelő huzatú kémény szükséges.
- A telepítés helyén biztosítani kell a levegő-utánpótlást (a szellőzőnyílások min. keresztmetszete a teljesítmény szerint).
- Nincs szükség elektromos energiára az égéstermék-ventilátor működtetéséhez (alacsonyabb villamosenergia-fogyasztás üzem közben).
- Az atmoszférikus kazánok általában halkabbak a turbókazánoknál, mivel nincs ventilátor az égéstermék útjában.
Ha érdekli, miben tér el az atmoTEC a turboTEC változattól (vagyis a műanyag koncentrikus csövön keresztül kényszerített égéstermék-elvezetéssel rendelkező kazánoktól), részletes összehasonlítást talál az Atmoszférikus vs. turbókazán HMV-készítéssel: melyik típus alkalmasabb Önnek című cikkben.
atmoTEC pro – alapvető jellemzés
Az atmoTEC pro sorozat a Vaillant atmoszférikus kombi kazánok úgynevezett belépő szintű vonala. A „pro" szó itt nem „professzionálist" jelent extra felszereltség értelmében – éppen ellenkezőleg, olyan sorozatról van szó, amely a megbízhatóságra, egyszerűségre és a méltányos árra helyezi a hangsúlyt. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a kazán mindent tud, amire egy lakásnak vagy családi háznak valóban szüksége van, de bővítménynek számító elektronika és kiterjesztett kommunikációs felületek nélkül.
Ebben a vonalban találja például a Vaillant atmoTEC pro VUW SK 200/3-3 típust 11–20 kW hőteljesítménnyel, valamint a Vaillant atmoTEC pro VUW SK 240/3-3 típust 11–24 kW teljesítménnyel. A jelölésben szereplő szám (200, 240) a kW/h-ban kifejezett maximális hőteljesítménynek felel meg, ami leegyszerűsítve a HMV-készítés teljesítménye. A végződésben lévő harmadik számjegy, a „3", a termék generációját fejezi ki.
Mit kínál az atmoTEC pro
- Teljesítménymoduláció: A kazán az égő teljesítményét folyamatosan modulálja a névleges teljesítmény kb. 40–100 %-os tartományában, ami csökkenti a kapcsolások gyakoriságát és meghosszabbítja az alkatrészek élettartamát.
- Átfolyós HMV-készítés: A melegvíz folyamatosan melegszik – nincs tároló, nincs várakozás. Az átfolyás 35 °C-os felmelegítésnél (Δt a belépő vízhez képest) a 200-as modellnél kb. 8,2 l/perc, a 240-es modellnél kb. 9,8 l/perc.
- Elektronikus szabályozás: Alapszintű digitális kijelző a fűtési és HMV-hőmérséklet beállításával, hibadiagnosztika hibakódokon keresztül.
- Védelmi funkciók: Fagyvédelem, szivattyú-blokkolásgátló védelem, biztonsági szelep, légtelenítő.
- Időjárásfüggő szabályozás csatlakoztatása: A kazán fel van készítve külső szabályozó csatlakoztatására (pl. Vaillant VRT 250 vagy VRC 700 az eBUS felületen keresztül).
- Tömeg és méretek: A VUW 200/3-3 modell méretei kb. 440 × 720 × 338 mm (sz × m × mé), tömege kb. 33 kg. A 240-es modell méretei azonosak, tömege kb. 34 kg.
atmoTEC plus – mit ad hozzá a pro változathoz képest
Az atmoTEC plus sorozat egy fokkal magasabb szinten áll. Ennek a sorozatnak a kínálatunkban szereplő kulcsképviselője a Vaillant atmoTEC plus VUW CZ/SK 240/3-5. A „/3-5" generáció a pro változat „/3-3" jelöléséhez képest nem csupán kozmetikai változás – konkrét bővítéseket hoz.
Az atmoTEC plus fő különbségei az atmoTEC próhoz képest
A műszaki dokumentáció és a szerelési tapasztalatok alapján a különbségek néhány területre foglalhatók össze:
- Kiterjesztett csatlakoztathatóság és vezérlés: Az atmoTEC plus teljes mértékben kompatibilis a Vaillant multiMATIC rendszerrel és a sensoNET rendszerrel – vagyis lehetővé teszi a közvetlen távvezérlést és felügyeletet interneten keresztül további adapter nélkül (a pro sorozatnál olykor kiegészítő kommunikációs modul szükséges). Ezt azok a vásárlók értékelik, akik „okosotthon"-integrációt szeretnének.
