>
Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Vaillant VU 10CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect + VIH R 150 B + VRT 51f + VR 940f

Kód: 0010044686
A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés Ugrás az értékeléshez
1 278 868 Ft –18 %
mall
1 278 868 Ft –18 % 1 039 731 Ft / db Egységár:
4 - 7 nap

Részletes információ

Termék részletes leírása

Vaillant VU 10CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect szett

+ ecoTEC plus IoniDetect - kondenzációs kazán
+ uniSTOR VIH R 150 B - használati melegvíz-tároló
+ VRT 51f vezeték nélküli időjárásfüggő szabályozó és VR 940f internetes átjáró
+ melegvíz-hőmérséklet érzékelő a tárolóban
+ távtartó keret a kazán alá
 

Megjegyzés: A kazán és a tároló közötti összekötés nem része a szettnek.

VAILLANT VU 10CS/1-5 ecoTEC plus IoniDetect
- fali kondenzációs kazán 
- teljesítmény: 2,9 - 10,9 kW (20 kW HMV esetén)

Legkelendőbb kazánunkat tovább fejlesztettük - a legújabb technológiák segítségével, amelyek megbízható fűtési megoldást kínálnak a jövő számára. Kiváló ár-érték aránya igazán jó választássá teszi. A bevált minőség hosszú élettartamot garantál, miközben az innovatív funkciók növelik a hatékonyságát. Mindez jelentősen csökkenti a költségeit.

 
Készüljön fel a gázösszetétel változására
Az új IoniDetect égésszabályozó technológiának köszönhetően a kazán önállóan felismeri a gázösszetétel ingadozásait, alkalmazkodik hozzájuk, és mindig a leghatékonyabban működik. Ezt a tulajdonságot különösen a jövőben fogjuk értékelni, amikor egyre inkább környezetbarát gázkeverékeket használnak majd.
 
Korszerűsítse rendszerét megújuló energiaforrásokkal
Az új ecoTEC plus fenntartható fűtési megoldást kínál. Különösen a sensoCOMFORT rendszerszabályozóval együtt optimálisan beállíthatja fűtési rendszerét - így energiát és fűtési költséget takaríthat meg. Az új telepítési asszisztensnek köszönhetően biztosíthatja, hogy kazánja mindig maximális hatékonysággal működjön, miközben maximális kényelmet nyújt. A nagyobb fenntarthatóság érdekében lehetősége van a rendszert rugalmasan bővíteni megújuló energiaforrásokkal: napkollektoros fűtéssel, hőszivattyúkkal vagy hővisszanyerős szellőztető rendszerekkel. Közös eBUS kommunikációs nyelvük egyszerű telepítést és a teljes rendszer egyszerű vezérlését teszi lehetővé.
 
Távvezérlés a nagyobb kényelemért és hatékonyságért
Mindössze néhány lépésre van szükség ahhoz, hogy új fűtési rendszerét bárhonnan online alkalmazáson keresztül vezérelhesse. A kazánhoz csatlakoztatni kell a sensoNET internetes modult, amelyet plug-and-play rendszerrel (azaz csatlakoztatás után azonnal működik) problémamentesen csatlakoztathat kazánjához, majd letöltheti ingyenes alkalmazásunkat. Ezt követően akár nyaralás közben, útközben is vezérelheti. Ez a lehetőség nemcsak a kényelmét szolgálja. Mivel a fűtése csak akkor működik teljes teljesítménnyel, amikor ténylegesen szükség van rá, energiát, költséget és a környezetet is kíméli.
 
Kényelmes fűtésfigyelés
Szereti kézben tartani az energiafogyasztást? Különösen a sensoCOMFORT rendszerszabályozóval kombinálva átfogóan vezérelheti kazánját, és részletes fogyasztási adatokkal rendelkezhet. Az új, érintésvezérelt felhasználói felületnek köszönhetően a kazán üzemének figyelése minden eddiginél kényelmesebbé válik. Élvezze modern dizájnunkat és felhasználói menünket az intuitív, zökkenőmentes üzemeltetéshez.
 