- Továbbfejlesztett kijelző és felhasználói felület: A plus változat áttekinthetőbb, nagyobb kijelzővel és intuitívabb menüvel rendelkezik, ami megkönnyíti a beállítást a műszaki képzettség nélküli átlagos felhasználó számára.
- Kiterjesztett HMV-hőmérséklettartomány: A maximálisan beállítható HMV-hőmérséklet a plus változatnál 65 °C (a pro 60 °C-jával szemben), ami lényeges a fertőtlenítési igény esetén – a hőmérséklet időszakos 65 °C-ra emelése a legionella baktériumok kiirtására a házi vezetékrendszerben.
- Kényelmi HMV-előmelegítés funkció: Az atmoTEC plus képes a HMV-hőcserélőben lévő vizet készenléti üzemmódban magasabb hőmérsékleten tartani, ami lerövidíti az első liter melegvízre való várakozás idejét a csap megnyitásakor. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy szokásos lakásbeli használatnál a melegvíz gyorsabban megjelenik.
- Részletesebb diagnosztika: A szervizmenü több paraméterrel bővült, ami megkönnyíti a szerviztechnikusok munkáját a beszabályozás és a hibakeresés során.
- Energiaosztály: Mindkét típus A osztályt ér el fűtésre, de a plus változat optimalizált szivattyúszabályozással rendelkezik, ami hozzájárul a szezonban kissé alacsonyabb villamosenergia-fogyasztáshoz.
Hol kisebbek a különbségek, mint gondolná
Tisztességes elmondani azt is, ami azonos vagy majdnem teljesen megegyezik. A megrendelői gyakorlatban azt látjuk, hogy az eladók néha túlzottan felnagyítják a sorozatok közötti különbségeket, hogy indokolják a magasabb árat. Valójában a következő szempontok mindkét sorozatnál csaknem azonosak:
- Megbízhatóság és élettartam: Mindkét sorozat azonos minőségű alkatrészeket használ. A Vaillant régóta jó hírnévvel bír a megbízhatóság terén, és sem a pro, sem a plus nem tér el ebben számottevően.
- Fűtési hőteljesítmény: Azonos teljesítményváltozatnál (pl. 240) a fűtési teljesítmény gyakorlatilag azonos – a modulációs tartomány, a hatásfok névleges teljesítményen, a fűtővíz maximális hőmérséklete.
- Jótállási idő: A gyártó szabványos jótállási ideje mindkét sorozatnál azonos (2 év szabványos regisztráció mellett, meghosszabbítás a Vaillant portálon való regisztrációval).
- Kéménnyel szembeni igények: Azonos kéménytípus (gáznemű tüzelőanyagra tanúsított huzatos kémény, a teljesítménynek megfelelő minimális keresztmetszettel – 24 kW-ig rendszerint 150 mm belső átmérő).
- Beépítési méretek: A külső méretek gyakorlatilag azonosak, ami fontos felújításoknál, ahol a kazán egy régebbi modellt vált le a meglévő falfülkében.
Műszaki paraméterek egymás mellett – áttekinthető táblázat
| Paraméter | atmoTEC pro 200/3-3 | atmoTEC pro 240/3-3 | atmoTEC plus 240/3-5 |
|---|---|---|---|
| Névleges fűtési teljesítmény (kW) | 11 – 20 | 11 – 24 | 11 – 24 |
| HMV-teljesítmény (kW) | 20 | 24 | 24 |
| HMV-átfolyás (l/perc, Δt 35 K) | ≈ 8,2 | ≈ 9,8 | ≈ 9,8 |
| Max. HMV-hőmérséklet (°C) | 60 | 60 | 65 |
| Max. fűtővíz-hőmérséklet (°C) | 80 | 80 | 80 |
| eBUS felület | igen | igen | igen (bővített) |
| Natív smart csatlakoztathatóság | adapterrel | adapterrel | natívan |
| HMV fertőtlenítő program | korlátozottan | korlátozottan | igen (65 °C) |
| Méretek (sz × m × mé, mm) | 440×720×338 | 440×720×338 | 440×720×338 |
| Tömeg (kg) | ≈ 33 | ≈ 34 | ≈ 35 |
Megjegyzés: Az értékek tájékoztató jellegűek a Vaillant műszaki dokumentációja alapján. A pontos aktuális paramétereket mindig ellenőrizze az adott termék műszaki adatlapján.