PARAMÉTEREK
Fűtés
Névleges hőteljesítmény tartomány 50/30 °C mellett: 2,9 - 10,9 kW
Névleges hőteljesítmény tartomány 80/60 °C mellett: 2,5 - 9,9 kW
Max. fűtési hőterhelés: 10,2 kW
Min. fűtési hőterhelés: 2,7 kW
Max. HMV hőteljesítmény: 20 kW
Névleges hőterhelés: 20,4 kW
Névleges fűtési hőterhelés tartomány: 2,7 - 10,2 kW
NOx osztály: 6
Max. előremenő hőmérséklet: 85°C
Max. előremenő hőmérséklet beállítási tartománya (gyári beállítás: 75 °C): 15 - 80°C
Max. üzemi nyomás, fűtés: 0,3 MPa (3,0 bar)
Névleges keringő vízmennyiség ΔT = 20 K mellett: 424 l/h
Szivattyú maradék emelőmagassága névleges keringő vízmennyiség mellett: 0,025 MPa (0,25 bar)
 
Elektromos paraméterek
Névleges feszültség / hálózati frekvencia230 V / 50 Hz
Elektromos védettség: IPX4D
 
MÉRETEK
Gázcsatlakozás a kazán oldalán: 15 mm
Fűtés előremenő/visszatérő csatlakozás a kazán oldalán: G 3/4"
Tároló fűtési előremenő/visszatérő csatlakozás a kazán oldalán: G 1/2"
Biztonsági szelep csatlakozás: 15 mm
Kondenzátum-elvezető tömlő: 19 mm
Méretek (szélesség x magasság x mélység): 440 x 720 x 348 mm
Tömeg (csomagolás és víz nélkül): 34 kg
 
 
VAILLANT uniSTOR VIH R 150 B
- indirekt fűtésű, álló HMV-tároló
- zománcozott felületi korrózióvédelemmel
- térfogat: 144 l
 
Termékjellemzők
  • B energiaosztály
  • álló acél HMV-tároló
  • fali vagy álló kazánokhoz kialakítva
  • álló kivitel
  • B osztályú alapszigetelés
  • leeresztő szelep
  • állítható szintező csavarok
  • a tároló és a fűtőspirál belülről zománcozott
  • beépített védő magnézium anód
 
PARAMÉTEREK
  • Névleges térfogat: 144 l
  • Hőcserélő felülete: 0,9 m2
  • Vízmennyiség a hőcserélőben: 5,7 l
  • Maximális teljesítmény: 35,9 kW
  • Folyamatos HMV-teljesítmény: 674 l/h
  • HMV felfűtési idő 10-ről 60 °C-ra: 18,8 perc
  • Maximális HMV hőmérséklet: 85 °C
  • Maximális fűtővíz hőmérséklet: 110 °C
  • Maximális üzemi nyomás: 10 bar
  • Hőveszteség: 1,2 kWh/24 óra
  • Hőcserélő csatlakozás: R 3/4"
  • HMV csatlakozás: R 1"
  • Cirkulációs csatlakozás: R 3/4"
  • Magasság: 988 mm
  • Hosszúság: 590 mm
  • Tömeg: 79 kg
 