Melegvíz-átfolyás – gyakorlati pillantás a HMV-teljesítményre
Az egyik leggyakrabban feltett kérdés az, hogy elegendő-e a kazán több melegvíz-vételi hely egyidejű használatához. Az átfolyós melegítésnek van egy alapvető tulajdonsága: a teljesítmény nem tárolós – a kazán folyamatosan melegíti a vizet, és kapacitását a HMV-re vonatkozó névleges teljesítmény korlátozza.
A gyakorlati elképzeléshez: 24 kW teljesítménynél (240-es modell) és 10 °C-os hidegvíz-belépő hőmérsékletnél a következőket tudja felmelegíteni:
- 45 °C-ra (szokásos zuhanyzás): kb. 14,3 l/perc – ez elegendő egy erős zuhanyhoz vagy egy mosdócsap-vételhez
- 40 °C-ra (meleg mosdócsap): kb. 17 l/perc
- zuhanycsaptelep (8 l/perc) + konyha (3 l/perc) egyidejű vételénél: még mindig kezelhető
Hol lép fel a probléma: ha egyszerre szeretne egy nagy kádat (14–20 l/perc) és emellé még egy zuhanyt, egyetlen 24 kW-os kazán átfolyós melegítése nem elegendő. Ilyen esetekben vagy tárolós rendszer, vagy nagyobb kazán szükséges. Erről a témáról bővebben az Milyen melegvíz-átfolyást biztosít az átfolyós HMV-készítésű kazán című cikkben olvashat.
Valós gyakorlati forgatókönyvek – mikor mit válasszunk
1. forgatókönyv: 2+1 vagy 3+1 szobás lakás, egy fürdőszobai vételi hely
Ez az a helyzet, amellyel a leggyakrabban találkozunk. Négyszintes társasház, felújítás, a régi DAKON kazánt le kell cserélni. 70 m²-es lakás, egy fürdőszobai vételi hely, egy mosdócsap a konyhában. A lakás hőveszteséges -15 °C-nál kb. 6–7 kW. Ebben az esetben az atmoTEC pro VUW SK 200/3-3 pontosan az, amire szükség van. A 20 kW-os HMV-teljesítmény fedezi a zuhanyt és a konyhát is, a 20 kW-os fűtési teljesítmény tartalékkal elegendő, a kazán megfizethető és évekig gond nélkül működik. A plus változat itt csak akkor hozna előnyt, ha a vásárló kifejezetten mobilos okosvezérlést szeretne – amit sok idősebb vásárló nem akar és nem is igényel.
2. forgatókönyv: 120–150 m²-es családi ház, két fürdőszoba
Két fürdőszobás és konyhás ház – itt jön képbe a 240-es modell. A ház hővesztesége kb. 10–12 kW. Az apa reggel a zuhanyfülkébe megy, miközben a feleség edényt mosogat – ennél az egyidejű vételnél érvényesül a 24 kW-os HMV-teljesítmény. A pro 240 változat szolid választás. Az atmoTEC plus 240-et akkor ajánljuk, ha a vásárló:
- okostermosztátot tervez beépíteni és távolról szeretné vezérelni a kazánt,
- kisgyermekek vagy allergiások élnek a házban, és 65 °C-os HMV fertőtlenítő programot szeretne,
- műszakilag jártasabb, és aktívan használni fogja a diagnosztikát és a fogyasztásfigyelést.
3. forgatókönyv: Nyaraló, szezonális használat
Alkalmi tartózkodásra használt nyaralóhoz (hétvégék, szabadságok) a pro változat egyértelműen jobb választás. A smart csatlakoztathatóság itt ugyan csábító lehet (előfűtés az érkezés előtt), de atmoszférikus kazánnál és nyaralós üzemnél ez inkább mellékes. A kémény a nyaralóban általában megfelel, és a pro változat megbízhatóan betölti a funkcióját a plus feleslegesen felárja nélkül.