Gyakori kérdések

  • Hogyan válasszam ki pontosan a VAILLANT kondenzációs kazán teljesítményét? Az alapot a fűtött épület kiszámított hőveszteség adja (legmegbízhatóbban a tervdokumentációból vagy az energetikai tanúsítványból). Ha nincs terve, tájékozódásképpen egy 2000 után épült, átlagosan szigetelt háznál kb. 60-100 W/m² alapterülettel, illetve régebbi, szigeteletlen háznál 100-150 W/m²-rel számolhat - a pontos szám azonban függ az emeletek számától, a helyiségek magasságától, az ablakok számától és minőségétől, valamint az épület tájolásától. A túlméretezett kazán gyakrabban kapcsol be és ki (úgynevezett ciklizál), ami rövidíti élettartamát és csökkenti hatékonyságát; az alulméretezett kazán viszont fagyos napokon nem képes megfelelően fűteni a házat.
  • Miért gazdaságosabb a kondenzációs kazán a hagyományosnál? A kondenzációs kazán a gáz elégetésekor keletkező vízgőzben rejlő hőt is hasznosítja - ez a hagyományos kazánban kihasználatlanul távozik a kéményen keresztül, a kondenzációs kazánban viszont az úgynevezett harmatpont alá hűl, a gőz lekondenzálódik, és a felszabaduló hő visszakerül a fűtési körbe. Ennek köszönhetően a kondenzációs kazánok kb. 105-110%-os hatásfokot érnek el a gáz fűtőértékéhez viszonyítva, szemben a hagyományos kazánok szokásos 85-92%-ával.
  • Milyen típusú égéstermék-elvezetésre van szüksége ennek a kazánnak? A modern kondenzációs kazánok többsége úgynevezett turbó kivitelű (zárt égésterű), és koaxiális (koncentrikus) vagy osztott égéstermék-elvezetést és égési levegő bevezetést igényel, amely a homlokzati falon vagy a tetőn keresztül van vezetve - így működő kéményre nincs szükség. A pontos típust és a maximális elvezetési hosszt (60/100 vagy 80/125 mm átmérő szerint) az adott modell műszaki dokumentációjában találja meg, vagy forduljon ügyfélszolgálatunkhoz.
  • Mit jelent a kazánnál feltüntetett ErP energiaosztály? Ez a fűtőberendezések hatásfokának kötelező jelölése az EU ErP (Ecodesign) irányelve szerint, hasonlóan a hűtőszekrények energiacímkéjéhez. A kondenzációs kazánok jellemzően A osztályt érnek el, illetve helyiségszabályozással kombinálva akár magasabbat is (pl. A+ időjárásfüggő szabályozás és helyiségtermosztát használatával).
  • Felszerelhetem és bekötheti saját maga ezt a kazánt? Nem. A földgázhálózatra, az elektromos hálózatra és az égéstermék-elvezetésre történő csatlakoztatás törvény szerint kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező személy feladata (leggyakrabban az adott márka hivatalos szervizese vagy gázkészülék-felülvizsgáló szakember). A telepítés után a kazánt a gyártó hivatalos szervizének kell üzembe helyeznie, ami általában a garancia érvényességének is feltétele.
  • Hogyan alakul a szerviz és a garancia? A legtöbb gyártó rendszeres, éves hivatalos szervizellenőrzést ír elő ahhoz, hogy a garancia a szokásos lejárta után is megmaradjon (a meghosszabbított garancia rendszeres szerviz esetén különösen a Vaillant, Protherm, Viessmann márkáknál elterjedt). A pontos garanciális feltételeket a kazánhoz mellékelt jótállási jegyben találja.
  • Mi tartozik ennek a konkrét terméknek a szállítási terjedelméhez? A csomag pontos tartalma (maga a kazán, esetleg a HMV-tároló, a helyiségszabályozó és további tartozékok szett esetén) a termék nevében és a fenti műszaki paraméterekben van feltüntetve ezen az oldalon.

Kiegészítő paraméterek

Kategória: Vaillant ecoTEC plus, pro
Jótállás: 2 év
Súly: 60 kg
Biztonsági termosztát: áno
Mellékelt tartozékok: elektromos kábel, szifon, útmutató, jótállási jegy
Elektromos védettség: IPX4D
Elektronikus gyújtás: áno
Elektronika: eBus 2.0 (2014-es verziótól)
A kazán üres tömege: 34 kg
Kazán felső teljesítménye: 10,9 kW
Származási ország: EU
Nyári üzemmód: áno
Maximális üzemi nyomás: 300 kPa
Maximális HMV nyomás: 1 mPa
Tároló csatlakoztatásának lehetősége: áno
Kiterjesztett garancia lehetősége: áno
Feszültség/frekvencia: 230V/50Hz
Beállítható hőmérséklet-tartomány VV: 15 - 80 °C
Szabványos hatásfok 40/30 °C mellett: max. 109,5 %
Tüzelőanyag: földgáz / propán
Kémény kivitel: TURBO
Teljesítményváltozás lefolyása: modulált
Elektromos csatlakozási feszültség: 230V
Koncentrikus égéstermék-elvezető csatlakozás: áno
Külön füstelvezető csatlakozása: áno
HMV csatlakozás: 1/2"
Vízcsatlakozás: 3/4"
Méretek: 720 x 440 x 338 mm
Kazán alsó teljesítménye: 2,9 kW
Kazán beindítása: VAILLANT szerviztechnikus által
NOx kibocsátási osztály: 6
Určenie kotla: kazán 150 literes tartállyal együtt
HMV tároló méret: 144 l
Padlófűtéshez alkalmas: áno
Teljesítmény HMV melegítésnél: 20 kW
Teljesítmény 50/30 °C hőmérséklet-eséskor: 2,9 - 10,9 kW
Teljesítmény 80/60 °C hőfoklépcsőnél: 2,5 - 9,9 kW
HMV teljesítmény: 20 kW
Beépített vízszűrő: nie
Gyártó: Vaillant
Kazán fűtési teljesítménye: alacsony teljesítmény 15 kW-ig

Termékértékelés

A termék átlagos értékelése 5-ből 5,0 csillag. 1 értékelés
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Hagyjon értékelést

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Mennyire vagy elégedett ezzel a terméket? Válassz 1 és 5 csillagos értékelések között, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 pedig a legjobb értékelés.

Vélemények listája

5
L Szerző A termék értékelése 5-ből 5 csillag. | 11.07.2022
Kotol najlepšia voľba aku som mohol vybrať,pre našu rodinu to najlepšie aj ked som sa dlho rozhodoval.

Beszélgetés

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

A vállalatról

A Vaillant Group a fűtés és a melegvíz-készítés szinonimája, amely elsősorban a minőségre, a megbízhatóságra és a felhasználói kényelemre helyezi a hangsúlyt. Hőtechnikai termékei több mint 100 országban vannak jelen a világon. A csoporthoz tartozik a Vaillant, a Saunier Duval, az AWB, a Bulex, a DemirDöküm, a Glow worm, a Hermann Saunier Duval és a Protherm márka. Ezen márkák mindegyike gazdag tapasztalattal rendelkezik a fűtőberendezések gyártásában, hiszen a legtöbbjük több mint 80 éve van jelen ebben a szegmensben. Piaci jelenlétének 140 éves múltjával azonban elsősorban a Vaillant márka tartozik a legnagyobbak és legjelentősebbek közé. Hosszú távon piacvezető és úttörő a fűtéstechnológiák fejlesztésében és innovációjában Európában. A Vaillant Group kiterjedt kereskedelmi képviseleti hálózattal és több ezer elégedett vevővel rendelkezik szerte a világon.

A Vaillant Group gazdag portfóliójába olyan modern fűtéstechnológiák tartoznak, amelyek energiatakarékosak, hatékonyak és hozzájárulnak a környezet védelméhez. A termékek és modellek széles skálájának köszönhetően itt minden vásárló megtalálja pontosan azt, amire szüksége van. A választék tartalmaz fali és álló kazánokat, melegvíz-tárolókat, valamint elektromos készülékeket. A fali kazánok piacán a vállalat 26 százalékos részesedésével egyenesen az első számú szereplő Európában. A Vaillant Group nem csak a kazánok fejlesztésére és gyártására specializálódott, termékportfóliójába tartoznak a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiák is, mint például a napenergia-rendszerek vagy a legmodernebb hőszivattyúk és klímaberendezések. A felhasználóknak hővisszanyerő és kogenerációs egységeket, valamint zeolit hőszivattyúkat is kínál.

A Vaillant Group minden nap a jövőbe tekint, és egyedi megoldásokat kínál minden igényre és minden energiafajtára. Sikerének alapja a kutatás és fejlesztés is, amely mindig a vásárlók kívánságaival összhangban zajlik. A vállalat kutatás-fejlesztési részlege az egyik legnagyobb és mindenekelőtt a legkreatívabb részleg ebben a szegmensben. A fejlesztőcsapat folyamatosan új berendezéseken és technológiai rendszereken dolgozik, amelyek egyre egyszerűbben kezelhetők, és amelyek már ma is megfelelnek a holnap követelményeinek. Legyen szó a jövő energetikai megoldásairól vagy a fosszilis tüzelőanyagok legjobb kihasználási módjáról, a Vaillant Group igyekszik előre látni az új trendeket, és mindig egy lépéssel a többiek előtt járni. Ennek bizonyítéka az évente akár 100 új szabadalom bejegyzése is. A gyártás terén a cég a legnagyobb hangsúlyt a kazánok legmagasabb minőségének elérésére helyezi, ami a legapróbb részletekig tartó tökéletességet jelenti.