4. forgatókönyv: Padlófűtéses ház
A padlófűtéshez alacsony fűtővíz-hőmérséklet szükséges (30–45 °C), amit mindkét sorozat képes biztosítani. A kulcs az időjárásfüggő szabályozás – és itt a plus változat enyhén előnyben van a fejlett szabályozókkal való jobb integrációnak köszönhetően. Másrészt a pro változat is teljes mértékben működőképes padlófűtési rendszerekhez külső időjárásfüggő szabályozóval (pl. VRC 700).
A döntés gazdaságtana – mennyit fizet a különbségért, és mikor éri meg
Átlagosan az atmoTEC plus ára 8–15 %-kal magasabb az azonos teljesítményű, egyenértékű pro változaténál. A kategória tájékoztató kazánárainál (az aktuális piaci helyzettől függően) ez több száz eurós különbséget jelenthet. Jogos tehát a kérdés: megtérül ez a pénz?
Tisztán energetikai szempontból nem – mindkét kazán hatásfoka azonos teljesítményváltozatnál gyakorlatilag megegyezik. Az éves gázfogyasztásban a különbség elhanyagolható lesz. A plus változatba való befektetés tehát csak akkor éri meg, ha valóban kihasználja a bővítménnyel járó funkciókat:
- Ha okostermosztátot és távvezérlést telepít – a plus változat megtakarítja Önnek a külön kommunikációs adapter költségét (az adapter ára jellemzően 80–150 €, ami csökkenti a próhoz képesti valós különbséget).
- Ha kisgyermekes családja van, és a HMV fertőtlenítő program prioritás – a plus változat egyértelmű választás.
- Ha technikus vagy épületüzemeltető, és részletes felügyeletet szeretne – a plus változat több adatot kínál.
Ezzel szemben, ha a smart csatlakoztathatóság nem érdekli, egyedül vagy párban él, és a kazánt egyszer beállítva szeretné járatni – a pro változat racionálisabb és gazdaságosabb választás anélkül, hogy bármi fontosról lemaradna.
Kompatibilitás a szabályozással és az okosrendszerekkel
Napjainkban egyre több vásárló igényli a kazán távvezérlését. A Vaillant a szabályozás több szintjét kínálja:
- VRT 250 / VRT 350: Alapszintű digitális termosztátok internetkapcsolat nélkül – mindkét sorozattal teljesen kompatibilisek.
- VRC 700 / ambiSENSE: Fejlett időjárásfüggő szabályozók több körrel – mindkét sorozattal működnek eBUS-on keresztül.
- Vaillant sensoNET / multiMATIC: Internetalapú rendszer okostelefonos vezérléssel – itt van különbség: a pro sorozatnál külön VR 900 adapter lehet szükséges, a plus sorozatnál a csatlakozás közvetlenebb és natívabb.
- Integráció harmadik féltől származó rendszerekkel (pl. Home Assistant, Google Home): Műszakilag lehetséges a Vaillant API-n keresztül, internetre csatlakoztatva mindkét sorozatnál azonos.
atmoTEC vs. turboTEC: más kérdés, de kapcsolódik
Sok vásárló egyidejűleg azt a kérdést is megoldja: „Maradjak az atmoszférikusnál, vagy váltsak turbókazánra?" Ha működő, tanúsított kéménye van, az atmoTEC szolid és gazdaságos választás. Ha nincs kémény (pl. új építésű ház, kéményjárat nélküli panelház), akkor jön képbe a turboTEC – például a Vaillant turboTEC pro VUW SK 202/3-3 vagy a Vaillant turboTEC pro VUW SK 242/3-3, amelyek az égésterméket műanyag csövön keresztül vezetik el a homlokzaton vagy a tetőn át. Ezt a témát részletesebben az Atmoszférikus vs. turbókazán HMV-készítéssel: melyik típus alkalmasabb Önnek című cikk tárgyalja.
Mit ne felejtsen el a beszerzésnél és a beépítésnél
Függetlenül attól, hogy a pro vagy a plus mellett dönt, azonos beépítési követelmények és gyakorlati ajánlások érvényesek:
- A kémény ellenőrzése a beépítés előtt: Ellenőriztesse és vizsgáltassa felül szakemberrel a kéményt – az atmoszférikus kazán a kémény huzatától függ. Az elhanyagolt kémény a hibák és a helytelen működés leggyakoribb oka.
- Levegő-utánpótlás: A kazán helyiségében biztosítani kell a friss levegő utánpótlását. Az STN EN szabványok szerint konkrét szellőzőfelületek érvényesek – 24 kW-ig terjedő teljesítménynél rendszerint legalább 150 cm² az állandó szellőzőnyílásokra.
- Beépítés kizárólag jogosult személy által: A gázkazán szerelését érvényes tanúsítvánnyal rendelkező, jogosult technikusnak kell végeznie. Ne becsülje le ezt – a biztonságon túl ez a jótállás feltétele is.
- Szűrés és vízkezelés: Ha kemény vize van (15 °dH felett), szereljen be mágneses szűrőt és fontolja meg a vízlágyítót. A vízkő az átfolyós HMV-hőcserélőkben a szervizbeavatkozások második leggyakoribb oka.
- Első üzembe helyezés és beállítás: A kazánt mindig az aktuális beépítési körülményeknek megfelelően állítsa be (gáznyomás, víznyomás, hálózat típusa). A beépítési eljárásról bővebben az Átfolyós HMV-készítésű, alacsony hőmérsékletű kombi kazán szerelése című cikkben olvashat.
Vásárlói tapasztalat: mit mond a gyakorlat évekkel az üzembe helyezés után
Több tucat, különböző típusú épületben végzett beépítés alapján néhány dolgot elmondhatunk. Az atmoTEC pro egy „igáslófajta" – robusztus, igénytelen, könnyen szervizelhető. Ha valami elromlik, a pótalkatrészek általánosan elérhetők, és a szervizbeavatkozások gyorsak. Azok a vásárlók, akik évek óta használják, többségükben elégedettek, és minimális a probléma.
Az atmoTEC plus olyan kazán, amelyet a vásárlók akkor értékelnek, ha valóban teljes mértékben használják – vagyis ha aktívan dolgoznak az alkalmazással, figyelik a fogyasztást, használják a fertőtlenítő programokat. Azok a vásárlók, akik „csak azért vették meg, hogy a jobbik legyen náluk", de nem csatlakoztattak okosszabályozást, a gyakorlatban ugyanúgy használják, mint a pro változatot – és a felárként kifizetett extra eurók kissé hiányoznak nekik.
Gyakorlati tipp: Ha a pro 240 és a plus 240 között dönt és bizonytalan, próbáljon meg konkrétan válaszolni egyetlen kérdésre: „Beszerelek-e a kazán mellé internetkapcsolattal rendelkező okostermosztátot is?" Ha a válasz igen, a plus változatnak van értelme. Ha nem, takarítson meg, és a pénzt inkább minőségi mágneses szűrőbe vagy időjárásfüggő szabályozóba fektesse.
Leggyakoribb kérdések (GYIK)
Az atmoTEC plus tárolós vagy szintén átfolyós?
Az atmoTEC plus szintén átfolyós HMV-készítésű kombi kazán – nem tárolós rendszer. A víz a vételezés során folyamatosan melegszik, tárolótartály nélkül. A plus változat által kínált kényelmi előmelegítési funkció magában a kazán hőcserélőjében tartja készenléti hőmérsékleten a vizet, de ez nem valódi tároló (a hőcserélő térfogata csak néhány liter). Az átfolyós és a tárolós elv közötti különbséget részletesen elmagyarázza az Átfolyós HMV-készítés vs. tárolós bojler: előnyök és hátrányok alacsony hőmérsékletű kazánnál című cikk.
Vásárolhatok később okosmodult az atmoTEC próhoz, és közelíthetem a plus változathoz?
Igen, ez lehetséges. Az atmoTEC pro támogatja az eBUS kommunikációt, és kompatibilis a Vaillant VR 900 adapterrel, amely biztosítja az internetkapcsolatot és a multiMATIC alkalmazáson keresztüli vezérlést. Egy ilyen megoldás működőképes, bár az adapter költségét bele kell számolni a teljes költségvetésbe. A plus változat megvásárlásakor ez a csatlakoztathatóság további tartozékok nélkül benne van.