A Vaillant Group a világ legtöbb országában képviselettel rendelkezik. Szlovákia sem kivétel, ahol a Vaillant Group Slovakia, s. r. o. képviseli a Vaillant és a Protherm márkákat. A Vaillant Group fűtőberendezéseit hét gyárban gyártják, ebből kettő hazánk területén található. Ezek a gyárak összesen több mint 1300 embert foglalkoztatnak. A Skalicán székelő Protherm Production gyár az elektromos kazánok és álló kazánok gyártására specializálódott a Vaillant Group összes márkája számára. Emellett saját fejlesztőközponttal is büszkélkedhet, amely Európa egyik legmodernebbje. A második szlovákiai gyár a Vaillant Industrial Slovakia Trencsénteplic (Trenčianske Stankovce) településen, amely az egész csoport számára gyárt modulokat a fali kazánokhoz.

A Vaillant vállalat története

A Vaillant vállalat története egészen 1874-ig nyúlik vissza, amikor Johann Vaillant megalapította a németországi Remscheidben. Azóta a Vaillant vezető szerepet tölt be a fűtési és szellőztetési technológiák terén.

A Vaillant vállalat története 

1874 Johann Vaillant vízvezeték-szerelő megalapítja a céget.

1894 Szabadalmat kap a "zárt rendszerű" gázüzemű vízmelegítő feltalálásáért.

1899 Bejegyzik a cég logóját, a húsvéti nyuszit.

1905 Kifejlesztik a fali kivitelű vízmelegítőt, "Geyser" néven szabadalmaztatva.

1924 Kifejlesztik a fali fűtőkazánt.

1955 A 2. világháború vége óta legyártják a milliomodik készüléket.

1960 Megkezdődik az elektromos készülékek gyártása.

1967 Kifejlesztik a kombinált fali kazánt.

1974 1974 óta 11 millió készüléket adtak el.

1992 Leányvállalatok alapítása – Csehszlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban.

1993 Csehszlovákia szétválásával önálló kereskedelmi képviselet jön létre Szlovákiában.

1999 Jubileum, a cégalapítás 125. évfordulója, a történelem során összesen 40 millió készüléket adtak el.

2001 Megalakul a Vaillant Group, amely nyolc jelentős fűtőberendezés-gyártót fog össze Európában, Szlovákiában pedig a Protherm kazángyártót is.

2003 A Vaillant Group skalicai gyára az álló kazánok gyártására specializálódik a VG csoport további márkái számára is.

2004 A Vaillant Group Szlovákiában, Trencsénben új gyárat nyit a fali kazánokhoz szükséges hidraulikai egységek gyártására.

2009 A VG trencséni gyárában legyártják a 10 000 000. modult fűtőberendezésekhez.

A húsvéti nyuszi a logóban - a cég sikerének szolgálatában

Rózsás arcú törpék és aranyos állatok állnak körben, és csodálják a tojás csodáját. Johann Vaillant lenyűgözve figyeli a jelenetet, és úgy dönt, megveszi mind a képet, mind a szerzői jogokat. A Vaillant számára ez a márka megalapítását és egy hatalmas sikertörténet kezdetét jelenti.

Rendkívül karakteres márkaarculat

1899 óta ez a motívum díszíti valamennyi terméket, katalógust és prospektust. Néhány év alatt a Vaillant kiváló hírnevet épített ki, amely elterjedt egész Németországban, sőt az ország határain túl is. A Vaillant tiszta vonalakat és körvonalakat adott a logónak. A "nyuszi a tojásban" továbbra is a központi motívum marad, de kiegészül a "Vaillant" szóval. 

Sok német tudja, hogy a Vaillant nyuszi az Észak-Rajna-Vesztfáliában székelő vállalaté. Ezen kívül: a németek több mint 70%-a hallott már a Vaillant vállalatról. Ausztriában és Hollandiában a cég hasonló eredményeket ér el imázsa tekintetében.

Fenntarthatóság 

Jövőorientált családi vállalkozásként különleges felelősséget vállalunk a környezetért, munkatársainkért és a társadalomért. Meggyőződésünk, hogy a gazdasági siker, a fenntartható és jövedelmező növekedés elválaszthatatlanul összefügg a szociális és környezeti normák iránti elkötelezettséggel.

Ennek az elkötelezettségnek a teljesítése érdekében elköteleztük magunkat a fenntarthatósági tevékenységeink megvalósítására a stratégiai S.E.E.D.S. programban (Fenntarthatóság a környezet, az alkalmazottak, a fejlesztés & termékek és a társadalom területén). Ennek az érdeklődési területnek a meghatározása a fenntarthatóság átfogó megértésén alapul, amelyben figyelembe vesszük a fő tevékenységeink kulcsfontosságú kérdéseit is.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz. > >