Melyik modell alkalmasabb távfűtéses panellakáshoz?
A központi hőellátásra csatlakoztatott lakásokban a gázüzemű kombi kazánt (sem a pro, sem a plus típust) nem használják fűtésre – kizárólag HMV-készítésre szolgálna. Ilyen esetben gazdaságosabb a klasszikus gázüzemű átfolyós vízmelegítő, nem a kombi kazán. A kombi kazánnak ott van értelme, ahol egyetlen forrásból biztosítja egyszerre a fűtést és a HMV-készítést is.
Mekkora a gázfogyasztás különbsége a pro és a plus között azonos teljesítménynél?
Az égési hatásfok szempontjából mindkét sorozat azonos teljesítményváltozatnál csaknem megegyezik – a hatásfok névleges teljesítményen kevesebb mint 1 %-kal tér el. Az atmoTEC plus valamivel optimalizáltabb keringtetőszivattyú-szabályozással rendelkezik, ami elenyészően alacsonyabb villamosenergia-fogyasztást (évi néhány kWh nagyságrendben) eredményez, nem gázfogyasztást. Vagyis: a pro vs. plus választás semmilyen mérhető módon nem befolyásolja az éves gázszámláját.
Igényel-e az atmoTEC plus a pro változattól eltérő, speciális kéményt?
Nem. Mindkét típusnak azonosak a kéménnyel szembeni igényei – természetes huzatú, atmoszférikus kazánokról van szó. A feltételek azonosak: gáznemű tüzelőanyagra tanúsított kéményjárat a teljesítménynek megfelelő átmérővel (24 kW-nál szabványosan min. 150 mm belső átmérő), működő huzat, tömörség. Nincs szükség semmilyen speciális béléstípusra, sem eltérő tanúsításra a plus változathoz.
Csatlakoztathatom az atmoTEC pro vagy plus kazánt napkollektorokhoz?
Az átfolyós HMV-készítésű kombi kazánt nem elsődlegesen napenergiás rendszerrel való közvetlen integrációra tervezték – a napkollektorok ugyanis a hő tárolásához tartályt igényelnek. Elméletileg lehetséges megoldás külön szolártárolóval és a kazánnal mint utánfűtő forrással, de egy ilyen bekötés hidraulikája bonyolultabb. Napenergiás telepítéshez HMV-készítéssel alkalmasabb a külső tárolóval és szolárszabályozóval kombinált kazán.
Összegzés: pro vagy plus – egyszerű ajánlás
Ha hosszas tétovázás nélkül egyetlen világos ajánlást kellene adnunk: az atmoTEC pro kiváló választás a legtöbb szokásos beépítéshez – lakásokhoz, kisebb családi házakhoz, üdülőingatlanokhoz –, ahol a vásárló megbízható, minőségi kazánt szeretne ésszerű áron, felesleges bonyodalmak nélkül. Az olyan modellek, mint az atmoTEC pro VUW SK 200/3-3 vagy az atmoTEC pro VUW SK 240/3-3, évek bevált üzemét és elégedett vásárlókat tudhatnak maguk mögött.
Az atmoTEC plus – konkrétan az atmoTEC plus VUW CZ/SK 240/3-5 – olyan beruházás, amely valóban megéri akkor, ha aktívan tervez dolgozni az okosszabályozással, szüksége van HMV fertőtlenítő programra, vagy fontos Önnek a fogyasztás részletes felügyelete. Ezekben az esetekben a plus változat nem csupán marketingcélú felminősítés – funkcionálisan más és jobb termék konkrét igényekre.
Ha nem biztos abban, hogy az Ön esetében mekkora kazánteljesítményre van szükség, javasoljuk, olvassa el a Mekkora HMV-készítéses kazánteljesítményre van szükségem a házamhoz című cikket – segít eligazodni magának a vásárlásnak az előtt, és elkerülni a felesleges túlméretezést vagy éppen az elégtelen teljesítményt.
Kérdése van ezzel a témával kapcsolatban?
Nem tud dönteni, vagy konkrét helyzetet old meg otthonában? Írjon nekünk - szívesen tanácsot adunk.
